İMZA KAMPANYASI

(Araştırma Yazısı) JONGHYUN ve Kız Arkadaşı MİSS RED PRS

Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum Japonya'daki ilk debutlarından beri JongHyun'un elinde kırmızı bir gitar var. Ben uzun süredir bu gitara takıntılıyım. Neden diyeceksiniz, her performansta elinde , gitarı nerdeyse paralamış durumda. Ama ondan hala vazgeçmiyor. Farkettiğimden beri bir JongHyun hayranı olarak gözlerim ister istemez performanslarında "kıymetlisi" prs 'ini arıyor. O kadar alıştım yani.. Merakım sonunda tavan yaptı ve dört bir yana haber saldım : Bu gitarın özelliği nedir ki ondan vazgeçemiyor?

Bahsettiğim PRS aşağıdaki resimde gördüğünüz kırmızı Paul Red Smith (custom 22)
Bu PRS onun bir nevi kız arkadaşı..
Bayan Kırmızı PRS her zaman onunla, her zaman sahnede.. Onun tarafından sevgiyle kucaklanıyor... Tabi başka kız arkadaşları da var:
  • Gibson (tarihi 1959)
  • Carvin (custom shop bolt)
  • Martin (HD28)
  • Fender Fat Sound “One Off” Relic Stratocaster
  • Gibson Les Paul Traditional Gold Top
Ama Bayan Kırmızı PRS gerçekten bizim için özel.. yani biz "burning souls" için ...
Çünkü az önce bahsettiğim gibi eski indie günlerinden kalma...Bayan Kırmızı PRS 2 müzik videosunda (I’m Loner+Love) ve 1 filmde (Acoustic) göründü :D
Bir keresinde, bayan kırmızı prs ortadan kayboldu.. JongHyun Kırmızı PRS' ini Bluelove promosyonunda nadiren kullandı... Herhalde o ara kız arkadaşı prs ile Jonghyun ilişkilerinde bir problem yaşıyorlardı..
Sonra , anlaşıldı ki prs 'i tamire göndermiş ve sonunda Bayan Prs CNBLUE 'nun ilk Gerilla Konseriyle geri döndü. Tam her şey yolunda derken tekrar ortadan kayboldu. Belki de hamiledir diye düşündük , kkk XDŞu ara her zaman Bayan Fender 'ı kullanıyor, belki de Fender'ın sesini daha çok seviyordur. Ama konserlerde , belli şarkılarda özellikle CNBLUE' nun eski Japonca şarkılarında  hala kırmızı prs' ini kullanıyor. Bayan kırmızı PRS 'in sesi diğer gitarlardan daha derin ve duyarlı özellikte..

Mcountdown Japan çekimlerinde de sadece Kırmızı PRS'ini kullandı! ve yıl sonu konserlerinde de gene onunla sahne aldı.. JongHyun ile Bayan Kırmızı PRS 'in ilişkilerinin tekrar eski günlerdeki gibi olduğunu görmek çok güzel , haha :DKırmızı PRS'i JongHyun'la birlikte sahnede görmek isteyenler için işte 29 Aralık'taki Mcountdown performasları.. Nasıl, birbirlerine çok yakışıyorlar değil mi :P


Kaynak : youtube kardeşliğim, @CNBJonghyun
Araştırma ve Çeviri: c208

3 yorum:

Aman tek kumamızın bu olmasına razıyız. :D

haha bence de :) gitarlarıyla arasında öyle bir bağ var ki , şöyle anlatayım, bir konserde yeni aldığı bir gitarı "ailemizin yeni üyesi" diye fanlarıyla tanıştırmıştı, düşün yani o kadar :)

Başlığı görünce cidden sevgilisi var zannettim :D ohh

Yorum Gönder