İMZA KAMPANYASI

YongHwa ve Ejderhalar


Ejderha yükseliyor....ve terliyor

Duyduğum kadarıyla, son CNBLUE konserleri (Bluestorm Kore Encore ve Japonya My Head Kış turu) her zamanki gibi harika geçmiş. Tüm grup üyeleri gelişmiş enstrüman ve güçlü vokal yetenekleriyle hayranlarıyla daha iyi etkileşime girmenin her zamankinden çok keyfini çıkarmışlar.

Konserde anlatılan sahneleri hayal etmeye çalışıyorum…Yonghwa sahnede yere diz çökmüş, gitarını çalıyor, sahneye yatıyor, sahnede oradan oraya koşuyor, Yonghwa dansediyor (bazıları “müstehcen bir dans” tanımlamasını bile kullanmış) ve bazıları da hem YongHwa’nın gitar soloları hem kendine güveni konusunda çok büyük gelişmeler olduğunu söylüyor.

@ JYH DC Gallery Yonghwa’nın konserdeki “Love Follows theRain”  solosunun mp3 ünü yayınlamış (tıklayarak dinleyebilirsiniz), kendiniz bakın. Yonghwa çalışacak zamanı nasıl buluyor? Sanırım hiç uyumuyor.

Peki “Where You Are” ı duydunuz mu? (dinlemek tıklayınız) Yoyogi konserinde çok kısa bir bölümünü çalmışlar ve herkes bayılmış,tabi ki ben de.

Bir japon TV programında bazı çekimleri izledik. Fanlar ,daha ilk 3 şarkıda duştan çıkmış gibi sırılsıklam terlediğini söylemişler. Bu kadarı yeterlidir bence, daha ne kadar terleyebilir ki? Tabi terle şekillenmiş saçının ona çok yakıştığını inkar edemem. Benim için mükemmel  YongHwa stili bu ;)


CNBLUE ’nun başarısından dolayı çok mutluyum. Tarih yazdılar ve daha da yazacaklar. Aralıktaki Japon Countdown performansı ve gelecek yıl MTV Unplugged da yapacakları performans… Daha sırada neler var? Bir hayran olarak çok heyecanlıyım, kim bilir bizim çocuklar neler hissediyor? 


 
Heartstings’in DVD'si nedeniyle belki de (*bu ay satışa çıkardılar), şu anda Yonghwa’ya LeeShin‘miş gibi bakıyorum (YH nın dizideki karakterinin ismi). Belki yardım edemem ama aralarında bir çok benzerlik olduğunu düşünüyorum. Daha YH’nın çoğu yönünü görmedik belki de? Ya da belki kendisi bile daha hangi yönleri olduğunun farkında değil.

Koreli hayranların YongHwa’ya geçen sene “Black Dragon (siyah ejderha)” dediğinden daha önce bahsetmemiştim. Neden siyah dediklerini biliyorum, ama ejderha kısmından emin değilim. Tahminime göre ismiyle alakalı. Korede Yong ve ejderhanın söylenişi birbirine çok mu benziyor? (*bu sorusuna korelilerden cevap geldi. Gerçekten benziyormuş. Söyleme nedenlerinden biri de buymuş.) Çin kültürüne göre ejderha simgesinin anlamını gayet iyi biliyorum, belki Korede de bu anlam paylaşılıyordur. Ejderha simgesinin anlamı güç , kuvvet ve iyi şans demek; kusursuz ve seçkin insanlar ejderhayla karşılaştırılır. Yani YongHwa‘da ejderha ismine çok uyuyor. Peki ejderhalar terler mi? Yonghwa ne de olsa türünün tek örneği.

Belki ejderha gelecekte çok yükseğe uçabilecek, benim için görmesi çok zor olacak mı acaba? Gene de onu uçarken izlemeyi çok seviyorum.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Yazı & gif sahibi : @klaritia

Çeviri: cage208
Orjinal yazı için tıklayınız:  Click For Read in Original

2 yorum:

Ben bunu G-Dragon'a neden böyle dendiğini araştırırken bulmuştum. Gerçekte ismi Ji-yong ve Yong kelimesinin Korece'deki tam karşılığı Dragon, yani ejdarhaymış. Ji hecesinin de "G" diye kullanımı olduğu için böyle bir kelime ortaya çıkmış. Yonghwa'nın ismindeki Yong kesinlikle ona ejderha denmesinin sebebi öyleyse. Peki neden siyah deniyor en sevdiği renk siyah diye mi? Ayrıca bir aralar lakabı da Yongyong'muş :) Bu yeni Boice'i bilgilendirirseniz sevinirim. Çeviri için teşekkürler :)

Aramıza hoş geldin yeni boice :D Çok güzel bir soru sormuşsun, teşekkür ederim. Cevabını bir sonraki yazımda okuyabilirsin. Eskiden Lakabı dediğin gibi YongYong muş, çok sevimli bir lakap, o yüzden biz boicelar hala kullanmaktan çok hoşlanıyoruz^^ (c208)

Yorum Gönder