İMZA KAMPANYASI

(Araştırma Yazısı) Kang Min Hyuk Hakkında Her Şey

1. Merhametli

CNBLUE’ya en çok hangi üyenin ağladığı sorulduğunda, hepsi bir uyum içinde Kang Min Hyuk’u gösterdiler. "Çoğu insan kazayla bacağını masaya çarptığı zaman, ilk olarak ayağını tutar ve acısı için yakınmaya başlar" dediler." Fakat Kang Min Hyuk hemen yatağına gider, ağlarken acısı için şikâyet eder durur." Kang Min Hyuk hemen ağlamayı sevdiğinin doğru olmadığını, bunun sadece gözyaşlarının bilinçsizce akması olduğunu söyleyerek bunu çürütüp durumu netleştirdi. MinHyuk grup arkadaşlarının şaka yaptığı gibi ağlak bir bebek değil. O sadece biraz duygusal ve yumuşak kalpli.

 2. Cool ve doğal Fashionista (*Fashionista: stil sahibi, modaya uygun giyinen)

MinHyuk doğal stili seviyor ve cool bir erkek gibi görünmek için şapka takmayı ya da samimi bir görünüş için şal takmayı seviyor. MinHyuk Sweat hırka/eşorfman takımı da giyer ve ayrıca giysileri şık, temiz ve düzenlidir.


 3. Sadık Romantik

Minhyuk romantik bir insan, o buluşmalar hakkında birçok şey bilir; nereye gidilir, ne yenilir gibi.
MinHyuk’un hayalindeki buluşma: “Sevdiğim kızla birlikte bir eğlence parkına gitmek isterim. Sonra Han Nehrinin kıyısında bisiklet süreriz.”


Jonghyun: “Kang Minhyuk hala ilk aşkını unutamıyor”

Minhyuk’un ilk aşkı: “İlk aşk hafızanızda sonsuza kadar kalacak bir şeydir. Uzun süreli bir acıya katlanan tipte bir insanım. Bunu çoktan unutmuş olduğumu düşündüğüm zamanlarda bile. Aşık olmamın üstünden çok zaman geçti. Çok fazla aşk anısı olduğu için her zaman ben o zamanları hatırlayacağım, yine onu düşüneceğim. Kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonra gerçekten zor zamanlar geçirmiştim.”

4.Selca Kralı (*Selca: Self-camera: Kendi kendinin fotoğrafını çekme)

Minhyuk kıymetli kamerasını daima yanında taşır. Onun bir fan hediyesi olduğunu söyledi. Nereye giderse gitsin onu da yanında götürür ve fotoğraf çeker. MinHyuk kameraya alışabilmek için birçok özel pratik yaptı.


CNBLUE’nun yatakhanesinin duvarlarında sıklıkla onların selcaları var. Duvarda ayrıca Bluetory ve Blulove CD’leri de var.

5.Yalnız Sevimli (Lonely Lovely)

Minhyuk zamanın çoğunda yalnız olmayı tercih eder: Okurken yalnız, müzik dinlerken yalnız, seyahat ederken yalnız ve bunun gibi çoğu şeyde yalnız. Minhyuk sessiz ve dengeli bir tiptir. Fakat iyi hissettiği zamanlarda o oldukça şakacı biri olabilir.


 “Çocukluğumda ailemle birlikte birçok deniz aşırı seyahate gittim. Lisedeyken, bazen sadece kameramla birlikte gezintiye çıkardım. Alışık olmadığım yerlere giderdim; bunun en mutlu tatilim olduğunu düşünüyorum. Herkese eğer zamanları varsa evde televizyon izlemek yerine yakınlarda bir yere yalnız seyahate çıkmalarını tavsiye ederim. Tatile çıkabilseydim eğer, kesinlikle bir yerlere gitmek isterdim.”


 Yonghwa: “O en cool üye olarak seçildi. İnsanlar Minhyuk’un sessiz olduğunu söylüyorlar fakat o bir serseri. Onun lakabı fare. Bir fare gibi saklanır ve gözden kaybolur.”

6. Öğrenci ve BOICE adayı

“Eğer şimdiki gibi CNBLUE’da olmasaydım, gerçekten itaatkâr bir öğrenci olur, ciddiyetle ders çalışırdım ve bazen arkadaşlarımla CNBLUE izlerdim. CNBLUE’nun bir fanı ve bir BOICE olurdum.”


 7.Müzik Yemektir.

Minhyuk için onun hayatında müzik ve yemek aynı şeydir, müziksiz geçirdiği bir günü çok huzursuz bitecektir. Bu onun hayatının zorunlu bir parçası.


 Daha önce yemesini hiç sevmediği “çok bahartlı jjigae”ye aşık olmuş.

8. İsmi nedir?

Ortaokuldayken onun lakabı Kang Goon’du. (Kang, soy ismi; Goon, genç delikanlıların ergenlik dönemi için kullanılan Korece bir terim)
“Benim için çok fazla lakap olmamalı, onlar bana Kanggoon diye seslenirlerdi. Lisedeyken gerçekten hiç takma adım yoktu.”


 9. Noona çok hoş. (*Noona: Erkeklerin kendinden büyük kızlara hitap şekli, abla gibi.)

O doğuştan kendinden büyük kadınları sever çünkü ona çok iyi davranan bir ablası var.
“Ben doğuştan büyük kadınları severim çünkü bana çok iyi davranan bir ablam var. Ve büyük kadınlar daha iyidir çünkü onlar iyi para kazanır ve bana iyi yemekler alabilecek gücü olabilir, ben bu kadar paraya sahip olmadığım için.”
Minhyuk Kim Tae Hee’nin büyük bir hayranı (IRIS, Love Story in Harvard, My Princess) ve o gerçekten onunla şahsen tanışmak istiyor.
"Bir makalede bir keresinde şöyle denmişti: “Kang Min Hyuk’un tercih ettiği tarz = Masum ve rahat bir tarz = Kim Tae Hee.” Benim niyetim bu değildi ama tahmin ediyorum bu insanların bir ünlü benzetmesi.”

10. Oyunlar ve Diğerleri

Jonghyun’dan sonra sporda Minhyuk öne çıkıyor. Beyzbol, futbol ve basketbolu seviyor. Fakat bir anlamda oyuncu da. PSP’si ile oyun oynamayı seviyor. (PSP: Play Station Oyun Konsolu)

11. Müzik bilgileri

Kang Minhyuk flütte bir uzman. Bateriden sonra, en iyi çaldığı enstrümandır. Minhyuk’un babası bir bateri öğretmeni. Ayrıca MH piyano da çalabiliyor.

 12. Arkadaş canlısı Min Hyuk

Jungshin ile ilk Ilsan İngilizce okulunda tanışmışlardı. MinHyuk ve FT Island’dan Minhwan 3 kez görüştükten sonra yakınlaşmaya başlamışlardı. Onlar çabucak yakınlaştılar çünkü ikisinin ortak noktaları vardı. “It’s Okay, Daddy’s Daughter” draması sayesinde, Minhyuk ve Super Junior’dan Donghae arasında bir kardeş ilişkisi büyüdü.
 13. İdolün idolleri

Yakın olmak istediği kız grubu Wonder Girls. Ayrıca MinHyuk Super Junior’dan Kim Heechul’a da ev sahipliği yapmak istiyor. MinHyuk Dream Theatre’den Mike Portnoy gibi bir baterist olmayı ümit ediyor. Favori grubu Maroon 5.

14. Favorileri...Diğerleri

Minhyuk Bleach, Naruto, One Piece gibi animeleri sever. MinHyuk’un son günlerdeki favori şarkıları Owl City’ninkiler. “Sesleri çok ferahlatıcı ve stilleri çok benzersiz, bazen rüya gibi, bazen de gün ışığı kadar parlak. Bu yüzden onların şarkılarını çok seviyorum.” dedi. Ayrıca Elmo’yu da sever. 15. Aşık, o…

Konu kızlara geldiği zaman, Minhyuk sevdiği ve yanındayken rahat ettiği kişinin görünüşünü önemsemez. Çok yavaş tepki verdiğini itiraf ediyor ve eğer bir kız olsaydı JungShin’i seçeceğini söylüyor çünkü JS çoğu zaman komik ve hayat doludur.
“İlk görüşte kendine aşık edebilecek kadın tipi ‘çok kadınsı’ bir kadındır”
Yonghwa: “Minhyuk fanlarına aşık olabilecek tipte birisidir.”

16. Kayıp Eşyalar Kralı

JongHyun: “Minhyuk’un evi çok düzenli ve temiz. Mükemmel düzenlenmiş, hiç toz yok, boş.”
Minhyuk düzenli birisidir (odasını her gün temizlemeyi sever) ve diğer insanlara karşı naziktir fakat bu onun bazı şeyleri düzende tutabileceği anlamına gelmiyor.
Menajeri onun kirli çamaşırlarını ortaya çıkardı: “Minhyuk küçüklüğünden beri bir şeyler kaybediyordu, özellikle Mp3 oynatıcıları ve ipod’ları. O bu zamana kadar kaybettiği eşyalarla bir dükkân açabilirdi!” Cnblue Tayvan’a gittiği zaman, Minhyuk kesinlikle ‘Kayıp Eşyalar Kralı’ lakabının hakkını verdi; geçen sene Eylül’de Tayvan’a geldikten kısa süre içerisinde, karavanın içinde cüzdanını kaybetti. Eğer Tayvanlı çalışanlar biz karavandan tamamen ayrılmadan dikkatli bir biçimde kontrol etmeselerdi, MinHyuk’un cüzdanını kaybettiğinden haberi bile olmayacaktı. Konser provasından önce, Tayvanlı çalışanlar MinHyuk’un ipodunu da bulduklarına hiç şaşırmadılar!

 17. Pratik mükemmelleştirir

Minhyuk’un babası bateri öğretmeni, o bateriyi babasından öğrendi. Draması bittiğinden beri bateri çalma pratiklerine daha çok çaba sarf ediyor. Yeni albümleri için yeni küçük ziller aldı. Profesyonel bir baterist olmak ve yeteneklerini hayranlarına göstermek istiyor.


 Minhyuk’un en mutlu hissettiği zamanları fanları ile iletişime geçtiği ve performanslarına daldıkları zamanlarıdır.

18. Bebek Yüzlü (Baby Face)

MinHyuk’un teni bir bebeğinki gibi pürüzsüzdür ve diğer CNBLUE üyeleri onun cilt bakımı yöntemlerini takip ettiklerini itiraf ediyorlar. Minhyuk ‘Making The Artist’in 3.bölümünde ‘7 adımda cilt bakımı’ını açıklamıştı.


 19. Gülen gözler

“Benim en güçlü özelliğim gülen yüzüm. Zayıf noktam ise gülen yüzümün yanında başka çekiciliğe sahip olmamam.”

 Aslında, Minhyuk ‘kız’ gülüşünü erkeksi bir gülüşle değiştirmek istiyor. Birçok insan onun kız gülüşünü övse de, o böyle düşünmüyor.

20. İyi çocuk, İyi kardeş

Jungshin: “Minhhyuk’un zayıf hiçbir noktası yok. O sadece çok düzenli. Bir kere çantamı yatağımın üstüne koymuştum ve o bu yüzden başımın etini yedi..”
Minhyuk ev temiz olmadığı zamanlarda dırdır eder. Fakat o hyung’larına hiçbir şey söyleyemez, onlara sadece kızgın gözlerle bakar. MinHyuk öfkeliymiş gibi rol yapabilir. Fakat gerçek hayatta kızgın değildir. Eğer MinHyuk sinirlenirse, garip garip bakar. Her an kızgın görünmez.
Minhyuk çok hijyeniktir; CNBLUE Japonya’dayken odalarını her gün toplayan tek kişiydi. Minhyuk annesinin güç kaynağı. O düzenli. Her zaman evi temizler. Yemek pişirmede de iyidir.


 21. Konuşma yok, Sadece hareket

Minhyuk için, çok fazla konuşmak önemli değildir. Şarkının sesini daha iyi çıkarabilmek onun için daha anlamlı.

*UFO*

Fan: Minhyuk~aa “teşekkür ederim”in yanında, Nunaya başka bir şey demeyecek misin? TT
Minhyuk: Nasılsın?! keke
Fan: Minhyuk ah~ Sonunda son cümlende aynı anda 4 kelimeden fazla kullandın… Tamamen mutlu, gerçekten mutlu~
Minhyuk: Anlıyorum. Söylediğim GERÇEKTEN iyi kekeke
*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Çeviren:  Kumru_ik
cr. pinchiiboice & CNBJonghyun
Click for original: About Kang Ming Hyuk

11 yorum:

Çeviri ve paylaşım için teşekkürler. Güzel bir yazı olmuş. Tatlı Min Hyuk...

Tek kelimeyle bayıldım, harika bir paylaşım. Ellerine sağlık , çok eğlendim okurken :) Ama farkında mısınız Minhyuk da noonacı, Jonghyun onu da kendine benzetti, cık cık :) Sondaki fotolar da gözümden kaçmadı yani, şimdiden böyle hissediyorum, çapkın rolünde izlerken nasıl olacağım acaba :))

Öncelikle çeviri için çok teşekkürler tek kelime ile harika :) Sorasında da MinHyuk canımsın ya ama bu kadar titiz olma yani, ben pasaklıyımdır biraz :D Ah o sondaki fotolara bişey demiyorum çünkü buralara bir gelsin onlara sarıldın ben isterim bana da sarıl diyeceğim ona :D

Yeni boiceler için müthiş bir şey...Çok sevdim bunuuu!!:D

kang min hyuk hayranlarına verilen özel bir isim var mı
?
henecia gibi mesela

Bittim ben buna^^ Çookk teşekkürler ~CNBuSrang

şirin oppam seni çok seviyorum ayrıca çok sağolun :)

aaaah benim tatlıı oppaam.paylaşım için de çook teşekkürleer^__^

Yorum Gönder