İMZA KAMPANYASI

Lütfen Kore’de CNBLUE’nun kendi yazdığı şarkıları yayınlansın!

 Bu gece Kore dışından bir fanın ortaya attığını tahmin ettiğimiz bir haberle tüm boicelar olarak büyük bir şaşkınlık yaşadık. FNC'nin daha önce I'm a Loner gibi şarkıları olan aynı bestecinin, CNBLUE'nun Kore'de çıkacak yeni single'ının "çıkış parçası"na da imza atacağı iddiaları herkesin tepkisini topladı. Saatlerce süren tüm dünya boiceları arasındaki iletişim ve beyin fırtınası esnasında heich_ bloğunda aşağıdaki yazıyı yayınladı ve hepimizden çeviri ve fikir rica etti . Bu haber hala onaylanmamış olsa da beste konusunda kendisini artık satış rakamlarıyla da kanıtlamış olan CNBLUE'nun FNC nin karşısında yalnız olmadığını, arkalarında olduğunu duyurmamız önemli bir konu. Hem bilginiz olması hem de hazırlıklı olmamız açısından paylaşıyoruz. Okudukça önemini anlayacaksınız eminim :

"Koreli fanlar arasında CNBLUE’nun Kore’de çıkacak yeni single’ının yine Kim Do-hun tarafından yazılacağıyla ilgili bir dedikodu dönüyor. Gerçi bu henüz onaylanmadı, ama bu sefer FNC’nin Kore ve Japonya’da sürekli kullandığı gerçekçi olmayan “çift taraflı stratejisi” gibi görünmüyor.

Yine onun şarkısı olmayacaksa  ve KDH’nin FNC’nin kararları üzerinde bir etkisi olsun ya da olmasın, FNC nin tekrar başka bir yazarın şarkısını kullanarak, CNBLUE’nun son 2 yıldır yakaladığı müzikal gelişimini engellemesini durup izleyemeyeceğiz.

Tüm bunlar sonunda boşa gitse dahi sonuçta sesimizi duyurmuş olacağız, bu yüzden DÜNYADAKİ TÜM BOİCALARA aşağıdaki öneriyi sunuyorum:

Eğer bu dedikodunun doğru olduğu düşüncesine varırsak, neden Kore’de çıkaracakları yeni single’ın CNBLUE’ya ait olmasını şiddetle istediğimizi FNC’ye kesin olarak anlatmıyoruz? Mümkün olduğunca etkili ve ciddi bir şekilde güçlerimizi birleştirelim.

Şimdiye kadar düşündüklerimden çıkardığım çözüm önerileri (belirli bir düzende olmamakla beraber) :

1. Fanların isteği: CNBLUE'nun Kore'de artık kendi yazdığı şarkılardan single yayınlaması,

2. Şarkılara karşı insanların tepkisi: KDH ve CNBLUE, mesaj panolarından yakalanmış yorumlar ya da bu tarz şeyler..?

3. Gerçek satış istatistikleri: I'm a Loner->Love->Intuition için dijital grafiklerdeki, In My Head ve Where You Are'ın da Oricon'daki istatistik kayıtları

4. KDH'nin bir besteci olarak halkın önündeki imajı [ör.plagiarism(şarkı hırsızlığı/taklidi)] ve CNBLUE'nun KDH'nin şarkılarını kullanmaktan dolayı halk önündeki imajının bozulması ("tam manasıyla gerçek bir grup değiller","kendi müziklerini bile yazamıyorlar"gibi.) (*adminden not: Minhyuk'un bu suçlamalarla geçmişte hüngür hüngür ağladığı videoyu gözünüzün önüne getirin. İşte haberi duyunca ilk aklıma gelen şeylerden biri bu oldu.)


Hadi birlikte beyin fırtınası yapalım! Yalnızca bu blogla sınırlı olmak zorunda değil, lütfen bu konuyla ilgili aklınıza gelen HER ŞEYİ söylemekten çekinmeyin! (hangi sitede tartışılmalı, neler yapılabilir, vs.)

*Şimdilik Korece ve İngilizce fikirleri ayrı ayrı ele alıp ikisinin bir özetini yayınlamayı düşünüyorum. Bu fikir size etkileyici görünüyorsa lütfen belirtin. Her türlü öneriye açığım !"

Not: Çevirimiz bloğunda yayınladı, bize ya da onun bloğuna bu konuda nasıl bir yolla FNC'ye tepkimizi gösterebileceğimize dair bir fikriniz varsa (imza kampanyası,vs) heich_ 'in  BLOĞUNDA yorumlara ister ingilizce ister Türkçe olarak yazabilirsiniz.

Original post : PLEASE Release CNBLUE's Own Songs in Korea! 
Cr : @heich

0 yorum:

Yorum Gönder