İMZA KAMPANYASI

(Fan anlatımı) CNBLUE LOS ANGELES KONSERİ FAN ANISI (KİRİN MEDYA CO)


Bu konserle ilgili ilk hoşuma giden şey tam zamanında başlamasıydı (Daha önce hiç zamanında başlayan bir Kpop konserinde bulunmadım.) 8:05 gibi ışıklar kısıldığında, bunun bir arıza olduğunu düşündüm , ama hayır. Yanıp sönen ışıklar ve heavy metal kısa bir introdan sonra , ekranda CNBLUE üyelerinin tek tek görüntüleri belirdi. Sahneye ulaşan çığlık seslerinin arasında bir gösteri başladı. Intro heyecan vericiydi, seyircilerin çığlıklarla çıldırması için yeterli elektrikteydi..
Bu konserde bayıldığım ikinci şey CNBLUE’ydu. Herkes kim olduklarını biliyordu ve onları tanıyordu, ama açıkçası ben müziklerini henüz aktif olarak dinlememiştim. Konserde çaldıkları sadece tek bir şarkıyı (I’m  a Loner) biliyordum ama “durmadan” dansettim. Hem de hiç durmadan. Müzikleri gerçekten çok iyiydi, her şarkıda ritm artıyor, ardından  rock başlıyordu ve ben kendimi kafa sallarken  buluyordum. Yonghwa’nın sahnedeki varlığı mükemmeldi. Dizlerinin üstünde gitikçe yere yaklaşırken gitarıyla aşk yaşaması şovu ve kafa sallaması öyle bir şeydi ki gerçekten nasıl sürükleyici olduğuna bizzat tanık olmanız lazım. Birçok insan tarafından "idol grup" olarak adlandırılıyorlar, ama onlarda bir rock grubunun yapısı ve gençliği var. Onları canlı dinlediğinizde diğerleriyle bir tutuldukları “idol” grupla hiç alakaları yok.
Dördü de ingilizce konuştu, tek bir Korece kelime bile kullanmadılar. Zorlansalar da uluslar arası fanları için sarfettikleri bu efor çok hoşuma gitti.  Açıkça anlaşılıyordu ki Yonghwa Los Angeles’a hazırlanmıştı. Bize söylediği ilk şey “Wassup LA!” (Naber LA!) . Konserde çok fazla insan olduğuna şaşırmış görünüyorlardı. Bir yerde Yonghwa seyircileri daha iyi görebilmek için ışığın açılmasını istedi. Işıkçılar onu anlamadı ve sonunda Yonghwa (ingilizce) “Görevliler. Seyircilere daha fazla ışık.” dedi. Işıklar açıldığında , yüzü şaşkın , gözleri büyümüş ve ağzı açıktı. Kendisini toparladı ve geldiğimiz için hepimize teşekkür etti.Son şarkılarından sonra seyircilere FT Island için heyecanlı olup olmadığımızı sordu ve tabi ki herkes çıldırdı. Sonrasında “CNBLUE’yu seviyor musunuz?” diye sordu ve seyirciler çığlık attı, hemen arkasından “FT Island’ı seviyor musunuz?” dedi ve seyirciler tekrar çığlık attı. Durmadan sordu ve dördüncüde, kalabalığın enerjisini yükseltmişti.
Daha önce “fanları olmamış biri olarak” geldiğim noktada söyleyebilirim ki, CNBLUE çok profesyonel, organize ve birlikte çok uyumlular. Yonghwa harika bir ana vocal, sesi saf ve tüm şarkı listesi boyunca tonunu korudu. Basçıları Jungshin’in müthiş saçları var bu arada. Harika bir şarkıcı ve rapçi aynı zamanda. Onu fazladan övmek istiyorum çünkü rap yapmak için belli ölçütler vardır ve o buna sahip. Ana gitaristleri Jonghyun çok sevimli. Tüm konser boyunca gülümsedi ve etrafta gitarını çaldı, ve o gerçekten gitar çalabiliyor. Amatör değil. Bu çocuk “enstrumanını tanıyan” biri. Bateristleri Minhyuk da çok yetenekli. Kendimi Yonghwa’dan çok onu izlerken buldum! Performanslarındaki tek pürüz Jonghyun’un mikrofonunun arızalanmasıydı. Şarkı söylerken sesini duymakta gerçekten zorlandım. Konserin sonunda çok yorulmuştum. Ama kesinlikle CNBLUE’nun müziğinin ne kadar iyi olduğu kanıtlanmıştı. Müziklerini duyup duymadığım umrumda değildi. Kesinlikle onlara hayran kaldım.

İşte tüm şarkı listesi:

Intuition
Now or Never
Love Girl
Just Please
One Time
Tattoo
Get Away
In My Head
I’m a Loner
Love
Photo Cr: Kirin Media CO
Çeviri: c208

0 yorum:

Yorum Gönder