İMZA KAMPANYASI

CNBLUE


    2009: Japonya'da bağımsız grup, "Now or Never" ve "Voice"
CN Blue Japonya'da 2009 haziran ortalarında, caddelerde ve canlı müzik klüplerinde performanslara başladı. 19 Ağustos 2009 da bağımsız grup olarak 'Now or Never' ile ilk resmi çıkışlarını yaptılar. Mini-album tamamen ingilizce olarak kaydedildi ve Orican Chart'da başarısız oldu. Eylül sonunda, özgün bas gitarist Kwon Kwang Jin gruptan ayrıldı ve o yıldan sonra Lee Jung Shin yerini aldı. 


İkinci albümleri 'Voice' Kasım ayında piyasaya sürüldü. 

 2010: Kore'de çıkışları, ThankU ve diğer aktivitelerOcakta, FNC Music CNBLUE'nun çıkışı için yeni teaser fotoğraflarını tanıttı. Bluetory 14 Ocak 2010 tarihinde yayımlandı ve Gaon Chart'ın en üst sırasında iki hafta kaldı. "I'm a Loner" (Korece: 외톨이야) albüm ismi parçası olarak seçildi. Grup ilk canlı televizyon sahnesini KBS Music Bank,15 Ocak'ta aldı.31 Ocak 2010 da ilk Inkigayo mutizen'larını kazandılar. Grubun yeni reality showları "CN Bluetory" ile Kore müzik kanalı Mnet'te, 10 Şubat'ta sunuldu. Mart ayında, grup ilk full-length albümleri 'ThankU' için hazırlıklara başladı. Sadece bir yeni parça ile 20 Mart 2010'da yayınlandı. 
Nisan'da,"blue" ve "voice" ın bir kombinasyonu olarak, official fan club isimleri BOICE olarak duyuruldu.


CN Blue Mayıs'ta Kore'ye geri döndü ve bir sonraki singleları "Love Light"ı (Korece: 사랑 빛) 10 Mayıs 2010'da yayınladı. 


19 Mayıs'ta, albümleri 'Bluelove'  yayınlandı. Bunu takip eden günlerde CN Blue comeback sahnelerini  M! Countdown 'da yaptı. "Love" parçası ile  No.2 ye yükseldi.


Kore'deki başarılarından sonra, grup Japonya'ya döndü. İlk singleları "The Way" 23 Haziranda yayınlandı. İlk kez, Oricon top 40 da No. 26 da yer aldılar.16 Eylül'de de "I Don't Know Why" yayınlandı. Şarkı Oricon Daily Chart'da No. 8'e ulaştı. Weekly Chart'ta da No. 15 çıktı. Japanese Indie Top Chart'ta, grup bir numara oldu. Grup olarak singlelarını tanıtmak amaçlı Japonya'da küçük bir tur yaptılar.CN Blue üyeleri Kang Min Hyuk ve Lee Jong Hyun Kore filmi "Acoustic"e başladı.


2011: First Step, 392 ve In My Head


9 Ocak'ta CN Blue üçüncü Japon singleları 'Re-maintenance' ı yayınladılar.
9–16 Ocak arasında, 4 şehirde, 2011 Japonya Zepp Tour'a başladılar : Osaka, Fukuoka, Nagoya ve Tokyo.
FNC Music, Güney Kore'deki eğlence şirketleri, 2011 Şubat'ta comeback teaserlarını yayınladı. CN Blue'nun ilk albümü 'First Step', "Intuition" çıkış şarkısı ile 21 Mart'ta yayınlandı.CN Blue Japonya comebacklerini son bağımsız albümü "392" ile 1 Eylül'de yaptı. Ayrıca 19 Ekim'de Japonya'da Warner Music Japan markası ile büyük çıkış yapmayı istediklerini açıkladılar  . CN Blue'nun son bağımsız albümü "392" Oricon Weekly Album Chart'da 6. sıraya yeraldı. 


CN Blue büyük çıkış singleları "In My Head" i 19 Ekim'de yayınladı ve Oricon Daily Chart 2. sırada, Oricon Weekly Chart'ta 70,000+ adet satış ile ilk haftada 4. sırada yer aldı. 

2012: 'Where You Are', Yurtdışı Faaliyetleri


Grup yeni singlelarını 1 Şubat'ta, "Where You Are" başlığıyla yayınladı. Bu single, Oricon's Daily ve Weekly Chart'ta 1 numara oldu. 

cr: @cuteda7suke

13 Şubat'ta Osaka'da başladıkları Japonya Fanclub Tur 2012'yi, 23 Şubat'ta Yokohama'da bitirdiler. Toplam dokuz performans segilediler.25 Şubat'ta Japon MTV Unplugged'de performans veren ilk Koreli grup oldular.Daha sonra Tayland ve Tayvan'da fanmeeting ve konser performansı gösterdikten sonra 29 Şubat'ta Kore'ye döndüler.
Ayrıca CNBLUE ve FTIsland, 9 Mart'ta Los Angeles Nokia Tiyatro'da ilk kez Amerika'da sahne alacaklar.

                                                           
                                                  
                                                   
                                                                                                     Source: WikiPedia 
Turkish translation and edit: MinSea  @  TurkishBoice


8 yorum:

Vaay canına ^^ Çok güzel olmuş ellerinize sağlık en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız bilgilerim tazelendi :)

Akustik filmini izledim ama bir şey anlamadım izleyen varsa kısaca özetleyebilir mi :)

türkçe alt yazılısı var mı o filmin ?

Türkçe altyazılı haliyle buradan izleyebilirsiniz:
https://vimeo.com/41922417

Kang min hyuk hayranlarına verilen özel bir isim var mı ?

ya lütfen ccevaplarsanızz adminn. im loner in hangi şarkıdan ve gruptan çalıntı olduğu söyleniyor ????

Ynot grubunun 'BlueBird' şarkısıyla benzerliği için dava açıldı. Plagarism davası 13 Nisan 2011'de taklit olmadığı kararıyla sonuçlandı. Loner bestesi CNBLUE üyelerine ait değil, şarkıyı FNC'nin daimi bestecisi Kim Do Hoon yazmıştır.

Yorum Gönder