İMZA KAMPANYASI

A Gentleman's Dignity - Jonghyun'un Dizisi (Konu ve Karakter Tanıtımları)

Jang Dong Gun (Seo Jae Myung)

Acımasız ve kindar diliyle tanınan Seo Jae Myung, bir mimarlık şirketinin Baş mimarı ve CEO'sudur. Mükemmel bir yüz ve fizik de dahil her şeye sahiptir. Ayrıca kadınların kalbini çalmaktaki yeteneğiyl de bilinen Seo Jae Myung, kadınların ilgisini çekmekten çok hoşlanır, tam olarak "doğuştan bekar"dır. Bekar olmasının diğer bir nedeni ise, kazancını gelecekte eşi ve çocuklarıyla paylaşmak istememesidir.

Konuştuğu sözlerin %80'i "can acıtıcı sözler ya da kışkırtıcı çapkın sözler"den ibarettir ve geri kalan %20'si ise "insanların yanlışlarını düzeltmek"tir. Mühendislik alanında uzmanlık yaptığı için analiz ve istatistik bağımlısıdır. Konuların mantığını ve nedenlerini anlamayı sever ve insan duygularını hesaplayabileceğine inanır. Ancak sonunda gerçekten anlayamadığı bir kadınla tanışır.

Kim Ha Neul (Song Ye Soo)
 
36 Yaşındaki Song Ye Soo bir lisede etik(ahlak)öğretmenliği yapmaktadır ve aynı zamanda yetişkin amatör beyzbol takımının hakemidir. Çok sert biri değildir ancak sağlam duruşlu ve karizmatiktir. Ayrıca Song Ye Soo tam olarak kaba ya da cimri olmasa da inatçı ve kararlı biridir. Öğrencilerine tutkuyla insan onuruna nasıl saygılı olunacağını, insanlara karşı görgünün nasıl korunacağını ve birbirlerini sevmelerini öğretir. Üç yıl boyunca, çalıştığı beyzbol takımındaki Im Tae San'ı sevmiştir fakat bu tek taraflı bir aşktır. Ne yazık ki bu tek taraflı aşkı Shim Jae Myung tarafından açığa çıkarılır. Ve Ye Soo buna çok kızar.

Kim Soo Ro (Im Tae San)
 
Im Tae San saf ve maço bir adamdır. Mimarlık şirketinin CEO'larından bir diğeridir ve aynı zamanda bir mimardır. Seksi bir vücudu ve seksi bir beyni(?!) vardır. Düşünmeden hareket eder ve sonuçları ne olursa olsun asla pişman olmaz. Havalı ama etkileyici ve saf bir maço erkektir. Soğuk kalpli bir kadın olan ve ayrıca Ye Soo'nun arkadaşı olan Sae Ra ile bir ilişki içerisindedir. Fakat bir gün, Ye Soo'nun kendisinden hoşlandığını öğrenir.

Kim Min Jong (Choi Yoon)
Romantik bir adam olan Choi Yoon bir göz doktorudur. 7 yıl önce ölen eşini özler ve bu yüzden hala çok acı çekmektedir. Arkadaşları arasında olgun düşünen ve davranan tek kişidir. Arkadaşı Im Tae San'ın kardeşi olan Mae A Ri ona aşıktır. Ve Choi Yoon da ona karşı bir şeyler hissetmeye  başlar.

Lee Jong Hyuk (Ko Young Do)
 
Ko Young Do, bir kahve dükkanı sahibidir. Gençken kızlar arasında popüler olmaya çok alışkındı, hatta "Apgujeong's Orange Jok and Kingka" olarak adlandırılmaktaydı (Bunun ne demek olduğunu diziyi izlerken anlayacağız sanırım^^). Yaşlanmaya başlayınca ve eski popüleritesi kalmayınca zengin bir noona ile evlendi ve kahve dükkanının yöneticisi oldu. Evliliğinden sonra dahi alkol,kadınlar ve kumarla vakit geçirmeye devam etti ve bu yüzden eşi Min Sook boşanma talebinde bulundu. Ancak bir sorun vardı: Boşandıktan sonra kahve dükkanını eşine geri devretmek zorundaydı.

Kim Min (Kim Min Sook)
Kim Min Sook 44 yaşında bir iş kadınıdır ve bir emlak ve kiralama işinde çalışır. Olduğundan 10 yaş genç gösterir, güzel,akıllı, zengin ve iyi eğitim almış bir kadındır. Her şeyin para ile halledilebileceğini düşünür. Ancak para her şeyi çözemez, eşiyle arasındaki problemler gibi... Ve hala çocukları olmamıştır.

*henüz kimin oynayacağına karar verilmeyen roller*

- Hong Sae Ra 36 yaşında profesyonel bir golfçüdür, soğuk kalpli bir kadındır ve Im Tae San'ın kız arkadaşıdır.

- Mae A Ri 24 yaşındadır ve bir göz doktorunun yanında koordinatör olarak çalışmaktadır. Eskiden şişman olan bir kadındır ve aşkta hiçbir zaman başarılı olamamıştır. 88 beden olarak New York'a gitmiş ve 44 beden olarak Kore'ye geri dönmüştür. İlk acı aşkı Choi Yoon'dan intikam almak ister. Ancak aniden ona karşı tuhaf duygular beslemeye başlar.

Lee Jong Hyun (Colin)
 Colin 19 yaşında Koreli-Amerikan (*sanırım yazar bunu Jonghyun'un akıcı Japoncası olduğu için Koreli-Japon olarak değiştirmiş) bir öğrencidir. Üvey babası tekrar evlenince kendisine ihanet edilmiş hissederek gerçek babasını bulmak için evden kaçarak Kore'ye döner.

4 centilmene "İçinizden biri benim babam." diyerek  onlarla birlikte yaşamaya başlar. Silahı saf çekiciliği ve taktiği gülümsemesidir. Numaracı, beklenmedik ve 4 boyutlu bu genç, bu dört adamın hayatını kontrol eder.
 
Bir gün hayatına bir kız girer. Ve ilk aşkı başlar. 19 yaşındaki bu genç, dağlardaki yankılar gibi erkek her gün aşık olduğu kızın ismini sayıklamaya başlar. Ve ilk aşkı aynı babasının ilk aşkı gibi başlar.

 ***
Colin bu dizinin ortasındaki dönüm noktası olacak. Dizinin ortasında görünmeye başlayacak ve dört çift arasında problemlere sebep olacak. Dört centilmene "İçinizden biri benim babam" diyecek. Ve daha sonra, Soo Hee ile geceler boyu aşk yaşadıkları ortaya çıkınca, dört erkek reddedecek bir şey diyemeyecekler.

Soo Hee Colin'in annesidir. Gençken bu dört centilmen tarafından tek taraflı olarak sevilmiştir ve adeta onların "Madonna"sıdır.

Fotoğraflar / Photo credits: @PlanetB_ and various
Kaynak / Source: DCinside 
İngilizce Çeviri / Translated by: CebuNuna @ cnbluestorm
Türkçe Çeviri / Turkish Translation by:  Henice_ @ TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder