İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Trendy no.33 - CNBLUE Röportajı

Trendy no.33~CNBLUE Röportajı


Dating 2
 
CNBLUE ile Tayvan'a özgü tatlarla öğle çayı
Çıkış yaptığından beri hızlı bir şekilde ün kazanan CNBLUE, dünyanın çeşitli yerlerine giderek oraları müziğiyle tanıştırmaya devam ediyor. Tayvan'lı hayranlarından da büyük bir beğeni toplayan CNBLUE, bir yılı aşkın bir süreden sonra sonunda tekrar Tayvan'a konsere geldi.

Tayvan'da CNBLUE ile özel röportaj
CNBLUE, konserde en iyi performansını sergileyebilmek için Tayvan'daki zamanının büyük bir çoğunluğunu prova ile geçirecek. Yalnızca basın konferansı ve bu özel TRENDY röportajı için kısa bir zaman ayırabildiler. Bu çok değerli bir fırsat, TRENDY tüm Tayvan'lı hayranlar adına CNBLUE'yu iyi ağırlamaya çalışıyor! Bu yüzden "Tayvan lezzetleri"ni tatmaları için CNBLUE üyelerine aperatif yiyecekler hazırladık. Elbette röportajdan sonraki prova için enerjiye ihtiyaçları olacak! İşte CNBLUE ile buluşmamız, lezzetli yiyecekler ve üyelerin hepsinin "lezzetli" demesiyle böyle neşeli bir şekilde başladı.Tayvan konseri özel bir anlam ifade ediyor
CNBLUE'nun Tayvan'a son gelişinin üzerinden bir yıldan uzun bir zaman geçti, ve ilk defa Tayvan'da tam anlamıyla büyük bir konser verecekler. Bu konuda neler hissettiklerini anlatıyorlar.

Yonghwa samimi bir şekilde "Tayvan'a gelmeyeli uzun zaman oldu. Fakat buradaki hayranlarla buluştuğumuzda o kadar güzel anılarımız oldu ki hepimizin de bu konserle ilgili ciddi beklentileri var. Bunu şu an Tayvan'da olduğumuz için söylemiyoruz, ya da söylememiz gerektiği için söylemiyoruz. Gerçekten bu şekilde hissediyoruz." diyor.

Jungshin ise: "Uzun süredir buraya gelmedik ama uçaktan iner inmez hayranların coşkulu karşılamasını gördük. Çok sıcak ve çok dokunaklı."

Yonghwa: "Söz konusu konser olunca Tayvan gerçekten özel bir anlam ifade ediyor." Minhyuk ve Jonghyun da başlarını sallayarak bu sözü onaylıyorlar.

Yonghwa'ya göre Tayvan en harika konser durağı
Konserlerden söz açılmışken TRENDY CNBLUE'ya en beğendikleri konser mekanlarını soruyor.

Yonghwa: "Tayvan! Bende mükemmel ve hayal gibi hatıralar bırakan yer. Tayvan'lı hayranların bize verdikleri tepkiler çok coşkulu. Bu kelimelerle anlatması zor bir şey... Sahnede performans sergileyen bizler için hayranların bu coşkusu büyük bir enerji kaynağı.

Jonghyun ise: "Tüm "kubbe biçimli yerler"(dome)de konser vermek istiyorum." diyor ve dünyanın her yerinde bu şekilde konser mekanlarının olduğunu yeni fark ettiğini belirtiyor. Bir "kubbe turu" yapmayı gerçekten çok istiyor. Jungshin'in isteği kırsal kesimde(bir köyde) büyük bir açık hava konseri vermek iken Minhyuk, dünyadaki bütün özel konser mekanlarında performans sergilemek istediğini söylüyor. 

Yonghwa bu sözlerin üzerine kardeşleriyle dalga geçmekten kendini alamıyor. "Amazon ormanı konseri ikiniz için iyi bir fikir olur gibi görünüyor." Jonghyun da bu şakaya katılıyor, "İzleyiciler de timsahlar ve vahşi hayvanlar olur." Herkes kahkahalara boğuluyor.Jung Shin uzamaya devam ediyor, kriz?! 
CNBLUE’nun resmi çıkışının üzerinden iki yıl geçti ve Asya’da süper popüler bir grup oldular. Görünüşlerindeki değişiklik kadar sahne performanslarındaki değişikliği de fark edebilirsiniz. Bu değişiklikleri onlara sorduğumuzda,  dördü de içlerinin değiştiğini söyledi. Olaylara karşı daha olgun ve sakinler. En güzeli ise sahnede daha çok eğleniyorlar. Fakat her bir üye nasıl değişti?
Min Hyuk: "Belki de birbirimizi her gün gördüğümüzden o kadar büyük değişiklik olduğunu sanmıyorum."
Jong Hyun gülümseyerek sanki birden hatırlamış gibi: “Oh~ Jung Shin’in saçı uzadı.”
Jung Shin uzun saçından çok memnun bir halde gülümsüyor.
Yong Hwa: “Ve Jung Shin 1.5 cm daha uzadı.”

TRENDY’nin CNBLUE ile daha önce yaptığı röportajı hatırlıyoruz. Yong Hwa Jung Shin’le dalga geçmişti. Eğer Jung Shin uzamaya devam eder ve 1.90 cm’ye ulaşırsa CNBLUE’dan ayrılıp basketbol oynamaya başlayacağını söylemişti.
Yong Hwa ciddi bir yüz ifadesiyle: “Doğru, bu hala geçerli. Bu yüzden grup içinde kriz var.” Ama diğerleri bu ciddiyete kahkahalarla karşılık verdiler.

Çin Yemekleri &Kore Yemekleri
TRENDY’nin hazırladığı Tayvan yemekleri arasında Yong Hwa en çok I-Lan’ı (三星蔥蛋捲)  beğendi. Min Hyuk’un favorisi Tayvan usulü kızarmış tavuk ve papayalı süt. Jung Shin’in beğendiği ise özel görünümü tatlı aroması ve özel yapısıyla iron egg . Jong Hyun fried rice noodles’ı ağzına atmakla meşgul olduğundan en beğendiği yiyeceği söyleyemedi. Yong Hwa kahkahalarla gülerek Jong Hyun’un yerine cevap verdi: “Jong Hyun yemeyi kesemedi. Eh, en sevdiği yiyeceği öğrenmiş olduk.”

CNBLUE beğendikleri Kore yemeklerini de söyledi. Min Hyuk: “Kore’de kimchi’nin her çeşidi bulunur ve hepsi denemeye değerdir.”

Jong Hyun ve Yong Hwa memleketleri Busan’dan pirinçli domuz etli çorbayı söyledi. Jungshin’in seçimi ise  Ilsan’dan knife-pared noodles (刀削麵). (Yemek resimleri kaynak: @FayeNuna)

                        I-Lan’s 三星蔥蛋捲                 iron egg
                                    

Jonghyun bir aksiyon filminde oynamayı çok istiyor
Müzik konusundaki üstün başarıları dışında , CNBLUE üyeleri aktörlük kabiliyetleri konusunda da yeteneklerini gösteriyor. Gerçekte olduklarından farklı olarak bir rol seçme şansları olsaydı nasıl bir rol seçerlerdi diye sorduk. Jungshin ciddi şekilde düşündü ve yanıtladı: ” Çok erkeksi ve kahramanca bir karakter!” Daha önce bir dizide başrol oynamış olan Yonghwa , canlı ve parlak bir kişiliği oynamak istediğini söyledi. Birkaç dizide oynamış olan Minhyuk ilginç bir rolde oynamak için tüm fırsatları istiyor.

En son ciddi şekilde Jonghyun yanıtlıyor: “Bir aksiyon filminde kendimi göstermek isterdim. Bir film oyuncusu için çok havalı olurdu.” Yanında oturan Jungshin  seçimini desteklediğini göstermek için omzunu sıvazlıyor. 

Jonghyun, aksiyon filmi oyuncusu, gelecekteki filmini sabırsızlıkla bekliyoruz!CNBLUE üyeleri en iyi erkek arkadaş konusu için atıştı
Sevgililer günü yeni bitti ve mart ayındaki White Day gelmek üzere, o yüzden hararetli konuya geliyoruz. ”CNBLUE’daki en iyi erkek arkadaş”. Atışmalı ve beklenmedik bir konu.

Yonghwa tek bir saniye bile düşünmeden cevap verdi: “Bence en iyi erkek arkadaş benim. Çünkü kendimi çok iyi anlıyorum, tüm kalbimi de aynı şekilde bir kıza açabilirim.”

Minhyuk tereddütlü görünüyor, en başta Yonghwa’yı seçti ama sonra fikrini değiştirdi ve Jungshin’i söyledi. YongHwa itiraz ediyor, ''Neden fikrini değiştirdin? Çok utandım şimdi.''
"Açıkçası hiçbir zaman kendimi seçmem, diğerleri benden daha iyi görünüyor" MinHyuk kötü anlamda söylemedi ama söyledikleri YongHwa'yı daha çok utandırdı. Yonghwa daha fazla şikayet etmeye devam etmedi.

Jonghyun ciddi bir şekilde: “Ben herkesin benden daha iyi olduğunu düşünüyorum” Bu Yonghwa’yı kızdırdı ve aynı anda güldürdü. ”Şimdi siz ikinizle nasıl aynı fikirde olabilirim ki?”

“Bence en iyi benim. Çünkü ben de kendimi çok iyi tanıyorum!”  Kimse Jungshin’i küçümsememeli. 

Böylece bu konuda bir oy birliği sağlanamadı. Ama sanırım hayranların şimdiden kendi cevapları vardır!
Genç Minhyuk şimdiden evlilik mi düşünüyor?
İdeal erkek arkadaş konusunu kaçınılmaz olarak bu soru takip ediyor. Bireysel olarak CNBLUE üyelerinin ideal kız arkadaş tipi nasıldır?

Dördü de güzel gözleri ve iyi bir kalbi olmalı kriterlerinde aynı fikirde. Bunun yanında, Jungshin nazik ve ailesine saygılı kızlardan hoşlanırken , Yonghwa gerçekten konuşabileceği bir kız istiyor. Jonghyun'a göre onu anlayabilen ve onu önemseyen biri olmalı. Minhyuk’a göre ideal tipi iyi bir eş olma kriterlerini taşımalı. 

Minhyuk’un cevabını duyunca Yonghwa nerdeyse bağırarak: “İyi bir eşten bahsetmek için çok gençsin. Şu anda evlilikten konuşmak için çok erken değil mi? Bundan bahsetmeden önce daha yıllarca çok sıkı çalışmak lazım!” Yonghwa gerçekten bir amca gibi konuşuyor,hayır, daha çok bir ağabey gibi.

Röportajdan Sonra
CNBLUE ile mutlu geçen 2 saatim sona erince sanki biri pamuk şekerimi çalmış gibi hissettim.(Onlarla geçen bu tatlı zaman çabuk bitti.) Zaman uçtu ve Yonghwa bile “Gerçekten sadece bir süredir konuşuyoruz gibi hissettim ve şimdiden bitti mi?” dedi.

TRENDY de aynı duygular içinde! Siz okuyucular da öyle hissettiniz değil mi?

Çıkış zamanlarında TRENDY’nin ilk CNBLUE röportajından bu yana , zaman içinde çocuklar mucizeler yarattılar. Sadece zamanı ortadan kaybettiler. Şu anda süper popüler bir grubun süperstarları olsalar da, gülümsemeleri, saflıkları, ve parlak gözlerindeki ışıltı birazcık bile değişmemiş. İçten tavırları ve sıfır mesafeli duruşları hala aynı.  Belki de CNBLUE’nun kazandıkları süper popülerliğin sebeplerinden biri budur!

TRENDY gibi siz de şimdiden CNBLUE’yu özlemediniz mi? Bence Tayvan’a bizi görmek için tekrar geleceklerdir. Hadi birlikte aynı tahmini yapalım.CNBLUE’dan White Day hediyeleri
TRENDY okuyucularına White Day için, CNBLUE’dan bazı özel hediyeler yapmalarını istedik. Ve onlar dünyadaki benzersiz, en değerli hediyeleri yaptılar!

Bunu duyunca White Day hediyeleri olarak bütün CNBLUE üyeleri yaratıcı şeyler hazırlamak için çok heyecanlandı. Onları tanımayıp da bu dört ciddi yüzü gören biri , resim yapma yarışması olduğunu sanırdı!

Yonghwa gülümseyen ve kendine çok güvenen bir yüzle “Yaratıcı olmak benim işim! Şu anda müzikte daha iyiyim ama küçükken bir keresinde resim yarışması kazanmıştım!” 

Hemen yanında oturan Minhyuk: “”Küçükken herkes resim yarışması kazanır.” Bunu duyunca Jungshin ve Jonghyun gülümsedi.

Biraz düşündükten sonra Minhyuk yaratıcı çalışmasının konusuna karar verdi. Taiwan’s 101 Building, Tayvan’daki en sevdiği turistik bölge. Çizmeye başlamadan önce binanın şeklinin doğruluğundan emin oldu. Burdan Minhyuk’un karakterinin bir yönünü görebiliriz.Jonghyun çizmeye devam etti ve tek kelime bile etmedi. Ama ne çizdiğine dair kimsenin hiç fikri bir yoktu. TRENDY bir Picasso stili çizdiğini düşündü, ama sonra Jonghyun bir çalışandan cep telefonunu getirmesini rica etti. Telefonundan bir resme baktığını görüyorduk , şirin bir şekilde dudaklarını sarkıttı? Resme neden bakıyordu? Ne üstünde çalışıyordu? Herkes merak içindeydi! 

Yonghwa en baştan itibaren bir beyin haritası çizmeye karar verdi, her zaman çizdiği ve iyi olduğu bir şey. Kendine çok güveniyor, sıfır tereddütle keskin hızlı hareketleri var. Parlak ve uyumlu renkler kullanıyor. Çizerken aynı zamanda konuşuyor. Lider resim konusunda gerçekten yetenekli!

Jungshin’in Sünger Bob dizaynı hatalı olunca , düzeltme yapamadı ama sanat çalışmasını açıkladı. Jungshin Edward Munch tablolarınından çok hoşlanıyor, o yüzden dizayn konusu “Munch in 2012”. Eğer Munch’ın ünlü tablosu “Scream”’i daha önce gördüyseniz, siz de Jungshin’in çalışmasının ustanın stiliyle aynı ruha sahip olduğu düşünceme katılırdınız.

Kısa bir zamanda CNBLUE üyeleri hediyeleri nerdeyse bitmişti. Jonghyun telefonundan tekrar resmi kontrol etti.

Jungshin’in hediyesinin konusu “Munch in 2012”. White Day için çok eşsiz ve sanatsal bir çalışma, üstündeki baskı gitmiş olmalı!Zeki okuyucularımız Yonghwa’nın Tayvan’ı ne kadar çok sevdiğini çok iyi anlamıştır! Yonghwa röportajda Tayvan’ın CNBLUE için özel bir anlamı olduğunu söylemişti. Demek istediği tam olarak buydu. Sade bir eşsizlik duygusuna sahip harika bir hediye. 

Yonghwa kendisi de itiraf etti: “Aynısından bir tane daha çizebileceğimi sanmıyorum!”

Jonghyun’un Picasso puzzle’ı bitmiş halini gösterdiğinde çözüldü. Jonghyun’da Picasso’luk yok, sadece gerçekçi bir çalışma yapmıştı.  En sevdiği gitarının bire bir aynısını çizdi. O gitar aşkıydı ve bu resim de aşkına verdiği bir hediyeydi. Jonghyun’un tatlı aşkıyla dolu bu hediye sonunda bitmişti!

photo cr. makilee0214

CNBLUE’dan White Day günü bu heyecanlı ve eşsiz hediyeleri alacak kişiler kesinlikle çok duygulanacak ve delice mutlu olacak. Onlara aile mirasıymış gibi değer vereceklerini düşünüyorum! Bu değerli ve özel hediyeleri kim almak ister? Nasıl alacağınız konusundaki okuyuculara özel bölüme göz atın.

Source & Read In English: [Trans] Trendy no.33 ~ CNBLUE interview
Scan by: @kof1_
Çeviri: @TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder