İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice İle CNBLUE Söyleşisi -2: Selin Merve Akın

Bu haftaki Boice konuğumuz eminim sayfadan çoğunuzun hatırlayacağı Selin Merve Akın. Yeni albümün ilk şarkısı "Still in Love"ın heyecanını hala üstümüzden atamamışken yaptığımız bu sohbetten en az bizim kadar zevk alacağınıza eminiz.

 1-) C.N Blue'yu ilk ne zaman keşfettin?

S.M.A: Heartstrings yayınlandığı sırada, yani bu yaz keşfettim. Kore dizilerini izlemeye yeni başladığım için oyuncuları tanımıyordum. Min Hyuku ilk gördüğüm anda ondan hoşlandım. Min Hyuku araştırırken CNBLUEnun bateristi olduğunu öğrendim. Yong Hwa ile aynı grupta olduklarını öğrenince çok şaşırmıştım. Dizide zaten Yong’un sesini çok beğenmiştim. Hemen albümlerini indirdim ve birden sürekli onları dinlemeye başladım.2-) C.N Blue'yu sevme sebebin nedir?

S.M.A: CNBLUEyu neden sevdiğimi bilmiyorum, sadece seviyorum işte. Bunu anlatmak çok zor. Üyelerin birbirlerine bağlılıklarını, davranışlarını, kararlılıklarını ve bunun gibi birçok özelliklerini seviyorum. CNBLUEyu tanıyınca ait olduğum yeri bulmuş gibi hissettim ve bu duygudan hoşlandım. Şimdi kendimi onlara çok yakın hissediyorum.

3-) C.N Blue'da olmazsa olmazın kimdir?

S.M.A: İki kişiyi seçeceğim:

Min Hyuk. Çünkü ilk gördüğüm andan beri onu seviyorum :) Çok sevimli ve baterisinin başında farklı biri oluyor. Yaşına göre olgun ve diğer üyeler gibi o da müziğe aşık. Bu yüzden ilk vazgeçilmezim.

İkincisi, Yong Hwa. Çünkü çok iyi bir lider. Grubun en büyüğü olduğu için diğer üç üye ona saygı duyuyor. Canlı performanslarda sahne tutuşu çok iyi, sesi ve besteleri çok iyi ve onsuz CNBLUEnun var olacağını düşünmediğim için diğer vazgeçemediğim kişi.

 4-) C.N Blue'da favori çiftin kim?
 S.M.A: Onları çift olarak adlandırmak hoşuma gitmiyor, ama Yong Hwa’nın Min Hyuk'la uğraşması bazen çok komik oluyor.


5-) C.N Blue'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

 S.M.A: Seçim yapmak zor, ama ''Teardrops In The Rain'' ve ''Eclipse Ballad'' şarkılarda en çok sevdiklerim. Sözleri de çok hoş. Ve bir de ''Stil In Love'' var. Şarkı çok güzel, MV çok güzel. Daha ne olsun :)


 6-)  C.N Blue ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

 S.M.A: Genelde MVların kamera arkası çok komik oluyor. ''In My Head''de Min Hyuk mikrofona geçip şarkı söyleyip, Yong Hwa’nın hareketlerini yapınca çok gülmüştüm,  çekimleri eğlenceli geçiyor olmalı.

 7-)  C.N Blue’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

 S.M.A: Karizma :D 8-) C.N. Blue'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun?

 S.M.A: ''Stil in Love'' a bayıldım ve Yong Hwanın yazdığı şarkının çıkış şarkısı olmasına çok sevindim. Albümün satışa çıkmasını heyecanla bekliyorum eminim diğer şarkıları da çok güzel olacak.

 9-) C.N. Blue ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

 S.M.A: Evet, bir çok kez hayal kurdum. Canlı performanslarını izlemek ve onlarla tanışmak en büyük hayalim. Ama bunun Seoul’de olmasını istiyorum. Daha sonra Tükiyeye konser için geldiklerinde ise boş zamanlarında onlara İstanbulu gezdirmek istiyorum. Benim de hayalim bu :)

 10-)  Evet Blue Boy'lardan çok bahsettik. :D Gelelim sayfamızla ilgili sorulara... Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

 S.M.A: Min Hyuk ile ilgili paylaşımlar da çok ilgimi çekiyor tabi ki :) Onunla ilgili bilmediğim şeyleri öğrenmek beni mutlu ediyor.


11-)  Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

S.M.A: Sizi bloğunuzdan, facebook ve twitter hesaplarınızdan takip ediyorum ve çok fazla bilgi kaynağınız olduğunu biliyorum. Yeni haberleri ilk önce sizden öğreniyorum, gerçekten hızlısınız ve ben bundan çok memnunum. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

 12-) Teşekkür ederiz canım. :) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

 S.M.A: Boicelar!  CNBLUEnun fanı olduğumuz için gerçekten çok şanslıyız. Onlara destek olmaya devam edelim ve Turkish Boice'lardan haberdar olmalarını sağlayalım lütfen.
Ve Boice olmayanlar; CNBLUEnun  şarkılarından birini objektif olarak dinleyin (özellikle canlı bir performanslarını). Ne kadar iyi olduklarını siz de göreceksiniz.

 S.M.A: Bana röportajı teklif ettiğinizde çok heyecanlandım ve mutlu oldum. Benimle röportaj yapmak istediğiniz için çok teşekkür ederim. Biraz uzun bir röportaj oldu galiba, eğer bir hatam olduysa lütfen affedin.
BOICE'lar sizi seviyorum! <3

 Turkish Boice: Biz seninle bu sohbeti yaparken çok keyif aldık. Bize vaktini ayırıp bu keyifli röportajı yaptığın için Turkish Boice ailesi olarak çok teşekkür ederiz :)

Hazırlayan: Rock Prensesi  @Turkish Boice
Photo cr. as tagged
Still In Love photo cr. clubcity.kr 

0 yorum:

Yorum Gönder