İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 3: Şenay İçmek

1-) C.N Blue'yu ilk ne zaman keşfettin?

Ş.İ:  C.N. Blue'yu ilk kez 2010 kışında dinledim. Tesadüfen YounGo programına rastladım ve çok geçmeden C.N. Blue ''Love'' klibi çıktı. :) İtiraf ediyorum; mavi şirinlerimle çok dalga geçmiştim. :) :) :) C.N. Blue'nın saçları çok çirkindi ve yanakları tombiş tombişti. :) :) C.N. Blue'i gördüğümde saçları yüzünden acayip şüpheye düşmüştüm ama ilerleyen saniyelerde şarkı söylemek için ayağa kalktığında erkek olduğundan emin oldum. :) :) :) Giydikleri çizgili - kareli ceketler yüzünden suratlarına bile bakmamıştım. :) :) Tüm bunlara rağmen ertesi gün bilgisayar'ı açar açmaz yaptığım ilk şey; o itici klibi defalarca izlemek olmuştu ve o günler sonra her gün her gün C.N. Blue'yu dinlemeye devam ettim. :) 


 2-) C.N Blue'yu sevme sebebin nedir ?

 Ş.İ: Aslında kendime şaşırıyorum. O klipteki tiplerini gördükten sonra nasıl onları dinlemeye başladım? Nasıl hayranları olacak kadar çok benimsedim? Sanırım bunun nedeni ''Love'' şarkısında Jong Hyun'un söylediği kısımlardı. Özellikle de ''acikdo nol burımyan dalyolgot gatınde ibyorıl midıl sun opso'' kısmını ilk gün ezberledigimi hatırlıyorum. :) Diğer şarkılarını dinlemeye başladığımda ise tamamen ruhuma hitap ettiğini farkettim. İlk kez dinlediğim şarkıları bile sanki yıllardır kulaklarımda çınlıyormuş gibi tanıdıkdı. :) Sanırım o sıralar C.N. Blue bağımlısı oldum. :) :) :)  3-) C.N Blue'da olmazsa olmazın kimdir?

 Ş.İ: Bence tüm üyeler yeri doldurulamaz özelliklere sahip grup içinde. ''Şu olmasa da olurdu'' diyebileceğim kimse yok. Çünkü yaptıkları müziği oluşturan şeyi bu dört ruhun paylaştığı ortak duygu olduğunu bilecek kadar Boice'um. :) :) Ama içlerinden en çok Jong Hyun'a asıldıgım inkar edilemez bir gerçek tabi. :) :) 

 4-) C.N Blue'da favori çiftin kim?


 Ş.İ: Jong Hyun ve Jung Shin. :) Ne zaman onlarla ilgili bir şeyler izlesem veya okusam çok mutlu oluyorum. :) Galiba bunun nedeni Yong Hwa ve Min Hyuk'u grubun anne ve babası olarak görmem. :)  5-) C.N Blue'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

  Ş.İ: Tüm şarkılarını seviyorum ama ''Lie''ın yeri çok başkadır gözümde. Müziği, sözleri ve yorumu her dinleyişimde tekrar tekrar kalbimi fethediyor. :) Bu sıralar ise ''Lie'' dışında ''Banmal Song'' ve ''Love Light'' hayatıma hızlı bir giriş yaptı. :)

 6-)  C.N Blue ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

 Ş.İ: Röportajlarında ve videolarında beni en çok eğlendiren şey birbirleri ile uğraşmalari oluyor. :) Ama tekrar tekrar izlediğim ve ne zaman izlesem aynı şiddetle güldüğüm tek bir video var: Jung Shin, Yong Hwa ve JongH yun'nun ''See my eyes'' şarkısını birlikte söyledikleri konser videosu. :) :)

 7-)  C.N Blue’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

 Ş.İ: C.N Blue'yu en iyi anlatan kelime ''sıcak'' olurdu bence. Birbirlerine baktıklarında gözlerinde gördüğüm sıcaklık, şarkılarını dinlerken içime işleyen sıcaklık ve ses tonlarındaki sıcaklık... Not: tiplerinin de ''yaktığını'' söylememe gerek yoktur sanırım. :) :) :)

 8-) C.N. Blue'nun yeni çıkacak albümleri hakkında ne düşünüyorsun?

 Ş.İ: Bir Boice olarak tüm kalbimle bundan sonra çıkaracakları her albümün bir öncekinden daha kaliteli ve etkileyici olacağına inanıyorum. :)

 9-)  C.N. Blue ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

  Ş.İ: Aman Allah'ım! Gizli sırlarım deşifre olmak üzere. :) Bir buçuk yıldır sürekli Jong Hyun ile ilgili hayaller kuruyorum ama bir kere bile rüyalarıma girmedi hayırsız! :) :) :) Şaka bir yana, ben C.N. Blue üyelerini şahsen tanıyor musum gibi hissediyorum. Çoğu zaman etrafımdaki manidar bakışlara rağmen şarkılarına yüksek sesle eşlik ediyorum, seslerimız birbirine karıştığında ise sanki aynı ortamda şarkı söylüyor muşuz gibi hissediyorum. Bu beni endişe ve üzüntülerimden uzaklaştırıyor. :)

10-)  Evet Blue Boy'lardan çok bahsettik. :D Gelelim sayfamızla ilgili sorulara... Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

Ş.İ: Turkish Boice sayfasına her girdiğim de şaşırıyorum! Turkish Boice ile tanışmadan önce, ilgili bir hayran olduğumu düşünüyordum. Ne zaman Turkish Boice'un bir ferdi oldum, o zaman bir çok eksikliğim olduğunu ve Boice kimliğimi hakkı ile taşımak için yapabileceğim bir çok şey olduğunu öğrendim. :) Her seferinde beni heyecanlandıran en yeni haberler ve önemli etkinlikler sayesinde gerçekten kendimi başarılı bir ailenin içinde hissediyorum. Bunu da Turkish Boice adminlerine borçluyum. :) Sayfamıza girebildiğim sürece her paylaşıma katılım göstermeye çalışıyorum çünkü oluşan sohbet ortamlarının hem Boice arkadaşların birbirlerini daha yakından tanımasının, hem de adminlerin üyelerle sık sık iletişim kurmalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncemi tetikleyen başlıca etken ise adminlerimin oluşturduğu arkadaşlık duygusunun verdiği rahatlıktır tabi. :) :)


11-)  Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler? 

 Ş.İ: Turkish Boice adminlerine herhangi bir öneride bulunmam mümkün değil. :) Ama belki şöyle bir rica da bulunabilirim; lütfen kendinize çok dikkat edin adminlerim, siz bize lazımsiniz. :) :)

 12-) Çok teşekkür ederiz canım. :) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?
 
 Ş.İ: Boice arkadaşlarıma; duygularına kapılmalarini, önerebilirim. :) C.N. Blue müziğinin ruhunu hissetmeden Boice olunmaz diye düşünüyorum. Ve eğer gerçekten bu duyguyu hissediyorsak ona sahip çıkmamız da gerekir. Hayat bir çok olumsuz ve istenmeyen şeyle dolu, bu olumsuzlukları kısa süreli de olsa unutturan ortak müziğimize (C.N. Blue'ya) karşı elimizden geldiğince cömert davranmalıyız. :) Boice olmayan arkadaşlara ise, C.N. Blue'nun herhangi üç şarkısını dinlemelerini tavsiye ediyorum. Herşey kendiliğinden gelişecektir zaten. :) He bir de, mümkünse Jong Hyun'a fazla kapılmasınlar. :) :) :)

 Turkish Boice: Bize vaktini ayırıp bu keyifli röportajı yaptığın için Turkish Boice ailesi olarak biz de çok teşekkür ederiz. :)

 Ş.İ:  Ben teşekkür ederim.:) Bu sorular C.N. Blue'nun benim için olan anlamını yeniden düşünmemi ve yeni hislerimi keşfetmemi sağladı. :)

Hazırlayan: Rock Prensesi @Turkish Boice

0 yorum:

Yorum Gönder