İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 5: Ceren Cihan

1-) C.N Blue'yu ilk ne zaman keşfettin?
  
CC: Aslına bakarsanız ben sadece k-drama'larla ilgilenen, k-pop sektörüne bulaşmaya pek niyeti olmayan bir insandım. Ama Heartsrings -ki maalesef kendisi gelmiş geçmiş en kötü dramalardan birisidir- bu düşüncelerimi yerle bir etti. Çünkü müzikleri gerçekten çok iyiydi. Ardından You’re Beautiful devreye girdi. Diziyi seyrettikten sonra lideri merak edip ’Bu çocuk cidden iyi söylüyor kim ki acep? ‘ diye bir kamuoyu araştırması yaparken C.N Blue ismi ilk kez o zaman gözüme çarpmıştı.  Ama hala ciddi bir keşif söz konusu değildi benim için. Asıl vuruş hasbelkader Youtube da rastladığım ''Jason Mraz'' efsanesi ''Geek in the pink'' ile oldu. Bayıldığım bir şarkıdır kendisi üstelik iki yeni yetmenin (Yong Hwa-Jong Hyun) muhteşem performansı yılların Mraz’ini alt etmişti. Sonrasında bir bakmışım C.N Blue hayatımda naif bir yer edinmiş. 2-) C.N Blue'yu sevme sebebin nedir ?

 CC: Bana efsaneleri anımsatmaları onları sevmemde ki en önemli sebep. Bazı şarkılarında değerli müzisyenlerden etkilendiklerini ve taklitten kaçınarak yapmaları ve bunu müzikte hissettirmeleri çok hoşuma gidiyor. Mesela ben ‘Let’s Go Crazy’ ile Queen,  ‘Never Too Late’ ile The Cure, ’Now Or Never’ ile Duran Duran dinliyormuşum gibi hoş bir atmosfere kapılıyorum. Ama tabiki de C.N Blue’nun tüm bu gruplardan bağımsız, keyif veren bir tarzı var. He bir de sabah işe giderken otobüste inanılmaz enerjik olmama yardım ediyorlar sağolsunlar.  =)

3-) C.N Blue'da olmazsa olmazın kimdir?

 CC: Takımın beyni olduğu için Jung Yong Hwa. Muhteşem bir liderlik ruhuna sahip. Karizması ve zekası sayesinde bence C.N Blue’nun k-pop sektöründe sözsahibi olmasının ardında ki asıl kişi. Ama kişisel olarak en sevdiğim Jung Shin’dir. Farklı olanı severim ve C.N Blue'da en farklı kişi bence Jung Shin’dir.
4-) C.N Blue'da favori çiftin kim?

 CC:  Jung Shin & Yong Hwa çifti. Jung Shin’in sevimli patavatsızlığı sayesinde beni çok güldürüyorlar. Konser veya katıldıkları tv programlarında Jung Shin’in Yong Hwa ile ilgili yaptığı komik, şaşırtıcı açıklamalar (otel odasında Yong’un onunla birlikte uyumak istemesi gibi) ve bu açıklamalar karşısında Yong Hwa’nın renkten renge girip katıla katıla gülmesi benim favori çiftim olmaları için yeter de artar bile. =) 5-) O anlatıma bende koptum. :) C.N Blue'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

 CC: Love Revolution. Beni azılı bir Boice yapan şarkı da budur zaten. ‘Gökyüzünde ki bir şey gibi, tarif edemiyorum… Duyduğum bir masal gibi, sakladığım bir hazine gibi… Oyuncağım gibi bir şey…’ Bu sözler çok etkileyici sözler o yüzden bu şarkı ömür boyu benim için özel bir şarkı olarak kalacaktır.

 6-)  C.N Blue ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

 CC: Çocuk gibi birbirleriyle didişmeleri beni çok güldürüyor. İşin komik tarafı sempatik olalım herkes neşelensin derdi de gütmüyorlar. Cidden kendilerine engel olamıyorlar, birbirleriyle uğraşma konusunda. Bir fan bir etkinlikte birbirlerinin sırtına etiket yapıştırmaya çalıştıkları anı kaydetmişti hatırlarsınız; işte ben o videoyu kaç kez izlediğimin ve her izlediğimde nasıl gülme krizine girdiğimin zaptını tutamadım. Evladım gibi seviyorum bu sevimli sıpaları. =)

 7-)  Hehe... C.N Blue’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

 CC: Eğlenceli.


8- ) C.N. Blue'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki  favori şarkın nedir?

CC:  Albüm ismini doğru tahmin etmenin haklı gururunu yaşıyorum. = ) Ear Fun benim beklentilerimi karşılayan bir albüm oldu. Her ne kadar çıkış şarkısı ‘Hey you’ diğer şarkılara nazaran daha sönük kalsa da ben bu şarkıyı da beğendim. Ama benim favorim ‘Rock N Roll’ oldu. Şarkıyı ilk gördüğümde The Beatles’ın şarkısı sanıp acaip sevinmiştim. Çünkü bir tv programında şarkıyı çok tatlı söylemişlerdi ve albüme koyduklarını sanmış, yanılmıştım. Ama şarkıyı dinledikten sonra tüm hayal kırıklığım uçtu gitti. Enerjik, neşeli bir çalışma olmuş. Sebepsizce sırıtmama sebep oluyor dinlerken.

9-)  :) C.N. Blue ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

CC: Hayal değil de ilerde bir gün evlenip çoluk çocuğa karıştığımda bile, albümlerini mp3'üme atıp dinlemeyi planlıyorum. Belki çocuklarım da birer Boice olur ne dersiniz ? =)

 10-) Valla bence süper olur. :)  Evet  Blue Boy'lardan çok bahsettik. :D Gelelim sayfamızla ilgili sorulara... Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

CC: Dvd konser görüntülerinden kesitler. Özellikle de  video paylaşım sitelerinde kıyıda köşede kalmış görüntüleri gün yüzüne çıkarmanız şükela.

 11-)  Kamsamida. :P Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler? 

CC: Grup üyelerinin attıkları tweetleri dakikası dolmadan Türkçe'ye çevirip yayınlayan, en özel konser, reklam, tv programı ve benzeri videoları özenle hazırlayıp sunan, attıkları her adımı kare kare fotoğraflayıp paylaşan adminlere tutup da ‘Şunu şöyle yapsanız, bunu böyle yapsanız.’  demek zalimlik olur. Harikasın, böyle devam TURKISH BOICE!

12-) Çok Teşekkür ederiz. :) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

 CC: Sözüm bazı Boice’lara herkes üstüne alınmasın; kabul birbirinden yakışıklı dört erkekle karşı karşıyayız ama bu adamların yakışıklılıklarından kat kat üstün müzik ruhları var ama maalesef çoğu kez fiziksel özellikleri müzik yeteneklerinin önüne geçiyor ve bu da biz  Boice’larin yüzünden. O yüzden ben önce müzik diyorum. Bir de lütfen artık erkek Boice sayısı artsın! Ne büyük kaybınız var farkında mısınız? Zararın neresinden dönerseniz kardır diyorum ve herkese mavi günler diliyorum.

 Turkish Boice: Erkek Boice konusunda hem fikiriz. Bize vaktini ayırıp bu keyifli röportajı yaptığın için Turkish Boice ailesi olarak teşekkür ederiz. :)

Hazırlayan: Rock Prensesi @Turkish Boice

2 yorum:

çok güzel bir röportaj olmuş ceren cihan :)) çok eğlendim ve bir o kadar da haklı buldum teşekkürler hepinize :)) bu arada erkek boiceler demişsin ben çok sıkı takipçisi olan erkek boiceler tanıyorum hatta birisi bir çok bayan boiceden daha çok takip eder iddia ediyorum :)) çok görünmeseler ve sayıları bayanlar kadar olmasa da varlar ve hızla artacakar :)))

tek temennimiz =) teşekkürler

Yorum Gönder