İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 6: Nebiye Bulut

1-) C.N Blue'yu ilk ne zaman keşfettin?
N.B: You Are Beautiful dizisini izlerken çok eğlenmiştim ve başroldeki 3 erkek oyuncunun da sesini çok beğenmiştim. Hemen araştırmaya başladım tabi ki de ve Yonghwa’nın şarkıcı olduğunu öğrendim. Böylelikle büyük keşif başladı. :)


2-) C.N Blue'yu sevme sebebin nedir?


N.B: Ben hep rock müzik dinlemişimdir o yüzden ilk başta bütün k-pop grupları itici gelmişti. 5-10 erkek çıkıyor ve dans ediyor. Hepsi birbirinden tuhaf kıyafet ve saçlarla hem de.. (Şu anda sevmediğim grup yok neredeyse :)) O yüzden hiç k-pop la ilgilenmedim. Dizimi izlerim yeter bana dedim. You’re Beautiful’dan sonra C.N Blue’yu bulduğumda işte bu dedim.. Yani sebebim ROCK RUHU. Artık tamamen C.N Blue ruhu oldu ama neyse…


3-) C.N Blue'da olmazsa olmazın kimdir?


N.B: C.N Blue’nun grup olduğunu öğrendim ama vokalist olarak sadece Yonghwa var zannediyordum. Bütün şarkılarını hemen indirmiştim tabi ki de. Dinliyorum ama başka bir ses geliyor aralardan, merak ediyorum ama onu araştırmadım işte. Sınıf arkadaşımla arada konuşuyorduk o da bana: “O grupta Jonghyun var sesi çok güzel.” dedi. Böylelikle de üyeleri tanımaya başladım. Ama Jonghyun’un solo şarkılarını dinledikten sonra vazgeçilmezim oldu. Elektro gitarlarının da büyük etkisi var tabi. :)


4-) C.N Blue'da favori çiftin kim?


N.B: Gerçekten hepsi birbirine çok yakışıyor. :D Bu konuda çok kararsızım. Ama Hey You birinciliklerinden sonra yaptıkları kalple Minhyuk ve Jungshin diyorum. :)


5-) C.N Blue'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?


N.B: Ruh halime göre değişiyor ama en başından bu yana ‘I will forget you..’. Başlarda sürekli ağlattığı için uzun bir ara dinlememiştim hatta. Ama ‘Lie’ da onun kadar etkiliyor yani, birde ‘Arigatou’ :) Bütün şarkıları beni ayrı ayrı etkiler açıkçası ayrımcılık yapmak istemiyorum. :)


6-) C.N Blue ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne? 


N.B: Jonghyun’un takıntısı mı desem alışkanlığı mı desem… Bir programda ne zaman gülecek olsa mikrofonu ağzına götürüyor ve kocaman bir kahkaha atıyor. İşte o zaman ben de başlıyorum gülmeye. Diğerleri de gülüyor ama hiç birisi onun gibi insanlara duyurmaya çalışmıyor. Ne zaman bir şeylerini izlesem hep buna dikkat ederim. Sizde dikkat ederseniz anlarsınız ne demek istediğimi böyle nasıl anlatacağımı bilemedim. :)


7-) C.N Blue’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?


N.B: Yetenek” bence. Bildiğin her birinin üzerinden yetenek akıyor. Özellikle de lider, ona hayranlığım çok başkadır yani.


8- ) C.N. Blue'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?


N.B: Benim için onların söylediği her şarkı güzeldir. Ama işte şirketle olan sorunları biraz insanın canını sıkmıyor değil. Gönül ister ki istedikleri gibi müziklerini yapsınlar.
Favorim ‘Dream Boy’. Çok dinlendirici, dinledikçe dinleyesim geliyor.


9-) C.N. Blue ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?


N.B: En büyük hayalim Türkiye’de konser vermeleri. O heyecanı bende yaşamak istiyorum. Videoları izlerken bile insan şekilden şekle, duygudan duyguya geçiyor. Ahh!! Düşünsenize hep beraber bağırarak hem de onlarla C.N Blue şarkıları söylüyoruz. Bak yine bir fena oldum. :DD


10-) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?


N.B: Açıkçası sayfaya pek bakamıyorum ama C.N Blue’yu seviyeli bir şekilde tanıtmanız daha çok ilgimi çekiyor. :)


11-) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?


N.B: Bence her şey güzel. Basit bir düzende beğeni toplamak için değil de gerçek C.N Blue’yu göstermek için uğraşıyorsunuz, işte bunu seviyorum.


12-) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?


N.B: Ben sadece ortadaki müziğin görülmesini istiyorum. Sürekli dönen oppa vb. laflarla yetenekleri göz ardı ediliyormuş gibi geliyor. Bence diğer gruplardan farklılar, en basitinden müzik tarzlarıyla ve bunu göstermek istiyorlar. Onlar bu kadar uğraşırken hala çıkış yaptıkları zamandaki gibi Kore’deki tabiriyle çiçek oğlanlar(flower boys) olarak görülmelerine sinir oluyorum. Herkese bunu söylemek istiyorum. (Ne kadar çok söyleyeceğim şey varmış dedim bir an. :))


Vize haftamda olduğum için acele etmek zorundaydım bir yanlışım olduysa kusura bakmayın. Beni derslerimden uzaklaştırdığı için de Henice admine teşekkürler. :)


Hazırlayan: *MinSea* @ Turkish Boice0 yorum:

Yorum Gönder