İMZA KAMPANYASI

(Araştırma Yazısı) BAŞLANGIÇTAN GÜNÜMÜZE "YONGSEO COUPLE"


Hi our foreign visitors! For the followers which do not know Turkish, I wrote a note for you to the end, please read it^^ Hey, Turkish Boices! Don't look at the end now, read the article from the beginning please :)


Yazıya başlamadan önce: Bu yazıda kesinlikle kişisel fikir, yorum ve dedikoduya yer verilmemiştir. Yazıda okuyacaklarınızın “hepsi” tamamen kaynağı olan, gözle görülen kesin olaylar, kesinlik taşıyan haberler ve onların ağızlarından çıkan açıklamalardır. Program bölüm anlatımları arasına tarih sırasına göre haber ve röportajlar konuldu. Okurken karışmaması için program bölümlerinde yaşananların başında “program” açıklaması var.


Jung YongHwa  : CNBLUE grubunun lideri, ana vokal,gitarist ve besteci, program sırasında yaşı 20 (*YH olarak adını kısalttım.)
SeoHyun (Seo Joo Hyun):  SNSD (Girl’s Generation) grubu maknaesi (en genci), ana vokalisti, program sırasında yaşı 18 (*SH olarak adını kısalttım.)

MBC Kanalı “We Got Married” Program Konsepti:  Programda "Eğer Koreli ünlüler evlenselerdi nasıl yaşarlardı?" mantığıyla Koreli ünlüler program gereği sahte bir evlilik yapmaktadır. Çiftlere harcamaları için sınırlı miktarda para ve bir ev verilmektedir. Her hafta çiftlere çeşitli görevler verilerek çift olarak bu görevleri yerine getirmeleri istenmektedir. Ayrıca program içerisinde yapılan röportajlarda çiftler birbirleri hakkındaki düşüncelerini açıklamaktadır.(Programın ismi WGM olarak kısaltılarak da kullanılıyor.)

Yonghwa ve Seohyun çifti için kullanılan isimler: “YongSeo, SweetPotato, Goguma” Couple (Diğer isimler: Choding Couple,Musical Couple,Walk-Around Couple,Seogull Couple)
*YongSeo kelimesinin anlamı Korecede "affetme"dir.

Sloganlar: YongSeo is Real (YongSeo Gerçektir) , YongSeo Forever & Everlasting (YongSeo Sonsuz/Sonsuza Kadar)

Yonghwa ve Seohyun çifti “We Got Married” şovunun 27 Şubat 2010 tarihinde yayınlanan 2.Sezon 27.Bölümünde programa katıldılar.
YongSeo bölümleri yayın tarih aralığı: 27.02.2010 - 02.04.2011 – Toplam 51 Bölüm yayınlandı.
Program çekim tarihleri:  İlk bölümün çekimleri 12 Şubat 2010’da MBC ve FNC binasında yapıldı. Son bölüm 14 Mart 2011’de çekildi.(Bölümler önceden çekilip sonra yayınlandığı için haber tarihleri kafanızı karıştırmasın.)

Admin not: Her bölüme değinmedim, fazla ayrıntı vermedim. Bölümlerle birlikte, ikisi ile ilgili o dönemdeki çıkan haber, röportaj ve çıktıkları programlar da dahil edilerek özet yapılmıştır.


--Program(Tanışma): Program başlamadan kiminle evli olacaklarını bilmiyorlar. Tanışmaları bir şakayla başlıyor. MBC ‘nin lobisinde o gece Yonghwa CNBLUE üyeleri  ile birlikte arabadan inecek eşini beklerken bu küçük şakaya karar veriyorlar. Hepsi saklanıyor, ve JungShin’i programa o katılacakmış gibi lobide bırakıyorlar. Seohyun bilmediği için Jungshin’e gidip selam veriyor. Grup üyeleri  ortaya çıkıyor ve kocası hakkında tahmin yapmasını istiyor. O da Yonghwa’yı seçiyor ve sonrasında birbirlerine ilk sorularını sormaya başlamalarıyla tanışma faslı da başlıyor. Birbirlerine, “Yooong” ve “Hyuun” olarak hitap etmeye karar veriyorlar. Bu arada Seohyun’un *tatlı patatesi (=sweet potato=goguma) çok sevdiği konuşuluyor. 


*Röportaj: 19.02.2010 SBS Power FM Seohyun (Video için tıklayın.)*
Soru: Özellikle SH, ilk defa tek başına dışarı çıkıyorsun,değil mi? Yeni evlendin,doğru mu? / SH:Evet / S: İlk çekiminizi yakın zamanda YH ile yaptığını duydum. Nasıldı? / SH: Şu anda benim için iyi bir fırsattı, bu yüzden mutluydum.Ama ilk karşılaştığımız zaman çok garipti, zaman dondu sandım. O kadar garipti ki ne diyeceğimi bilemedim. / S: İlk seferde nasıl konuştun? YH ile karşılaştığın zaman? / SH: Fazla konuşmadım,bu yüzden söyleyeceğim şeyleri günlüğüme yazdım çünkü konuşamayacağımı düşünüyordum. Böylece, düşüncelerini ve ilgi alanlarını sordum. / S: Ah..Böyle şeyler sordun yani? / Diğerleri: Buluşmaya gitmişsin gibi değil. Sanki röportaj yapmak için giden biri gibi.

--Program:  İlerde de karşılaşacağımız gibi birbirlerine mektup veriyorlar. Bunu ilk Seohyun, Yonghwa’ya daha önce hazırladığı bir mektubu vererek başlatıyor. Oldukça ucuz olan 2 Dolar tutarındaki çift yüzüklerini ve  kupa gibi çift eşyalarını alıyorlar. Yonghwa, yüzüğü kaybetmekten korktuğu için banyo yaparken bile taktığını söylüyor. Seohyun, yüzüğün maddi değerini önemsemediğini, onun için kıymetli olduğunu söylüyor. WGM dışında da yüzükleri takmaya karar veriyorlar. Ertesi gün iki grubun da katıldığı (SNSD&CNBLUE) KBS Music Bank programında birbirlerine söz verdikleri gibi performansları sırasında yüzüklerini gösteriyorlar.


--Program: CNBLUE’nun stüdyosuna gidiyorlar. Yonghwa gitarda, Seohyun pianoda ilk düetlerini yapıyorlar. Çaldıkları şarkı 2007 yapımı Once filmden,  en iyi film müziği oscarı alan “Falling Slowly”.(Video için tıklayın.)


--Program: Birlikte kitapçıya gidiyorlar. YH kitap okumaktan hoşlanmadığını söylüyor, SH’sa kitapları çok seviyor. Arkasından bir müzik dükkanına gidiyorlar. Oh! parçasını çalıyorlar, YH klarnette, SH kemanla eşlik ediyor. Yonghwa Seohyun’a bir mini gitar hediye ediyor. YH , SH’un bir ay içinde gitarla “What’s Up” çalmayı öğrenmesini dilediğini söylüyor.
Program: CNBLUE YongSeo çiftine sürpriz nişan partisi yapıyor ve stüdyoda onları ziyaret ediyor. SeoHyun CNBLUE üyelerine Oh! ve Genie dansını öğretmeye çalışıyor.
--Program: CNBLUE üyeleri Jungshin ve Minhyuk, Seohyun’a bass gitar ve bateri çalmayı öğretiyor.(Video için tıklayın.)

*22.05.2010 Yonghwa çift yüzüğünü kaybetti.(mi?)*
CNBLUE üyeleri comeback yaptıkları LOVE şarkılarını 22 Mayıs’ta Music Core’da söylerken YH çift yüzüğünü kaybetti.(YH şarkı söylerken hep el hareketleriyle söyler.)-(Yüzüğünü kaybettiği an için tıklayın> *Videonun* 3:51.dakikasında)- ( Ertesi gün SBS Inkigayo’da yüzüğü röportaj yapana gösteriyor. Gene kaybetmemek için dikkat ettiğini söylüyor. Kendi yüzüğü mü yoksa başka bir tane mi aldı bilinmiyor.)

*HABER*:  21.04.2010 SBS'nin Kim Jung Eun's Chocolate çekimleri sırasında YH kendisini iyi hissetmediğini söyledi ve hastaneye götürüldü. Konan tanıda, ses tellerini fazla yorduğu için oluşan bir rahatsızlık olduğu, rahatsızlık ilerlemeden belirlendiği için kısa sürede iyileşeceği, ameliyata gerek olmadığı söylendi. (YH iyileşene kadar konuşamadı, sesi çıkmıyordu.) Hastaneden 27.05.2010'da taburcu oldu. YH comeback zamanından beri rahatsızdı, ama planlanan programlarına uymaya devam etti. Yağmur altında comebackleri için Dream Concert'e çalışırken de soğuk almış olabileceğini söylediler. YH taburcu olduktan sonra FNC'nin açıklaması: "Bu haftanın programı planlandığı gibi gidecek gibi görünüyor.(Müzik programı performansları,vs.) YH'nın sağlığı için endişelenen hayranlardan özür dileriz." 

*25.05.2010 Osen Haberi*
WGM’ye SH dışında kiminle katılmak isteyeceği soruluyor. YH: "Ses tellerimden hastayken bana pastil vermişti, bu yüzden sadece Seohyun.”
*26.05.2010 Allkpop Haberi*
YH, TV Daily röportajında ideal kadın tipinin başkaları için gerçekten endişelenen , göz kulak olan kadın tipi olduğunu ve SH’un ideal tipine yakın olduğunu söylüyor. YH: “İkimiz de yakın kişiliklere sahibiz ve birbirimize çok fazla göz kulak oluyoruz. SH sayesinde daha çok kitap okumaya başladım ve davranışlarım hakkında iki kere düşünüyorum.”

--Program: 22. Günlerini kutlamak için kan bağışına gidiyorlar ve sonrasında Avatar filmini izliyorlar. YH ve SH filmden sonra yeni evlerinin dekorasyonunu konuşmak için evlerine gidiyorlar.

* 31.05.2010 Çin Dergisi*
 Artık denizaşırı hayranları da var ve Kore dışındaki bir dergide çıkıyorlar.

--Program:  Gün doğumunu izlemek için Jeongdonjjin’e gidiyorlar, nişanlı oldukları son gün. Bir ayları doldu. SH yakın zamanda katıldığı bir radyo programında “Johnny Depp mi , YH mı, hangisini seçerdin?”,  sorusunda , YH’yı seçmiyor, soru cevapsız kalıyor. SH uzun süredir Johnny Depp hayranı olduğunu , bu soru karşısında sadece YH’yı seçemeyeceğini söylüyor. Trende gün doğumunu izlemeye giderken bunu konuşuyorlar, YH üzgün olmadığını söylese de bozulduğunu belirtiyor.

Ama bu konuşma uzun sürmüyor ve trenin içindeki eğlence yerinde vakit geçiriyorlar, karaoke yapıyorlar. Karaokede Yonghwa “Loner”ı,  Seohyun “Oh!” u söylüyor.
--Program: Yeni evlerine taşınıyorlar. Taeyeon, Tiffany,  Hyoyeon, JungShin ve Sooyoung  ziyarete geliyor. SNSD üyeleri soruyor: SH’da ne hoşuna gidiyor? YH:Bana bakma tarzını seviyorum, berrak ve canlı,ışıldayan gözlerle bakıyor.
Seohyun söz verdiği gibi “What’s Up”ı çalıyor: (Video için tıklayın.)
--Program: Seohyun CNBLUE’nun Tayland dönüşünde, Yonghwa’yı hava alanında karşılayarak sürpriz yapıyor. Arabalarının bagajına saklanarak hepsini korkutuyor: (Video için tıklayın)


--Program: İlk market alışverişlerini yapıyorlar ve birlikte akşam yemeği yiyorlar. Birlikte bir yapılacaklar listesi hazırlıyorlar.


*22.06.2010 Jung Yonghwa ve Taeyeon KBS2 TV Win Win Bölümü: (Video için tıklayın)*
S:Eskiden Taeyeon’nun hayranı olduğunu söylemiştiniz. Şimdi hangisini tercih edersiniz?/ YH:”Lisedeyken herkes gibi ben de SNSD hayranıydım, özellikle Taeyeon sunbaenim. Ama artık  tamamen Seohyun’dan hoşlanıyorum.” /Herkes gülüyor, YH  :”Hayır,hayır.Demek istediğim Taeyeon’un bir hayranıydım. Ama şimdi bir TV programında (SH’la) evliyim. Bu yüzden o daha çok hoşuma gitmeye başladı.Böyle sorular onu üzebilir./Soru:Birbirinizi telefonla arıyor musunuz? /YH:Evet. Ses tellerimden rahatsız olduğumda arayıp hastaneye beni ziyarete gelmek istediğini söylemişti. Ama hastane dışında çok fazla hayran olduğu için ziyarete gelemedi.

*25.06.2010 “My Life Would Suck Without You”  Music Bank*
Programda aynı sahnede birlikte performans gösteriyorlar. Prova sırasında Yonghwa’nın sesi çatlıyor.(Prova fan çekimi için tıklayın.)
Admin not: O zamanlar YH’nın ses çatlaması gündeme gelmiş. (Sadece burda kendimi tutamadığım için yorum yapacağım.) Yakın zamanda bir rahatsızlık atlattı ve sanatçıların sesi tam ısınmadan performans gösterdiğinde sıkça yaşandığı bilinir.Yayınlanan asıl performans için tıklayın


*30.06.2010 KBS Hong Jin Kyung’s Cool FM*
CNBLUE üyeleri telefonları olmadığından bahsediyorlar. (Admin not: Çok uzun bir süre hiç telefonları olmadı. Birkaç röportajda bunu belirttiler.)/ JK: Madem telefonun yok, eşinle WGM’de kontak kurduğun telefon nedir? / YH: O sadece WGM çekimleri için.(Programın sponsoru program için çiftlere vermiş.) / Soru: Konserinize 1 kişi çağırmanız gerekse kimi davet ederdiniz?/ (YH'nın köpeği JJing’ten bahsediyorlar, YH köpeğini davet etmek istediğini söylüyor. YH, JJing’in kendisini TV’de görünce bile tanıdığını,uzun süredir birlikte olduklarını anlatıyor./ JK: Bazı fanlar JJing’in yerinde olmak istediklerini söylüyor. Bir fan, SH’nun, köpeğinden daha değersiz olduğunu söylüyor. / YH: Öncelikle JJing’in bir programı yok. SH gelebilse iyi olurdu. Ben de SNSD konserine gitmek istiyorum. / JK: Anlıyorum, JJing’i tercih ediyorsun. Bu vardığın sonuç./ YH: Özür dilerim Seohyun, bunu şaka için yaptım ama çığrından çıktı.

*Yonghwa'nın piknikteki dansı*

--Program: Birlikte ehliyet sınavına giriyorlar. Yazılı sınavı ikisi de geçiyor. Fakat direksiyon sınavında ikisi de kalıyor. Neşelenmeleri için Hyoyeon onları parka götürüyor. Jungshin’le birlikte dördü çimlerde piknik yapıyorlar. Jungshin evleri için bir hediye veriyor. Ehliyet sınavını geçemedikleri için Yonghwa’ya SNSD Genie dansı yapma ve Seohyun’a gün boyunca “günlük dilde” (=Banmal =Korecede konuşma seviyeleri bulunur. Resmi olmayan,teklifsiz konuşmaya deniyor, mesela arkadaşlarınızla banmal konuşursunuz.) konuşma cezası veriliyor. Seohyun banmal konuşmakta normalde de oldukça zorlanan birisi. (Video için tıklayın.)

26.07.2010 KBS2 TV Happy Birthday Programı:

Aynı zamanda WGM programında eşi SNSD SH’a koca konumunda olan idol yıldız YH, “Eğer gelecekte gerçekten evlenirsem, bir kızım ve oğlum olmasını isterim. “
SH’a koca olmasıyla ilgili tecrübelerini anlattı: “Her ne kadar sahte bir evlilik de olsa, şovu çekmek için gittiğimde her seferinde gergin ve heyecanlı oluyorum. Başlangıçta herşey garip hissettiriyordu, ama şimdi artık daha rahat ve şovun tadını çıkarıyorum.” (Resim haberden alıntı.)

*31.07.2010 Seoul Ax-Korea Konseri-(CNBLUE’nun Kore’deki ilk konseri)* 
Seohyun CNBLUE’nun bu konserini izledi. Konser başladıktan 10 dakika sonra içeri girdi ve karanlıkta kimse onu fark etmedi. Fanlarla birlikte konserden keyif aldı, ayağa kalktı, alkışladı ve konser final şarkısından önce ordan ayrıldı.

--Program: Seohyun ve Yonghwa bilardo oynuyor ve Seohyun kaybettiği için Yonghwa’yı ceza olarak sırtında taşıyor.

*Haber (17.08.2010)*:  Seohyun ve CNBLUE üyeleri birlikte kanser hastası 14 yaşındaki MinSun’u ziyaret ediyorlar. MinSun CNBLUE hayranı ve dileklerinden biri onlarla tanışmak. WGM bölüm çekimi bittikten sonra hep birlikte ziyaretine gidiyorlar. Minsun, SH’a “WGM’de partner olarak  YH dışında kimi tercih ederdin?”diye soruyor. SH panik yapınca herkes gülüyor.


--Program: CNBLUE üyelerine hediye olarak birlikte kimchi yapıyorlar. Seohyun kimchiye fazla tuz koyuyor.Birlikte yemek için CNBLUE üyelerinin evlerine götürüyorlar. Ama CNBLUE üyeleri Seohyun’un hava alanında arabanın arkasına saklanarak onları korkuttuğu şakayı unutmamış. İntikamını alma peşinde, Seohyun’a bir şaka kutusu vererek onu korkutuyorlar.Yemek yaparken Seohyun parmağını kesiyor. Hepsi onunla ilgilenmeye çalışıyor. Minhyuk sihir numarası yaparak ortamı daha da neşelendiriyor. Hep birlikte bilardo oynuyorlar.


--Program: Yonghwa’nın hayranı olduğu Ueno Juri (popüler Japon anime serisi Nodame Cantabile’ın TV adaptasyonunun aktristi) gittikleri restoranda garson olarak karşılarına çıkıyor. İkisi de onu tanımıyor ve sonunda U. Juri kendisini tanıtmak zorunda kalıyor. YH hayranı olduğu sanatçı karşısında çok mutlu ve heyecanlı, “Bir rüya gibi olduğunu, şu an karşısında olduğuna inanamadığını.” söylüyor. YH o zamanlar bir radyo programında ideal kadınının Ueno Juri olduğunu söylemişti.

**Uena Juri**

--Program:  Nichkhun, Victoria, GaIn, JoKwon (yani programdaki diğer çiftler),Yonghwa ve Seohyun geziye çıkıyorlar. Jungshin chingoo (SH ona böyle hitap ediyor.) sunucu olarak onlara katılıyor. Aralarında yarışma düzenleniyor. Ama en zor görev “Hayalet Okul” dan çok korkmalarına rağmen görevlerini tamamlayarak çıkmak.

--Program:  YH, SH'nun doğum gününü unutmuş gibi davranıyor. Daha sonra onu hediye olarak aldığı tatlı patates tarlasına götürüyor ve SH’u çok şaşırtıyor. Sonraki bölümlerde çoğu zaman birlikte tarlayla ilgileniyorlar ve mahsülü tanıdıklarına hediye olarak götürüyorlar. YH, SH ve annesi için anne-kız kolyesi hediye ediyor. SH, YH’a kitap hediye ediyor. Kitabın son sayfasına saklanmış çift yüzüğünü görünce YH çok mutlu oluyor. SH, YH’ya Love Light’ı söylüyor ve ilk defa el ele tutuşuyorlar.
Not: Yukardaki bölümde Love Light’la ilgili programda geçen konuşma:
YH: Love Light’ın (Blue Love albümünden) müziği aslında bir süre önce yazıldı. Seni düşününce sözlere ekleme yapmaya başladım. Rap kısmında SNSD’nin Tell Me Your Wish şarkısını düşündüm ve (Love Light’taki) “I’m genie for you girl” kısmı ortaya çıktı. 

Love Light’la ilgili admin notu: Yes! Magazine Vol2 ‘den: YH bir sonraki albüm için Love Light’ı yazdı. YH bu şarkıda ilk aşkını anlatıyor. (İlk aşkı orta okuldan, ismi HyeRyung, Mayıs 2011’de SBS Dalgona programında YH’nın ona yazdığı aşk mektubuyla birlikte yayında misafir oldu.)
** HyeRyung yeşilli olan **

--1 ay görüşmüyorlar:  SH yeni albüm çalışmalarına ve YH Asya Tur konserlerine odaklandığı için  yoğun programları nedeniyle bir ay boyunca hiç görüşemiyorlar. Telefonla bile konuşmamışlar. SH neden hiç aramadığını sorduğunda YH “itme ve çekme metodu” kullandığını söylüyor.

*24.9.2010 Tayvan Taipei Basın Toplantısı*
S: Yüzüğün anlamı nedir? / YH: Bir sürü yüzük takmayı seviyorum. Bunun anlamını bilmiyor musunuz? Bu SH’la çift yüzüğümüz. Kaybetmekten korktuğum için takıyorum.

*Allkpop haberi*: Seohyun, TheTrax’ın  2. mini albüm(Oh! My Goddess) tanıtımları için seçildi. Klip çekiminin senaryosunda öpüşme sahnesi vardı. Fakat SH bunu kabul etmedi. Trax üyeleri şaka olarak “Yonghwa yüzünden mi reddettin?” dediler. Ayrıca çekimler esnasında SH gelinlik giydi.
--Programda bu konuyla ilgili dialogları:
SH:  Herkes yakıştığımızı söyledi.( Trax-Jung Mo’yla ikisinin )
YH: (O gün) Tuhaf hissetmedin mi?
SH: Evet, garip hissettirdi.
YH: Yani hoşuna gitti? Bundan bana hiç bahsetmedin.
SH: O dönem, ara vermiştik. (1 ay görüşmedikleri dönem)

**Trax'ın albüm fotoğraf çekimlerinden**

Program:  YH ve SH’un Music Wave sahne performansı için çalışmaları gerekiyor. Ama 1 ay görüşemedikleri için öncesinde hiç  prova yapamıyorlar.  Prova günü Yonghwa bir programda sunuculuk yaptığı için onun yerine SH’la Jonghyun prova yapıyor.  Sonrasında kulisteki odalarında YH ve SH prova yaparken , JH onlara gitar çalıyor, MH ve JS birlikte dans ederek onları taklit ediyor.(Video için tıklayın.) 


*Performans Günü*: 29.08.2010 Incheon Korean Music Wave Konserinde Seohyun & Yonghwa grupla birlikte Run Devil Run + Love Light söylüyorlar.
*22.11.2010 CNBLUE Yonghwa, SNSD Seohyun & Yuri MBC Music Core sunuculuğu yaptılar.*


--Program: 200.gün kutlamasında birbirlerine hediye veriyorlar. Yonghwa’nın hediyesi (SNSD yakın zamanda Japonya’da çıkış yapacağı için) Japonya’yı tanıtan hazırladığı bir kitap.
200. gün kutlaması olarak yeni görevleri Japonya’da randevuya çıkmak.222. günlerini de Japonya’da gezerek geçiriyorlar. Yakın oldukları bir bölüm.

--Program: Roasted King Brown restoranındalar. YH, SH için bir şarkı yazdığını söylüyor ve “Banmal Song”un bir kısmını söylüyor. Sonrasında verilen görev şarkıyı birlikte tamamlamaları oluyor. Çalışmaları başarıyla sonuçlanıyor ve şarkıyı bitirip youtube’a yüklüyorlar. Video kısa zamanda 2 milyon izlenme oranını yakalıyor. -İzlemek için tıklayın-
Admin Not: İsminin Banmal Song olma sebebi SH’un resmi olmayan (banmal) konuşmada zorlanması. Programın bir çok bölümünde YH, SH’un onunla resmi olmadan konuşmasını istiyor. Şarkının sözlerini yazının devamında bulacaksınız.
*Haber*: “For First Time Lovers” (Banmal Song) CD’si 14.01.2011'de yayınlanıyor ve bir çok listede 1 numaraya yükseliyor. Birçok fan Seohyun’la düet olması yerine Yonghwa’nın solosu olarak yayınlandığı için tepki gösteriyor. Resmi açıklama: ”Bu şarkı Yonghwa’nın çok uzun zamandır yazmakta olduğu, kendisine ait bir şarkıdır. We Got Married programı ile bağlantılı yayınlamak yerine, şarkıyı serbest bırakmanın daha uygun olacağını düşündük. Yonghwa’nın bu şarkıyı hazırlarken şovdan ilham aldığı doğru. Seohyun da şarkı resmi olarak yayınlandığı için çok mutlu.”  

--Program: Busan’a gidiyorlar. Yonghwa’nın annesi ve arkadaşlarını görüyorlar. Seohyun Yonghwa’nın annesiyle çok iyi anlaşıyor. Yonghwa’nın lisesini ziyaret ediyorlar.
 **Yonghwa'nın ailesi**
Admin Not: Busan gezisi bölümlerinden birinde programa sunucularla birlikte CNBLUE üyesi Busan’lı Lee Jonghyun da katılıyor. Bunu belirtmek isteme sebebim, sessiz Jonghyun ilk defa yanında CNBLUE üyeleri olmadan TEK BAŞINA bir TV şovuna katılıyor.(Sunucu değil, konuk yorumcu. Busan aksanını düzeltemediği için programlarda konuşmaktan çekindiğini anlatmıştı daha önce.)


*09.02.2011 Röportaj: TVn Soru-Cevap “Behind The Star”*
S: WGM nin senin için anlamı nedir? / YH: Elimden geldiğince sıkı çalışıyorum,(programdan) bir çok şey öğrendim. / S: Açıkça söylemek gerekirse, kim daha değerli, sen mi, SH mu? / YH:Bence SH daha değerli . / S: SH'nun tüm ünlüler içinde en iyi duruşa sahip olduğunu mu düşünüyorsun? / YH:Evet.
 --Program: Hastaneye gidip checkup yaptırıyorlar, spaya çift masajına gidiyorlar. 


--Program: Kayak tatiline gidiyorlar. YH, SH’a snowboard yapmayı öğretiyor. SH,  “S” dönüşlerinde zorlanıyor. Aralarında iddiaya giriyorlar, eğer S dönüşü yapabilirse SH, yapamazsa YH bir dilek dileyecek ve diğeri bu dileği yerine getirecek. Seohyun S dönüşünde başarısız oluyor. Yonghwa’nın dileği: “Seohyun’un onun eşi olması.” 

 --Program: Evlilik fotoğraf çekimleri için gelinlik ve damatlık giyiyorlar, daha sonra da ilkokul öğrenci kıyafeti konseptiyle çekim yapılıyor. Fotoğrafçıları bir çok ünlüyü çeken tanınmış fotoğraf sanatçısı Lee Jaeho.(Fotoğraflarını çektiği çiftlerin ayrılması gibi elinde olmayan kötü bir ünü olduğu için hayranlar huzursuz oluyor.) CNBLUE üyelerinden Jonghyun ve Jungshin de stüdyoya geliyor. Sunucuların isteği üzerine fotoğrafçı Yonghwa’dan Seohyun’u alnından öpmesini ve gene aynı çekimde Seohyun’nun Yonghwa’yı yanağından öpmesini istiyor. Seohyun ilk bölümde daha önce hiç aşık olmadığını ve hiç erkek arkadaşı olmadığını söylemişti. Yonghwa program röportajında, çekimde buna saygı duyarak davrandığını , çünkü Seohyun’nun ilk öpücüğü olduğunu söylüyor. (Tıklayın--> Çekim videosu 1  -  Çekim videosu 2 )

Çekimden sonra parka gidiyorlar. SH, YH’ya kendisinin onun için ördüğü atkıyı hediye ediyor.

*Haber*: Fotoğraf bölümü çekiminden hemen sonra çiftin programdan ayrılacağı haberleri çıkıyor. Sebebi , SNSD’nin o sene Japonya’da yapacağı albüm promosyonları ve CNBLUE’nun comeback çalışmaları nedeniyle programlarının çok yoğun olması. Bu noktada henüz resmi açıklama gelmemiş. 11 Martta çıkan bu dedikodu üzerine yapımcılardan resmi açıklama geliyor ve haber doğrulanıyor. 

-Program: YH atkıyı kaybediyor ve SH’a kendisini affettirebilmek için, onu alışverişe ve yemeğe götürüyor. Kalabalık sokaklarda insanların ilgisine rağmen dolaşıyorlar. Gezdikleri yer aynı zamanda YH’nın You’re Beautiful’daki bir sahnesinin çekimlerinin yapıldığı Myungdong. Beyaz tüylü kulaklık alıyorlar. SH, YH’ya katılacağı Gag Concert programı boyunca kulaklığı takma görevi veriyor. YH programda kulağına takmasa da boynundan hiç çıkarmıyor. 
--Program: 3 hafta sonra buluştuklarında kendisini hala affettirmeye çalışan YH, SH’a kendisinin ördüğü bir atkıyı hediye ediyor. Bir benzerini de kendisine yapmış. Atkıyı YH kendisinin ördüğünü kanıtlamak için resimli bir günlük hazırlamış. SH’a onu da hediye ediyor.Günlüğün sonunda atkıyı kaybettiği için ne kadar üzgün olduğuna dair özür notu var. 
--Program: Final, Bölüm 50-51: Anı tazeliyorlar. Final bölümlerinde CNBLUE üyeleri gene yiyeceklerle stüdyoya yanlarına gidiyor. Jonghyun onlara bir şarkı hazırlamış, gitarıyla “The Classic” filminin müziği, “Me To You, You To Me” yi çalıyor. (Video için tıklayın.)
Son gecelerinde anılarını konuşuyorlar. YH, SH’a sürpriz bir hediye veriyor : SH’un ilk bölümlerde müzik dükkanında beğendiği pembe  gitar. SH da YH’ya , ikisinin hikayesini anlatan kendi yaptığı “YongSeo Hikayesi” kitabını hediye ediyor.


Son bölüm röportajında Seohyun ağlıyor. Son ayrılma anında birbirlerine sarılıyorlar. Ve 12 şubat 2010'da başlayıp 14 mart 2011'de biten 1 yıldan fazla süren sahte evlilik hayatları sona eriyor.


Admin Not: WGM bölüm tanıtımlarında yazıyı uzatmamak için fazla ayrıntıya yer verilmedi. Bunlar dışında program boyunca sık sık iltifat ediyorlar, el ele tutuşuyorlar, yakınlaşma anları oluyor. Fan videolarından bu anların toplanmış halini izleyebilirsiniz. (Örnek olarak 2 tanesi--> Video 1 / Video 2 )
PROGRAM BİTTİ.
 /SON/ MU?
------------------------------------


 “21.03.2011 “First Step” Albümü Tanıtımı Basın Konferansı-Seoul  Yeongdeunpo Times Square: 
(Bu röportajda çift yüzüğü parmağında yok.)
WGM sorusu üzerine: YH: Onunla görüştüm ve tanıtım gösterisine gelerek bizi destekleyeceğini söyledi.Ciddi olup olmadığını sorduğumda bizi tüm kalbiyle destekleyeceğini söyledi. Ben de SH’nun tanıtım aktivitelerini destekleyeceğim.
Sahte evliliklerinin bitmesi üzerine: YH: Ona daha iyi davranamadığım için üzgünüm. Bir yıldan fazladır onunla vakit geçirdik. Daha önce yapamadığım birçok şeyi yaptım. Ona çok fazla alıştım , ve eminim burda dışarda da onu destekleyeceğim. Doğrudan bir evlilik hayatı tecrübem olmasa da, çiftlerin birbirlerinin tüm eksikliklerini gidermelerinin hayati önem taşıdığına inanıyorum.

**********

Tarih sıralamasını bozacak ama yazacağım haberlerin bir kısmı olduğu için  aşağıdaki video üzerinden devam ediyorum :

-Videonun 0:12 – 0:25 dakikaları arası:
Buradaki konuşmalar aşağıdaki röportajdan alınma . Videodaki kısmı maviyle renklendirdim. (Çeviride kaynak olarak bu videoyu kullanmadım. Programın tamamını buldum.)
CNBLUE Röportajı Choi Hwajung’s Power Time Radyo Programı Bölüm 2 (07.04.2011)
DJ:Dinleyicilerden bir soru geldi; Yonghwa sahte eşinle ayrıldın. Artık gerçek bir randevunun zamanı gelmedi mi?
YH:Hayır,henüz değil. Yapmam gereken gerçekten istediğim çok fazla şey var.
Dj: İdeal tipiniz?
YH: Uzun saç ve canlı, ışıltılı gözleri severim. Kısa saç yakışıyorsa, sorun olmaz. Asla yalan söylemeyen, saf, dürüst bir insan.
DJ: Yemek için bir kız grubunu seçmeniz gerekse, ama sadece birini seçebilirsiniz?
YH: Birisini seçmek istemiyorum. Biz bize(CNBLUE üyeleriyle) yemek isterim.
-0:28 – 1:33
19.04.2011 SBS Strong Heart Programı (Çevirinin hepsi videodan değil.)
Konuklar Yonghwa ve Seohyun’a çok benzeyen aktrist Son EunSeo. Sunucu Yonghwa’ya “Hangisi daha güzel?” diye soruyor. Yonghwa, ”Yakından bakarsanız aralarında küçük farklılıklar var. Benim gözümde Seohyun daha güzel.” Sunucu: “Seohyun’u seviyor musun?” , Yonghwa tüm gücüyle  “Seohyun, seni seviyorum! Beni duyuyor musun? Seni seviyorum!”diye (birkaç kere) bağırarak cevap veriyor.
Sunucu: Şaka bir yana, ne tarz kadınları tercih edersin? / YH: Yani, yiyecekle ilgili şeyler..İyi yemeli ve şöyle şeyler söylemeli “Harika bir yer biliyorum, hadi oraya gidelim.” / Sunucu: Bu kesinlikle Seohyun.
-1:35 – 1:53
KBS Cool FM / Kiss The Radio 25.04.11
L: Sulli ve SH arasında küçük kardeşin olması için birini seç. YH, seçimin nedir? / YH: Gerçek kızkardeş? Tabi ki Sulli. / L: Ah..Sulli kardeşin, peki SH? / YH: Seohyun..Biz evliyiz. (Gülüyorlar.)
-1:54 – 2:24
24.04.2011 Rising Star Programı (Çeviri videodan değil.)
S: Sıradaki video WGM’den. (Stüdyoda CNBLUE’nun çifti  ziyarete geldikleri günün videosu.) Yonghwa gerçekten kolay kıskanıyor.
JH: YH gerçek hayatta da kolay kıskanır.
S: Yonghwa, WGM bittikten sonra Seohyun’un boşluğunu hissetmiş olmalısın.
YH: Düzenli olarak birbirimizi görmeye devam ettik. Şu anda çok meşgulüz ve görüşmek için hiç zaman yok. Bu biraz acıklı.
-2:25 – 2:48
07.05.2011 KBS2 TV Entertainment Weekly Programı
S: Eğer ideal kadınını f(x) Suli ve SNSD Taeyeon arasından seçmen gerekse, hangisi olurdu? / YH: Bu ikisi arasında hiçbiri iyi olmaz.(Birini seçemem) / S: Büyük bir şey değil,sadece birini seç. / YH: Seohyun’u seçerdim. 
 **VİDEO BİTTİ.**
************
05.05.2011 Noh Hong Chul’s ChinChin Radia Show
Noh: Ne zaman ünlü olmayan arkadaşlarımla karşılaşsam, bana ünlülerle ilgili sorular sorarlar.
Jonghyun: Evet, (arkadaşım) en çok da Yonghwa hyungla ilgili soruyor.
N: Kişiliği nasıl? Gerçekte iyi görünüyor mu? Seohyun’la ilişkisi?
JH: Haha. Evet, bunlar tam olarak sordukları.
N:Peki ne cevap veriyorsun? Şu anda ayrılar mı?
JH: Hayır dedim. Bu (WGM) sadece şovdu.
N:Bayan ünlülerle ilgili de soruyor olmalı.
JH: Evet, hem de çok fazla. En çok özellikle Girls Generation. Ama ben bilmediğimi söylüyorum, çünkü gerçekten bilmiyorum.
N: Ama SH’u çok fazla görmüş olmalısın. JH: Ama bilmiyorum. Sadece "Üzgünüm ama bilmiyorum" diyorum.
20.ağustos 2011 “Kpop All Star Live in Niigata” Yonghwa & Seohyun ‘Banmal Song’ Özel Sahnesi
CNBLUE Japonya’da MBC’nin 50. Yıl dünümü konseri “Kpop All Star Live in Niigata”da performans gösterdi.
Bu konser Yonghwa ve Seohyun’un Banmal Song’u söyledikleri özel sahneleri. Bu şarkıyı ilk defa sahnede birlikte söylüyorlar. Konser alanı 40.000 kişilik. WGM programının bölümleri bu konser sırasında Japonya’da da yayınlanmakta ve orda da çok fazla hayranları bulunuyor. Performans videosu için tıklayın. (Türkçe çeviri ve altyazı için YongSeoTr’ ye teşekkürler.)
***************
 
07.11.2011 SBS Power FM Seohyun (Videosu)
Sunucu: Daha önce WGM’de Yonghwa’yla değil miydin? (Programın) parçası olmak sizi yakınlaştırmadı mı? / SH: Tabi ki daha yakın olduk. / Sunucu: O zaman şov sırasında siz ikiniz bir araya gelmediniz mi? Hayır? / SH: Aslında..(WGM) hayal ürünü(kurgu) bir  eğlence programı, yani .. / Sunucu: Yani program bitince geriye bir şey kalmadı? / SH: O kadar değil. Hala yakınız, sadece aramızda öyle bir ilişki yok. / Taeyeon: Şov bitti…Zor zaman. / SH: Hala yakınız.
16.12.2011 Soompi Haberi:
Seohyun’un Yonghwa’ya hiç gerçek hisleri olmadı mı?
KBS “Happy Together” programının 15 Ocaktaki bölümünde SNSD Seohyun’un   “CNBLUE Jung Yonghwa’ya gerçek hislerin var mı?” sorusuna “hayır” işaretini göstermesi  şok yarattı.
Şovda, Seohyun kendisine verilen üç cümlenin doğru olup olmadığını elinde tuttuğu “O”(evet) ve “X”(hayır) işaretleriyle gösterdi. İlk cümle olan  “Ben hoşum.”a ‘Hayır’ gösterdi. Ardından “Jung Yonghwa’ya karşı gerçek hislerim var.” cümlesine tekrar setteki herkesi şok eden “Hayır” cevabı işaretini kaldırdı.  “Yoo Jae Suk’a benzeyen Jung Bum Kyun’la çıkabilirim.” final cümlesine “evet” cevabını gösterdi.
Yonghwa cümlesine verdiği cevapla ilgili açıklama yapmadı.Bunun yerine, sadece (bir erkekte aradığı) güzellik standartlarından ve ideal erkek tipinden bahsetti.-ki bunun Yoo Jae Suk olduğu ortaya çıktı.Sunucu son soru olan "Jung Bum Kyun'un Yoo JaeSuk'a benzemesi" cümlesi haricindekilere neden "hayır" cevabını verdiğini sordu. "Oh, ideal tipin görüntüden ibaret olduğunu kastetmiyorum.Dış görünümü gerçekten çok fazla önemsemiyorum."
 
24.2.2012 Blue Storm Bangkok Basın Konferansı (Videosu)
Sunucu: Şu anda burada çok fazla YongSeo çifti hayranı var.
Yonghwa: YongSeo çifti sona ereli bir yılı geçti. Tüm sevginiz için teşekkürler. Bundan sonra cool yanımı izleyin/destekleyin.
Admin Not:  Videonun altında , twitterda ve başka blog ve sitelerde hepsi birbirinden farklı, birbirini tutmayan çeviriler bulunuyor. Bu yüzden 2 kişiye (Herkese göre değiştiğini görünce 2 farklı kişiye danıştım kesinliği için.)sordum ve ikisi de yukarıdaki aynı çeviriyi yaptı.
 
08.03.2012 LA Stand Up by M-Live Soompi Röportajı
Not:  Röportajın birebir çevirisidir, yorumlar bana ait değil.
S: WGM programına katıldığından beri diğer üyeler de katılmakla ilgileniyor mu? Eğer katılsaydılar, çekim sırasında partner olarak hangi ünlü bayanı seçerlerdi?
(Hepsi sırıtıyor, Jonghyun, Yonghwa’nın açıklaması boyunca gülüyor.)
YH: (WGM'yi duyduktan sonra hızlı bir cevap veriyor.)Şov boyunca çok popüler olduğum için diğer üyeler çok kıskandı.Hepsinin gerçekten yüksek standartları var, bu yüzden bir partner seçmediler. Sadece şovun bir parçası olduğum için kıskandılar.
  "We Got Married" Aslında Gerçek Değil ve İnsanlar Görünüşe Göre Bunu Anlamaya Başladı
(Yazarın yorumlarını çevirmedim.) Bu soru Lee Jang Woo ve Eunjung çiftinin Endonezya'daki balayında bu fotoğraflarının çekilmesiyle tekrar gündeme geldi. Yeni fotoğrafta arkada bir kadının, elinde "Şimdi hindistan cevizi yiyin." yazısıyla durmasıyla , insanlar çiftin okuması için bir senaryo olduğundan şüphelendi. Resimde göründüğü gibi çift doğruca gidip, hindistan cevizi yiyor. T-ara'dan Eunjung'un tweeti: "Hindistan cevizi o ülkede ünlü olan birşey. Sanırım görevliler şovu duyurmak için iyi olacağını düşündüler. Normal programda kartona 3 kereden az yazmışlardır. Bize genelde senaryo değil, (o bölümün) ana teması verilir. Bize sadece "Bugün bunu oynayacaksınız ya da çalacaksınız." denir, fazlası değil,kekeke."
07.04.2012 Music Core Sunuculuğu Yonghwa, Seohyun, Hyoyeon
13.04.2012 KBS COOL FM Super Junior Kiss the Radio
(Türkçe altyazılı / cr. YongSeoTURKEY )
29.04.2012 Tayvan E-DA Super Asia Music Festivali
YH’nın elindeki havlu Tayvan’lı bir YongSeo fanına ait. Üstünde “Yoong Oppa (SH’nun programda ona seslenme şekli) Fighting” yazıyor. *VİDEO* için tıklayın.
04.05.2012 Soompi Haberi:
SUJU Leetuk: (Seohyun için) Şu anda birisiyle  çıkmıyor olmalı. Onu 5. sınıftan beri tanıyorum. Eğer birisiyle gerçekten çıkmak istese, (o kişi) kendisiyle ilgili belgeler sunmalı, röportaj prosesini atlatmalı ve ondan sonra geçer not alır. / Seohyun: Şu anda bir erkek arkadaşa ihtiyacım yok.
Son Söz
Yazıyı bitirmeden izninizle burda yorum yapacağım :)     Program esnasında , fanlar ve antifanlar arasında bu konuda üzücü tartışmalar yaşanırken gerçek hayatta Yonghwa’nın içinde bulunduğu duruma özet geçmek istiyorum: Bu dönemde Yonghwa WGM programı haricinde,program sunuculukları yapıyor, reklam çekimleri var, Loner parçasının Y’not grubundan taklit olduğuna dair dava sürüyor (Dava 13.04.2011’de sonuçlandı. Taklit olmadığı sonucuna varıldı.), aynı anda bir programda şarkı söylerken sesindeki çatlama, kötü bir aktör olduğu, birbirinin aynısı şarkıları olduğu,.. gibi kalp kırıcı yorumlarla mücadele ediyor; yeni albümleri için “kendi” şarkılarını yazmaya çalışıyor, albüm tanıtımları için en az 100 performans yapıyorlar (konser turları, fanmeetingler, basın toplantıları), yani grubun başarısı ve daha çok tanınması için tüm gücüyle çalışıyor. (Ben yazarken bile yoruldum.) Düşünsenize ses tellerinden rahatsız olduğunda taburcu olduğunun haftası işe dönmek zorunda kalıyor. Bir konuya daha parantez açmam şart: Telefonları yok bildiğiniz gibi, ayrıca FNC arkadaşlarıyla görüşmelerine ve yeni arkadaş edinmelerine izin vermiyor. Hayat CNBLUE için sandığımızdan daha da zorlu. (Kpop endüstrisinde herkes için durum benzer..) “Müzisyen” olarak kendilerini kabul ettirmeye çalıştıkları, kendilerini kanıtlamak için canlı performanslara ağırlık verdikleri zorlu bir dönem. Bu dönemdeki bir röportajda CNBLUE üyeleri Yonghwa'nın sabah erkenden çıkıp gece çok geç saatte, onlar uyuduktan sonra eve geldiğinden, tek başına grubu sırtlandığından, onun için üzüldüklerinden bahsettiler.
Bu yazıda hiç bir yönlendirme olmadığı için eminim herkes farklı yorumlarla okudu. Dilerim ki yanlış bildiğiniz şeyler varsa düzelmiştir. Bu yazıyı, konu hakkında  yorum yapmadan önce diziyle ilgili bilgilenmeniz (ama kendi gözlemlerinizle de izlemelisiniz.), o dönemdeki haber ve olaylar hakkında bilgi sahibi olmanız , başkalarının fikirlerinden etkilenerek karar vermemeniz ve kendi fikirlerinizi oluşturmanıza yardımcı olması için yazdım. Çünkü onlar dışında hiç kimse gerçekten birbirlerini sevdiler mi sevmediler mi bilemez. Biz sadece kendi gözlemlerimizle sevip sevmediklerine inanmayı seçtik. İki fikre de inanmakta herkes özgür, keşke herkes birbirine bu konuda saygı gösterse... Birbirimizin dil, ülke ve kültür farkımızı önemsemeden , fiziksel olarak olmasa da dünyadaki tüm BOICElar olarak bizi kalplerimizde bir araya getiren CNBLUE! 
Aramızdaki anlaşmazlığı gördüklerinde özellikle Yonghwa'nın ne kadar mutsuz olacağını bir düşünün... Bu kadar büyük gayret gösteren bu gruba ve liderine biz de elimizden gelenin en iyisini yapalım, müziklerini dinleyelim, tüm dünyaya yayalım ve onlara her fırsatta desteğimizi gösterelim.   YongSeo fanı olalım, olmayalım, hepimiz birbirimizin düşüncelerine saygı gösterelim ve tartışmalarımızı onların görüp üzülebilecekleri youtube yorumları, twitter, blog gibi yerlere taşımayalım.  Neden Yonghwa'yı hep birlikte , bir bütün olarak desteklemek yerine birbirimize düşman gibi davranalım ki? Şimdi BOICElar olarak kendi içimizdeki anlamsız tartışmalara son verip onun yerine kalplerimizde CNBLUE'ya ve Yonghwa'ya duyduğumuz sevgimizi paylaşma vakti! Biz bir arada oldukça onlara desteğimizle CNBLUE kimsenin yıkamayacağı bir güçte olacaktır! 
Yonghwa: Ne zaman zorda olsam ve kaybolsam, BOICElarımız yolum ve yönüm oldu. Beni gülümseten hepinize bir kez daha teşekkürler...Hayatım boyunca size uyum ve mutluluğu gösteren bir insan olacağım.(05.05.2012)
Boice dostlarım, tanıştıklarım ve eminim bir gün bir yerde tanışacaklarım, açıkça söyleyeceğim, YongSeo fanı değilim. Hepiniz gibi, benim için de her zaman en çok ön planda olan onların müzikleri ve kazandıkları başarılar oldu. Her röportajda konu müziğe ve bestelerine gelince heyecanla anlattıkları müzik tutkuları ve hayalleri benim gözümde en önemli şey. Yongseo fanları ve antifanları, sizinle aynı fikirde olmasam da düşüncelerinize saygı duyuyorum, hep duydum ve hep duyacağım.  Bir gün bir yerde (umarım bu Türkiye konseri olur) sevgimizi birbirimizle yüz yüze paylaşabilme dileğiyle... TURKISH BOICE FIGHTING!! :D
Thank you for reading my message^^ 
I'm not a YongSeo fan. And I wrote this article with only definite facts so that everybody can see the same and  you can't see "any" personal comments (mine or other's) in it, it's a pure and objective article. 
 I have friends who loves YS. I've always respected YongSeo fans' and anti-fans' opinions even those opinions are different from mines. I wrote this article because I wanted to see all boices and gogumas together without fighting and regardless of being a YongSeo fan or anti-fan. If we can be all together and in cooperation,  CNBLUE and Yonghwa will be more powerful with our support.
Yonghwa: When I have difficulty and get lost, our Boice become a road and a direction for me. Once again, thank you...I will become the person who will show you the harmony and the happiness all through the life. (120505)
Cage208
English Trans of Yonghwa's message cr. @cebununa Source & Kaynaklar:  cnbluestorm.com , Soompi (En geniş YongSeo fan forumu bulunan site.Binlerce sayfası var.) , www.asianjunkie.com, sweetpotatodays.blogspot.com , blog.ningin.com , koreaboo.com , yongseotr.wordpress.com , tr.wikipedia.org , en.wikipedia.org , iloveyongseo.wordpress.com , zomobo.net , allkpop.com , cnbluesgfc.net ,youtube.com  , dailymotion.com  Photo cr. as tagged and from these sources ( some has no name of owners,sorry) -fotoğraflar  üstünde yazdığı gibi veya kaynaklardan ve bazılarının sahibi belli değildi, kusura bakmayın.

11 yorum:

YongHwa'mız ne de centilmen. Bazı videolarını izledim de :D
Teşekkürler, çok güzel toparlamışsınız :)

Evet liderimiz kesinlikle her bakımdan harika biri. Onunla ne kadar gurur duysak az , değil mi? :) Yazıyı beğenmenize sevindim, yorumunuz için teşekkürler^^

çok güzel olmus pogramın hepsiniz izleyememiştim yong hwa yı gerçekten çooook seviyorum fighting :)))

Gerçekten çok güzel bi yazı olmuşşş..WGM 'in Keşke tüm bölümleri türkçe altyazılı çavirilebilse. ing izlemek bile büyük keyif veriyorduu..
Tüm grupların liderleri var ama görüntü liderleri ... Yong Hwa gerçekten lider gibi lider, tüm grubu şimdiye kadar sırtında taşıdı..

çok ama çok teşekkürler harika bir yazı olmuş. merak ediyordum bu meseleyi aydınlandım teşekkürler tekrar. Benim en çok hoşuma giden kısım ise sonunda yazdığınız not.. Kesinlikle katılıyorum. Cn blue ve yong hwa !! çok seviliyorsunuz.. :)

yong hwa gercekten muhteşem biri... grubuda, grubun diğer üyeleride öylee ama YONG HWA!! SEN HARİKASINNNN......

Harika yazmissin, öncelikle yazdigin ve bizim icin paylastigin icin cok tesekkurler ♥.. Acikcasi bende YongSeo hayrani degilim CNBlue & özellikle Jung Yong Hwa hayraniyim, tabiki seninde dedigin gibi saygili olmaliyiz..

Tekrardan cok cok tesekkurler sayende biraz daha bilgiye sahip oldum !:))

Off çok tatlılar yongseo sizi sewiyorum ellerinize sağlık bu arada cok güzel olmuş thank you:-)

Evet gerçekten çok güzel olmuş elinize sağlık :) ben butun bolumleri bilgisayarimdan türkçe alt yazili indirmek istiyorum ama yeppudaa da sadece 5 bolum var... Gerisinin çevirisi yok mu indiremiycek miyim???

Yongseotr de 25 bölüme kadar var

Gerçekten evlenmeliler!!!

Yorum Gönder