İMZA KAMPANYASI

(Haber) "Because I Miss You" 30 Dakika İçinde Tamamlandı!(Şarkıyı Türkçe Altyazılı Dinlemek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız.) 

-Dizide enstrüman çalmanız gereken birçok sahne vardı. Bu sahnelere hazırlanmak zor olmadı mı? 

YH: Gerçekten zordu. Çünkü gerçek performansların aksine dizi çekiminde aynı şeyi defalarca çalmam gerekiyordu ve ayrıca yalnızca bir bölümleri yayınlanmasına rağmen yeni şarkılar için devamlı pratik yapmam gerekiyordu. Ayrıca, dizinin ortalarından itibaren neredeyse canlı çekim yapıyorduk(*Shinhye’nin kazasından dolayı çekimler aksadığı için çekilen bölüm hemen yayınlanıyordu.) Ve ben başrol olduğum için ezberlemem gereken çok replik vardı, hepsinden de önemlisi her bölüm için yeni bir şarkı vardı o yüzden hazırlanmak için devamlı telaş halindeydim. 

-Ama çekime ara verildiğinde dahi gitarın hep elindeydi, CNBLUE’nun şarkılarını çalıyordun. Sanırım gitarı gerçekten seviyorsun. 

YH: Seviyorum. Gitar ellerimde olduğu zaman güvende hissediyorum. Hiçbir şey düşünmeden bilinçsizce sadece gitar çaldığım çok zaman oldu. Gitar çalmam gereken bir sahne olduğunda gitarı hiç elimden bırakmıyorum. Bir dizi çekerken bir dönem boyu gitar çalamadığımda yeteneklerim köreliyor. Ama bu diziyi çekerken yeteneklerim gelişti. Bu konuda “Heartstrings” dizisine gerçekten minnettarım. 

-“Because I Miss You” şarkısının bestesinde senin de payın var. Bu şarkıyı nasıl yazdın?
YH: Lee Shin’in babasını özlediği sahneler için bir şarkıya ihtiyacımız vardı. Mr.HSH (Besteci) şarkıyı yazarken, bir koltukta oturmuş onu dinliyor ve şunu düşünüyordum: “Bu şarkıyı yazan kişi ben olacağım… Hissediyorum.” Aklımda şarkının nasıl olmasını istediğimle ilgili bir fikrim vardı. O lavaboya gittiğinde melodiyi duydu ve “Bu ne?” diye sordu. Ben de, “Şansımı denemek istedim. Lütfen biraz dinleyin.” Dinledikten sonra, “İyi iş çıkarmışsın. Ben de sözleri yazayım.” Dedi. Ve şarkı bu hale geldi(gülüyor). Şarkı 30 dakika içinde tamamlanmıştı. O sözleri yazdı, ben de müziği besteledim. Mükemmel birleşim! (gülüyor) Dizimizin yapım şirketinin yöneticisi bize: “Yonghwa ve Bay Han dahiler!” dedi. Hahaha 

-Kayıt süreci nasıldı peki? Sorunsuz mu geçti? 

YH: Hayır. Şarkı tamamlandıktan sonra o gece boyunca kayıttaydım. Bu bağırarak söyleyeceğim bir şarkı olmadığı için şaşırtıcı bir şekilde zordu ve bana zor anlar yaşattı.
Ama uzun sürse de sonuçta ortaya çıkan şeyden çok memnundum. Senaryo da duygularımı şarkıya aktarmamı kolaylaştırdı. Şarkıyı seslendirirken dizideki baba karakterini düşündüm. Kendime şunu hatırlattım: “Because I Miss You, yirmi yıl sonra gerçek babasını tanıyan bir çocuğun babasıyla müzik aracılığıyla duygularını paylaştığı bir şarkı.” 

-(Dizide) Fikirlerinizle katkıda bulunduğunuz başka yerler de oldu mu? 

YH: Okul radyosundan Gyuwon’a teselli vermek için söylediğim bir şarkı vardı. O şarkıda da Bay Han’a(besteci), “Bence fısıltı şeklinde(alçak sesle söylenecek) bir şarkı hoş olur.”dedim ve o da şarkıyı yazdı. Ben de şarkının tamamlandığı gece kaydını bitirdim. Bu tarz şeyler çok oldu(gülümsüyor). 

Çeviri: Henice 

0 yorum:

Yorum Gönder