İMZA KAMPANYASI

(Haber) Grupların Savaşı: CNBLUE vs. Busker Busker


 

CNBLUE kendisinin sadece bir "idol grup" olmadığını (*kpopda yaygın olan dans edip şarkı söyleyen grupların idol tanımında olduğunu, CNBLUE'nun kendi bestelerini üretip,enstruman çaldığı için bu tanıma girmediğini kastetmiş.) çoktan kanıtladı.

CNBLUE ve Busker Busker'ın her ne kadar farklı renkleri olduğu doğru olsa da, Mnet Wide Entertainment News, 24 Nisan'daki yayınında bu iki grubun gözle görünenden daha fazla ortak noktaya sahip olduğunu ortaya koydu.



Bu benzerliklerden biri, hem CNBLUE hem Busker Busker'ın övgü alan yetenekli şarkıcı-besteci liderlerinin olması. Love Revolution'dan Y, Why'a grubun albümlerindeki şarkıların çoğunu lider Jung Yonghwa yazarken, Busker Busker'dan Jang Bum June da hit şarkıları Cherry Blossom Ending dahil grubun çıkış albümlerindeki tüm şarkıları yazdı.

Jang Bum June, "Şarkı yazmaya lise son sınıfta başladım.O zamandan beri tüm tecrübelerimi şarkılarıma yansıttım."

Konu şarkı yazmaya gelince Jang Bum June'la aynı sayfada görünen Jung Yong Hwa, bir keresinde şöyle demişti: "Şarkı yazarken dolaylı deneyimler yerine kendi kişisel tecrübelerimi yazmaya çalışıyorum."

Bulundukları kesime göre, bazı müzik programları ve konser sahnelerinde yer alan CN Blue ve Busker Busker üyeleri, aynı zamanda Seoul Hongdae kampüsünden, Japon sokaklarına hayranları için performans yapmaktan hoşlanıyor.


CN Blue ve Busker Busker'la ilgili daha fazlası için lütfen klibi izleyin:



Video cr. : aroha9610
Çeviren: cage208

0 yorum:

Yorum Gönder