İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 11: Dicle Çetin

1-) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin? 

      D.Ç: Merhaba, ismim Dicle. Üniversite öğrencisiyim. 24 yaşındayım. Kocaeli’de yaşıyorum. Uzun yıllardır Kore dünyasındayım. Fakat ciddi anlamla 3-4 yıldan beri K-pop ile ilgileniyorum. K-Rock ile tanışmamsa tabii ki CN Blue sayesinde oldu. 

      2) C.N Blue'yu ilk ne zaman keşfettin?
       
 D.Ç: Önce Yong Hwa’yı 'You Are Beautiful’da izlemiştim fakat müzikal kariyeri pek ilgimi çekmemişti. Sadece normalden farklı bir sesi olduğunu hissediyordum. Daha sonra “Goguma Couple”a ilgi duymaya başladım. Banmal Song’u aşırı beğendiğimi hatırlıyorum. CN Blue’nun dünyasına girmem ise 2011 Mayıs ayına denk geliyor. MinozTurkey’nin hazırlamış olduğu bir videoda “Love Light”ı duyduktan sonra artık Boice olmanın zamanı geldi dedim kendi kendime.
 
3)      C.N Blue'yu sevme sebebin nedir?
 
D.Ç: Ben Kore eğlence sektörüne ilgi duymaya başladığımdan beri kendi şarkılarını yapan gruplara her zaman gıpta etmişimdir. Bigbang bunlardan biriydi ve daha sonra karşılaştığım CN Blue’da da bundan daha fazlasını gördüm. Yong Hwa ve Jong Hyun her şeyden önce müzikal anlamda saygı duyduğum insanlar. Bugünlere geçmişini unutmadan gelen ve sokakta kimseyi umursamadan 'Green Day' söyleyen o grubu da çok seviyorum ben.
 
4)      C.N Blue'da olmazsa olmazın kimdir?
 
D.Ç: Kesinlikle Yong Hwa. Jong Hyun’un işindeki profesyonelliği, Min Hyuk’un yeteneği, Jung Shin’in ağırbaşlılığı da beni etkilemiyor değil, ama Yong lider ilk gözağrım. Biraz kişisel beğeniye de kaçıyor olabilirim. Ama samimi düşüncelerim böyle.


 
5)      C.N Blue'da favori çiftin kim?
 
D.Ç: YongShin tabii ki! Normalde fanartları falan hiç sevmem ama onların sahnedeki uyumlarına bayılıyorum. Daha şirin bir çift olamazdı.


 
6)      C.N Blue'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?
 
D.Ç: 'Black Flower'. Çok zor bir soru bu aslında. Zira ben 'Kimio' için diğer tüm şarkılara ihanet edebilirim. Hmm, yok yok yine de 'Black Flower' son kararım. Ama moralim bozukken ikisi de beni hayata döndürüyor.
 
7)      C.N Blue ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?
 
D.Ç: Yong Hwa’nın taklitteki ustalığı. Kimi taklit etse çok gülüyorum. Ama sanırım en çok artık ustalaşmış olduğu Simon D. taklidini izlerken karnıma ağrılar giriyor.
      
      8-) C.N Blue’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?
 
D.Ç: Özveri.

9) C.N. Blue'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

D.Ç: Aslında ben onları 'Love Light' ile sevmeme rağmen -hepimizin de bildiği bazı nedenlerden dolayı- daha çok Japonya çıkışlı ve kendilerine ait olan eski şarkılarını beğeniyordum. Fakat son olarak 'EAR FUN' tüm söylediklerimi yutmama neden oldu. Bu aralar bıkmadan 'Still In Love' dinliyorum. Yanında biraz da 'In My Head' oluyor tabii. :P
 
10) 'Still In Love' 'EAR FUN' albümünde hepimizin ortak noktası olmuş durumda zaten. :) C.N. Blue ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?
 
D.Ç: Elbette. Bir keresinde 'Yokohama Arena’daki konserlerini izledikten sonra hayallere dalmıştım. Güya ben izleyiciler arasında en öndeyim.  Yong Hwa bir anda beni işaret edip sahneye çağırıyor. Tüm zorlukları aşıp sahneye gidiyorum. Sonra gitarını çıkarıp bana veriyor. Gitarımı omzuma yerleştirdikten sonra kulağıma eğilip: “Banmal Song” diyor. Beraber söylüyoruz hahah. Biliyorum uçuk bir hayal ama, adı üstünde hayal işte. Gerçekleşse ölebileceğim cinsten.
 
11) Vuaahhh... Süper bir hayal bence. Yalnız Henice adminimin bu hayale kalbi dayanmaz sanıyorum. :D Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?
 
D.Ç:  Turkish Boice’i keşfetmem neredeyse kurulduğu zamanlara denk geliyor. Trendy’de CN Blue için hazırlanan Fan Club köşesine yazı göndermiştim. Öncesinde sayfa adminlerini tanıyordum tabii. Şimdi 1 yıl olmuş. Ne kadar güzel paylaşımlar yapılıyor. Resmen yetişemiyorum.
 
12) :) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?
 
D.Ç: ' Vimeo 'kanalındaki TR altyazılı videoları bekletmeden paylaştığınız için minnettarım. Aslında genel olarak çevirilerde hızlısınız. Özellikle hayranı olduğum bir olay; fandom’dan bulduğunuz ilginç yazıları çevirip bizimle paylaşmanız. Grup üyeleri hakkında bilmediğimiz birçok şeye tanık oluyoruz sayenizde.
 
13) :) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?
 
D.Ç: Turkish Boice’ın beceremediği bir şey henüz görmedim. Nihayetinde bu kadar kısa bir süre içerisinde kendini bu denli geliştirip duyuran bir fandom görmek çok zor. Ancak benim uzun zamandır hayalini kurduğum bir fikir var... Kendimi bunun dışında tutuyorum tabii, ne de olsa yeteneğe sahip hayranlara yönelik bir şey olacak. Özellikle müzikal yeteneği olan Boice'lardan oluşan bir “CN Blue Tribute” grubu kurabilirsiniz mesela. Belirli günlerde stüdyoya girip CN Blue’dan favori şarkıları çalabilirsiniz. Bunlar kayıt edilir ve çok güzel bir armağan olarak gönderilir FNC’ye. Neden olmasın? Ben çok yetenekli bir iş çıkacağına şimdiden inanıyorum.
 
14) Güzel bir fikir gerçekten. Daha önce buna benzer sayfada bi yoklama yaptık sonuç fena değildi. Şuanda yapmakta olduğumuz projeleri bitirdikten sonra düşünürüz kuzum. Teşekkür ederiz önerin için. :) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?
 
D.Ç: Burada fikirlerimi belirtip sizinle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Bunun için sizlere teşekkür ederek söze başlamak istiyorum. Boice olanlara zaten diyecek bir şeyim yok. Şanslı insanlardan olduğumuzu düşünüyorum. Fakat henüz Boice olmayanlara bir çift lafım olacak elbette. Çok şey kaçırıyorsunuz. Canlı performans denilince akla gelen ilk Koreli grubu asla dinlememiş olamazsınız. Açın Youtube’u, yaslanın arkanıza. Yerinizde duramayacak, grubun enerjisine cevapsız kalamayacaksınız. CN Blue, Kore’nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en yetenekli gruplardan biri. İngiliz versiyonu içinse 'Beatles’a göz atabilirsiniz. Zira ben arada pek bir fark göremiyorum.
Hoşçakalın! ^^

Turkish Boice: Kesinlikle çok doğru. Çok keyifli bir röportaj oldu cidden.  Turkish Boice ailesi olarak teşekkür ediyoruz. :)

Hazırlayan: Rock Prensesi @Turkish Boice

0 yorum:

Yorum Gönder