İMZA KAMPANYASI

Doğum Günün Kutlu Olsun Yong Hwa!   

22 Haziran, seksi rockçımız Yong Hwa'nın 24. doğum günü.(Kore'de anne 
karnındaki zaman da sayılıyor ve bir bebek doğduğunda 1 yaşında diye düşünülüyor.)


Bizim harika liderimiz doğuştan altın oranla doğan bir yüze sahip yakışıklı bir erkek, enerjik bir vokalist, usta bir gitarist, etkileyici bir söz yazarı, harika bir bestekar, karizmatik bir lider, ilgili bir abi, duygusal bir şarkıcı, samimi ve çalışkan bir aktör, espirili bir karakter, belirgin kasları ve fit vücuduyla erkeksi bir idol, cana yakın tavırlaryla hırslı ve çalışkan genç bir adam ve daha fazlasıyla tanımlanabilir.
Oldukça renkli bir kişilik oduğu ve onu tek bir kelimeyle tanımlayamayacağınız için kendisini bukalemunla eşleştirir. Bir insanın sahip olması gereken herşeyle donatılmıştır.
Belki de tanrı nimetlerini dağıttığında Yong Hwa en ön sıradaydı.


Biz Emotional hayranları onun bir çok reality showlarda, gazete ve dergilerde, röportajlarda ve diğer programlarda birden fazla görünüşü olduğunu çok iyi biliyoruz.
Bu yazı Yong Hwa'yı daha iyi tanıyabilmek için uzun zaman önce söylediklerini konu alan, basit bilgiler içeren bir yazıdır.


JUNG YONG HWA'nın Emotional (Duygusal) Sözleri
"Ben Jung Yong Hwa"

"İsmim Jung Yong Hwa. Kendim için kaderini okuyabilecekleri bir yer yaptım Bunun anlamı arkadaşça bir yüz. 22 haziran 1989'da Seoul'ün Yeoksam ilçesinde doğdum. Ama 2 yaşmdayken Busan'a taşınıp liseden mezun olana kadar orada yaşadığım için kendimi hep bir Busan'lı olarak görmüşümdür."

-Kendini bir kelimeyle nasıl tarif edersin?
Yong Hwa: Bir bukalaemun gibi bir çok yüzüm var
(VIVI Mayıs 2012)

-Kendin hakkında ne düşünüyorsun?
YongHwa: Mükemmel insan olmak için çok çalışan biri.
(POTATO Aralık 2011)

" Her zaman bir bukalemun gibi insanlara değişik taraflarını göstermek ve bir kişiyi bile sıkmadan hep daha çok eğlendiren biri olmak istiyor"
(Naver Music Nisan 2010 Jung YongHwa’nın ‘Müzik rahatlatıcıdır’)Endişeleri ve Problemleri


-Son zamanlarda nasl rüyalar görürüyorsun?
Yong Hwa: Son zamanlarda sıkça kaçtığım ve kovalandığım kabuslar görüyorum. Belki de bu aralar çok meşgul olduğum içindir.
(B-PASS Aralık 2011)

-Problemlerini nasıl çözersin?
YongHwa: Tek başıma olmam hep diğer üyelerle konuşup bir çözüm buluruz. Şükürler olsun ki tüm üyeler iyi birer dinleyici

-En sevdiğin Japonca kelime nedir?
Yong Hwa: hımm... Şu an aklıma gelen ilk Japonca kelime "shinpia"(endişe). Büyük çıkışımızı yakınlarda yaptık ama yine de endişelenecek çok fazla şey var. Elbetteki sorunları birlikte çözümlüyoruz ama hala etrafımdakilere gösteremeyeceğim kendi başıma çözmem gereken sorunlar var (gülüyor)
(RAY April 2012)

Yong Hwa'nın Yaşadığı Zorluklar ve Geçirdiği Zor Zamanlar


"Yeni işim için çalışmaya başladığımda zor olacağını hissetmiştim ama asla korkmadım"
(WinWin KBS 2 Show programı, 2010)

"Riskli olduğunu bilsem de herşeye rağmen başarmak için tüm yeteneklerimi ortaya koyacağım.Şu ada 10 civarında şarkı besteledim. Aşk şarkıarını sevsem de tutku, ihtiras, arzu dolu şarkıları da seviyorum. Daha çok yeni bir tür olan modern rock tarzında üretkenim."
(3 Genç Müzisyen haberleri)

İnançlar ve Mutlulukları


Inkigayo birinciğini kazandık bunun için herkese teşekkür ederiz. Şu an heyecanlıyım ve söyleyecek kelime bulamıyorum. Peki!!! Artık çalışmaya başlıyorum! Bundan sonraki albüm CN Blue'nun tarihindeki en iyi albüm olacak
(Ear Fun tanıtımlarının son günü)

Sahne de olduğum sürece herkesten daha iyi olduğuma inanıyorum. Diziye başladığımda çok çalıştım ve kimseden geri kalmadım. Demir ne kadar hızlı ısınırsa o kadar hızlı da soğuyacaktır.
Sahnede ışıldayan bir çok sanatçının gerisinde kalmamak için sürekli pratik yapmaktan başka bir çare olmadığını düşündüm."
(Naver Music Nisan 2010 Jung YongHwa’nın ‘Müzik rahatlatıcıdır’)

Amaçları ve Hayalleri


-Geçen Ocak ayında ilk albümünüz I'm A Loner'ı yayınladıktan sonra kısa bir süre içerisinde nasıl ünlü olabildiniz?
Yonghwa : Hala albümün iyi gittiğini düşünmüyorum. Başlangıç olarak iyi olmasına rağmen, 
 amacımız Kore'deki grup kültürünün bizim aracılığımızla kalıcı olması ve sevilmesidir. (Amacını ve tutkusunu gösterdi.)

Onlar sadece 20li yaşlarına geldiklerinde, hayatlarını ve hayallerini çizmeye başladılar,  onlara gelecekteki hedeflerini sorduk. Yonghwa " Hiç durmadan ilerlemek. Grup kültürünü yerleştirmek. " diye cevapladı.
( Singles Haziran 2012)

Yonghwa : Müziğin bütün hayatım olması beni asla bezdirmeyecek. Ölene kadar, müzik yapıyor olacağım.

Anlatan : CNBLUE bugün dünden farklı şarkı söylüyor.  Sadece onların mutlu müzik okulunun birinci sınıfı  başladı.
(Kpop Yıldızları Dünya'yı Büyülüyor bitiş konuşması, MBC Belgeseli 22.04.2012)

" Hayatımızın geri kalanında müzik yapacağız, daha fazla dinlerseniz daha iyi olur.''
(Golden Disk Ödülleri'nde ödül konuşması)

"Hayalimiz Amerikan Bilboard Listelerinde birinci olmak. Artık, kendi kendimize daha yükseğe tırmanacağız. Devam konusunda kararlılığımızda fikirlerimiz baştan belliydi, sadece müzik tutkusuyla dolu olarak, korkusuz bir şekilde yemin ettik.
(Önyargıyı Aşmak, " Bizim Hayalimiz Billboard'da Birinci Olmak" Edaily ile röportaj 26.03.12)

"Rüyalarım gerçek olursa, gelecek yıl Tokyo Domme'da performans sergilemek istiyorum! Budokan'da da bir grup olarak performans sergilemek istiyorum. Sonuncusu Tokyo Kulesi olacak."
(B-Pass)

-Bundan 10 yıl sonra, nasıl bir erkek olmak istersin?
Yonghwa: Havalı tarzda yaşayan bir erkek olmak istiyorum. Her zaman alçakgönüllü, muhteşem şarkılar yapmaya devam eden ve büyüyemeye devam eden birisi. Bence bu havalı.

Bir İdol Grubunda Olmak Hakkındaki Düşünceleri-CNBLUE "İdol" değil ama "İdol" olarak adlandırılıyorsunuz. "Sanatçı"yı "idol"den nasıl ayırabilirsin?
Yonghwa: Bir şeyleri kendi şarkı ve sözerinizle gösterebilirseniz ve eğer kendi yaptığınız müzikte karar verme hakkınız varsa siz bir sanatçısınız.  Bizim durumumuzda,  biz stajyer olduğumuz zaman, aslında sanatçı grubu değildik. Ama bizim çıkışımız karalı oldu, santçıların yolundan  gidiyorduk. Çünkü dördümüz  her zaman kendi müziğimiz aracılığıyla CNBLUE'yla ilgili düşüncelerimizi göstermeyi denedik, biz idoldan daha çok sanatçı olarak gelişebildik.
(SIA  Şubat 2011)

Yonghwa : Aynı tarza sahip değiliz, bu yüzden bize rakip olacak bir grup olduğunu düşünmüyorum. CNBLUE'yu müzikal olarak nasıl ilerleteceğim hakkında çabalıyorum, rakiplerimi yenmek için uğraşmıyorum.
Bizim iddiamız "idol grubu" olmak değil ama "idol"  olarak adlandırılmaya karşı hiçbir şey hissetmiyoruz. Yine de, idol grup olarak adlandırıldığımız için bize sadece o pencereden bakılmamasını dilerim. CNBLUE grup müziğini ve kendi jenerasyonu için müzik yapabilmeyi seviyor. Çünkü bu bize popüler grup izlenimi veriyor, "idol grubu"yla bir sorunum yok. (idol grubu olarak anılmakla)
(enews 24 Nisan 2012)


Performansları ve Sahneleri


"Fark ettim ki sahnedeyken, sahnenin boyutunun ne olduğuna bakmadan kendimizde eğlenmeliyiz. Performanslar aracılığıyla hayranlarla etkileşimde bulunmayı çok seviyorum- bu çok eğlenceli."
(Seul'de Bluestorm Konseri Eylül)

"Başlangıçta iyi değildik ama yaşamaya devam ettik, yeteneklerimizin geliştiğini hissettim. Ve biz seyircilerle birlikte nasıl nefes alacağımızı ve onlarla nasıl iletişime geçeceğimizi öğrendik."
(Nayer Müzik Nisan 2010 Jung Yonghwa'nın 'Müzik beni rahat hissettiren tek şey')


Yonghwa'nın Müziği

"Bir grup olarak birçok farklı renkte müzik yapabilme için sıkı çalışıyoruz. Büyük müzik sahnesinde çıkış yapıyor olsak dahi eşsiz müzik tarzımız değişmeyecek. Bağımsız çalıştığımız günlerde öğrendiklerimize göre müzik yapmaya devam edeceğiz, ve aynı zamanda yeni şeyler de öğreneceğiz.
(26 Eylül 2011 - CNBLUE, "Süpermarket şovlarından Yokohama Arena'ya, bir rüya gibi.")

-Bugüne kadar CNBLUE destekçileri geniş bir yelpazede olmuştur. Peki sizin eşsiz müzik tarzınz nedir? Ve gelecekte hangi müzik türlerini denemeyi düşünüyorsunuz?

Yonghwa: Öncelikle, hayranlarımıza ve müziğimizi beğenen herkese desteklerinden dolayı teşekkür etmeliyiz. Bir rock grubu olmamıza rağmen müziğimiz genel müzik akımına yakın. Sadece rock müzik değil, ayrıca ballad şarkılar da yapıyoruz. Belki de insanların bizi sevmesinin sebebi budur. Şimdiye kadar birçok müzik türü denedik ve gelecekte de çok tarzlı müzik yapmak niyetindeyiz. Hatta belki bir gün dans ritimlerini bile deneyebiliriz.

(Easy No. 619)

Fanlara Olan Sevgisi

Millet! Benim sesim, Benim Boice'ım! (*My Voice,My Boice)
İçten hikayemizi ve performansımızı hissettiniz mi?
Fazla söze gerek yok, sizi yürekten seviyorum, ve size minnettarım.
Sizin her bir sözünüzü dinlemek için elimden geleni yaptığım için lütfen bana bir sürü tavsiye, tonlarca öneri vermekten çekinmeyin lütfen.
Ben her zaman farklı görüşlere açığım.
Ben anlayışta en iyisiyim...
Zorluklarla karşılaşıp yolumu kaybettiğimde Boice'larım bana yol gösterdi.
Bir kez daha, teşekkür ederim.
Bir kez daha, beni her zaman gülümsettiğiniz için size minnettarım.
Benim ismim "Yong Hwa"daki "Yong" Çince'de yüz demek ve "Hwa" da uyum demek.
Hayatım boyunca her zaman size uyumu ve mutluluğu gösteren kişi olacağım.
"Sizi seviyorum."
(5 Mayıs 2012 Boice Günü Hayran Buluşması kapanış mesajı)

Stajyer Şarkıcılar İçin Sözleri

Tüm Stajyerler, zaman zaman zorluk çekebilirsiniz, ama bu öğrenmenin bir yolu. 
Çıkış yaptıktan sonra da çok üstün rakiplerle karşı karşıya geleceksiniz.
Bu öğrenme sürecinizin size büyük faydası dokunacak.
Bu deneyimler sayesinde bizler daha güçlü hale geliyoruz. Biz de o dönemlerden çok şey öğrendik.
Pişman olmamak için tamamen gücünüzü toplamanız çok önemli.
Sahneye çıktığınızda daima korkusuzca performans sergilemelisiniz.
Eğer korkarsanız bütün gücünüzü açığa çıkaramazsınız, belki yalnızda %30'unu insanlara gösterebilirsiniz. Kafa karıştırıcı şeyler olabilir, bu yüzden kendinizden emin olmanız gerekli.
Sahnede kendinize "en iyi" olduğunuzu söyleyin.
(Made in You)

Duygu ve Düşünceleri

Resmi çıkış yapmamızla birlikte sıkı çalışmak için üzerimize daha fazla sorumluluk yüklendi. "Müzik her dinleyicinin enerjisi olur." sözünü mümkün hale getirmeyi amaçlıyoruz.
İlerlemekte tereddütü olan kişiler için "In My Head"in, ikinci kez düşünmeden onları ilerletecek güç olabilmesini umuyoruz.
(Japanese Rolling Stone 2011 Kasım)

"Yüzümde bir gözyaşı, yüzümde ter damlacıkları
 Cennet budur
  Kafam karışık, şaşkınlık içindeyim
  Gözyaşları içindeyim, paramparçayım."

Yonghwa: Sıkı çalışınca terlemek bile güzeldir. Bence ağlamak da güzel bir şeydir. Bu hayalperest ve romantik duyguyu verebilmek için şarkıyı çok narin bir sesle söylemem gerekiyordu.
İnsanlar duygularla dolu oldukları için sonbaharda dökülen yaprakları görmek bile ağlamak istemelerine neden olabilir. Çoğunlukla negatif duygularımız olsa da hepsi kötü değildir. Düşüncelerimizi değiştirebilirsek pozitif bir bakış açısıyla bakabiliriz. Bu şarkıda anlatılan da budur. 
("Feeling" şarkısının sözlerinden bir bölüm ve Yonghwa'nın açıklaması)Sanıyoruz ki "Where you are" şarkısı "müzik yazma tanrısı"ile konuşulan bir şarkı?

Yonghwa: Evet öyle. Bende bu tür bir his var. Şarkı yazarken sık sık ilham olmaması ile ilgili sorun yaşıyorum. Ancak bu şarkı ani bir ilhamla geldi.
-Sözler ayrıca "bugününden kaçış" la ilgili mi?
YongHwa: Çevremizde her zaman bu tür insanları görürüz. Dışarıdan bakıldığında pozitif görünürler ancak çok büyük acı çekiyorlardır. (Gülüyor) Bu tür bir durumda kişinin daha pozitif bir zihin ile düşünmesi gerekmez mi? Imm.. bu sadece benim fikrim.
(Where you are şarkısı hakkındaki açıklaması)

Çeviri: TurkishBoice Ekibi
Source: cnbluestorm
0 yorum:

Yorum Gönder