İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Monkey 3'te CNBLUE Röportajı (02.04.2011)

Monkey 3'te CNBLUE Röportajı (02.04.2011)Kore’deki çıkışlarından önce, Japonya’nın sokak ve barlarında sağlam performans yeteneklerini sergileyerek, kendilerini zaten geliştirmişlerdi. 1. tam albümlerindeki müzik düzenlemeleriyle melodi ve sözlerin çoğunu birlikte düzenlediler. Onlar idol değiller ama müzisyenler. CNBLUE adım adım gelişiyor. Son olarak ’Intuition’ başlıklı şarkılarını yayınladılar ve bu Maymun 3 tablosunda 1. sırayı yakaladı. Maymun 3 1. tam albümleri ile dönüş yapan CNBLUE ile röportaj yaptı.

 Q: Merhaba! CNBLUE’nun üyeleri, biz müzik web sitesi olan Maymun 3’üz, bizi selemlayabilir misiniz?
 
CNB: Herkese merhaba Monkey 3! Biz CNBLUE! Tanıştığımıza memnun olduk.
 
Q: İlk tam albümünüz ‘’First Step’’i yayınladınız ve Monkey 3’ün tablosunda 1. oldunuz. Tebrikler! 1. tam albümünüz hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
CNB: Albümümüzü çıkardıktan sonra ekibimiz albümümüzün müzik listelerinde üst sıraya yerleştiğini söyledi, çok şaşırdık. Biz, bize sevgisini gösteren herkese teşekkür etmek istiyoruz.
 
Q: Bir müzisyen olarak yükselmeye başladığınızı düşünüyorum, albümünüzün başlığı ‘First Step’ (İlk adım) gibi. Bu albüm hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? Albümün konsepti nedir?
 
CNB: Sizin de söylediğiniz gibi, ‘’First Step’’ müzisyen olarak geliştiğimizi gösteriyor. Bu albüme çok fazla hazırlandık. Sözlerini yazdık, melodilerini oluşturduk, müziklerini düzenledik ve aynı zamanda müzik aletleri çaldık. 10’dan fazla şarkının yapımında yer aldık. Bu yüzden, albümümüzün yayınlanması gecikti.
 
Q: Albümün çıkış parçası 'Intuition' sevgililerin ilişkilerinde birbirlerine olan hisleriyle ilgili. CNBLUE üyelerinin sezgileri iyimidir? Hangi üye en doğru sezgilere sahiptir?
 
CNB: Bütün üyelerin sezgileri iyidir. Bizim dışımızda en iyi hislere sahip olan YongHwa’dır. Yakışıklı Hyun’umuz sezgileriyle kötü şeyleri hissedebilir.
 
Q: ‘Intuition’ın videosu çok özel. Konsepti asi olmak mı? Müzik videosunu çekerken özel bir şeyler oldu mu?
 
CNB: Videoyu çekerken büyük bir polisi itmemiz gerekiyordu, Minhyuk onun iki katı olan polisi itmek için çok zayıf. Bu yüzden polisi ittiğinde polis onu geri itiyordu. Bundan sonra oturduk ve uzun bir süre kendimize güldük. Unutulmaz bir anıydı.
 
Q: Kore’de yayınlanan bu albümde 12 şarkı var. Hepiniz bize birer şarkı tavsiye edebilir misiniz?
 
YongHwa: Ben Just Please’i tavsiye ediyorum. Lütfen onu dinleyin!
JongHyun: Ben Lie’ı tavsiye ediyorum. Çünkü onu dinlerken hüznü hissedebiliyorsunuz.
MinHyuk: Ben Intuition’ı tavsiye ediyorum! Onu dinlerken hiçbir şey söylemek istemiyorum.
JungShin: Ben Imagine’ı tavsiye ediyorum. Onun tatlı melodisini duyduğumda iyi hissediyorum.
 
Q: Bu albümdeki şarkıların çoğuna, yazdığınız sözler eklendi, melodi bestelediniz ve düzenlediniz. Daha çok nereden ilham aldınız?
 
Yonghwa: Ben kendi deneyimlerimden ilham aldım ve başkalarının hikayelerini dinleyerek de 2. deneyimimi elde edebiliyorum.
Junghyun: Bir şarkı yazmak için gerçekten ilham almak zorundayım. Film ve dizi izlerken ya da kitap okurken ilham alırım. 2. deneyimi elde etmeye çalışıyorum.
MinHyuk: Ben duyguları hissetmek için film izlemeye ve müzik dinlemeye çalışıyorum.
JungShin: Ben YongHwa abinin en çok şarkı yazanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Ben şarkı yazmak için daha fazla deneyim kazanmaya çalışıyorum.
 
Q: Japonya’da ilk çıkışınızı yaptınız ve Oricon’nun tablosunda bir çok şarkınız vardı. Japonya ve Kore’de çalışmanın arasındaki fark ne?
 
CNB: Japonya’da, ağırlıklı olarak sokak ve kulüp performansları sergiledik. Ama Kore’de, sık sık televizyondan takip edilecek gösteriler yaptık. Ama bunu Japonya’da yapmadık. Bağımsızlığımız ve konser deneyimlerimiz çıkış yapmamızın asıl nedenidir. Kore’deki çıkışımızdan beri, yayın için teşvik ediliyoruz.
 
Q: Japonya’da birçok canlı gösteriler var. Canlı performanslar bir grubun mezarı olabilir. En unutulmaz performanslarınız nelerdir?
 
CNB: Bu yılın başlarında bir turumuz vardı ve bizim için yaşadığımız en unutulmaz performanstı. Gelecekte daha fazla tur yapmak istiyorsanız, fanların sempati duyabileceği canlı performanslar sergilemek zorunda olduğunuza inanıyorum.
 
Q: Müzik yaparken hangi müzisyenleri örnek alıyorsunuz ya da başka bir deyişle, müziğinizde kimin etkisi daha büyük?
 
YongHwa: Bon Jovi! O benim gerçek favori müzisyenim ve onun tarzını takip etmek istiyorum.
JongHyun: Bon Jovi ve Eric Clapton. Ne zaman onların şarkılarını dinlesem, bir parça huzur buluyorum.
Jungshin: Benim idolüm MR Big. MR Big bir grubun hayal edebileceği en iyi imaja sahip.
MinHyuk: Maroon 5 ve Radiohead. Benim örnek aldığım kişiler.
 
Q: Grup çalışma hayatınız nasıl? Çoğu zaman enstrümanlarınızla pratik yapmak zorundasınız değil mi?
 
CNB: Programımız hem beste yapmak hem çalışmalarımızla biraz yoğun. Bir derse katılırsak, pratik yapmak için geç saatlere kadar kalmamız gerekiyor. Enstrümanlarımızı daha iyi çalabilirsek iyi hissediyoruz. Bu konuda iddialı olmak istiyoruz bu yüzden daha fazla pratiğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz.
 
Q: Tüm sanat performansları arasında müzikle birlikte film ve diziler de var. Hangisini daha çok seviyorsunuz?
 
CNB: Tabi ki, müziği seçiyoruz çünkü onu seviyoruz. Dahası, oyunculuğu da denemek istiyoruz. Hepimizin oyunculuk deneyimi var ve ben (YongHwa) ve MinHyuk başka bir MBC dizisinde oynayacağız. Eğer iyi bir dizi olursa, teklif edilen rolleri her zaman değerlendireceğim.
 
Q: Kendinizi nasıl güçlü tutabiliyorsunuz? Favori egzersiziniz nedir?
 
CNB: Programımız çok yoğun olmadığında formda kalmaya çalışıyoruz. Ofisimizin önünde küçük bir park var. Park açıldığından beri, bazı zamanlar ekibimizle badminton oynamaya zaman ayırmaya çalışıyoruz.
 
Q: Hiçbir programınız olmadığı zaman, boş zamanlarınızı nasıl geçiriyorsunuz?
 
YongHwa: Boş zamanlarımı özellikle müzikle geçiririm.
JongHyun: Başka şarkılar dinlerim.
MinHyuk: Şarkı yazarım ve birçok şarkı dinlerim.
JungShin: Film ve dizi izlerim ve online alışveriş yaparım.
 
Q: Kore’deki çıkışınızdan bu yana bir yıldan fazla oldu. Uzun zaman olmadı ama başarılı oldunuz. Gelecekteki planlarınız ve hedefleriniz neler?
 
CNB: Hedefimize sadık olmak zorundayız, biz CNBLUE olarak müzik yapmak istiyoruz ve yapacağız. Aslında, halktan gelen tepkiyi çok fazla önemsemiyoruz. Daha fazla müzik yapacağız ve lütfen gelecekte CNBLUE’dan daha fazla ümitli olun.
 
Q: Albümünüzün başarılı sonuçlar elde etmesini diliyoruz. Son olarak bize birkaç kelime söyleyin.
 
CNB: Maymun 3 ailesindeki herkes! CNBLUE’nun 1. tam albümü ‘’First Step’’ piyasaya çıktı. Artık sizin için daha çok çalışacağız. Şimdi, sezon değiştirirken, ilkbaharda soğuk hala sona ermedi, lütfen kendinize iyi bakın! Teşekkür ederiz.
 
Source: Monkey 3
English Translated By:
Rice @cnbluestorm
Turkish Translated By:
Rock Prensesi @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder