İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Vogue Girl Temmuz Sayısı - MinHyuk ile Röportaj

Sevimli, değil mi?

MinHyuk, ortaokuldayken, sevdiği kız yüzünden, kızların arasına karışıp onlarla taş oyunları oynadığını itiraf etti. Eski kız arkadaşına o kadar bağlıydı ki arkadaşları onu durdurmaya çalıştı. Ama sonunda, dudak büküp, kendisinin öyle düşünmediğini söyledi. Bu adam sevimli mi?

VG: Kamera fobiniz olduğunu duyduk? Son zamanlarda nasılsınız?

MH: Hala o korku var. Eğer çekim, fotoğraf içinse daha kolay. Ama video ile ilgili korkum hala var. Drama çekimlerine ilk başladığımda, kalbim çok hızlı çarpıyordu ve settekilerin bile hissetmesine izin verdim.

VG: Fotoğraf çekimlerinde, tercih ettiğiniz bir özel duruş veya yüz ifadesi var mı? Veya hangi yüz ifadesi en yakışıklıdır?

MH: Özel bir ifadem vaya duruşum yok. Ama bir tane yapmayı sevdiğim var. Kaşların farklı yüksekliklerde olduğu ifade.

VG: Bugünkü çekimde, en çok hoşunuza giden bir kıyafet var mı? Size uymadığını düşündüğünüz bir şey var mı?

MH: Beyaz takımı ve reklam çekimlerinde giydiğim kıyafeti sevdim. Ama o kısa şortların giyimi, ara verilir verilmez duvarın arkasına saklanacak kadar  rahatsızlık vericiydi. Ve bir de, sanatçı insanların giydiği gibi olan şapka, biraz...

VG: Evet. Üyelerin JongHyun'un şapkalı pozunu sevmediğini duyduk.

MH: Evet. Gerçekten sevmedik.(Güler)VG: Bugünlerin bayan modası içinde, sevmediğiniz bir çeşit var mı?

MH: Kendileri için uygun olmayan kıyafetleri giymelerini sevmiyorum. Deri kıyafetler giymeye uygun olmadığımı düşünüyorum. Eğer yakışıklı görünmek isteyip, deri kıyafetler ve ilginç kolyeler, bileklikler giyerek dışarı çıksam, kız bile olsam (kendimi) sevmezdim. Kızların siyah perçinli deri giyme tarzını kabul edebilirim. Bu doğrultuda, eğer seksi güzelliklerini daha çok vurgularlarsa... (VG acayip stilleri çok sevmiyor gibi görünüyor) Evet! Çok açık giyinen kızları sevmiyorum. Çok açık kıyafetleri sevmeyen bir tipim.

VG: Beraber çekim yaptığınız model sadece 16 yaşında. 16 yaşındayken siz ne yapardınız?

MH: Liseye kadar sadece ders çalışıyordum.

VG: İlk aşkınız ne zamandı?

MH: İlkokuldayken ilk defa bir kızdan hoşlandım. Ama ilk aşkım lisedeydi, ilk yılda. Sevdiğim kız, benimle aynı yerde yaşıyordu. Birlikte çok iyiydik. Onunla oyun oynamak, erkeklerle oynamaktan daha eğlenceliydi. Hep taş oyunu oynardık. (VG: Taş oyunu?) O oyunu daha çok seviyor gibiydi, o yüzden her zaman birlikte oynardık. Hep taş oyunu oynayan kızlar tarafından çevrelenmiş bir şekilde.

VG: Okul zamanlarında çok populer olmadığınızı duymak çok şaşırtıcı. Böyle bir yakışıklılıkla... Sorun ne olabilir?

MH: O zamanlar kızları anlamıyordum. Onların verdiği ipuçlarını da anlamıyordum.

VG: "My Husband Got a Family" dramasında, Cha SeKwang, kadınları anlayan bir adam. Dramada oynarken, karakterinizden bir şeyler öğrendiniz mi?

MH: Başta senaryoyu okurken, SeKwang'ın hesabı ödediği kısımda çok şaşırmıştım. Ve iki tane tıpatıp aynı kart çıkarması, o karar anında, magnetik bandı bozuk olanı kullandı ve sonunda kız ödemek zorunda kaldı. Benim hala bir kızla yakın olmak için hiç azmim yok.VG: Bu, kızlara şantaj yapmak için öğrendiğin sır mı? (güler) Dramada Mal Sook ile sevgili olmanıza benzer şekilde, kız arkadaşınızla yapmak istediğiniz bir şey var mı?

MH: Duyguları takip etmeyi ve yavaşça artırmayı seviyorum. Ama bu, aynı zamanda, kaybetmesi de kolay bir yol. Eğer sevdiğim bir kız olursa, ona çok iyi davranacağım.

VG: Öyle mi düşünüyorsunuz? Eski kız arkadaşınız da az önce söylediklerinize katılır mı?

MH: Ama eski kız arkadaşım, benim onun için yaptıklarımla memnun olmadı. O zamanlarda, insanlar, ona çok iyi davranırsam benim için çok yorucu olacağını söylediler.

VG: Görünüşe göre, birbirinizle çok sık haberleşen bir tipsiniz.

MH: Her zaman dadanıp, sinirlendiren bir tip değilim. Hediyeler hazırlarım. Eğer kötü moddaysa, ona Vita... veririm. ( Dikkatsizce ürünün ismini  söyleyince, editöre baktı.) Ona içecek alır, onun yanında dururum. "Güçlü" bir hediyeye kıyasla , mutsuzken onun yanında olmanın en iyi yol olduğunu düşünüyorum.

VG: CNBLUE ismi "CODE NAME BURNING, LOVELY, UNTOUCHABLE, EMOTIONAL" kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Burada siz, "Lovely (Sevimli)" yi temsil ediyorsunuz.Kendinizi bu sevimli imajından ayırmayı hiç düşündünüz mü?

MH: Bu, dışarıdan bakan insanlar tarafından değerlendirilmeli. Genelde, beni gören insanların ilk söylediği şey, gülünce güzel olduğumdur... (VG, abartılı bir şekilde güler) Ben bunu kendim söylemedim, başkanımız ve diğer üyeler söyledi. Üyeler, nerede olursak olalım, böyle bir şey söyler.VG: "Bu, dışarıdan bakan insanlar tarafından değerlendirilmeli." Bu cümleyi sık sık söylüyor gibisiniz. CNBLUE bir müzisyen grubu mu idol grubu mu? Bu tarz bir soruya da belki aynı cevabı kullanırsınız. Aslında, kendi kişiliğinizi kullanıp, başkalarını ikna edebilirsiniz?

MH: Çok sıkıcı! (Güler) Aslında, insanların bu konuda özgürce düşünmesine izin vermek bence  daha rahat. Bence "Lütfen bizi bir müzisyen grubu olarak düşünün." demek çok komik. Er ya da geç, onlara müzisyen grubu olduğumuzu kanıtlayacağız. (VG: "Biz bir müzisyen grubuyuz diye çoktan dedik." cümlesiyle karşılaştırma gibi görünüyor.) Benim kişiliğim hep böyleydi. Fakat, ihtiyaç olduğunu hissedersem, hemen fırsatı yakalarım, asla kaçırmam.

VG: Grubun bateristi olmak, en az dikkat çeken bir pozisyon. Aktiviteleriniz sırasında, hiç dikkat çekememekten veya farkında olunmamaktan dolayı mutsuz oldunuz mu?

MH: Bu nedenle hiç mutsuz olmadım. Biz, hepimiz kendi yerinde elinden gelenin en iyisini yaparken yakışıklı olduğumuza inanıyoruz. (VG: Asıl ritmi bastırmak için diğerlerinden ayrı pratik yapmayı veya  solo kısmınızın olmasını hiç düşündünüz mü? ) Bu tür yetenek gösterilerini sevmiyorum. Ben sadece performansa yoğunlaşırım ve fanlar bizi bu şekilde daha yakışıklı bulur.

VG: MinHyuk son zamanlarda çok dikkat çekti. CNBLUE'nun bateristi olarak özel bir şekilde tanıtılmadan, birçok kişi MinHyuk'u tanıyor.

MH: Bu, belki de önceden CNBLUE'nun bir üyesi olduğumu çok fazla kişinin bilmemesindendir. (Güler) Ama bu, tabi ki, güzel bir şey.

VG: Cha SeKwang rolüne nasıl seçildiniz?

MH: Yönetmenle görüşmem olduğu zaman, sadece Cha Yoon Hee'nin erkek kardeşi rolü onaylanmıştı, ve diğer oyuncular daha bilinmiyordu. Rol için çok çeşitli görünüşler gösterebileceğimi hissettikleri için seçildim.

VG: İlk sahnenizi gördüğünüzde nasıl hissettiniz?

MH: Kalbim berbat (*argosunu kullanıyor) haldeydi (Güler) İlk sahnem bir bardaydı. Daha önce hiç bara gitmediğimden, hiç deneyimim yoktu. Nasıl bir ortam olduğunu bilmiyordum, ve kendime güvenim yoktu. Bu yüzden o sahnedeki oynayış şeklim, biraz utanç verici. (VG: Bu yüzden, o sahne, en kötüsüydü?) Evet.

VG: Çok sevdiğiniz bir sahne var mı?

MH: Koşma sahnesi, yarışarak koşma sahnesi. SeKwang yarışmayı kaybedip, spor tişörtünü MalSook'un beline bağladı. Bu sahne, arkasında "Koşarken böyle kısa şortlar giymemelisin." cümlesi geldiğinden, çok ünlüydü.

VG: JongHyun da "A Gentleman's Dignity" adlı başka bir dramada "Colin" rolünde oynuyor. Birbirinizi denetliyor musunuz?

MH: JongHyun Hyung kendisi istese bile, onun izlemesine izin vermezdim. O, "Neden? Çok güzel?" derdi. Sonra ben, " Gerçekten mi? Gerçekten iyi mi?" diye mutlulukla sorardım. JongHyun Hyung'un dramasını beraber izlerken, " Bu kısım çok iyi." "O kısım çok iyi değildi." diye konuşuruz.

VG: Eğer sizin "Colin" rolü için seçmelere katılmanıza izin verilse, ne düşünürdünüz?(VG, herkesin kendine yakışan rolü aldığını düşünüyor.)

MH: Ben de öyle düşünüyorum. (Güler)

VG: Cha SeKwang rolünü aldıktan sonra, bu rol için özel hazırlıklar yaptınız mı?

MH: Öncelikle, spor yapmaya başladım. "Heartstrings" de oynarken, ince vücudum role uymuştu. Ama bu SeKwang için geçerli değildi. Yüzmeyi öğrenmek istedim ama ne yazık ki, o şansım olmadı. A! Bir de, biraz üzücü dizileri izledim. (VG: Romantik komedi izleyebilirdiniz. Neden üzücü diziler izlediniz? MalSook ile SeKwang'ın sonu üzücü olduğu için mi?) Hayır. Ben izlemek için her zaman romantik diziler ararım.

VG: "Five Hundred Days of Summer" filmini izlediyseniz...

MH: O filmi IPADime indirdim!

VG: Böldüğüm için özür dilerim. Filmde, kadın, kafede kendisiyle aynı kitabı okuyan bir adama aşık oluyor. Aşık olduğunuzda, aynı şeylerden zevk almanın önemli olduğunu düşünür müsünüz? 

MH: Bence, ortak bir ilgi alanınız olduğunda birbirinize daha yakın olabilirsiniz.

VG: Guillaume Musso'nun kitaplarını sevdiğinizi duyduk. Onun kitabını okuyan bir kızla bir şekilde karşılaştığınızda, ona aşık olabileceğinizi hiç düşündünüz mü?

MH: Karşılıklı yankı yapabilirsek çok iyi bir şey. Ama aramızda bir yankılanma olmazsa, herhangi bir duygu da yoktur. Guillaume Musso'nun kitabını okuyarak, kadınları ve erkeklerin değişik bakış açılarını daha iyi anlarım.Bu yüzden, okuduğumda, "Ah" dediğim zamanlar var. Böyle gizli bir aşkın olmasının iyi olduğunu düşünüyorum.

VG: Size benzer bir kızla tanışmak istediğinizi söylüyorsunuz. Özellikle, nasıl bir kız arıyorsunuz? Sevimli kızlar? (Güler)

MH: Hayır. Önemsiz şeylerle bile minnettar olup etkilenen kızlardan hoşlanırım. Sadece bana bakacak birisine sahip olmak en iyisi. Bende sadece bir kişiye bakıp, sadece onunla ilgilenen biriyim.

VG: Sizi seven kız, aynı zamanda başka bir adamı da severse ve ikinizden de vaz geçmek istemezse, o zaman ne yaparsınız?

MH: Bence bu olması mümkün bir şey. Eğer gerçekten seviyorsam, onu yanımda tutmak için her şeyi, elimden gelenin en iyisini yaparım. Ama bunu düşünmeyi bile tatsız buluyorum.

VG: Cha SeKwang rolü yaptığınızdan beri, herkes "MinHyuk kötü adama dönüştü." diyor. ama doğrusunu söylemek gerekirse, SeKwang gerçekten kötü biri mi bilmiyorum. 

MH: Efendim(?) Bende bunun acınacak bir şey olduğunu düşünüyorum. Daha da kötü olabileceğini hissettim. Normalde, benim karakterim nispeten biraz katıdır. Çok açıksözlüyüm ve ne söylemek istiyorsam söylerim. Bu, SeKwang ile çok benzer ama bunu dramada göstermeyi başaramadım. (VG: Bu üzücü. Bu şekilde drama bitti mi?) Duygusal değişimlerde daha iyi oynayabilirsem, ikimiz arasındaki konuşmalarda daha çok hissederek oynayabilirim.  Benim bahsettiğim; farkında olunmayan duygu değişiklikleri. Mesela, SeKwang, MalSook'u hep kışkırtıyordu, ve sonunda ona aşık oldu.

VG: Bu arada, çok uzun olmayan o binada SeKwang ile  MalSook birbirlerini göremediler.

MH: Bu doğru. SeKwang'ın sonunda MalSook ile karşılaşacağı kısmı merakla bekliyorum. Ne olacak? Yakında göreceksiniz.

VG: Debut yaptıktan sonra, birçok drama ve filmde rol aldınız. Yeni rolünüzü seçerken, sizin imajınıza zarar verecek olsa bile, iyi bir bölümde oynamayı kabul eder misiniz? Veya rollerinizde seçici olamayacak bir pozisyonda olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?

MH: Kesinlikle hayır. Ne olursa olsun,değişik roller denemek istiyorum. Rolle kaynaşabildiğim sürece, benim için iyi bir deneyim olacaktır. Ben hiç endişelenmiyorum, şirketim endişelenir. (Güler)

VG: Merakla bekliyoruz.Ah! Bugünkü röportajımızın sonuna geldik.

MH: Gerçekten mi? Yeterli mi? Cevaplarımı beğendiniz mi?


Çeviri: Depps1004 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder