İMZA KAMPANYASI

(Araştırma Yazısı) Lee Jong Hyun'un Bilinmeyen Hikayeleri -2-

Önceki bölüm için tıklayınız:


Jonghyun’un başarısının anahtarı

Çalışma, egzersiz ve yetenek şovlarında gösterilen şarkılar gibi bir çok yönden Jonghyun okul günlerinde öğretmenlerini hayrete düşürdü. Şimdi bir şarkıcı olarak eğlence sektöründe popülaritesini arttırıyor. Peki bu popülaritesindeki büyük etken ne? Bir hayransanız ve çocuğunuzun onun gibi başarılı olmasını istiyorsanız buraya dikkat etmelisiniz.

Müdür yardımcısı: Benim gibi JongHyun’un babasını iyi tanısaydınız, onun yeteneğini babasından aldığını görebilirdiniz. Çok kısa zamanda Judo yeteneklerini öğrenmesi, ödüller kazanması ve ayrıca kısa bir zaman içinde müzik stajyeri olması ve bir şarkıcı olma hayalini başarmasına bakarak herşeyde onun güçlü azmini tahmin edebilirsiniz. Birçok stajyer çok uzun yıllar hazırlanır fakat o stajyer olduğu zamanlardan ve bu hazırlanma zamanını çabucak bitirirken bundan zevk aldı.

Müdür: Judoya başladığında, bu zor bir eğitim oldu. Bazen çok kilo kaybetti fakat onun eğitimine direndiğini görünce, sabırlı ve azimli bir çocuk olduğu sonucuna varabildik. Sonunda, bu ona başarının yolunu açtı. Güçlü bir iradesi ya da ‘sadece yap’ düşüncesi olmadan bu şekilde başarılı olamazdı. Şimdi bile, okulumuzun grubundaki bazı öğrenciler yakında başarılı olacaklarının hayalini kuruyorlar. Grup olarak yakında o parlak sahneye çıkacaklarını ümit ediyorlar fakat gerçek bu kadar sevimli değil. Sıkı bir pratik olmadan olmaz bu. Yarı yolda başarısız olan bir çok öğrenci var ve onlar zor derslere dayanamalılar. Bugünün öğrencilerine gelince, güçlü ve sabırlı bir kaç kişi var. ‘Bu olamaz’ diye düşündükleri zaman, çalışmaktan vazgeçiyor ve kendi başlarına yapmak için idareleri yok. Ayrıca bu gençler iş bulamıyor ve ebeveynlerinin desteği altında yaşıyorlar.

Fakat Jonghyun, orta okuldan beri Judo’nun zorlayıcı eğitimininin üzerinden gelebilecek kadar güçlüydü, onun kendi azmi ve iradesiyle büyüdüğünü düşünüyorum. Şimdiye kadarki poziyonu için judo onu çok fazla etkiledi. Müzik ve Judo tamamen farklı şeyler fakat onun başarısının anahtarı; iradesi ve sabrı.
 
Kore’nin Beatles’i olabilecek, öğretmenlerinin sevdiği öğrencileri CNBLUE

Müdür, müdür yardımcısı ve onların neslindeki kişiler CNBLUE’yu gördüğünde Beatles’i hayal edebilir. Öğretmenler için, CNBLUE bir avuç sevimli öğrenci ve onlar bugünün Beatles’i gibi. Songdo Orta okulundan mezun olan birinin grupta olmasından o kadar gurur duyuyorlar ki, CNBLUE her televizyona çıkışında ailelerine ve komşularına karşı onları övüyorlar. Öğretmenleri sadece Asya’ya değil Avrupa’ya da gireceklerini ve Kore’nin Beatles’i olacaklarını umuyordu.

Müdür: Hemen hemen tüm öğrenciler Jonghyun’un Songdo Orta Okulu’ndan olduğunu ve burada judo yaptığını biliyor. Yaşım şu an 60 bu yüzden idollerin şarkılarını çok iyi bilmem fakat ‘CNBLUE’ ile ilgilendim çünkü Jonghyun o gruptaydı ve ne zaman televizyona çıksa öğrencim olarak onunla övünürüm.

Yazar: Belki de onun imzalı fotoğrafını isteyen öğrenciler vardır.
 
Müdür: Jonghyun okulu ziyaret ettiği zaman, kesinlikle fotoğraflarını imzalayacak. Fakat o geldiği zaman okulun felç olacağını büyük bir kargaşanın ortaya çıkacağını tahim ediyorum. CNBLUE ile ilgilenen öğrenciler Jonghyun’un bu okulda bir ‘sanbae’ olduğunu biliyorlar. Genç bayan öğretmenler bile onun hayranı. CNBLUE’yu ve Jonghyun’u gördüğüm zaman, eski güzel Beatles’ı hayal edebiliyorum. İmajları Beatles’a benziyor bu yüzden bu bana eski günlerimi hatırlatıyor. Kore’nin Beatles’ı gibiler.
Fransa ve İngiltere de dahil Kore dalgası çok popüler oldu. Uzun bir süre müzik performası sergileyebileceklerini umut ediyorum, şu günlerdeki Kore Dalgası geçici değil, CNBLUE olarak mükemmel bir yoğunlukla müziği izleyeceklerini ve Kore’nin Beatles’i olarak adlandırılacaklarını umut ediyorum. Okula geldiği zaman, ona bu şekilde öğütler vermeyi istiyorum.(Gülüyor) TVXQ gibi CNBLUE da Japonya’dan başladı bu yüzden onlar da onlar (TVXQ) gibi başarılı olabilirler.

Müdür yardımcısı: Deyimde denildiği gibi, onlar da ‘değerli ve üretkenler, buna rağmen çalışmaya ve alçakgönüllü olmaya devam ediyorlar.’  Gittikçe artan popülerliklerini, şimdiki gibi ilk amaçlarını korumaları gerek; yani şimdiye kadar yaptıkları gibi.

Müdür: CNBLUE bireysel bir grup değil, fakat gerçekten Kore dalgasında öncü olarak önemli ulusal bir grup. Japonya’daki popülerliğini devam ettirip korumaya devam edeceklerini umuyorum. Ve Japonya’daki hayranları lütfen sevginiz ile beraber Lee Jonghyun’la onur duyun.

***
 

Jonghyun hakkındaki (Müdürün odasındaki 1 saatten fazla) bu uzun konuşmadan sonra , yazar okulun Judo klübü odasına, konuşmada adı geçen Judo klübünün danışmanı Kim Chang Keun’u görmeye gitti. Kim Chang Keun (JongHyun’un koçu) kesinlikle öğrencileri ikinci Jonghyun yapmak için onlara rehberlik ediyor.


Öğretmen- Öğrenci İlişkilerinin Anısı


In Kim’in hikayesinde, okul müdürünün hikayesinden farklı olarak başka bir Jonghyun vardı. Okul müdürü içine kapanık biri olduğunu söylerken, Öğretmen Kim onun her zaman aktif olduğunu söyledi.
 
Öğretmen Kim: Öncelikle oldukça iyi görünümlüydü. Ve saftı. Öğretmenlere hiç huzursuzluk vermediği gibi, hiçbir zaman azarlanmadı. Arkadaşlarına asla kötü konuşmadı, nazik ve örnek bir öğrenciydi. Uzun boyu, canlı kişiliği vardı ve bazen beden eğitimi dersinde öğrencilerin önünde şarkı söylerdi. Bazen dans ederdi ve çok aktif bir çocuktu. Pop şarkılarını iyi söylediğini hatırlıyorum. Orda 25 yıl boyunca Judo koçluğu yaptım, ve ayrıca Jonghyun’a rehberlik ettim. Sadece 5-6 ay pratik yaptı ve Busan Bölge Şampiyonasına katılarak ödül kazandı.

Yazar: Diğer atletlerle karşılaştırılınca nasıldı?
 
Öğretmen Kim: O son derece ince ve güçsüz görünürdü. Ama Judo yeteneği çok iyiydi. Bir keresinde rakibini tuttu, büyük bir güçle çekti ve fırlattı. Görülmemiş bir güce sahip harika bir çocuktu. Hepimiz etkilendik ve öyle bir gücün nerden geldiğini merak ettik. Ve bu güçle yarışmalar kazandı. Ama şimdi o tanınmış biri oldu. Her şeyden önce sağlığına dikkat etmesini ve müzik yapan bir grupta olmaktan zevk almasını ve sadece Kore’de değil tüm dünyada tanınan büyük bir şarkıcı olmasını istiyoruz.
 
Yazarın ziyaret ettiği Songdo Ortaokulunun Judo klübünde yazarla karşılaştırılınca nerdeyse iki katı olabilecek iri vücutlu bir çok öğrenci vardı. Ve sadece orta okul öğrencileriydi.


 

***

Sıradaki Jonghyun’un orta 1. sınıftayken sınıf öğretmeni olan Kim Jaeho. Öğrencilere müzik odasında müzik dersi verirdi. Jonghyun’u şarkı söylerken gördüğünde , (JH) çok göze çarpıyordu ve etkileyiciydi. Böylece Jonghyun’un şarkı söylemedeki yeteneğini gördü ve kapasitesini farketti.
 
Jonghyun’un bir şarkıcı olma hayalini biliyordu.
 
Öğretmen Kim Jaeho: 1. Sınıfta Jonghyun çok aktifti ve dersleri iyiydi. Ortalama puanları 91-92’ydi. İkimiz de birbirimize güvenirdik, ben sınıf öğretmeni olarak, ve o benim öğrencim olarak. Ayrıca Jonghyun sınıfta başkan yardımcısıydı. Cömert ve iyi karakterliydi. O zamanlar derslerine çok çalışırdı. Her nasılsa 2. sınıfta müziğe büyük merak duymaya başladı.

Kampa gittiğimizde öğrencilerin önünde kendi isteğiyle şarkı söyledi. Onu şarkı söylerken duyduğumda, şarkı söylemede büyük bir yeteneği olduğunu düşündüm. Ben bir müzik öğretmeniyim, yani klasik müzikle ilgili şeyler öğretirim. Ama Jonghyun’un klasik müziğe ilgisi yoktu. Arkasından liseye gittiğinde , danışmak için yanıma geldi. Bana “ Akademik bir okula gitmeliyim. Bana ne önerirsiniz?” diye sordu. Oturup ciddi şekilde konuştuk ve gitmesi için vardığımız karar Bukyung Lisesi oldu.

Derslerine iyi çalıştı, Bukyung Lisesine gitmek için kararlıydı. O zaman, okula girmek için ciddi şekilde sıkıntı çekti. Sonunda istediği akademik liseye gitti. Ama sonrasında şarkıcı olmak için Seoul Sahne Sanatları okuluna transfer oldu. Gerçek bir şarkıcı olduktan sonra bazı medya kanallarından bunu öğrendim.

Yazar: Jonghyun için siz ona şarkıcılık konusunda danıştığı bir öğretmensiniz.

Öğretmen Kim Jaeho: Benim için çok sevimli bir öğrenciydi. Ne zaman biriyle tanışsam, “Lee Jonghyun benim öğrencim.” Diye övünürüm. Jonghyun, şimdi ve sonsuza kadar iyi işler yapmaya devam et. Senden bir şey duymadığım için beni unuttuğunu sanıyorum.(gülüyor) Görüşmeyeli uzun zaman oldu, o yüzden seninle görüşmek istiyorum. Daha coşkulu, daha başarılı bir insan ol.
 
"Jonghyun! Ben sana müziği tanıtan orta 1’deki sınıf öğretmeninim.
İlerde en büyük dileğini başardığını görmeyi bekliyorum
Her zaman ilk zamanlardaki güç ve zorlu dönemlerini düşün ve her an elinden gelenin en iyisini yap.
En yükseğe uçtuğun ve aşağı düştüğün zamanları düşün, her zaman sağlığını koru ve talihin sana her zaman gülmesini dile."

                             13.07.2011 Kim Jaeho, Songdo Ortaokulu sınıf öğretmeni

 
Jonghyun Songdo Ortaokulu'ndan mezun olduktan sonra Bukyung Lisesi'ne başladı. Akademik bir liseye gittiği için çok çalışıyordu, ama müzik hayalleri hala kalbindeydi. O sıralarda Yonghwa bir eğlence ajansı tarafından keşfedilmek üzereydi. Başka bir deyişle, "güzel yüz"(ullzzang) sitesindeki fotoğrafı eğlence ajansı temsilcisinin dikkatini çekmişti.

Aynı dönemlerde Jonghyun da Yonghwa'nın yaptığı gibi o internet sitesine bebeklerle çekilmiş "ullzzang" fotoğraflarını yükledi. Yonghwa'yla görüşmek için Busan'a gelen yetenek avcısı, sokakta bir bebekle birlikte fotoğraf çekinen güzel erkek Jonghyun'a rastladı ve hemen onunla da görüştü. Busan'da 3.4 milyon insanın arasında tesadüfen karşılaştıklarını duyduğumda bu kaderin o kadar büyük bir işaretiydi ki kulaklarıma inanamadım. Jonghyun ve Yonghwa da bunu akıl almaz ve gizemli bir bağlantı olarak düşünmüşlerdi.

Ve sonunda ikisi de keşfedildi, daha sonra Seul İstasyonu'nda karşılaştılar. Burada da şaşırtıcı bir nokta var ki daha sonra görüşmek için sözleşmiş olmalarına rağmen bir plan yapmamışlardı, ama seçmelere giderken Seul İstasyonu'nda yine şans eseri karşılaştılar. O zamanlar Jonghyun ağır bir Busan aksanıyla konuştuğu için Yonghwa'nın ümidi kırılmıştı (gülüyor).(*yani Jonghyun'un seçilemeyeceğini düşünmüştü.) Seçmelerde Yonghwa baştan aşağı kırmızı giyinmişti, ve Jonghyun'un tarzı o kadar karmaşıktı (kötüydü!) ki kelimelerle ifade edilemezdi. Seçmelerde ayrıca Minhyuk da vardı ve üzerinde okul üniformasıyla şarkı söylemişti.

Sonunda, o gün seçmelere katılan insanların içinden yalnızca bu üç kişi geçmişti. Bu da kaderdi. Sonrasında Jonghyun Seul'e taşındı ve ilk zamanlar Yonghwa ile birlikte yaşadı. Jonghyun Bukyung Lisesi'nden Seul Sahne Sanatları Okulu’na transfer oldu. Kendisine çok yabancı olan Seul'de hem bir stajyer (sanatçı) olarak yaşayıp hem de normal okul hayatına ayak uydurabilecek miydi?

 

Jonghyun Seul Sahne Sanatları Okulu’nda
 
Kore'de Haziran ortalarında tüm hafta boyu yağmur yağması çok şaşırtıcıydı ve yazar Seul Sahne Sanatları Okulu'nu ziyaret ettiğinde de Seul'de yağmur vardı. Sözleşilen saatte okulda yazarı karşılamak için bekleyen kişi oldukça genç bir öğretmendi. Öğretmen Choi Youngjin, Jonghyun ikinci dönem okula transfer edildiğinde onun sınıf öğretmeniydi. Ayrıca bir FTISLAND üyesinin de öğretmeniydi, bu yüzden yazar ona CNBLUE ile FTISLAND arasındaki ilişki hakkında da sorular sordu.

Öğretmen Choi: Bukyung Lisesi'nden 2009 yılında okulumuza transfer edildiğini hatırlıyorum. Jonghyun'un güzel ve parlak bir kişiliği vardı, bu yüzden arkadaşlarıyla samimiydi. Sabah okula geldiğinde ilk olarak arkadaşlarıyla hafif egzersizler yaparlardı. Jonghyun her zaman pozitif düşünür ve bu düşünce tarzı yaptığı her işe yansırdı. Ve öğretmenlerine karşı her zaman saygılıydı. Bilginiz olsun diye söyleyeyim, Jonghyun sınıf arkadaşlarından bir yaş büyüktü. Ama hepsiyle arkadaş oldu ve onlara aynı yaştalarmış gibi davrandı.(*Kore'de 1 yaş, hatta ay farkı bile önemlidir, direk abla/abi ilişkisi olur, ama Jonghyun'un bunu önemsemeyip arkadaşça davrandığından bahsediliyor.) 

Küçüklüğünden beri şarkıcı olmak istediğini duymuştum, ve bence ortaokul çağlarından itibaren yavaş yavaş müzikle yakınlaştıkça bu arzusu büyüdü. Müzik yaparken ilk başta zorluk çekti, ama müzik duygusu yavaş yavaş gelişti. Çalışmak için hep prova odasına giderdi, ve sonunda 2009 yılı yazında Japonya'da küçük mekanlarda ve sokaklarda bağımsız grup hayatına başladı. O zamanlar sık sık onu arar ve Japonya'daki hayatının nasıl olduğunu sorardım. Yonghwa dizi sebebiyle geçici olarak gruptan uzak kaldığında Jonghyun'un gruptaki vokal rolünün önemi artmıştı, ve bundan çok zevk aldığını duymuştum. O zamanlar Jonghyun'la sık sık birbirimizi arardık.

Yazar: Çıkış yaptığından beri onunla hiç görüştünüz mü?
 
Öğretmen Choi: İlk zamanlarında bir gün ben dersteyken okula geldi ve "Performanslarımı tamamlayıp Japonya'dan döndüm!" dedi. Ve yüzünde gülücüklerle "Üzgünüm, uzun zaman oldu. Nasılsınız?"dedi. Bu birinci sınıf öğrencilerin dersi sırasında oldu ve sınıfta büyük bir yaygara koptu (gülüyor)
Jonghyun sınıf öğretmenine, müziği ders olarak çalışmaktan daha fazlasını yapmak istediğini, bu yüzden Seul'e geldiğini ve Seul Sahne Sanatları Okulu'na başladığını ve bir stajyer olarak yaşadığını söylemiş. 

FTISLAND'ın çıkış yapmasını bir fırsat olarak düşünerek "Burası benim olmam gereken yer ve burası hayallerimi gerçekleştirmek için doğru yer." diye düşünmüş. Bu onun için bir dönüş noktası olmuş ve daha sıkı çalışmaya başlamış. Ayrıca FTISLAND üyesi Jaejin de bu okulda okuyormuş ve Jonghyun'la aynı sınıftalarmış.

Öğretmen Choi: Jonghyun ve FTISLAND üyesi Jaejin aynı sınıftaydılar. İkisi de benim öğrencimdiler. Ayrıca aynı eğlence ajansında oldukları için birbirleriyle çok samimiydiler.

Yazar: Lee Jaejin nasıl bir öğrenciydi?

 Öğretmen Choi: Jaejin'in de Jonghyun gibi güzel huyları vardı. Yurtdışı turlarını bitirip Kore'ye döndüğünde hep beni arayıp "Öğretmenim, ben Kore'ye geri döndüm!" derdi. Ajansları onları sıkı bir şekilde eğitiyordu ancak ikisi de mülayim (sessiz,sakin) kişilerdi ve zor zamanlar geçiriyorlardı. Ancak okula devam azimleri çok güçlüydü. Aynı şey FTISLAND üyesi Minhwan için de geçerli. Birinci sınıftayken onun da sınıf öğretmeniydim.Seoul Sahne Sanatları Okulu, Gelecek Vadeden Birçok Yetenek!

Seul’de eğlence ajanslarına bağlı stajyerlerin okul hayatına daha rahat uyum sağlayabileceği birçok özel okul bulunmaktadır ve Seul Sahne Sanatları Okulu da birçok stajyerin eğitim hayatını sürdürdüğü o okullardan biridir. 

 Öğretmen Choi: Bu okulda birçok stajyer müzisyen var ve buradan mezun olduktan sonra çıkış yaparak müzik dünyasına giren birçok kişi oldu. f(x)’den Sulli, MissA’den Suzy, yeni kız gruplarından Raina ve A-ping, Boyfriend, LED Apple bunlardan sadece birkaçı...  Okulumuz ulusal bir sanat okulu olduğu için popüler sanatlarla ilgilenen öğrenciler burayı tercih ediyorlar. Bunu Dream High dizisindeki Kirin Sanat Okul’unun gerçek hayattaki hali gibi düşünebilirsiniz.

Öğretmen Choi var olan sadece birkaç isimden bahsetse de eğlence sektöründe bu okuldan mezun olmuş birçok yetenekli isim bulunmaktadır. 

Yazar:  Buradaki öğrencilerin çoğunun ünlü olma hayali mi var?

Öğretmen Choi: Burada Sahne Sanatları(Oyuncular, Müzikal, Dizi, Müzisyen), Basın Yayın ve Resim bölümü( Çizim) olmak üzere üç dalımız var. 

Yazar: Yani neredeyse tüm öğrenciler medyayla ilgili dersler alıyorlar ve bu okulda eğlence ajanslarında stajyerlik yapan birçok kişi var?

Öğretmen Choi: Öncelikli olarak popüler sanat ve popüler yayıncılığı öğretiyoruz.

 

CN Blue’nun İlk Üyesi Kwon Gwangjin İle İlgili Hatıralar

Şu an bu yazıyı okuyan CNBLUE hayranlarından biriyse, eminim CN Blue bağımsız bir grupken bas gitaristinin Lee Jung Shin değil sevimli bas gitarist Kwon Gwanjin olduğunu biliyordur. Bir gün CNBLUE’nun resmi blogunda Min Hyuk aniden üyenin değiştiğini duyurdu. Gwangjin’in de birçok hayranı vardı, bu yüzden gruptan ayrılmasıyla ilgili birçok soru soruluyordu. Ajansın da bu ayrılış üzerine hiçbir resmi duyurusu olmamasından dolayı ortalıkta garip söylentiler dolaşmaya başladı.

Teacher Choi:  Bu okulda okumuş olan ilk CN Blue üyesi Lee Jong Hyun değil Japonya’da birlikte performans sergiledikleri Kwon Gwanjin’di. Mezun olsa da hala FNC Entertaintment’a bağlı olduğunu ve başka bir grupla birlikte çıkış yapmaya hazırlandığını duydum. Bildiğim kadarıyla ayrılışının sebebi anlaşamamaları değil, farklı müzik renklerine sahip olmalarıydı ve o da başka bir gruba geçerek bu grupta yeteneklerini geliştirmeye başladı. Kwon Gwanjin de aynı şekilde nazik, görgülü ve hem arkadaşlarına hem öğretmenlerine her zaman parlak tarafını gösteren bir dosttu.
 


Bir Anda Ortaya Çıkan Büyük Sürpriz

FTISLAND üyeleri içinde öğretmen Choi’nin sınıfında olan birkaç kişi vardı (Jaejin & Minhwan) , bu yüzden bazen konserlerine davet ederdi. Onun gurur verici öğrencilerinden oluşan olağanüstü bir sahne.

Öğretmen Choi: Gerçekte eğlence ajansının bir sırrı vardı! Bir gün, FTISLAND konserine gittim. Ve konuk CNBLUE’ydu! Bunu Jonghyun’dan hiç duymamıştım ve ajans da hiçbir duyuru yapmamıştı. Böylece konuk olarak sunulan CNBLUE seyirciden iyi tepkiler aldı. Bunu takiben Youtube da Japonya’daki sokak performanslarının videosunu gördüm. Şarkı çok muhteşemdi ve başarılı olacaklarını biliyordum. Japonya’da popüler olduklarını duyduğumda memnun oldum.

Yazar: Okuldaki asıl öğretmenleri olarak okullarıyla ilgili olmalısınız. Ama eğlence ajansına ne dediniz?

Öğretmen Choi: Üniversiteye girmekten, zaman sorunlarından, sınav programı ayarlamasından, ve daha çok sağlık durumlarından bahsettiler.

[Sahne Sanatları Okulu  Tanıtım Yüzü Jonghyun ve FTIsland]
 

Jonghyun bir adım ileriye!!!

Yazar: Ortaokul öğretmeni Jonghyun’un bir adım ileriye gitmesini istiyordu ve siz de aynı düşüncede görünüyorsunuz.

Öğretmen Choi: İlk olarak, öğrencim böyle başarılı olduğu için çok minnettar ve memnunum. Jonghyun çok fazla TV programlarında görünmüyor. Ama Japonya’da yakaladıkları büyük başarıyı duyunca çok mutlu oldum. Bence beklenildiği gibi başarılı olmasının kaynağı dürüst ve samimi bir kalbi olması. Ayrıca iyi huyluluğu ve ajans tarafından eğitimine önem verilmesi  ana noktalardan biri. Jung Yonghwa ve diğer üyelerle de tanıştım ve hepsi gerçekten nazikti ve izlenimleri iyiydi.

Düşünceme göre, Jonghyun şimdi de gelecekte de müzikte aktif çalışmalarına devam edecek. Jung Yonghwa gibi bir dizide oynasa da iyi olabilir ama Jonghyun müzik aletlerinden hoşlanıyor ve müziği herkesten çok seviyor. Bu yüzden müzik yapmaya, bestelemeye, vb devam edecektir.

Diğer taraftan son zamanlarda çok fazla eğlence programı var. Şu andan itibaren Jonghyun’un böyle programlarda görünmesini ve insanların yavaş yavaş dikkatini çekmesini istiyorum. Yani çeşitlilik adına daha gelişmiş biri olmak için talk showlarda ve eğlence programlarında tecrübesini artırmalı. TV programlarında daha esprili konuşmasını istiyorum , böylece televizyona daha sık çıkar. (gülüyor)

Ve her zaman kendine dikkat et, eğer kalbinle en iyisini yaparsan sonuçlar da iyi olacaktır. Kore’de zaten harika bir başarı yakaladılar, bir sonraki hedef Japonya’da harika bir başarı yakalamak… Bağımsız grup CNBLUE olarak değil, büyük grup olarak. Bu Lee Jonghyun’a benim dileğim ve temennim. Umarım muhteşem yeteneği ve kişiliği daha fazla hayrana ulaşır ve böylece Japonya’daki aktivite alanı genişler.
 
"Jonghyun, daha büyük başarılar için daha çok çaba harca… Ben senin Asyayı temsil eden büyük bir şarkıcı olacağına her zamanki gibi inanıyorum."

                                                                  Choi Young Jin, Lise Sınıf Öğretmeni


(Kaynak)Source: CNBLUE Book of Secrets
Japanese-Korean Trans.by: 
DC CNBLUE
(Eng.)Translated by: 
@eternalfor_JH
Edited by: 
fizzy @ cnbluestorm
Photos credit: 
PlanetB_ + Various
Read in Eng: cnbluestorm
Turkish Trans.(Çeviri) by: Turkish Boice Ekibi

0 yorum:

Yorum Gönder