İMZA KAMPANYASI

(Haber) CNBLUE Jung Yong Hwa: Kpop Idol Mucizesi

Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben Boice (CNBLUE hayranı) adını taşımıyorum. CNBlue’yu beğeniyorum; ama çok çok da sevmiyorum. (Kelime oyununu anladınız mı?). Yine de CNBlue’nun lideri Jung Yong Hwa hakkında söylenmesi gereken çok şey var. Tarafsızca konuşmak gerekirse, o “K-Pop Idol Marvel” e bir örnek olduğuna inanıyorum. İşte bu genç erkeğin K-Pop dünyasında bir tutulan popüler biri olmasının birkaç sebebi.

Yakışıklılığı

Sadece Jung Yong Hwa’nın fotoğraflarına bile bakınca kızların (ve kadınların!) kalpleri yerinden çıkacakmış gibi oluyor. Güzellik ifadesi olarak kullanılan “Altın Oran” veya “Phi” (admin not: phi, yunan alfabesinde 21. harftir. Altın oranın sayısı olan 1.618... i temsil eder. Kullanıldığı varlığın kusursuzluğunu ifade eder.) tanımlarının bir doktor tarafından Jung Yong Hwa’nın üstün genlerini açıklamada kullandığını bilmek de ilginizi çekebilir. Keskin çene hattı ve orantılı yüzüyle görünüşü analiz edilmiş ve "Altın Oran"a sahip olduğu tespit edilmişti.

Jung Yong Hwa cildini korumak için bazı ilaçlar aldığından dolayı yakışıklılığı tamamen “doğal” olmayabilir. Düz olmayan dişleri de onun çekiciliğini arttıran unsurlardan gibi görünüyor. Bu günlerde Jung Yong Hwa vücudu üzerinde de çalışıyor. Hayranlarını kaslı kollarındaki parıltılarla (veya daha fazlası) şaşırttı. Yüzü ve vücudunun dışında da CNBLUE’nun çok yönlü ve modern tarzıyla Boice’ların kalp atışlarını hızlandırmaya devam ediyor.

Liderlik

Jung Yong Hwa iş arkadaşlarının yanı sıra kendinden büyükler tarafından da saygı gören bir oyuncu. CNBLUE’nun kamera arkası görüntülerini izleyen hayranları onların arasındaki güçlü bağı kolayca görebilirler. Yong Hwa’nın liderliğini tasvir eden belirgin bir olay da FNC (CNBLUE’nun ajansı)’nin başkanına “Ear Fun” albümlerinde kendi yazdıkları şarkıları kullanmak istediklerini açıklamak için gitmesidir. Başarılı olamamasına rağmen (işi şakaya vurursak sulu biftek yemeği sebebiyle), grup arkadaşları için mücadele edecek kadar cesur olduğu bir gerçek, ayrıca bunu yaparak liderliğini ve gruba olan bağlılığını göstermiş oldu. FNC başkanı bile, CNBLUE ile hiç zor bir zaman geçirmediğini çünkü Jung Yong Hwa'nn ipleri sıkı tuttuğunu söyledi. (admin not: Yukarda geçen olayı bilmeyenler için sona not bıraktım.)


Müzik Yeteneği

Jung Yong Hwa bir müzik dehası olarak nitelendirilir. Şarkıcı olarak inkar edilemez yeteneğinin dışında, gitar da çalıyor ve çok başarılı bir söz yazarı. Hatta Jung Yong Hwa İngilizce, Korece ve Japonca olarak üç farklı dilde şarkı sözü yazabiliyor. Yakın zamanda yükselen yıldız Juniel için bir şarkı yazdı ve bunun dışında “Heartstrings” ve “You’re Beautiful“dizi müziklerine de katkıda bulundu. Jung Yong Hwa ayrıca klarnet, piyano ve bateri olmak üzere başka enstrümanlar da çalabiliyor.

Kişisel Geçmiş

Kişisel geçmişine bakarsak Jung Yong Hwa, Busan'da (Güney Kore) ikamet eden çok saygın bir aileden geliyor. Onun ince centilmence ahlakı eğlence programı ”We Got Married” de Girls’ Generation’dan Seohyun’un “kocası” olma görevi boyunca dikkat çekti. Bu program sayesinde hayranları annesiyle yakın ilişkilerini görme fırsatı yakalamış oldu. Eğer görünüşü ve yeteneğiyle onu ideal bir “damat” olarak görmeyenler varsa da, başarılı çalışmalarının yanı sıra hala üniversitede okuyor olması tartışmayı bu yönüyle bitirecektir.

Yıldızlara ait kriterleriyle, CNBLUE’nun Jung Yong Hwa’sının bir “K-POP Idol Marvel (mucizesi)” olduğunu söylemek hiç zor değil. Bu çocuk hakkında hiç yanlış bir şey var mı?! Not: Başkan Han'la aralarında geçen olayı okumak için tıklayınız. (Program tarafından "kesilen" kısımlarıyla birlikte tüm programın çevirisidir.) SKETCHBOOK PROGRAMI


*Blogdan yazı çıkarmak yasaktır.

Kaynak / Source: CNBLUE’s Jung Yong Hwa: K-Pop Idol Marvel
Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice
Düzenleme: cage208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder