İMZA KAMPANYASI

(Haber) Lee Jonghyun Collin Rolüyle Oyunculuğa Isındı


Yüksek izleme oranı olan SBS dizisi ‘A Gentleman’s Dignity’ orta yaşlı bir grup erkeğin duygusal zorluklarını konu alıyor. Ama dizide seyircilerin dikkatini çeken kişi yakışıklı genç bir erkek. O, gerçek babasını aramak için Japonya’dan Kore’ye gelen bir genci canlandıran, CNBLUE grubunun üyesi Lee JongHyun.

Lee ilk oyunculuğuyla cazibesini yayıyor ve tecrübeli aktörlerin -Jang Dong-gun, Kim Soo-ro, Kim Min-jong ve Lee Jong-hyuk- yanısıra genç izleyici nüfusunun ilgisini çekiyor.

“Ben çok duygusal veya dokunaklı filmleri izlerken bile nadiren ağlarım. Ama şimdi rolümü daha çok özümsedikçe kendimi sık sık gözlerim yaşlı buluyorum.” dedi Lee. “Oyunculuk sayesinde başka bir yönümü keşfettim.”

Lee, karakteri çok az konuştuğu için bu rolü oynamanın zor olduğunu söyledi. “İlk başta çok konuşma olmadığı için daha kolay olacağını düşünmüştüm; ama birçok duyguyu jest ve mimiklerle ifade etmem gerektiği için çok daha zorlayıcıydı.” dedi.

“Ne zaman vaktim olsa senaryoyu okudum. Ama kameralar çekime başladığında, o olsaydım bu durumda ne yapardım diye düşünerek, daha doğal oynamak için önceden çalıştıklarımı unutmaya çalıştım.” dedi.


Lee koyu aksanıyla bilinen bir bölge olan Busan’da doğduğu için aksan konusu başka bir sorundu. Bu aksanı kullanan insanlarla konuşmaktan kaçındığını ve hatta ailesiyle yaptığı telefon konuşmalarını azalttığını söyledi.

Bir mükemmeliyetçi olan Lee oyuncu olarak zayıflıklarının yakasını bırakmadığından ve senaryodaki Japonca konuştuğu kısımlarda başarısız olduğundan bahsetti.

“Japonya’da 4 yıl yaşadım, bu yüzden günlük konuşmalarda Japonca konuşmak konusunda bir sorunum yok. Ama repliklerimi ekranda ilk defa gördüğümde garip geldi.” dedi. “Bir dili konuşmakla, o dili kullanarak oynamanın iki faklı şey olduğunun farkına vardım.”

İlk başlarda yeterli olmadığından korktuğu için oyunculukta şansını denemek konusunda kararsız olduğunu  ama şimdi kendine güveninin arttığını söyledi.

“Artık oyunculuğa başladım. Hayranlarımın beklentilerini karşılamak ve yeteneğimi arttırmak için çalışmaya devam edeceğim.” dedi ve bundan sonra aksiyon filmlerinde oynamak istediğini ekledi.

“Eskiden judo yaptığım için, aksiyon sahnelerini kendim dublörsüz oynayabilirim. Bu konuda kendime güveniyorum. Gerçekten iyi yapabileceğime eminim.”dedi.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak / Source: @CNBStorm CNBLUE’s Lee JongHyun Warms to TV Acting Role After Initial Stage Fright
Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder