İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Elle Girl Haziran 2012 - Minhyuk


MHGF dizisinde Cha SeGwang karakterini canlandırıyorsun. Bu karakter birçok kadının kalbini ele geçirdi.

MH: Ele geçirmek mi? Öyle mi yaptım? (Gülüyor) Playboy olan Cha SeGwang’ın karakterinden biraz utansam da onun sahip olmak istediğim bazı özellikleri de var. Bunun sebebi, bir kıza nasıl davranılacağını bilmemem. Annesinin önünde SeGwang oldukça fazla aegyo yapan biri olsa da, aynı zamanda ablasından korkuyor. Gerçek hayatta benim de bir ablam var, yani oynarken hep çocukluğumu hatırlıyorum. Çocukluk günlerimi düşünerek rolümde bunları gerçekçi şekilde ifade ediyorum. Oynarken her şeyin yolunda gittiğini düşünüyorum.

Gerçek hayatta sen de ablandan korkar mısın?

MH: Hayır, bizim aramızda hiç sır yok. Dahası ablam beni asla azarlamaz. Aile içinde her şeyden konuşabilirsiniz. Bu sebeple beni rahatsız eden hiçbir şey yok. Bu, aynı yaştaki arkadaşlarınla
beraber takıldığınız zamanlardakine benzer, bir üniversite hayatı yaşamak gibi bir his. Böyle düşündüğünüz zaman karakteri anlamak hiç zor değil.

MHGF’nin izlenme rekorları oldukça yüksek, bu sebeple çekimler sırasında atmosfer de çok iyi olmalı.

Dizideki her sahnenin kendine ait yeni bir esprisi var, bu yüzden bütün ekip yazarın çok başarılı olmasını övüyor. Çünkü Senior Yoo JunSang hem çok espritüel hem de zeki. Bu yüzden ondan çok hoşlanıyorum. Çekim aralarında etrafta bir bateri seti varsa, benden kendisine bateri ritimlerini öğretmemi istiyor. En son bana yorgun olup olmadığımı sorduğunda, sadece güldüm ve ona baktım. Sonunda,  MalSook’a
bir sonraki sefer benim ona baktığım gibi bakmasını söyledi. Senior Kim WonJoon, ona erkeklerden mi hoşlandığını sordu. Haha

Kısa zaman önce, MalSook’un SeGwang’a çıkma teklifi ettiği bölüm yayınlandı. Aslında SeGwang onunla ayrılmaya gitti değil mi? Ama elleri birbirine değdiği için SeGwang’ın yüzü farkında olmadan kararsız olduğunu gösterdi, bu senin fikirlerinden biri miydi?

Ben her zaman yönetmenle “Şöyle yapsam nasıl olur, şunu yaparsam daha iyi olur mu?” diye fikirlerimi belirtirim. Eğer uygun bir fikir varsa bunu (sahneye )ekleriz.

Gerçek hayatta MalSook gibi bir kız arkadaşın olsun ister misin?

Bunu söylemem ne kadar garip kaçacak olsa da….; tam kendim gibi bir kız arkadaşım olsa bu yeterli. Benimle aynı düşüncelere sahip, benimle aynı şeylerden hoşlanan biri. Eğer böyle biri olursa ona gerçekten çok çok çok iyi davranabilirim.

Oyunculuğun cazibesinden bahsederken, birçok oyuncu “çünkü farklı hayatlar yaşayabiliyorum” der. Sen nasıl bir hayat yaşamayı denemek istersin?

Bir oyuncu olarak, karakteri anlamak ve özümsemek için birçok girişimde bulunuyorlar. Örneğin, eğer bir sporcu olsam, o tarz sporlar için çok çalışırım. Canlandırmak istediğim karakteri seçmeye kıyasla, aslında sadece şu anda canlandırdığım karaktere kendimi adamak isterim.

Şu zamana kadar sana o tarz bir deneyim katan bir karakter olmadı mı?

Şimdi MHGF’de SeGwang, MalSook’a karşı hisleri yüzünden karmakarışık hissediyor. Kendimi diziye çok vermiş olduğumdan mı emin değilim; ama ben de son zamanlarda gerçekten çok karmakarışık hissediyorum. Ama beni gerçekten içine alan karakter, sanırım JunHee <Heartstrings>. Böyle enerjik bir karakteri canlandırabildiğim için çok mutluyum, ama bu çok zor çünkü içimdeki diğer beni bulmak zorundayım.
CNBLUE üyelerinin çoğunun oyunculuk deneyimi var, peki onlar senin oyunculuğun hakkında fikirlerini söylüyorlar mı?

Doğruyu söylemek gerekirse, biz kendi problemlerimizi kendimiz çözen tipleriz. Gene de bazen grup üyelerinden bir sahneye çalışmama yardım etmelerini istiyorum. Ama nerde eksiklik olduğumuzu çözmeye çalıştığımızda aslında herkesin gayet iyi yaptığını fark ediyoruz. Ve aslında birbirimize tavsiye verecek seviyede değiliz, bu yüzden hepimiz kendi başımıza çok çalışıyoruz. Dün birlikte MHGF’yi izledik ve dizinin çok ilginç olduğunu söylediler.

Senaryoyu hemen ezberleyebilenlerden misin? Yoksa çok doğaçlama yapanlardan mı?

Aslında daha çok doğaçlama yapmak isterdim. Hahaha. Hala senaryoyu çok yakından takip etmem gerekiyor. Ama senaryoyu çabuk ezberleyenlerden olmalıyım. Her kelimeyi ezberliyor değilim; ama senaryonun genel içeriğini takip ederek hatırlıyorum. Senaryonun içeriğini yakalamakta oldukça iyiyim. Ama bazen yönetmen benden senaryoyu tamamen ezberlemem gerektiğini söylediğinde panikliyorum.

Bekleme odasında yalnızken, zaman geçsin diye ne yaparsın?

Çoğunlukla senaryoyu okurum, veya müzik dinlerim , oyun oynarım. Yurtta diğer grup üyeleriyle vakit geçirsem de genelde odamda yalnızımdır. Kendi başına vakit geçirebilen bir kişiyim. JungShin kendi başına yemek bile yiyemeyen biri; ama ben tek başıma seyahat bile ederim.

Boş zamanlarında daha çok kitap okumaya çalıştığınla ilgili bir haber okudum. Son zamanlarda nasıl kitaplar okuyorsun?

Son zamanlarda, her gün senaryoyu okuyorum, bu yüzden gerçekten yeni bir kitap okumaya vaktim yok. Daha önce okuduğum kitapları daha hızlı okuyabildiğimi fark ettim. En sevdiğim yazar, bir Fransız yazar olan Guillaume Musso. Bende onun birçok kitabı var, eğer vaktim olursa o kitapları tekrar okumak isterim.

Müzik, oyunculuk ve kitaplar dışında başka nelerle ilgileniyorsun?

Son zamanlarda grup üyeleri çok egzersiz yapıyorlar; çünkü performans esnasında fiziksel gücümüzü yönetmek çok önemli, dahası bu ayrıca kendimiz için. Gerçekten bir araba istiyorum ama bunun için sabırla beklemem gerek. Diğer üyeler de aynı, öyle gözüküyor ki erkekler hep arabalara ilgi duyuyorlar. Dördümüz bir araya geldiğimizde sık sık arabalar hakkında konuşuruz. Yolda yeni arabaları gördüğümüzde, fiyatlarıyla, tasarımlarıyla ilgili konuşmanın yanında “Bu harika” diyerek güzelliklerine hayran kalırız.

Grup üyelerinin hepsinin yaşı uygun ve araba almak istiyor. Neden buna katlanıyorsunuz?

Aslında araba kullanacak çok vaktimiz olmadığı için. Arabalara, hoşlandığımız için bakıyoruz; ama satın almak gibi bir planımız yok. Parayı gözden çıkarıp, spor salonuna veya ofise gitmek için bir araba alalım diye düşündük. Ama sonra arabayı kimin kullanacağı konusunda kavga edebileceğimizi düşünerek bu fikri gerçekleşmeden erteledik.

Hayranlarının sana sahnede performans esnasında bakmasıyla, kamera karşısında oyunculuk yapmak arasındaki fark nedir?

Sahnede oldukça rahatım. Ne olursa olsun, çok uzun zamandır sahnede performans sergiliyorum, şimdi bir hata yapsam bile panik yapmıyor ve hatamı saklayabiliyorum ve hayranlarla birlikte konserden keyif alacak güce sahibim. Ama garip olan şu ki hala performanslarımızı bir kameranın kaydetmesine alışamadım. Eğer çocukluk fotoğraflarıma bakarsanız, hep ağlıyorum; çünkü kamera karşısında olmaktan korkuyorum. Şimdi yavaş yavaş kendime güvenim artıyor ve kamera karşısında durmaya karar verdim. Bundan dolayı artık o kadar korkmuyorum.

CNBLUE üyesi Kang MinHyuk’un ve oyuncu Kang MinHyuk’un hedeflerinin ne olduğunu merak ediyorum?

Ne olursa olsun benim ana hedefim CNBLUE üyeleriyle müzik yapmak. Oyuncu olan Kang MinHyuk’a gelince herkese daha farklı yönlerimi göstermeyi umuyorum.*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

*Daha fazla Elle Girl röportaj fotoğrafı için: Albüm

Kaynak / Source: @CNBStorm Elle Girl June’12 – Interview with MinHyuk
Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder