İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Jung Yong Hwa & Park Shin Hye Röportajı - Korean Tv Drama VOL.50


Jung Yonghwa ve Park Shinhye ilk olarak 2009 yılında SBS dizisi You're Beautiful'da ve sonrasında 2011 yılı MBC dizisi Heartstrings'te birlikte rol aldılar. Birlikte mutlu ve zor zamanlar geçiren ikili bu işleri sırasında birbirlerini her zaman destekleyen ve yüz ifadelerinden dahi birbirini anlayabilen iki arkadaş oldular. 16 Temmuz 2012'de Japonya'da ikili bir hayran buluşması gerçekleştirdi. Bu röportajımızda onların doğal yönlerine tanık olacaksınız!

Soru: İkinizin Japonya'da tanıtım aktiviteleri yapmanız uzun zamandır bekleniyordu! Hayran buluşması olacağını ilk duyduğunuzda nasıl hissettiniz?
Yonghwa: Uzun süredir ne zaman hayran buluşması yapabileceğimizi düşünüyorduk.
Shinhye: Evet evet, birlikte tanıtım yapabilme şansımız olmasını bir süredir bekliyordum, ve sonunda gerçek oldu! Hayran buluşması çok eğlenceli bir deneyimdi!

Soru: Yaklaşık bir yıl sonra tekrar Leeshin ve Gyuwon olmak nasıl bir duygu?
SH: Ben hiç stresli değildim ama Shin(Yonghwa) o zamanlardaki duyguyu tekrar yakalayamamış gibi görünüyor.
YH: (Shinhye'nin sayfa 46'daki fotoğrafına bakarak) Vay, o zamanlar çok hoş görünüyormuşsun!
SH: Teşekkürler, (YH'nın posterine bakarak) Vay~ çok yakışıklı, kim bu? Tanıyor musun?
YH: Hohoho, Shin gerçekten yakışıklı!
SH: Onu benimle tanıştırabilir misin?
YH: Ben de tanımıyorum onu! (gülüyorlar)

Soru: Peki...Shin şimdi nerede?
YH: Kim bilir nerededir...? Bugünkü aktiviteler sırasında Shin olmak istedim ancak tam olarak başaramadım.(gülüyor)

Soru: Gayageum çalmak nasıl bir duyguydu?
SH: Şimdi olmasa da prova yaparken küçük parçalar kullanıyordum(*enstrumanı çalarken kullanılan küçük parçalardan bahsediyor.). Uzun zaman sonra gayageum çaldığım için çok mutlu oldum, birçok hatıram yeniden canlandı!
YH: Bir süre prova yapsaydın grup(*rock grubu) ve geleneksel müzik düeti yapabilirdik belki, atmosfer çok daha güzel olurdu.
SH: Stupid(*Yonghwa'nın dizideki grubu) üyeleri çok meşgul. 
YH: Stupid üyelerinin bir araya gelip performans sergileyememesi üzücü oldu!Soru: Heartstrings'le ilgili şeyleri tekrar görmek size hangi anılarınızı hatırlattı?
SH: Çekimler sırasında olan her şeyi! NG(*çekimde olmayan, baştan çekilmesi gereken yerler) sahneleri de dahil her şeyi bu kadar net hatırlayabiliyor olmak harika.
YH: Evet evet! Nelere güldüğümüz, bir sahnede neden o şekilde davrandığımız vs.
SH: (başını sallıyor) Hava her zaman sıcak ve yağışlıydı, çok zorluk çekmiştik!
YH: Heartstrings'i düşünmek birçok şey hatırlatıyor, diziye çok fazla duygu katmıştım. Aynı yaşta olan birçok oyuncu vardı bu yüzden her zaman komik ve eğlenceliydi!

Soru: Heartstrings Japonya'da yayınlanıyor, Japonca seslendirmeyle de izlediniz mi?
YH: Hayır, öyle olduğunu duydum ama henüz izlemedim.
SH: Ben de. You're Beautiful'un o halini izledim ama ben değil de başka biri gibiydi. Kendim Japonca seslendirme yapsam da daha çok ben gibi görünse diye düşündüm.(gülüyor)
YH: Bugün saat kaçta yayınlanıyor? 2.43'te mi? Gece yarısı olmalı? Bence onun yerine direk canlı versiyonunu izlemeliyiz!

Soru: Çekimler sırasında Yonghwa'yı çok beğendiğiniz bir an oldu mu?
SH: Because I Miss You'yu söylerken. Şarkıya kattığı duygular tamamen doğruydu, çok etkileyiciydi!

Soru: Dürüstçe söylemek gerekirse onu bir erkek olarak nasıl buluyorsunuz?
SH: Çok iyi tabi ki! Çok iyi! Her zaman açık sözlü olmasa da diğerleriyle güzel bir şekilde ilgileniyor ve olgun, ve beni hep teşvik ediyor!
YH: (fısıldayarak) Shin konuşmayı pek sevmez. 
SH: Ama insanları güldürmek için elinden gleni yapar.(Yonghwa'ya bakarak)
YH: Hahaha

Soru: Yonghwa gerçekte daha mı çekici?
SH: Kesinlikle! Shin'in etkileyiciliği ve Yonghwa'nınki tamamen zıt, kıyaslanamazlar!
YH: Teşekkürler~!

Soru: Şarkıcı Yonghwa ve oyuncu Yonghwa'yı karşılaştırırsak...?
SH: Bence müzik sahnesi Yonghwa'nın liderlik yeteneğini ve gücünü tamamen açığa çıkarmasına izin veriyor ve karakterine daha çok cazibe katan saklı ve sessiz iç dünyasını da oyunculuk kanalıyla seyirciye aktarabiliyor. Bu kamera merceğinden bakınca tamamen görülebilir. Her gün daha fazla çaba sarf ederek bugün olduğu yere geldiğini gördükten sonra, onun yanında olan bir insan olarak onun hakkındaki düşüncelerim bu şekilde. 


Shinhye'nin ideal tipi Yonghwa'ya mı daha yakın yoksa Hongki'ye mi?


Soru: Bireysel olarak Gyuwon ve Shinhye'nin etkileyici yönleri nelerdir?
YH: Bireysel olarak? İkisinin de benzer yönleri var. Her zaman neşeli ve çalışkanlar.. iyi yönleri birbirine çok benziyor!

Soru: İkisi arasında bir fark görüyor musunuz?
YH: You're Beautiful çekimleri sırasında da SH aynn Minam gibiydi. Jang Geun Suk Hyung, Hongki ve ben, yani erkek aktörlerin arasında dikenler içinde tek kalmış bir gül gibiydi ama aynen Minam gibi davranarak hiçbir zorluk çekmeden bizimle iyi anlaştı(gülüyor). Heartstrings sırasında da karakterine tamamen bürünmüştü ve bu yüzden Gyuwon Shinhye'ye benzemeye başlıyor diye düşünmüştüm. 

Soru: Yani Minam dönemindeki ve Gyuwon dönemindeki izlenim tamamen farklı mı?
YH: Evet! Erkek Minam'a You're Beautiful sırasında elveda dedim. Uzun bir süre sonra Shinhye'nin saçları uzamıştı. Ancak Heartstrings sırasında yine kısa saçla Gyuwon olarak karşıma çıktı, o an sormak istedim...(Seni daha önce bir yerde görmüş müydüm diye...)
SH: Kulağa garip glebilir ama You're Beautiful çekimlerindeki üç rol arkadaşım benim uzun ve kısa saçlı halimi görmüş olmalı. Kız gibi davranmam gereken sahnelerden sonra saçımı kestirdiğimde kısa saçın daha iyi olduğunu ve gelecekte de saçlarımı uzatmamamı söylediler! Ancak son zamanlarda saçımı uzattıktan sonra Hongki'yle karşılaşınca bana: "Wawa, uzun saç çok yakışmış..." dedi, kimi dinlemeliyim!
YH: Bunu sana hem uzun hem kısa saç yakışıyor olarak anla! (gülüyor)

Soru: SH bir keresinde bir hayran buluşmasının sonunda Jang Geun Suk'u ideal tipi seçmişti.
YH: (kararlı bir şekilde) Benim için kesinlikle sorun yok!
SH: YH da yarı finale kadar çıkmıştı..
YH: Gerçekten mi? O zaman iyi düşünmeliydin. (İlk 4'e giremediğini duyuyor.) Beni ilk başta elemeliydin!
SH: Hayır hayır! (gülüyor)
YH: (rakiplerinin kimler olduğunu soruyor) A~ Öyleyse Hongki'y karşı kaybettim, yani bu yarışma başlamadan yenildim demektir.
SH: Hayır hayır, sen ilk 8'e girmiştin. Bunu sana zaten söylmiştim. 
YH: Ne hayal kırıklığı, sonuçta yazı birlikte geçirdik ve birlikte mutlu ve üzgün anlar yaşadık... Benim de ideal tipimi seçme hakkım yok mu? (ikisi birden kahkahalara boğuluyorlar.) 
SH: Hahaha, aslında durum öyle değil. Seçmekte zorlandığımda izleyiciler Jeremy diye bağırdılar. Final seçiminde Geun Suk oppa ve Won Bin sunbae kaldığında da herkes Gun Chan diye bağırdı. Yani benim ideal tipimdense bunun izleyicilerin zevkine göre bir seçim olduğunu söylemek daha doğru olur. (ters ters bakan YH'ya bakarak) Ne? Bizim öyle bir arkadaşlığımız yok.
YH: Kan grubum A olduğu için böyle. (*Kore'de kan grupları burçlar gibi karakter belirleyicidir.) Bir şey yok, ben ilk 8'e kalmış olmaktan memnunum. Gerçekten!Soru: Bizimle çekim hatıralarınızdan birini paylaşır mısınız?
SH: Yonghwa'nın araba kullanması gereken bir bölüm vardı, gerçekten korkutucuydu. Ders aldı ve gaza düzgünce basamadı. Benim korkumdan dolayı o da daha çok korktu, ama sonradan aslında iyi bir sürücü olduğunu öğrendim.
YH: Hayır hayır, ben aynı anda hem araba sürmek hem rol yapmak gerektiği için gergindim, yol da dar ve engebeliydi.
SH: Peki şimdi sürüşün nasıl? Daha iyi mi?
YH: Öncekinden daha iyi olarak düşünelim. (gülüyor)

Soru: Gyuwon ve Shin'e sonra neler olduğunu gerçekten merak ediyoruz, bunun hakkında hiç düşündünüz mü?
YH: Shin iki gün önce Kim Do Jin ile görüşmüş gibi görünüyor. (A Gentleman's Dignity'de Jang Dong Geun'ın Rolü)
SH: Hahaha Gentleman's Dignity'de mi? (*Jonghyun'un oynadığı dizi, Yonghwa da konuk oyuncu olmuştu.)
YH: Jang Dong Geun sunbae ile bile bir araya geldim. O bölüm yayınlandığında Shinhye beni aradı, dizide göründüğüm için çok şaşırmıştı.
SH: Yonghwa'nın oynadığı bölümü kendim de bir kısa dizi çekimlerindeyken izledim. Hemen telefonumu alıp bir fotoğraf çekip ona gönderdim. Tam yandan yandan Jang Dong Geun'a bakarkenki anı çekmiştim, ilginç bir resimdi gerçekten.
YH: Hahahahaha


İki Kez Birlikte Çalıştıktan Sonraki İlişkileri


Soru: Shinhye, ikinizin ilişkisinin birbirinin tırnaklarını temizleyecek derecede olduğunu söylemişti, şimdi ilişkinizi nasıl tanımlarsınız..?
YH: Eh..Ödül törenlerinde birbirine tebrik çiçeği gönderilen tarzda bir ilişki?
SH: A.. 2012 Baeksang Sanat Ödülleri sırasında Yonghwa'dan çiçek aldım! Ama arkadan gizli bir şekilde çiçekleri verirken kameralar onu çekmiyordu. Bir dahaki sefere daha dik bir duruşla çiçekleri direk açıktan vermesini söyledim.
YH: Bir yıl önce kameralara yakalanmamıştım. Bu kez Shinhye'ye çiçekleri daha açık bir şekilde vermek istiyorum, kim bilir belki son anda aklıma eser. Bir dahaki sefere çiçek vereceğim zaman daha cesur olacağım!
SH: Düşüncelerim şimdi biraz değişti, biz sadece işimiz düştüğünde birbirini arayan türde bir ilişkideyiz..(gülüyor)
YH: Evet.. Peki tam olarak ne zaman gerekiyor(aramam)?
SH: Şaka şaka! Heartstrings döneminde birbirimizin tırnaklarını temizlemek gibi bir oyun yoktu.. (bir süre düşünüyor) Artık birbirimizin ne düşündüğünü sadece yüzüne bakarak anlayabiliyoruz. Uzun zamandır görüşmemiş olsak da çekim zamanlarını hala net bir şekilde hatırlayabiliyoruz, yani aslında pek değişmedik!(bu zaman zarfında)

Soru: Aranızda iyi bir ilişki olduğu için özel aşk sahnelerini çekmek sizin için tuhaf ve zor olmuş olmalı?
YH: Tuhaflık değil de daha çok utandık aslında. 
SH: Evet, ikimiz de aynı ölçüde utandık.
YH: Özellikle Gyuwon'a "sen bana aşıksın" demek zorunda olduğum sahnede.(*elleriyle yüzünü tutup söylediği sahne)
SH: Gülmemeye ve ciddi bir şekilde çekmeye söz verdik ama faydası yoktu. Önce Shin'in Gyuwon'a söylediği sahne vardı, daha sonra da müzikal sırasında Gyuwon'un Shin'e aynısını söylediği sahne vardı. İkinci seferde ben sakindim ama Yonghwa "Woaaaaaaa" diye bağırıp tamamen titriyordu.(gülüyor)Soru: İkinizin üçüncü kez birlikte iş yapma şansınız olsa nasıl bir ilişkiniz olsun istersiniz?
YH: Vay, üçüncü kez birlikte iş yaparsak çok iyi bir ilişkimiz olur! Ama izleyiciler için bu bir takıntı haline gelmez mi?
SH: Evet.. muhtemelen bu kez hor görülürüz(*pek hoş görülmez). O halde bu kez sevgili karakteri olmamalı, meslektaş ya da öyle bir şey nasıl olur?
YH: Shinhye genç bir mirasçıyken ben de onun şoförü mü olacağım? (Derin bir sesle) Hanımefendi teşrif ettiler.
SH: Polis olmak da eğlenceli olur, iki ortak olsak!
YH: Ben her zaman pilot rolü Shinhye'ye yakışır diye düşünürüm. (Shinhye'nin menajerine) Değil mi?
SH: Bana her zaman pilot rolü oynamamı söylüyor.

Soru: Heartstrings'i destekleyen bir şeyler söyleyin lütfen?
SH: Yakışıklı Lee Shin var. Ayrıca Stupid üyeleri de çok yakışıklı! Taze görünümlü çok erkek var!
YH: Ayrıca yakışıklı Junhee (Minhyuk'un rolü) de var. Gençlere uygun bir dizi ve neşeli!

Soru: Yazın ne yapmak istiyorsunuz?
SH: Ben Temmuz sonundan itibaren "23 Aralık" filmi için bir hukuk öğrencisini canlandırıyor olacağım. Rolüme hazırlanmaya şimdiden başladım.
SH: Bu rolüm öncekinden farklı olduğu için heyecanla bekliyorum. Yaz tatili yapmak istiyorum... ama ne yapacağıma henüz karar vermedim. (Söylerken menajere dik dik bakıyor) Belki serbest dalış yaparım(*oksijen tüpü olmadan dalma)
YH: 1 Ağustos'ta bizim Come On isimli yeni Japonca single'ımız yayınlanacak, yine Japonya'da olacağım. Geçtiğimiz günlerde bir süre ara verdim, üç haftalığına Busan'a gittim. Mükemmel zaman geçirdim, bu yüzden yaz boyunca durmadan çalışıyor olacağım.


Translation done by @nwtenvie

Read in English: fuhsahd.tumblrÇeviri: Henice

3 yorum:

wuahh :) çok eğlenceliydi gerçekten:D kanka olmuşlar artık bunlar ya.Ama dedikleri gibi 3. bi dramada beraber oynarsalar(sevgili rolü) pek iyi olmaz bence.Çeviri için teşekkürler^^

Heartstrings'i ne kadar izlersem izleyeyim sıkılmıyorum. Röportajı okurken çok duygulandım, onları geçtim, benim bile anılarım canlandı.

sayenizde koreceyi öğrendim, dizi çok eğlenceliydi, sanırım jung yong un karakterine aşık oldum :) şarkılar süper.......

Yorum Gönder