İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Lee Jong Hyun ‘A Gentleman’s Dignity’ sayesinde oyunculuk konusunda fikrini değiştirdi


CNBLUE 2010 yılında çıkışlarını yaptı ve sadece iki yıl içinde Kore’yi dünyada temsil edebilen bir grup olmayı başardı.

Grup ilk albümlerini, o yıl ocakta yayınladığında tanıştığım Lee Jong Hyun oldukça sessiz genç bir çocuktu.

Sessiz olmasının asıl sebebi, Busan aksanını Seoul aksanına çevirmeye çalışmasıydı ve ondan sonra tanıdığım Lee Jong Hyun, ateşli mizacıyla, kibar ve tanınan yetenekli bir gitaristi. Her şeyden öte, çok inatçı ve müziğe karşı çok büyük bağlılığı vardı. Bu sebeple onu aniden televizyon ekranlarında görmek çok farklı geldi.

Uzun zamandan sonra ilk defa, SBS’nin popüler dizisi A Gentelman’s Dignity’de Kim Do Jin (Jang Dong Gun)’nun oğlu Colin’i canlandıran Lee Jong Hyun’la görüştüm. A Gentelman’s Dignity’deki ekip arkadaşlarıyla çekim sonrası partiye gittiği için gece çok uyuyamadığı söyledi; ama gülümsemesi her zamanki gibi tüm sevimliliğiyle parlıyordu.

“Dizide oynayacağım kesinleşmeden önce, bir dizide oynayacağım gerçeğiyle çok garip hissettim. Ama grup üyelerim, meydan okumayı kabul etmem için bana cesaret verdi. Çok iyi olamayacağım düşüncesiyle çekimserdim; ama onlar bana denemem konusunda güven verdi. Onlara bunun için çok minnettarım. Eğer o zaman bu teklifi kabul etmeseydim, şu anda bana yaşattığı hisleri veya oyunculuğun nasıl bir şey olduğunu hiç bilemeyecektim (Gülüyor).”

O eskiden oyunculuğa karşı olan bir müzisyendi; ama oyunculuğun tadını aldıktan sonra tamamen değişti.

Hatta şunları söyleyecek kadar değişti, “ Bunu tereddüt edip kabul etmeseydim diye düşününce bile tüylerim ürperiyor.”


A Gentleman’s Dignity Lee Jong Hyun’a oyunculuğun nasıl bir şey olduğunu ve yeni bir şey öğrenme deneyiminin nasıl galip geldiğini göstermekte çok etkili oldu.

Birçok şarkıcı, aynı anda hem şarkı söylüyor hem de oyunculuk yapıyor; fakat Lee Jong Hyun için kendisini ikna etmek ve müzik dışında başka bir şey denemek hiç kolay değildi. A Gentleman’s Dignity bu konuda onun bütün düşüncelerini yıktı. Artık Lee Jong Hyun sadece sahneye çıkan bir şarkıcı değil, aynı zamanda oyunculuk kariyerini de müzik kariyeriyle birlikte götürmeye karar veren biri.

“A Gentleman’s Dignity sayesinde bir taşla iki kuş vurmuş gibi hissediyorum. Dizi çok popüler olduğu için bir oyuncu olarak başarılı bir şekilde çıkış yapabildim ayrıca dizi müziği çok tuttuğu için de birçok kişi aslında bir şarkıcı olduğumu öğrendi. CNBLUE’nun bir üyesiyim; ama birçok kişi beni tanıyamadı. Bu sebeple 2012 benim için unutulmayacak bir yıl olacak.”

Lee Jong Hyun, “A Gentleman’s Dignity’yle karşılaşmanın inanılmaz bir şans” olduğunu ve ilk deneyiminde “böyle harika insanlarla birlikte olduğu için çok minnettar olduğunu" ekledi.

“Çok şanslı biri olduğumu hissediyorum” dedi.


Eski Lee Jong Hyun ile yeni Lee Jong Hyun arasındaki en büyük fark, artık yeni şeyler denemek konusunda tereddüt etmeyecek olması.

“A Gentleman’s Dignity’de olmasaydım ne olurdu diye düşünürken yeni mücadele isteyen deneyimlere karşı hazır olmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendim” dedi.

Lee Jong Hyun, her dakika bu büyük şansından dolayı içinin mutlulukla dolu olduğunu söyledi. Şimdi hayali sadece unutulmaz bir şarkıcı değil aynı zamanda renkli bir oyuncu olmak. O sadece 23 yaşında; bu çocuğun yeni bir dünyaya tırmanışı daha yeni başlıyor.


*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak / Source: @CNBStorm [Interview] Lee Jong Hyun Changed His Mind about Acting through ‘A Gentleman’s Dignity’
Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder