İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Yonghwa & Jungshin TV Pia Dergisi Ağustos 2012

“CODE NAME BLUE” ile ilgili Yonghwa & Jungshin röportajı

(YH) “Çok çeşitli tarzdaki şarkılardan zevk alabilirsiniz.”
(JS) “Kartvizitimiz yerine albümümüz var.”
-Japonca ilk albümünüzün ismi, grubunuzun adı olan “CODE NAME BLUE”


JS: Bu büyük çıkışımızdan sonraki ilk büyük albümümüz. “CNBLUE böyle” diyebileceğimiz kartvizitimiz anlamını taşıyor diyebiliriz.


YH: Çeşitli tarzlarda şarkılar içeriyor. Bu yüzden zevkle dinlenmesini istiyorum.


-Önceki single’ınız “Come On”un müziği JH, sözleri YH’ya aitti. Parçayı nasıl yaptınız?


YH: Jonghyun’un bestesi önceden vardı. İlk defa dinlediğimde çok güçlü bir etki bırakan rock sounduna sahip olduğu için tutkumuzu ifade etmenin aşkımızı ifade etmekten daha iyi olacağını düşündüm.


-“Bir tür mucize bekliyorum.” etkileyici sözler. Şu ana kadar yaşadığınız en büyük mucize neydi?


YH: Hala dördümüzün, CNBLUE’nun tanışması. Jungshin’le ilk tanıştığımda “Arsız biri gibi görünüyor.” diye düşünmüştüm. Ama aslında hiç de değildi. (gülüyor)


JS: Kibar biriyim , değil mi? (gülüyor) Bana göre üyelerle ilk tanıştığım zaman bende bıraktıkları etki hiç değişmedi. Gittikçe birbirimizle yakınlaştık, şimdi kardeş gibiyiz. Kavga ve tartışma yaşamıyoruz.


-Büyük çıkışınızdan yaklaşık 1 yıl sonrası. Büyüdüğünüzü ne zaman hissettiniz?


YH: Konser DVD’mizi izlerken geliştik diye düşündüm. (gülüyor) Yoyogi salonu “In My Head” konserinde , yanan alev “boo~!!” (*sahne kenarındaki alev efeklerinden bahsediyor) , bu havalıydı!


JS: ah~evet, havalıydı. Ben de konser DVD’si izlerken aynı şeyleri hissettim. 1 yıl önceki Yokohama ARENA’daki performansımdan utanıyorum. Bu yüzden ekimdeki ARENA turda herkese daha iyi çaldığımı göstermek istiyorum.
-Albüm yaparken yaşadığınız zorluklar var mı?


YH: “Heartstrings” çekimlerini bitirdikten sonra sadece biraz boş vaktim kalmıştı…


JS: Bu seferkinde JH’un “AGD” ve MH’un “MHGF” dizi çekimlerinin başlaması nedeniyle ikisinin programı nedeniyle zorlandılar.


-“Heartstrings”de YH’nın öpüşme sahnesi vardı, değil mi?


YH: Park Shinhye “You are Beautiful”dan beri arkadaşım olduğu için utanç vericiydi. Birbirimizi iyi tanıdığımız için güldük.


-JS ,MH’un “MHGF” dizisinde konuk oyuncu olmuştu.


JS: Bir dizide ilk defa göründüm. Aynı grubun üyeleri aynı dizi sahnesinde göründüğü için tuhaf hissettim. (gülüyor) Ama eğer şansım olursa tekrar denemek istiyorum.


YH: JS’in dizideki hareketleri çok havalıydı. İzlediğim zaman çok güldüm. Bir sonraki sefere JS dizide çıktığında, onu arayacağım. Sonra hiçbir şey söylemeden telefonu kapatacağım!

JS: e~, Bu da ne? (gülüyor) Birbirimizin dizilerini izledik. Sadece “izledik” diyoruz, ama birbirimize tavsiye tarzı bir şey söylemiyoruz. Böylece nasıl istersek öyle oynuyoruz.


-Bu sefer JH ve MH’un dizi çekimleri olduğu için tanıtım aktivitelerine sadece ikiniz katıldınız.


YH: İlk defa sadece ikimiz çalışıyoruz.


JS: YH benimle birlikte çalıştığı için onur duyuyor, değil mi? (gülüyor)


YH: … JS benim için bir yük. (gülüyor) Ama sadece ikimiz olsak da mutluyuz. Çekimler dört kişi olmadığı için daha hızlı oluyor ve ayrıca JS geceleri bana masaj yapıyor. (gülüyor)


-Bu albümde “Dinlediğimde enerji kazanıyorum” dediğiniz şarkı hangisi?


YH: 4. şarkı “Time is Over”. Bu şarkı “bir adımı bitirdikten sonra, bir yenisi başlayacak” hissi veriyor. Bence dinlediğiniz zaman enerji kazanabilirsiniz.


JS: Ben de  “Time is Over”ı seçiyorum. Sözler pozitif ve parlak, ışıltılı melodisiyle enerji kazanabilirsiniz.


*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.Kaynak / English Trans. by: @ketchburning  “TV pia” mag(2012Aug11 issue) part 1- part2 - part3 

Fotoğraf sahibi / Photo cr. : @ketchburning
Çeviri: cage208 @TurkishBoice
 

1 yorum:

çok şenşakrak ve neşeliler birbirleriyle çok güzel atışıyorlar. çok tatlılar. Allah aralarındaki muhabbeti hiç bozmasın inşallah :)

Yorum Gönder