İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Yonghwa & Shinhye Japonya Dergi Röportajı 2012

Hala yakın arkadaş olarak görüşen Jung Yong Hwa ve Park Shin Hye, birlikte oynadıkları 2 dizinin ardından hayran buluşmasında bir araya geldi.

You are Beautiful’daki birlikte çalışmalarıyla JYH ve PSH, 2. dizileri Heartstrings’le de büyük ilgi kazandı. Dizide bir çift olan iki başrol oyuncusu Japonya’da bir hayran buluşmasındaydı. Hayran buluşmasının öğleden sonra ve gece oturumlarının arasındaki boş vakitlerine röportajı ayarladık. 
Röportaja JYH ile yalnız başlıyoruz:

YH: Japonya’da CNBLUE ile birçok konser düzenledik. Ama bu sefer grubum olmadan burda yalnızım. Bu benim için yeni bir şey ve çok mutluyum.

-2. seferdir birlikte dizide rol aldınız. Dizi çekimleri sırasında birbiriniz hakkında öğrendiğiniz yeni şeyler oldu mu?


YH: Pek değil (gülüyor). YAB dizi çekimlerinde SH’ı zaten tanımıştım. Sadece yüz ifadelerinden iyi mi kötü mü hissettiğini anlayabiliyorum (gülüyor). Sanırım ikimiz için de bu geçerli, belki daha sonra SH’a da sormalısınız. Zaten yakın arkadaş olduğumuz ve birbirimizi iyi anladığımız için bu süre içinde konuşmadan iyi anlaşabiliyor ve (dizide rol esnasında) iyi iletişim kurabiliyorduk.


-Bir oyuncu olarak SH senden tecrübeli, ama müzisyen olarak YH daha tecrübeli. Bu hayran buluşmasında SH’a tavsiye verdin mi?


YH: Hayır… Önemli olan uzun süreden sonra tekrar bir araya gelmiş olmamızdı ve çok mutluyduk. SH’la Japonya’da böyle bir aktivitede bir araya gelmek benim için yeni bir şey. SH’ın zaten güzel bir sesi var, ilaveten YAB günlerinden beri kendine ait eşsiz bir stile sahip.  Bu yüzden ona özel bir şey “öğretmeme” hiç gerek yoktu.


Arkasından SH röportaja katılıyor.


-Tecrübeli şarkıcı olarak sana tavsiye verdi mi?


SH: Hayır, hem de hiç. (gülüyor)


YH: Ben de aynı şeyi söyledim. (gülüyor)


SH: Bu birlikte katıldığımız ilk hayran buluşması. Bu yüzden heyecanlıyım ve sabırsızlanıyorum. Biraz gerginim ama ikimiz birlikteyken kolayca havaya girebiliyoruz. Çok ilginç ve eğlenceli oluyor.


YH: Grubum olmadan tek başıma performans yapacağım için benim için bu “stresten” biraz daha fazlaydı…


SH: Ama YH’nın sesi çok güzel, harika söylüyor ve şarkı söylerken etkileyici gözleri özellikle çekici oluyor, değil mi?


YH: (utanarak) Teşekkürler.


SH: Dizide oynarken bir çok kız ondan hoşlanıyordu, ama bence o şarkı söylerken oynadığı zamandan daha çok çekicilik saçıyor.


PSH’a sıradaki sorularımız YH’a yalnızken sorduklarımızdı.


-Birbiriniz hakkında ilk defa öğrendiğiniz şeyler oldu mu?


SH: Hmm.. YAB günlerinden beri YH’yı tamamen tanıdığımı düşünüyorum. (gülüyor)


YH: Az önce aynı cevabı verdim! Aynısı! (gülüyor)


SH: Bu tüylerimi ürpertti (*iyi anlamda) (gülüyor). YAB’dan beri çok yakınız. Bu yüzden HS zamanı birbirimizi anlamamız ve iletişimimiz de daha iyi hale geldi…


YH: Ohhh~~ ! Tam anlamıyla aynı şeyleri söylüyoruz!


SH: Ben de~ YH’nın ne düşündüğünü sadece yüz ifadelerine bakarak bile anlayabiliyorum. Yaramazlık yapacağı bir şey planlıyorsa , “komplo” hareketlerini görüyorum ve ne hazırladığını baştan anlıyorum. Hızlıca kaçma planları yapmaya başlıyorum. (gülüyor)


YH: Kaçma planları yapmak mı? (gülüyor)


SH: Temel olarak, her gün buna benziyor (gülüyor). Ayrıca (dizi çekimi esnasında) beklenmedik mutsuz olaylar olmaya başladığında , bizi olduğumuzdan daha güçlü hale getiriyor!
-1 yıl önceki çekimler sırasında SH bir trafik kazası geçirdi.

YH: Evet, şok olmuştum! O gün tabi ki çalışmayı erken bıraktık.


SH: Bu yüzden ikimiz de (dayanıklılığımızı artırmak için) iğne olmaya gittik. 


YH: İkimiz de çok yorgunduk. Biz de eğer erkenden çalışmayı bitirebilirsek, iğneden sonra dinlenmek için eve erken gidebiliriz diye düşündük. Ama ertesi sabah güneş doğarken SH’ın menajeri kazayla ilgili bilgi almak için aradı. Bundan sonra diziye hastane sahneleri, SH’ın çekimler sırasında dinlenebilmesi için özellikle eklendi. Senaryo da buna göre düzenlendi.


SH: Çünkü uzun süre ayakta duramıyordum. Bu yüzden sahnelerde genelde oturuyordum veya yatıyordum.


YH: Bu şanssızlıklara rağmen SH çekime devam etmek için ısrar etti. Hepimiz onu dinlenmeye ikna etmeye çalışırken zorlandık.


SH: Hastanedeki 2. günümde YH beni ziyarete geldi. YH için beni ziyarete gelmek zaten yeterince zordu, bense çok acı çektiğim için ağlıyordum. YH’nın (ağrıdan) beni ağlarken ilk görüşüydü ve çok kötü hissettim… YH ben ağrı içindeyken, benim için çok üzgün görünüyordu.


-Aynı dizide oynayan birbiriyle arkadaş oyuncular olarak, bu olaydan sonra aranızdaki bağlar güçlendi mi?


YH & SH: Kesinlikle


-Dizide en çok aklınızda kalan replik nedir?

YH & SH : You’ve fallen for me

-Birbirinizden beklentinizi ifade eden ya da cesaret verecek söylemek istediğiniz kelimeler var mı?


SH: YH çok uzun süredir çok sıkı çalışıyor. Umarım her zaman bu cana yakın kişiliğini korur. Her şey için tüm benliğini veren biri olduğu için, her zaman onun sağlığı için endişeleniyorum. Gördüğüm en cana yakın kişi olan YH, lütfen kendine bu kadar yüklenme. Bize sadece en gerçek ve orijinal çekiciliğini (*sevimliliğini) göster ~ Ben her zaman yanında olup seni destekleyecek ve arkanda olacağım~ ! Fighting !


YH: Sadece böyle neşeli olmaya devam et ve oyunculukta her zaman elinden gelenin en iyisini yap. HS çekimleri sırasında bana her zaman yardım ettin. Lütfen gelecekte de bana yardım etmeye devam et!


-Son olarak, lütfen Japonya’daki hayranlarınıza bir şeyler söyleyin~ 


SH: HS dizimizi beğenen arkadaşlar, çok teşekkür ederim. Oyunculuğumu daha da geliştirmek için çalışmaya devam edeceğim, lütfen sabırsızlıkla bekleyin. Lütfen HS’i her zamankinden çok sevin ve güçlü şekilde SH ve YH’ı desteklemeye devam edin. Teşekkürler.


YH:  HS çok güzel şarkılarla dolu gençlik ruhuna sahip bir dizi, lütfen dizimizden zevk alın~ Ayrıca Lee Shin ve Lee Kyu Won’a güçlü destek gösterin!


*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.


Kaynak/ Source :  2012.08.22 韓流ぴあMagazine- Jung Yong Hwa & Park Shin Hye Reunited at the FM, after cooperating in 2 drama series, still closely connected

Photo cr. : as tagged
Çeviri: cage208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder