İMZA KAMPANYASI

CNBLUE in London - Beklenmedik Bir Hayran Anlatımı


Sadece bilmeniz için söylüyorum, bu gerçek bir hikaye ve ben bunun olmasını hiç beklemiyordum.

Bir cuma öğleden sonrasıydı. Ben ve bir arkadaşım öğle yemeği için diğerlerini bekliyorduk. İçeride bir masanın boşalmasını bekliyorduk. Arkadaşım telefonla diğerlerine nerede olduklarını sorarken, pencereden dışarı göz attım ve sevimli, yakışıklı bir Koreli erkek gördüm. Sonra, tekrar baktım ve sakin bir fangirl moduna girdim. Neden mi? Çünkü Min Hyuk’u gördüm. İlk başta, ‘Hayır, o Min Hyuk olamaz. Rüya görüyor olmalıyım’ diye düşündüm. Sonra, tekrar baktım ve o yakışıklı Koreli erkek Min Hyuk'tu. Arkadaşımı sarsıp onun dışarıda olduğunu söyledim. Camdan dışarı baktım; Yong Hwa ve Jong Hyun (benim bias’ım) da oradaydı. SHINee ve Super Junior’dan Siwon’un daha önce Seoul Bakery’e geldiklerini duymuş olmalılar, diye tahmin ettim. Jung Shin, dizi çekimleri için Kore’de olduğundan dolayı orada değildi. Bu yüzden diğerlerinden bir gün sonra Londra’ya geldi.

Sonra gittiler ve arkadaşım onları izlememizi önerdi. Ben de tamam dedim ve onları aramızda uzun bir mesafe bırakarak takip ettik. Bunun sebebi, 1. Menajerleriyle ve görevlilerle birlikteydiler. 2. Onlar da Londra sokaklarında dolaşmak için kendilerine özel zaman isteyen normal insanlar. Bu yüzden onlar müzik aleti mağazalarına bakarken onları uzaktan izledik. Onlar mağazalara girince biz onları rahatsız etmemek için dışarıda bekledik.

Arkadaşımın çektiği video burada. Yeşil ceketli olan Jong Hyun ve mavi ceketli olan Yong Hwa. Min Hyuk önde giden bej rengi ceket giyen; bu yüzden onu net bir şekilde göremezsiniz.Onları 15 dakika kadar takip ettikten sonra, bir müzik aleti mağazasında durdular ve Jong Hyun içeri girdi, diğerleri dışarıda bekledi. Arkadaşım cesaretimizi toplayıp imzalarını isteyelim dedi. Kalemlerimizi ve kağıtlarımızı çıkardık. Benim için bu hiç beklenmedikti ve hazırlıklı değildim. Bu yüzden üçünden de imza almak için sadece birkaç parça kağıdım vardı. Onlara yaklaştık ve menajerlerine onlardan imza alıp gideceğimizi söyledik. Başını aşağı yukarı salladı ki bu olur demekti. Evet!! Min Hyuk mutlu bir şekilde bana imzasını verdi ve ona konserlerini dört gözle beklediğimi söyledim. Bu onu çok mutlu etti. Yong Hwa adımı sordu ve onun için heceledim. Ona da aynı şeyi söyledim ve o Konglish (Kore aksanıyla konuşulan İngilizce)’siyle ‘Aah gerçekten mi!!’ diye cevap verdi. Ona ayrıca ‘Londra’ya hoş geldiniz’ ve ‘Londra’daki zamanınızın keyfini çıkarın’ gibi şeyler de söyledim. Jong Hyun mağazadan çıktı ve ondan da imza istedim. Ona ‘A Gentleman’s Dignity’ dizisindeki oyunculuğunu beğendiğimi söyledim. Çok mutlu oldu ve utandı. Arkadaşım ve ben imzalarını aldıktan sonra teşekkür ettik ve oradan ayrıldık. Maalesef onlarla fotoğraf çekilemedik; çünkü menajerleri izin vermedi, bu bizim için sorun değil. Ayrılırken, Yong Hwa’nın sesini duyduk ve arkamızı döndük. Yong Hwa şirin bir şekilde bize el salladı ve ‘Yarın görüşürüz’ dedi. Ayyy... çok şirin!!!

Bunlar onlardan aldığımız imzalar. Saat yönünde: Yong Hwa, Min Hyuk ve Jong Hyun.Bu gerçekten beklenmedikti. Onları yakından görmek beni çok mutlu etti. Onlar gerçekten seviml ve arkadaş canlısı. Şimdi konser için gerçekten daha çok sabırsızlanıyorum.

Unutulmaz En iyi Canlı K-Rock KonseriIndigo O2'de bir cumartesi sabahıydı. Kalabalıkta ayakta durmak istemediğim için koltuklu vip bileti almıştım. Çok nadir oturdum, CNBLUE'yu izledim ve konserin tadını çıkardım. 


Konser alanına gittiğimde, ayakta biletleri olan hayranlar sabah 7’den beri çoktan beklemeye başlamışlardı. Sadece İngiliz hayranlar değil; Fransa, Almanya ve Çek Cumhuriyeti gibi başka ülkelerden gelen Avrupalı hayranlar da vardı. Ayakta biletleri olanların kuyruğu bir yılan gibi upuzundu. Neyse ki yağmur yağmadı. İnsanlar birbirine yemek almak için yardım ettiler. Her biri konser için heyecanlıydı.

Kapılar açıldı ve hepimiz içeri girdik. 2. Kat ve ayaktakilerle salon tamamen doldu.


CNBLUE sahneye çıkana kadar bekledik. Fotoğraf ve video çekmenin yasak olması konusunda uyarılmış olsak da CNBLUE sahneye çıkar çıkmaz fotoğraf makinelerimizi çıkardık. Onlardan duyduğum her şarkı beni heyecanlandırıyor, özellikle bas gitar varsa. Bütün hayranlar I’m A Loner, Intuition, Love Girl ve benim çok sevdiğim diğer birçok şarkılarını onlarla birlikte söyledi. Bazen fangirllük yapıyordum, tezahürat ediyordum, rock işareti ve kalp işareti yapıyordum. İki saatlik konserinin tamamında CNBLUE’yla birlikte şarkılarını söyledim.

Bazen bana gülümseyip el bile salladılar. Solonun ses sistemi mükemmeldi ve onların söylediği şarkıların bütün sözlerini duydum.Bu konserle ilgili en sevdiğim şey seyircilerle etkileşimin olması ve her şarkıya devam edilmesiydi. Seyircilerle Konglish konuşmalarına rağmen, en azından çoğumuz konserden çok zevk aldığı için yüzleri gülümsüyordu. Hepimiz orada olmayı isteyen kişilerdik, CNBLUE da seyircilerle eğlenmek istiyordu ve hepimizin umduğu gibi konser çok iyiydi.
 


Güvenlik ayaktaki seyircilere su vererek ve bayılan birkaç kızı taşıyarak yardımcı oldu. Yong Hwa ‘tehlikeli olabileceği için’ seyircilerin sahneden biraz uzaklaşmalarını rica etti. Bunu İngilizce söyledi. Bence bu çok şirindi. Mükemmel performansları ikinci sahneye çıkışlarında söyledikleri 3 şarkıyla, ki bunların içinde hayranların Jung Shin’e doğum günü şarkısını söylemesiyle, unutulmaz ve heyecanlı bir akşam yaşattı. Londra’ya tekrar geleceklerine söz verdiler özellikle Yong Hwa söz veriyorum, işaretini yaptı. Umarım sözlerinden dönmezler.
 

Genel olarak, şunu söyleyeceğim: Bu keyif aldığım en iyi canlı K-Rock konseri ve %100 BOICE oldum. İki heyecanlı gün arka arkaya yaşamış oldum. Çünkü sadece konserden keyif almadım; bir de beklenmedik bir şekilde onları Londra sokaklarında gördüm, imzalarını aldım ve yüzlerindeki gülümsemeyle arkadaş canlısı olduklarını öğrendim. CNBLUE umarım tekrar Londra’da konser verirsiniz. FT Island’a da Londra’da konser vermelerini söylemeyi unutmayın.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Anlatım sahibi/ Fan account cr. : Wai Lu Yin
Kaynak/Source: koreantimes - CNBLUE Concert in London: Reviewed by Wai Lu Yin
Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice

1 yorum:

Ah ah........! Ama katılıyorum lütfen FT de gelsin yakınlara :P

Yorum Gönder