İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Star Column - İnatçı Lee Jong Hyun


CNBLUE üyesi Lee Jong Hyun’un kariyeri yakın zamanda SBS kanalında yayınlanan ‘A Gentleman’s Dignity’den önce ve sonra şeklinde ikiye ayrılabilir. Lee Jong Hyun, dizide Jang Dong Gun’ın oğlu Collin’i oynadı ve insanlar onu böyle tanıdı. O gençler tarafından tanınıyordu; fakat daha büyük seyircilere hitap etmek gibi bir şansı daha önce olmamıştı.

Bundan sonra yazılanlar Lee Jong Hyun'un kendi sözleridir.

Collin ile yollarımı ayırmamın üstünden neredeyse bir ay geçti. (Karakterden) ayrılmanın geride bıraktığı hayal kırıklığı şimdi garip bir özleme dönüşüyor. Ama onu (*Collin'i) henüz geride bırakmayı başaramadım. Büyük ihtimalle hayatımın geri kalanında o hep aklımın bir kenarında olacak. Onunla ilk tanıştığım an duyduğum endişe, artık benim için çok değerli bir anı.

Geriye baktığımda, bazen “Daha iyisini yapabilirdim.” ve “Bundan biraz daha fazla keyif alsaydım, Collin daha iyi bir karakter olabilirdi.” diye düşünüyorum. Bana çok güzel anılar bırakan, gelecekteki yeni denemelerim için fırsat yaratan ve bunun yanında çok daha fazlasını yapan Collin, benim için unutulmaz bir arkadaş.

1. İnatçı Lee Jong Hyun

CNBLUE’nun içinde oyunculuğa karşı hiç ilgisi olmayan bir grup üyesiydim. Jung Yong Hwa ve Kang Min Hyuk oyunculuğa başladığında bile bunu (oyunculuğu) hiç düşünmedim. Aksanım olduğu için mi? Hayır, aksanımı düzeltmek hiç istemedim çünkü oyunculuk yapmak istemiyordum. ‘Bir kere şarkıcı olan hep şarkıcı olur.’ gibi garip bir inatçılığım vardı. Şirketim oyunculuğu önerdiğinde bile “Sadece şarkı söylemek istiyorum” dedim. İnsanlara sadece sahnede olan ve şarkı söyleyen Lee Jong Hyun’u göstermek istiyordum. Ama Collin kalbimi kazandı. O mükemmel bir dost!

Sözümden dönmemin sebebi Colin’in çok çekici bir karakter olmasıydı. CEO'muz “A Gentleman’s Dignity”nin senaryosunu verdi ve o kadar eğlenceliydi ki, bir sonraki hikayenin ne olacağını merakla bekliyordum.

Ama inatçı ben “Bunu yapmak istiyorum” diyemezdim. Gerçekte rolü almayı çok istesem de, daha fazla onları reddedemeyeceğim için rolü almış gibi yaptım. İnatçı olmaya devam etseydim kararımdan çok pişman olabilirdim.

Zor olan kısım “Yapacağım” dedikten sonra başladı. Busan aksanımla ilgili ne yapacaktım? Vazgeçmeyi bile düşündüm ama Jung Yong Hwa bundan çok ileride pişman olacağımı söyledi ve tüm kalbimle kendimi çalışmama verdim.
 

2- Colin olmaya karar verme

Bir şeylerden sonradan pişman olmanın hiç bir anlamı yok. Bunu yapmaya karar verdim ve rol için seçmelere katıldım. Birçok rakip olduğundan ve kamera denemeleri kolay olmadığından zordu. Ancak, ekip o rol için benim gibi daha batılı görüntüsüne sahip bir karakter arıyordu. Yaşadığım mutluluğu bir tarafa koyarsak, asıl olay buydu. Aksanımı düzeltmeli ve pratik yapmalıydım.

Ama zaman geldiğinde yapamayacağım hiçbir şey yoktu ve o zaman ilk defa insanların gerçekten aklına koydukları her şeyi yapabileceklerini düşündüm. 6 ay yaptıklarınıza göre uzun da gelebilir, kısa da. Bense aksanımı yenebilmiştim ve Seoul’da büyüyenler için biraz galip gelecek ama bu benim gibi biri için çok büyük bir gelişmeydi.

Aksan haricinde kendimi Collin olmaya hazırlamıştım. Collin’i nasıl en iyi şekilde yapabileceğimi anlamak için elimden gelenin en iyisini yaptım.
 

Sonrasında oyunculuk yapma problemi vardı. Aksanımdan kurtulma kısmını tamamladığımda, henüz oyunculuk için hiç eğitim almamıştım. Jong Hyun! Sen ne yaptın??

Çekimin ilk gününe kadar sadece Collin’e konsantre oldum. Senaryoyu hiç yanımdan ayırmadım ve gün yaklaştıkça üzerimdeki baskı arttı. Acaba bu yapım için bir yük olur muyum, diye endişeleniyordum ve yük olmayı hiç istemiyordum. Bunun sonucunda 6-7 kilo verdim, dinlenemediğim ve uykumu alamadığım için cildim kötüleşti. En iyi halimle televizyona çıkmak istiyordum ama maalesef öyle olmadı.

Büyük gün nihayet geldiğinde endişem azalmaya başladı. *Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak / Source: CNBLUE Lee Jong Hyun, What's Colin Up To?
Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice
Düzenleme: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder