İMZA KAMPANYASI

Henice-


Selam millet! Ben Henice :) Öncelikle belirtmek isterim ki, “Henice” kendi adım değil. Ve “Henis” şeklinde okunuyor.^^

“Kaç yaşında gösteriyorum?” sorusunu sormayı çok severim :)) Ama burada öyle bir şansım yok galiba, 22 yaşındayım.:)

Hallyu ile tanışmam “mahalle baskısı” sayesinde oldu diyebilirim. :) Arkadaş grubumda Hallyu hayranı çok kişi vardı, “ne anlıyorsunuz bunlardan?” diyenlerdendim, ama muhabbet dışında kalmak da sinirime dokunuyordu tabii:)) Sonrasında bir gün bu insanlar bu kadar ne buluyorlar merakıyla “A Love to Kill”i izlemeye başladım ve bu dünyaya adım atmış oldum..

Gelelim canım CNBLUE’cuğumla tanışmama… Benim tanışmam çoğu kişinin aksine You are Beautiful ile olmadı. İzlemiştim, Shin Woo’yu(Yonghwa’yı) çok da beğenmiştim, ama araştırmamıştım. Kuzenim telefonuma bir sürü K-pop/K-rock şarkısı atmıştı. O günü hiç unutmam, okuldan dönüşte otobüsteydim, müzik dinlerken birden bir şarkı başladı. Ciddi manada söylüyorum, o an nerede olduğumu dahi unuttum. “Aa…voah…ama…çok güzeell…” Şeklinde garip seslerim otobüs ahalisini korkuttu biraz sanırım:))) Eve gelince hemen açıp kim bunlar diye baktım tabii. Ve şu performanslarını izledim:


Artık bir “Boice”tum… Sonra albüm indirmeler, sayfa beğenmeler falan tabii :))

Turkish Boice ile tanıştığımda kurucu adminin MinozTurkey’den tanıdığım Rock Prensesi olduğunu öğrenince çok sevindim. O zaman Rock Prensesi tek admindi. Ben de yabancı kaynakları vs. takip etmeye başlamıştım tabii. Bir süre sonra dayanamayıp “ben de admin olabilir miyim?” dedim, o da sağolsun memnuniyetle kabul etti. Sonrasında twitter, blog, youtube vs. hesapları açtık. Sonrası bildiğiniz gibi…:)

Sanırım biliyorsunuzdur ama yine de belirteyim, Yonghwa bias bir CNBLUE hayranıyım.:) CNBLUE’yu ilk tanıdığım zamanlarda sırf Love şarkısındaki “ho,ha” kısmından dolayı Jungshin’e bir düşkünlüğüm vardı.:)) Yani Yonghwa’nın dalga geçtiği, Jungshin’in “ho,ha derken çok havalı olduğunu düşünmesi” haksız değil bence:)). Bu dönemimi bir tek Rock Prensesi bilir.:)) Amma velakin, şöyle bir şey oldu:


Ve o andan itibaren Yonghwa biastım… Bu arada şarkının orijinalini de paylaşayım, ilginizi çeker belki:) 1982 yılında çıkmış bir şarkı, söyleyen Song Gol Mae.


Neyse, peki neden Yonghwa? Evet, Yonghwa çok etkileyici, çok yakışıklı, sesi mükemmel, “altın oranlı” bir yüze sahip hatta(:p) vs.vs… Ama bunların hiçbiri onu sevme nedenim değil aslında. İlk aşamada sesinden etkilendim. Sonrasında asıl sevme sebebim kendime çok benzetmem oldu. İnsan birini sevince ortak noktalar arar kendince, doğru, ama benzeyen yönlerimizin gerçekten çok olduğunu düşünüyorum… Her neyse, Yonghwa konusunda söyleyecek çok sözüm var, laf uzamasın.:) En sevdiğim cover'larından birini paylaşayım sizinle :))

Yonghwa’dan bu kadar bahsettim diye diğer üyeleri sevmediğim sanılmasın sakınn:)) Hepsini çoo….k seviyorum. :) İyi ki CNBLUE hayranıyım diyorum her gün, evet gerçekten çok iyiler. Hem karakter, hem kariyer olarak çok iyiler… Ve her gün yeni bir şeyler öğretmeleri, her gün şaşırtmaları, her gün tekrar “iyi ki” dememi sağlamaları benim için çook daha önemli yapıyor onları… Yonghwa biasım ama “gruptan biri çıkması gerekse bu sizce kim olmalıydı?” tarzı sorulara asla cevap veremem. Olmaz çünkü, CNBLUE’yu CNBLUE yapan, meşhur tabirle “CNBLUE’nun rengi” bir ton açık da bir ton koyu da olmamalı, tam ayarında olmalı, CNBLUE tonunda :)))

Söylemek istediğim çok şey birikmiş, sözü bitiremiyorum bir türlü :))) Duygusala bağladı demeyin, bunu söylemem gerek: Eminim bu sayfaya da yansıyordur ama tekrar belirtmek istedim. Turkish Boice ekibi olarak aramızda çok farklı bir muhabbetimiz ve bağımız var. Sabah kalkınca ilk birbirimize günaydın diyecek kadar, sadece CNBLUE değil, kendi hayatlarımızla ilgili de iyi/kötü başımıza gelenleri hep birbirimizle paylaşmak isteyecek kadar. Konser sonraları, albüm/klip çıkışları vs.vs. tüm bu heyecanları birlikte yaşıyoruz. Birbirimizi de sayfamızı da çok seviyoruz. Umarım sizlere de bu samimiyetimizi yansıtabiliyoruzdur.^^

Merak ettiğiniz varsa yorum bırakın, memnuniyetle cevaplandırmaya çalışırım^^ Ve olur da bana ulaşmak isterseniz TWITTER HESABIM ^^ 
Birlikte çoo...ok güzel işlere imza atabilmek dileğiyle,

Maviş günler~~~

Kaynak: Henice
Çeviri: Henice
Paylaşan: Henice

:)))

0 yorum:

Yorum Gönder