İMZA KAMPANYASI

Lee Jung Shin ile Gece Yarısı Oyunu - Elle Girl Kasım Sayısında

E.G: Bugün saç stilini değiştirdin.  Kısa saçla hoş görünüyorsun. Uzun zamandır uzun saçlıydın; hiç pişmanlık duymuyor musun?


JS:  5-6 yıl önce de saçlarım kısaydı.  “My Daughter SeoYoung” dizisine başlayana kadar saçlarım çok uzundu. Köprücük kemiğimin altındaydı ve diziye başladığımda kestim. Kestiğimde hala uzun olmasına rağmen çok pişman olmuştum.

Aslında “Saçlarını kesmeni istiyorum. Bunaltıcı görünüyorsun.”  gibi yorumlar almaya başlamıştım. Kendi kendime “Tamam yakında keseceğim” diyordum. Sonunda bugün kesebildim ve mutluyum. Umarım insanlardan “Havalı görünüyorsun, iyi görünüyorsun” gibi yorumlar duyarım.

E.G: Bu yorumlar ve kötü tepkiler karşısında incinmedin mi?

JS:  Kolay kolay incinip “Ne yapacağım” diye endişelenen biri değilim. İnsanların hakkımda konuşmasını izlemeyi seviyorum. Tabi ki iyi şeyler de duyabilirim kötü şeyler de. Bunların hepsi bana olan ilginin göstergesi. Onlar için bir kurban olmak o kadar da kötü bir şey değil. (Gülüyor)

E.G: Min Hyuk ve Jong Hyun’un dizileri başarıyla biteli uzun zaman olmadı. Onlardan sonra oyunculuğa başladın, bu konuda baskı altında hissetmiyor musun?


JS:  Baskı hissedenler başroller, senarist ve personel. Bu benim ilk dizi deneyimim ve “My Daughter SeoYoung “ için bir zarara yol açmamayı diliyorum.  Ayrıca CNBLUE Lee Jung Shin'den farklı olarak TV'de herhangi bir sahneden tanınmayı umuyorum. Tabi ki oyunculuk yeteneklerimin gelişmesini de diliyorum.


E.G: Oyunculukta ilk meydan okuman, müzikten farkı ne?

JS:  Jong Hyun Hyung bir röportajında müzik ve oyunculuk aynı, çünkü ikisi de sanat demişti. Ben de ona ikisi arasındaki benzerliklerin neler olduğunu sormuştum.  Ben ikisi arasında herhangi bir benzerlik göremedim.  Müzik enstrümanları çaldığımda müzik beni ben yapar. Ama oyunculuk kendimden farklı olan bir karakteri ifade eder.

E.G: Üyeler birbirlerini izliyor gibi görünüyor, röportajlarda bile.

JS:  A Gentleman’s Dignity’den sonra Jonghyun Hyung birçok röportaj verdi. Bunların hepsini hayran sitelerinden okudum. “Ben, o ve CNBLUE çok geliştik” diye düşündüm. Aslında ben ve Jong Hyun Hyung her gün yüz yüze konuşuruz, ama hiç bu kadar utanç verici bir konuşma yapmamıştık. Ama onu utandırabilecek düşünceleri görebiliyordum. Yine de zaman zaman “Neden böyle bir şey söyledi” diye düşünsem de, bazı konularda onun gizli duygularını öğrenebildiğim için mutluydum.

E.G: Yong Hwa’nın Jung Shin’e olan sevgisi tüm hayranlar tarafından biliniyor. Siz ikiniz sürekli otellerde aynı odayı paylaşıyorsunuz.


JS: Şu an askeri hizmetini yapan kendi abim, Yong Hwa Hyung ile aynı yaşta, 1989 doğumlu. Belki bu yüzden… Ayrıca Yong Hwa Hyung ve ben benzer kişiliklere sahibiz, aynı dilden konuşuruz. Kıyafetler ya da kızlar hakkında konuşurken birbirimizle uyuşuyoruz.

Birbirimizle çok uğraşırız ve ikimiz de çok gürültücüyüz. “Bugünün hedefi Min Hyuk” sonra Min Hyuk’u rahatsız ederiz, Min Hyuk’da beni ve Yong Hwa Hyung’u kızdırır. Yong Hwa Hyung, Min Hyuk’tansa benim yanımdayken daha rahatmış gibi düşünüyorum. Ah bunu söylememeliydim. Haha her neyse birbirimize çok iyi uyuyoruz.

E.G: Öyleyse onunla (YH) kendi abinle olduğundan daha yakın değil misin?

JS: Hayır kendi abimle çok yakınız. Bu yüzden üyeler bizi kıskanır. (Jung Shin ve öz abisini) Öz abisiyle Kakao Talk’tan bu kadar mesajlaşan birini daha önce hiç görmediklerini söylüyorlar. Sanırım ben şanslıyım.  Aslında birimiz evlenene kadar birlikte yaşayabileceğimizi düşünüyordum. Ama çıkış yaptığımızdan beri ayrı yaşamaya başladım. Bu yüzden birbirimizi çok özlüyoruz, birbirimiz hakkında düşünüyor ve çok endişeleniyoruz.

E.G: Üyelerin senin odanda rahat ettiklerini duydum.


JS:  Haha odamda bir yatağa daha ihtiyacım var. Aktivitelerimden geldiğim bir gün Jong Hyun Hyung yatağımda yatıyordu, bir başka gün ise Yong Hwa Hyung.

E.G: Odan nasıl bir yer bilmek istiyorum.

JS: Sıradan bir oda.  Elbise askısı, masa, bakım ürünleri, kitaplar, CDler, bilgisayar, yatak, sehpa vs. Komik olan, üyeler odamın kışın sıcak yazın soğuk olduğunu söylüyor.

Çocukken; pahalı, Japon balığı işlemeli kalın bir battaniyemiz ve elyaf battaniyelerimiz vardı. O olmadan uyuyamazdım. Üyeler bu battaniyeye hayran kaldı ve annem Jong Hyun Hyung ve Yong Hwa Hyung’a birer tane bu bataniyeden aldı. (Gülüyor)

E.G: Bu günlerde gündemde olan konular “90’ların müziği” ve “Anipang”. İlk soru 90’larda en sevdiğin sanatçı kimdi?

JS: Jo Seong Mo ve Yoo Seung Joon.  Ayrıca ben gençken Seo Taeji’ydi. Bu şarkıları dinlediğimde ilkokul yıllarımda oynadığım bilgisayar oyunlarını hatırlıyorum. Durmadan Bugs Music’den müzik dinleyerek oyun oynardım. Şimdi eğer bu şarkıları tekrar dinlersem, hangi oyunu oynadığımı, ne düşündüğümü hatırlayabilirim.

E.G: Peki “Anipang”? Dördünüz arasında en iyi oynayan kim?


JS: Dördümüz de oynarken zorlanıyoruz. Birbirimize kalpler gönderiyoruz. Kişisel puanlarda, Min Hyuk 200.000 puanda ben ve Yong Hwa Hyung 100.000 puandayız ve Jong Hyun Hyung en zavallımız.

Başta insanların nasıl 500.000 puan yaptığını merak ediyordum ama yaptım. Büyük ekran tablet bilgisayarda Min Hyuk sol ben sağ tarafta oynadık ve 560.000 puan yaptık.  Bir hafta boyunca bir kahraman gibi hissettik ama çabuk sıkıldık.

E.G: Anlaşılan oyunlar konusunda en iyi olan Min Hyuk.

JS: Bir oyunu ilk kez oynasa bile iyidir. Play Station Futbol Oyunu el kitabını okudu ve tüm stratejilere hakim oldu. İnsanlar böyle kitapları zorlukla okur.  Sabahın köründe ne yaptığına bakmak için odasına gittiğimde “Winning 101 Nasıl Oynanır” çalıştığını gördüm. “İyi olmaktan başka şansı yok” diye düşündüm.E.G: Diğerlerinden daha iyi yaptığın özel bir şeyler var mı?

JS: Aslında hayır, yok.  İlk anda çok iyi yapabildiğim bir şey yok, ama çalıştıktan sonra başarabilirim. Ama seçmek zorundaysam insanları eğlendiren, cesaret veren biriyim. Yakın arkadaşlarım sürekli onlara güven verdiğimi söyler.

E.G:  Dizideki karakterin “Seongjae” aptal olarak tasvir ediliyor, ama moda konusunda hayalleri var. Bu günlerde geleceğin konusunda endişelendiğin zamanlar oldu mu?

JS: Ortaokuldayken çalışmazdım, oyun oynamayı daha çok severdim. Annem bana hiç çalış demedi, hep ne yapmak istiyorsan onu yap derdi. Ailemin eğitim kuralı buydu. Ama liseye başladığımda, bunalıma girdim. Arkadaşlarım tek tek üniversite sınavlarına hazırlanmaya başlamıştı. Korktum.

O zamanlar fotoğrafçılığa başladım. Dayılarım kamera konusunda iyilerdi. Ben çocukken arkadaşlarımın sadece babaları tarafından çekilen amatör fotoğrafları vardı. Ama ben dayılarım tarafından çekilen gerçekten profesyonel fotoğraflara sahip olabiliyordum.
Lisedeyken DSLR kameralar yeni yeni çıktığında ben bir tane kullanabiliyordum ve dayımın kameralarıyla fotoğraf bile çekebiliyordum. O zamanlar fotoğraf çekilmektense, fotoğraf çekmeyi severdim.

Müzik dinlemeyi çok severdim ama hiç eğlence sektörüne girebileceğimi düşünmemiştim. Bir gün bir yarışmaya girdim ve diğerleri çıkışları için 6 yıl çalışırken, ben gece yarısı çalışmalarıyla kısa bir sürede çıkış yaptım.

E.G: Ailen sanatçı olmak istediğini duyduğunda nasıl bir tepki verdi?

JS: Hoşlarına gitti. Eskiden televizyon izlediğimizde annem sürekli “Heww~~Eğer birisi bize de fırsat tanısa çok güzel olurdu.” diye şakalar yapardı. Ben, annem için kız çocuk gibi davranan bir oğuldum. Kanepede yan yana oturur, birçok şey hakkında sohbet ederdik.

E.G: Okulda çok popüler olmalısın, hiç tek taraflı aşkın oldu mu?

JS: Tabi ki oldu. Ama uzun sürmedi. Çünkü gençtim ve çabuk aşık olup, çabuk sıkılıyordum. Lise yıllarımda bazı zamanlar bir kız arkadaşım vardı, ama çıkışımdan sonra bir ilişki için zamanım olmadı. İşimle ilgilenmekten daha çok mutlu oluyorum ve bunun hakkında düşünmek için çok meşgulüm. Tabi ki gene de hala çıkmak istiyorum.

E.G: Eğer bir ilişkin olsa partnerinden ne beklersin?

JS:  Pahalı şeyler alıp, argo konuşan olgunlaşmamış insanlardan nefret ederim. Umarım sevgilim az konuşur, böylece onu kendim eğlendirebilirim. Anlattıklarımı dikkatlice dinleyen, kibar, “olgun bir çocuk” olsa iyi olur. Ben olgunlaştığımı düşünmüyorum, ama umarım o benden daha olgun olur.

E.G: Son zamanlarda en mutlu olduğun ve en zorlandığın anlar ne zamandı?


JS: Şimdi Japonya turundayız. Konserden sonra izleyicileri selamlamak için sahnenin sağ tarafına, sol tarafına, ortasına ve ana sahneye gittiğimizde çok mutlu oluyorum. İzleyicilerin yürekten gelen alkışlarını duyduğumda mutlu oluyorum. Ayrıca oyunculuğum övüldüğünde de mutlu oluyorum.

Zorlandığım bir an yok. Her zaman, henüz yeteri kadar iyi olmadığımı düşünürüm. Biliyorum, daha yeterince iyi değilim, bu yüzden daha iyi olabilmek için çok çalışıyorum.

E.G: Çıkış yapalı 1000 gün oldu. Programınızdan sonra bir parti yapmayı düşünüyor musunuz?


JS:  Yong Hwa Hyung ve Jong Hyun Hyung Japonya’da, Osaka’dalar. Ben ve Min Hyuk programımızdan dolayı kısa süre için geri döndük. Bu günlerde ayrı kalmak zorundayız. Zaten grubumuzun sohbet odasında (*kakaotalk gibi) çok fazla sohbet ediyoruz. "Bu 1000. günümüz, Hwating!" gibi öylesine kelimeler söylemedik, yeni saç stilimi çok fazla önemsemediler. Min Hyuk bana yakıştığını söyledi ve hyunglar “Eh işte” dediler. Gülüp, onlarla yüksek sesle konuştuktan sonra enerji depoladım. Ve yeni saç stilimi kutlamak için Elle Girl’le fotoğraf çekimi yapmaktan mutluyum. (Gülüyor)*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @CNBLUESTORM
English Trans. by: @saturnkr
Scans cr.: @paris0915
Çeviri: unDineee @Turkish Boice


2 yorum:

bence kısa hali daha iyi olmuş :d

o ne yapsa yakisir saclar kaliteli :P ^^
cok guzel bir roportaj olmus:)

Yorum Gönder