İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Allure Dergisi Eylül 2012 - Kang Minhyuk'un Kız Arkadaş Standartları Nedir?

Biz "Kang MinHyuk" ismi ile açık tenli, zarif yüzlü gencin simasını birbiriyle ilişkilendireli çok olmadı. Kendimizi suçlamamıza gerek yok, çünkü hızlıca bagetleri hareket ettiren CNBLUE bateristi ile, "Gidelim, konuşacaklarımız daha bitmedi." diyerek kızın bileğinden tutup çeken, keskin yüz hatlı erkeği bir kerede birbiri ile ilişkilendirmek kolay bir iş değil. Yakında yayınlanacak ilk Japonya albümü ve CNBLUE isimli müzik grubundaki konumundan konuştuk.


--"My Husband Got a Family"deki Cha SeKwang rolün sayesinde senin CNBLUE'nun bir üyesi olduğunu öğrenen kişiler olmuş. Bununla ilgili duyguların neler?

Şaşıtıcı tabi ki. Ayrıca gurur da verici. Ama bu, şimdiye kadarki konumumdan rahatsız olduğum ya da öne çıkma fırsatı gözlediğim anlamına gelmiyor. Grubumuzun dengesini kendi şöhretim için bozmak gibi bir niyetim yok.

--Şimdi Kore'deki ablaların en çok sahip olmak istediği 1 numaralı erkek kardeş olan biri için çok mütevazi açıklamalar bunlar.

Aslında ben ablalar arasında popüler olduğumu da bilmiyordum. Hayranları gördüğümde "A~ Bu kişi benim hayranımmış." demekten çok, "CNBLUE hayranıymış demek." diye düşünürüm. Bu şekilde daha iyi hissediyorum.

--"Acoustic" filmi veya "Heartstrings" dizisinden beri oyunculuğu eğlenceli bulmuş olmalısın. Dizideki rolünün, KAIST(Korea Advanced Institute of Science Technology) öğrencisi, çapkın ve noonasına karşı tek bir hareket yapamayan küçük kardeş gibi çeşitli yönleri vardı.

Öyleydi. Hatta 3 yaş büyük ablam da vardı. Jang Goon'a ders anlattığım sahnede "Bu kişiler de epey sıkılmışlar demek" diye düşünerek kendi okul günlerimdeki özel öğretmenlerimi de hatırladım. Tabii ki, ben Jang Goon kadar kötü değildim.
 


--Derslerine elinden geldiği kadar çok çalışan bir öğrenci miydiniz?

Spor yapmayı çok sevdiğimden beyzbol oyuncusu olacağımı sanmıştım. Ama ortaokul beyzbol takımına oyuncu alımında elenince bıraktım. O çocuk halimde "Şimdi beyzbol takımına giremezsem geç kalırım" diye düşündüm ve o andan itibaren grup arkadaşlarıma uyum sağlayıp müzik grubuna ilgi duymaya başladım. Ama lise müzik grubu üyesi alımında da elendim! Vazgeçip ders çalışmaya yoğunlaşmaya çalıştığım zaman son seçmelerde kabul edildim.

--O zaman ondan önce enstrüman çalmayı öğrenmişliğiniz yok muydu?

Ablamla ilişkimiz iyi olduğundan ablamın etkisiyle küçüklükten itibaren birkaç enstrüman öğrenmişliğim var. Ama bateriyi ilk kez çalıyordum.

--"My Husband Got a Family"deki YoonHee (Kim NamJoo) gibi ablanız da kız arkadaşınızla buluşmanıza engel oluyor mu?

Kız arkadaş standartlarımın yüksek olduğunu söylüyor. Ama şimdiye kadar kızlarla çok buluşmadığımdan olsa gerek, ben standartlarımın düşük mü yüksek mi olduğunu çok iyi bilmiyorum. Bu yüzden, Cha SeKwang'ı oynayınca ilişki ustası olmak istediğim gibi bir fikir aklıma geldi.

--Aslında kız olarak MalSook (Oh YeonSeo) arsız bir karakterdi. Buna rağmen sonunda SeKwang'ın MalSook'a aşık olmasının nedeni sizce neydi?

Sürekli açıkça düşüncelerini belirtmesi nedeniyle değil mi? Birisi beni bu şekilde koşulsuz bir şekilde sevip düşünürse (ona doğru duygusal olarak) sürüklenmekten başka yapacak bir şey yok gibi.

--O zaman Kang MinHyuk'un gerçek ilişki stili nasıl?

Bir bakıma MalSook karakteriyle benzerlikleri var. Seversem sürekli iyi davranıp, tekrar tekrar sevdiğimi söylemek isterim. Ben kız arkadaşımın da benim gibi olmasını beklerim ve itme-çekme metodu gibi hesaplar yapmazsa sevinirim gerçekten!

--Kadınların gözünde Bang GwiNam (Yoo JoonSang) mükemmel bir koca. Bir erkek gözünde nasıldı?

Normalde düşünülen iyi erkek görüntüsüne en yakın karakterdi sanırım. Her tür durumda sevdiği kişinin tarafını tutup, arkasında duruyor. O kişiyi gerçekten seviyorsa, elbette öyle yapmalı diye düşünüyorum. Eğer sevdiğim bir kız arkadaşım olursa, GwiNam'ın YoonHee'ye davrandığından daha iyi davranacağım konusunda kendimden eminim.

--Dizi biterse, tekrar Japonya etkinlikleri başlayacak diyorsunuz?

Ağustos sonlarında Japonya'da bir albümümüz çıkacak. Üyelerin yazdığı tüm şarkıları kaydedeceğimizden, albümle ilgili her zamankinden daha çok gurur duyuyorum. Sonunda kendi işlerimizi (bestelerimizi) göstermenin duygularını yaşıyorum sanırım.
--Üyeler arasındaki ilişki sıkı (samimi) mı?

Şaşıtıcı bir seviyede hemde. YongHwa Hyung ve JongHyun Hyung ile seçmelerde ilk tanışmamızdan şu ana kadar hep birlikteydik. İçkiyi de kendi aramızda içeriz, içimizden biri "Ya, bugün dışarı çıkalım." dese sabaha karşı saat 1-2'de hep beraber kahve içmek için dışarı çıkarız.


--Açık sözlülüğe önem veren biri misiniz?

Dürüst ve samimi bir şekilde yaşamaya çalışıyorum. Bu düşüncemi davranışlarımın takip edip etmediğini bilmiyorum ama.

--Yine de 20li yaşların ilk yarısındasınız. Eğlenmek istemiyor musunuz?

Son zamanlarda eski arkadaşlarımın önemli olduğunu düşünüyorum. Sık sık buluşamamamıza rağmen. Yakın arkadaşlarımla birlikte seyahata gidersem eğlenceli olacağını düşünüyorum.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.
 

Orjinal makale: style.co.kr
İngilizce çeviri/English trans by: 제이 (jey) 
Fotoğraflar/Photos: MINDEOK HOUSE
Türkçe Çeviri: Rock Spirit @TurkishBoice
Düzenleme: cage208 @TurkishBoice

2 yorum:

Röportaj boyunca ne kadar açık sözlü bir röportaj verniş üstelik söylediklerinde mantık da var derken "Üyelerin yazdığı tüm şarkıları kaydedeceğimizden..." kısmına geldiğim de vir "OLEYY!!!" dedim. C.N.Blue konusunda en büyük yaram bu gerçekten, kendi yeteneklerini göstersinler idollükten gerçek bir grupluğa geçsinler şeklinde bir takıntım var XD Çünkü biliyorum, yapabilirler. İlk defa bir Japon albümü için de heyecanlanmış oldum sayelerinde ahahaha
Çeviri için teşekkürler büyük bir zevkle okudum ^^

Minhyuk'un soruları her zaman cesurca ve açık sözlülükle cevaplaması benim de çok hoşuma gidiyor. Bu arada röportaj eski, Code Name Blue albümünden bahsediyor burda.^^ Anlatmak istediğim bir şey daha var. Dün çok çok eskilere giderek yaptığım bir araştırmada da tekrar ilgimi çekti, "en baştan beri" şu anda olduğu gibi hayranların en sevdiği şarkılar onların yazdıkları şarkılar. Başkan Han sözünü tuttu ve tutmaya devam edecek gibi görünüyor, yani kendi yazdıkları şarkılarla onların iç dünyalarını keşfetmeye ve şarkılarının güzelliğinin keyfini sürmeye bundan sonra da devam edebileceğiz umarım.:)Ama belirtmem gereken bir şey var, gerçi onu kastetmediğini biliyorum ama gene de yazma ihtiyacı hissettim. Yeteneklerini aldıkları ödüllerle zaten gösterdiler. Bunun en çarpıcı kanıtlarından biri bu sene Oricon'da 41 yıldan sonra 1. olmayı başarabilen ilk yurtdışı sanatçı olmaları, çok büyük bir gurur bizim için. Onlar gerçek müzisyenler, defalarca "kendi şarkılarıyla" aldıkları etkileyici başarılarla bunu kanıtladılar, biz hepimiz biliyoruz zaten. Ama Kore'de hala idol yönlerinin ağır basma sebebi bulundukları mantıksız sektör maalesef. Sadece "müziğe,yeteneğe" değer verilmesini dilerdim orda da, aynı Japonya'daki gibi. Bu konuda ben de isyandayım. Ama sana katılıyorum, çok güçlü ve yetenekliler. Orda da bunu aşacaklar, inanıyorum. :)

Yorum Gönder