İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Lee Jonghyun: "CNBLUE, AGD'deki 4 centilmen gibi olmak istiyor"


[SBS E! Entertainment Haberleri | Muhabir: Lee Jeongah] Hayalleri karşısında kendine inanarak, cesurca güzel bir zorluğu kabullenip üstesinden geldi. SBS dizisi A Gentleman’s Dignity’de CNBLUE üyesi Lee Jong Hyun’un başka bir yönünü görebiliyoruz ve şimdi anlatacağımız onun hikayesi.

CNBLUE gitaristi olarak Lee Jong Hyun şık görünüşü ve saçtığı ışıkla bayan hayranlarına karşı gizemli bir çekiciliğe sahip. A Gentleman’s Dignity dizisinde de izleyicilerin beklentilerini artıran ve onun hakkında daha çok şey bilmek istemelerine sebep olan Jang Dong Gun’ın oğlu rolünü oynadı.


Lee Jong Hyun, sevgili Collin’i artık bırakmak zorunda olsa da, Collin’i kalbinden söküp atmakta zorlanıyor gibi gözüküyor.***

Soru: Dizide görünüşün çok canlı ve karakterin Collin’e çok iyi uyum sağlamışsın. Bu karakter için nasıl hazırlandığını anlatabilir misin?

Jong Hyun: Bu benim ilk oyunculuğumdu. Ama anlaşılan bunu hayatım boyunca asla unutmayacağım. Dizi setinde çok şey öğrendim ve en küçük olduğum için çok fazla sevildim. İlk başta, çekimlerde çok azarlanacağımı düşünmüştüm; ama ortam çok sıcaktı ve onlar (ekiptekiler ve büyükler) benimle ilgilendi. Bu gerçekten unutamayacağım bir anı.

Soru: Anlattığına göre Lee Jong Hyun bütün harika oyunculardan ve ekipten çok sevgi görmüş. Ama çok fazla sevgi ve destek gördüğünden, bu senin için en iyisini yapabilmek adına daha zorlayıcı olmuş olmalı.

Jong Hyun: Hem oyunculukta, hem de şarkı söylerken çalışma benzerdir; büyüklerine kibar davranman gerekir. Elbette şarkıcı olarak ilk çıkışımı daha önce yaptım; ama oyunculukta hala acemiyim ve insanların bana söylediklerine göre hareket etmem iyi oldu diye düşünüyorum.

Soru: Grubundaki bütün herkes oyunculuk yapıyor. Dizin başladıktan sonra senin hakkında ne düşündüklerini öğrenmek için üyelerden tavsiye istedin mi?

Jong Hyun: Evde birbirimizi izliyoruz ve bana tek bir iyi yorum yapmadılar. Birçok noktaya dikkat çektiler (gülüyor). Min Hyuk oyunculukta başarılı. Başka ne demeliyim?
Soru: Dizide birçok çekici bayan var. Senin ideal kadın tipine en yakın olan hangisi? Im Meahri (Yoon Jin Yi) senin tarzına en yakın olan mı?

Jong Hyun: Park Minsuk karakterini canlandıran Kim Jungnan sunbaenim benim ideal kadın tipime en yakın olanı. Esprili kadın iyidir diye bir deyiş vardır. Benim ideal kadın tipim de bana destek olacak tarzda olmalı.

Soru: Duyduk ki oyunculuk konusunda aslında isteksizmişsin. Eğer doğruysa bu çok şaşırtıcı; neden böyle hissettin?

Jong Hyun: Ben inatçıyım ve benim gücüm müzik yapmak. Müzik yapmakta iyiyim ve diğer şeyler için kendime güven eksikliğim var. Ancak, oyunculuğun eğlenceli olabileceğini düşündüm. Şirket CEO'muz, ben çok kötü olduğumdan emin olsam da yapmam için ısrar etti (gülüyor). Eğer gerçekten oraya gider ve bunu yaparsam iyi olan bir şeyi alt üst etmekten korkuyordum. Ama CEO'muz bana cesaret vermeye ve oyunculuk yapmamı istemeye devam etti. Bunun üzerinde çok düşündüm ve sonunda seçmelere gittim. Seçmelerde başarılı olan birçok kişi olduğunu düşünüyordum. Neyse ki, seçmeler sırasında iyi bir duruş sergiledim ve Collin rolünü alabildim.

Soru: Collin’i çekici kılan onun çok akıcı Japoncası. Bunun sebebi Lee Jong Hyun’un çocukken Japonya’da yaşamış olması mı?
Jong Hyun: Ben Japonya’da çok küçükken yaşadım ve hayatımın o kısmını hatırlamıyorum. Ama CNBLUE çıkışını yapmadan önce orada yaşadık ve birçok performans yaptık. O dönemde günlük hayatımızda çok fazla Japonca konuştuğumuzdan, bu benim için sorun olmadı.

Soru: CNBLUE olağanüstü bir takım çalışmasının olmasıyla tanınıyor. Sırrınız nedir?

Jong Hyun: Eğer bir ekip anlaşamıyorsa; özellikle de müzik yapan bir grupsanız, bu çok kötü. Biz birbirimizi 7 yıldır tanıyoruz ve aramızdaki bağ gittikçe güçleniyor. Küçükler hala resmi dil kullanıyor; ama ‘kavga ederken’ banmal (resmi olmayan dil) konuşuyorlar. Aile gibiyiz. Bu yüzden
güçlü ve zayıf yanlarımız da dahil, birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Hassas konulara girmemeye dikkat ediyoruz. Önemli olan şey, hep iyi şeyleri söylemek. Bir üye çok meşgulken, bizimle çalışmaya vakti olması için ona yardım ederiz. Küçük olanlar büyüklerden korksa da, birbirimizin üzerine titremeye devam ederiz ve bununla gurur duyuyoruz. A Gentleman’s Dignity dizisindeki dört centilmen gibi, biz de aynı şekilde başarılı olmak istiyoruz.

Soru: Hep kendinden emin ve güçlü görünüyorsun. Bu sonu gelmeyen enerjiye nasıl sahip olduğunu her zaman merak etmişimdir.

Jong Hyun: Havalı biri gibi yaşamak, güzel şeyler düşünmek. Hayalim, yıllara meydan okumak... Eric Clapton gibi... Eğer bir şey beni strese sokuyorsa, hemen ondan kurtulurum. Size baskı yapan bir şey varsa yapmanız gereken budur. Eğer stresliysem, gevşemek ve bağırmak için tek başıma dışarı çıkarım. Bir saat sonra geri dönerim. Ne kadar stresli ya da üzgün olursam olayım, bir sonraki gün yeni bir başlangıçtır.
 


*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @CNBStorm Lee Jonghyun: CNBLUE also wants to be like the 4 Gentlemen of AGD
Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice
Düzenleme: cage208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder