İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Star Column, Lee Jonghyun - Aşk Engeli
Judo yapan CNBLUE’nun genç üyesi bir tekvandocu ve şimdi Lee Jong Hyun’un Collin tarafıyla tanışalım. Zorlukları aşmanın ardından, sonunda “o gün” gelmişti. Garip ve sakar olsa da, içtenliğiyle Collin yavaşça insanlar tarafından kabul edildi. O andan itibaren birazcık aç gözlü oldu. Ama “Gözalıcı Collin” e olan hayranlığına ulaşmasının yolu bu değildi. Ve kalbi de onu kabul etmişti. Gene de nasıl olursa olsun, Collin artık Lee Jong Hyun.

Jong Hyun’un kendi sözleri:

AGD’nin ilk çekim günü 1 Nisandı ve ben hevesle bu günü bekliyordum. Itaewon Kulübü’ndeydi ve Kim Haneul sunbaenim ile ilk tanışmamdı. My Tutor filmindeki oyunculuğundan çok etkilendiğim için onu film setinde tam karşımda görünce kalbimin hızla çarpmasına engel olamadım.

Diğer taraftan, bugün başlangıç noktasıydı ve kalbimi tutup hazırlıklı olduğumu söylüyordum. Her şey farklı bir ortamdaydı, tanıdık olmayan bir ‘sahne’ydi; ama ekip ve sunbaenimler sayesinde ilk çekimi sorunsuz bitirebildik. Rol yaptığım zaman televizyonda çok garip görünüyorum gibi geliyordu; “Yavaş yavaş, yakında daha iyi olacak” diyerek kendimi motive ettim. İlk kez Collin ile o gün ‘tanıştım’.

1. Tekrar Bu Gurur?

Hevesli bir şekilde çekimlere gittiğimde, arka arkaya tecrübeli oyuncularla karşılıklı çekimlerim oluyordu. Jang Dong Gun, Kim Hanuel, Kim Soo Roo, Lee Jong Hyuk, Park Joo Mi sunbaenimler ve diğerleri. Önceden sadece isimlerini duymuştum, “Vaov~” diyerek çok heyecanlansam da sunbaenimlerimlerle oynamak çok harikaydı. Senaryoda olmayan veya daha önce çalışmadığımız bir şeyi çekmek benim için neredeyse imkansızdı. Zaman zaman çekim arasında senaryo açık oluyordu. Yönetmen bazen çalışma partnerini değiştiriyordu. Benim partnerim bazen Jang Dong Gu sunbaenim, bazen de Meahri oluyordu. Her zamanki gibi aklımda sadece Collin vardı.

Çekim süresince, çok fazla zor ve alışık olmadığım sahne vardı. Ama sunbaenimlerim bana öğretmeyi teklif ettikleri için her sahnedeki detaylar kolaylaştı. Sunbaenimlerin verdiği, hazine gözüyle baktığım tavsiyelerine minnettarım.

Özellikle 4 centilmen ekibi, bu sunbaenimler bana; nasıl bakacağım konusunda, ses tonumu nasıl kontrol edeceğim konusunda ve daha birçok konuda ipuçları verdi. Garip olduğum zaman bana gülecekler. Bunun sayesinde, ilk oyunculuk deneyimim bana büyük bir güç verdi.

Dizi yarılandığında, adamakıllı oynama zamanım gelmişti. Bütün yaptığım; yüz ifadeleri, acımtırak oyunculuk, uzun sabit bakışlardı. “Collin’in kalbindekileri nasıl ifade edebilirim?” diye düşündüğümde JDG sunbaenim çok yardımcı oldu.
 

Bu noktada, sahneye hakim olabildikten sonra, rahat olmasam da umursamıyorum. JDG sunbaenim her zaman bana yardım elini uzatacaktır. Sunbaenimin karakteri, dizideki karakterinden çok daha havalı. Beni gerçek babammış gibi hissettirmesiyle, en iyi baba ödülünü alabilir. Bir gün JDG sunbaenimin bana, “Umarım oğlum Junhyeok senin gibi olur” demesi beni çok gururlandırdı. Aslında sunbaenim, ona sunbaenim yerine ‘hyung’ dememi bile istedi. Beni çok rahatlattı ve çok neşelendirdi. Ona sahip olduğum için çok şanslıydım.

Kim Soo Roo sunbaenim, her yere
nasıl mutluluk virüsü saçacağını ve hepimizi nasıl güldüreceğini biliyor. Sunbaenim sayesinde çekim setinde ortam hep canlıydı.

Sonra, Kim Min Jong sunbaenim. Onun çok iyi (sıcak) bir kişiliği var. O sıcaklığını kaybetmeyen bir kristal olarak da tanımlanabilir. O ekipten ve oyunculardan en ünlü olandı ve hep çok nazikti. Choi Yun’un dizisinin izlenme rekorları %120!! Çekici bir erkek, cazibeli biri. 


Lee Jonghyuk sunbaenimin oyunculuğu titizlilikle yaptığı bilinir. Dizi çekimlerinde bana hep çok yardımcı oldu ve ona çok minnettarım.
 


Ekiple de, büyüğüm olan dört oyuncuyla da iyi anlaşıyorum. Meahri!! Benim için aceleyle çekilmiş aşk itirafı sahnesi beni endişelendiriyordu ve beklentimin de altındaydı. Rol için hiç hazırlık yapmamıştım; ama Choi Yoon-Meahri çifti bana yol gösterdi! Bunun dışında, Yoon Ji Yin benimle aynı yaşta. Bu yüzden birlikte çektiğimiz bu sahnenin bir sevimliliği var. Haha. İkimiz de oyuncu olduğumuz bu ilk dizimizle parlayarak göze çarptık.

“Oyuncularla beraber olduğum için çok iyi ve harika olabildim” bunu hiç unutmayacağım, teşekkür ederim. Teşekkür ederim.

2. Televizyona Çıkışım

Çekimler, dizinin yayınına başlanmadan bir ay önce başladı. ”Ah~ Şimdi bir sürü insan yüzümü görecek.” Bunu düşündükçe titriyordum. AGD’nin ilk bölümü 26 Mayıs’ta saat 21.55’te yayınlandı. İlk bölümde gözükmesem de kalbim oradaydı. Haha. İzleyiciler, hikayenin nasıl gelişeceğini beklediği için, bu çok eğlenceliydi.

Sunbae oyuncularla çalışıp, oynayabildiğim için çok gururluyum ve bu çok iyi hissettirdi. İzleyenler diziye kendini kaptırdıkça, onlara olan saygım arttı.

Şimdi dizi yayınlanırken kalbim “küt küt” atıyor. Yarı heyecanlı yarı korkmuş olarak Collin’de diğer yarımı buldum.

3. bölümden başlayarak dizide sürekli gözükmeye başladım. Aslında CNBLUE üyeleri dizi hakkında tartışır ve yorum yaparlar. Bu bazen üzse de, aslında bundan memnunum. Biz yakınız, bu yüzden böyle şeyleri açıkça söyleyebiliyoruz. Gerçek şu ki, bu beni daha çok çalışmaya şevk ediyor. Bu mükemmel bir dizi olmalı, bu yüzden hep gerginim. Haha.

Gene de, acı verici. Ah~ acı verici demektense,
diziyi izleyenlerin eleştirilerini tavsiye olarak alıyorum. Tabi ki öyle eleştiriler almam çok mantıklı, bunların bana çok faydası oldu.

Herkese teşekkür ederim. Bütün eleştiriler ve tavsiyeler için gerçekten çok minnettarım. Verilen tavsiyeler sayesinde kendimi farklı açılardan görüp, hislerimi daha iyi anlayabildim.

Zor da olsa biliyorum ki pişman olduğum şeyler var. Çalışmalarıma devam edeceğim ve bir gün iyi bir oyunculuk sunmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu yüzden sadece biraz daha bekleyin. Çünkü başka yolu yok, çok sıkı çalışacağım.
Özellikle Dojin (JDG) ve Yisoo (KHN) arasında “aşk engeli” olarak kaldım. Benden nefret etmelerinin sebebini anlayabiliyorum. Hahaha.

Diziyi çekerken aklıma,
“Performansım nasıl?” gibi sürekli yeni düşünceler geldi. Zorlukların üstesinden gelen kişiye, yani Collin’e karşı duyduğum minnet çok büyük ölçüde arttı.

Dahası, Lee Jong Hyun’un, Collin adını kullanarak ünlenmesi ailemin hoşuna gitti. Bu kadar zamandır CNBLUE üyesi Lee Jong Hyun olarak
beni tanıtmak zor olduğu için annem beni sakladı. Haha. Ama şimdi Collin’i kullanarak anlatmak daha kolay ve annem bundan dolayı mutlu. İleride onları oğlu olarak daha çok gururlandırmak için daha çok çaba sarf edeceğim.

Dizinin bitmesine üzülüyorum. Olimpik Maçların yayınlanması dizi (yayınının) bir hafta ertelenmesine sebep olmuştu. Ve dizinin ertelenmeye devam etmesi fikri aklıma geldi.

Öyle görünüyor ki oyunculuk ve müzik çok benzer ama aynı zamanda tamamen farklı. Duygularımı ifade etmemin birçok yolu var. Oyunculuk deneyimi, müziğimdeki eksikliği doldurdu.
Böylece, yavaş yavaş anlıyorum. CEO “Oyunculuğun müziğine çok büyük bir faydası olacak” diye öneride bulundu. Birine duygularını ifade edebilmek, bu çok zordu. Ama aynı zamanda, çok ilginç bir deneyim oldu.

Böylece, Collin rolünü oynayarak “oyunculuğun tadını” öğrendim ve sadece şarkı söylemek yerine oyunculukla ilgili de hedeflerim olmaya başladı.

Benim için Collin? Yeni bir arkadaş. Benim başka bir yanım. Bir süre beraber oynadık, beraber eğlendik ve o arkadaşımı hep özleyeceğim. Hmm... Gelecekte bu deneyimime bakınca pişman olacağım şeyler olsa da, Collin’i, arkadaşımı asla unutmayacağım. *Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

İngilizce Çeviri/English trans. by: @MYCNBLUE
Orjinal Makale: Naver News
TR Çeviri: CNBuSrang @TurkishBoice 
Düzenleme: cage208  @TurkishBoice 

2 yorum:

Çevirileriniz çok iyi ^^ Çok Teşekkürler :)

İçi de yüzü kadar güzel olan şahane insan...Umarım Collin'i sana unutturacak kadar çok karakter canlandırırsın...

Yorum Gönder