İMZA KAMPANYASI

(Haber) “Acoustic” Londra Kore Film Festivali 2012’de gösterilecekBirkaç farklı tarz içeren; ama müziği ana teması olarak özünde barındıran “Acoustic” filmi, Doğu Asya film endüstrisinin omnibus film (birden fazla kısa filmden oluşan sinema filmi) ögelerindendir. Shin Sekyung, CNBLUE’dan Lee Jonghyun ve Kang Minhyuk, 2AM’den Im Seulong ve Baek Jinhee'nin başrollerini oynadığı ACOUSTIC filmi, 7. Londra Kore film festivalinde (London Korean Film Festival-LKFF) diğer Kore yapımı filmler listesinde olacak.Acoustic filmi takipçileri için sahne ve bilet bilgileri:

Tarih: 11 Kasım 2012 (Pazar)
Saat:  16:15
Yer: Cinema 1 @ Institute of Contemporary Arts (London)

Bilet fiyatları:

Tam bilet: £10.00
İndirimli:  £8
Rezervasyon üceti: Her bilet için £1

Biletler ICA sitesinden rezervasyon yaptırılabilir: Tıklayın
Acoustic Filmi Konusu

1.Bölüm

Broccoli (Brokoli): Sadece ramen noodles (*Japon eriştesi) yiyerek hayatta kalabileceği, nadir görülen bir hastalığı olan şarkıcı ve şarkı sözü yazan bir kadını (Se Gyeong) konu alıyor. O, bütün plak şirketleri tarafından reddedilmiştir ve son şarkısının ne olacağına karar vermelidir.

2.Bölüm

Bakery Attack (Fırın Saldırısı): Haruki Murakami’nin kısa hikayesi üzerine kurulmuştur ve açlık çektiği için gitarlarını satmak isteyen, ama bunun yerine yerel bir fırıncı sayesinde ilham kazanan iki müzisyeni konu alıyor. Fakir bir rock grubunun gitarist ve bateristi Sung Won ve Hae Won, müziksiz yaşayamaz. Ancak çok değerli gitarları çalınmıştır ve onlar fırının sahibinden hırsız diye şüphelenirken fırıncının kimliği açığa çıkar ve bu iki genç delikanlının içindeki müzik tanrısı uyanır.


3. Bölüm

Unlock (Kilidi Aç): Müziğin varlığına son verildiği ve sesin kadın olarak kullanıldığı bir geleceği konu alıyor. Şimdi eski bir hatıra olan; ama hala duygusal bir değer taşıyan müziği içinde barındıran bir iPhone’a ulaşmaya karar vermiş bir çift. Sesin silah olduğu ve müziğin yok olduğu bir gelecekte, Jin Hee adında sıradışı genç bir kız, kırık bir telefonu ayna olarak kullanır. Bir gün, Ji Hoo adında bir çocuğun attığı beyzbol topuyla kolu incinir. Jin Hee’nin kolunu tedavi etmekle meşgul olan Ji Hoo, en sonunda telefonu satmayı dener. Ama Jin Hee, solan çocukluk anılarının tek bağı olduğu için telefonu satmasına izin vermez. Umutsuzca müzik dinlemek isteyen Jin Hee ile müzik hakkında hiçbir şey bilmeyen Ji Hoo’nun karşılaşması alışılmadık bir aşk hikayesini ortaya koyuyor.

Yünetmen: Yoo Sang Hun/ Güney Kore (2010) 88 dakika.

Not: Acoustic filmi Bakery Attack kısmını Türkçe altyazılı izlemek için >TIKLAYINIZ<


*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @cnbluestorm
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice
Düzenleme: cage208 @TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder