İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) CNBLUE Duyarlılık Sözlüğü #29 Pati Pati Dergisi Aralık 2012CNBLUE, ilk Arena Tur’larını büyük bir başarıyla tamamladı. Bulundukları şehrin yemekleriyle ilgili doğaçlama şarkı yazmayı hobi edindikleri için, bu sefer konu “gurme”.  (*Lezzeti keşfetmiş, damak tadına sahip kişi) Bakalım şimdi hangi gurme açığa çıkacak?


Yong Hwa – "Turun gerçek zevki"

Çeşitli bölgelerde turumuzu gerçekleştirdikçe, her şeyden çok o bölgeye özel olan yemekleri yemeğe çalışırım. Bu tur da öyle yaptım. Bu turun asıl (gerçek) zevki!!  Yolculuk sırasında zaman zaman yorucu oluyor; ama o bölgeye gidip verilen şeylerden keyif almak… Gerçekten çok mutluyum. Bu, elimden gelenin daha da fazlasını yapmak istememe neden oluyor!


Jong Hyun - "Osaka"

Benim için en iyi yemek, hala Osaka’nın yerel yemeği. Orada küçükken yaşadığım zamandaki anılarımın dışında, bence Osaka’nın yemeklerini ne kadar çok yerseniz o kadar çok “lezzetli” oluyor! Diğer bölgelerin yemekleri de çok lezzetli tabi ki; ama Osaka’ya gittiğimde, (yemekler) gerçekten o kadar ağız sulandırıcı ki neredeyse bayılacak gibi oluyorsunuz.


Min Hyuk – "CNBLUE’nun Vazgeçilmezi"

Japonya’nın mutfağı bizim gibi turistler için gerçekten çok geniş; damak tadımıza uygun birçok özel yemek var. CNBLUE turunda, yerel yemekler vazgeçilmezdir. Konserlerden sonra veya yolculuk sırasında, o bölgeye özel yemekleri yemek gerçekten çok eğlenceli. Bu Arena Turu’nda, ilk defa gittiğimiz yerler vardı; konserlerden ve aynı zamanda yemeklerden çok keyif aldım.


Jung Shin - "Kesinlikle Gyudon (Biftek)"

Yerel yemeklerden bahsedecek olursak, Nagoya’dan Tebasaki (tavuk kanadı), Fukuoka’nın Mentaiko’su (kırmızı acı biberle baharatlandırılmış tuzlu morina balığı yumurtası), Osaka’nın Takoyaki’si (top şeklinde ahtapotlu gözleme/kek), Niigata’nın Koshihikari’si (çeşitli pirinçler) ve devamı… Bildiğim lezzetli yerel yemekler var ama; ya Tokyo? O zamandan beri bayadır bunu düşünmekten kendimi alamıyorum… Kesinlikle Gyudon hahaha

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.
Kaynak/Source: cnbluefanfun @tumblr
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder