İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) InStyle Dergisi Aralık 2012


İdol grup CNBLUE, moda dergisi "InStyle" ortaklığında günlük yaşantılarında neler olup bittiğini göz önüne getirdi.


Üyeler fotoğraf çekimine (popüler dizi "Gentlemen’s Class"dan örnek alınan) "CNBLUE's Class" temasıyla katıldı. Çekim alanında, devam eden konser çalışmaları için pratik yapıyor, hayran mektupları okuyor ve dinleniyorlar.

Çekimin Seul'de bir otelde gerçekleştiği ve grubun günlük yaşamlarından sahneler için özel bir çabayla yeniden oluşturulduğu söylendi.

InStyle Dergisi CNBLUE Röportajı 


CNBLUE ile buluşma saati akşam 10’du. Programı bildirdiğimizde, görevli “Sabah 10 değil; akşam 10 mu?” diye şaşırarak tekrar sordu. Ama kimse bu geç program için şikayet edemezdi. CNBLUE 30 saatlik uçak yolculuğundan Incheon hava alanına yeni inmişti ve duş alıp hemen çekim için sete geldi. Fotoğraf çekimlerinden önce CNBLUE üyeleri için üzüldük.

CNBLUE’nun yorgun bedenlerini yatağa atmaktansa ‘In Style’ kameraları önünde durmasının sebebi, “müzisyen CNBLUE’nun” Aralık konserlerinden önce hala güçlü olduğunu göstermek.

Grupta oyunculuk tecrübesi Jung Yong Hwa ile başladı. Bunu takiben çıkışlarının üzerinden 3 yıl geçtikten sonra bütün CNBLUE üyeleri oldukça başarılı bir başlangıçla resmi olarak oyuncu oldular. Jung Yong Hwa, "You're Beautiful" ve "Heartstrings" ile ilk oyunculuk unvanını aldı. Sonra baterist Kang Min Hyuk "My Husband Got a Family"de, gitarist Lee Jong Hyun "A Gentleman's Dignity"de ve son zamanlarda bas gitarist Lee Jung Shin "My Daughter Seo Young" dizisinde oyunculuğunu gösterdi.

Şimdi onlar, tam anlamıyla bir “oyuncu- idol grup”.

Bazıları onların bu enerjik oyunculuklarını görünce, grup aktiviteleri için endişeleniyor. Bu yüzden CNBLUE üyeleri bugün olduğu gibi, müzik grubu yönlerini gösterme fırsatı yakalamaktan dolayı çok mutlu.

CNBLUE ilk çıkışlarından beri, uzun boyları ve iyi görünüşleri nedeniyle müzikal yetenekleri hakkında sık sık yanlış kanılarla ve şüphelerle yüzleşti.

Ama oldukça şaşırtıcı şekilde, kendilerini çevreleyen olumsuzluktan etkilenmeden ve tereddüt etmeden canlı performanslarla yeteneklerini kanıtlamaya devam ettiler.

Müzikal çalışmalarının, müzik dışı aktivitelerinden her zaman önce gelmesi gerektiği ile ilgili şirket kuralı sayesinde, televizyonda ve sahnede farklılık gösteren görüntülerine rağmen hayranlarının güvenini kazandılar.

CNBLUE, 15-16 Aralık’ta “Blue Night” isimli konserini verecek. 10 dakikada 8000 koltukluk bütün biletleri satarak inanılmaz bir rekor satış gerçekleştirdiler. CNBLUE ülkenin her yerinden hayranlarıyla buluşmak için oldukça sabırsızlanıyor.

“Aynı kişi, aynı sahnede konser verse bile, ışıklandırmaya veya dekora bağlı olarak tamamen farklı bir ortam yaratılabilir. Bu yüzden en küçük ayrıntılara bile dikkat ediyorum. Ama en önemli etken sahnedeki sanatçılar olacaktır. Hazırlıklar ne kadar dikkatli yapılsa da içimizden biri hata yaparsa, bu (hata) konseri mahvedebilir.” açıklamasını yapan lider Jung Yong Hwa, en önemli rolün sahnedeki sanatçıya düştüğünü birkaç kere vurguladı.

Ama birbirleriyle uyumları konusunda kendinden emin. Bu, onların takım çalışmasından geliyor ve birbirine aileden daha yakın olan grup üyeleri arasındaki takım çalışmasından hiç endişe duymuyorlar. 

Her ne kadar “oyuncu-idol” kelimesi, kulağa çok hoş ve doğal gelse de, onlar müzisyen olarak gerçek yerlerini asla unutmuyorlar. Her konserlerinden sonra gelişme kaydetmek istiyorlar; bu yüzden bu konser onları heyecanlandırıyor.

Oyunculuğu denediler ve gelecekte başka farklı şeyler de deneyebilirler. Buna rağmen CNBLUE üyeleri daha çok çalışmak ve uzun soluklu bir grup olmak konusunda aynı hedefi paylaşıyorlar.

Grup üyelerinden herhangi birisinin daha çok öne çıkmasını veya özel olmasını istememe sebepleri de bu.

O zaman, diğerlerinden daha çok popüler olmayı düşlemeyen CNBLUE üyeleri arasında kazanan dördü birden olmalı.MinHyuk: Öyle görünüyor ki uzun zamandır birbirimizle görüşemedik. Aynı evde yaşıyor olsak da, birbirimizi görmek bizim için gerçekten çok zor.

JongHyun: Konser için hazır mıyız? Kısa sürede hazırlanmaya başlamalıyız (Gülüyor). Buluşmalarda bir araya geldiğimiz an, aramızda bir fikir oluşturmaya başlıyoruz. Bu yüzden buluşmalarla bir araya gelmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

JungShin: Her birimizin kendi faaliyetleri olsa bile, ekip çalışması ve etkileşimi hakkında endişe duymuyoruz. Birbirimizi destekliyoruz ve hala bir aile gibi birbirimize yakınız.

YongHwa: Geçenlerde Japonya turumuzda yeni bir şey keşfettim. Farklı bir grup insana, farklı bir yerde aynı performansı yapmak çok farklı hissettiriyor.

YongHwa: Uzun süredir Kore'de konserimiz olmamıştı. Bu yüzden gerçekten çok heyecanlıyız. Uzun süredir performanslarımızı izleyemeyen Koreli hayranlarımız için tutkulu bir şekilde daha çok çalışacağız.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @allkpop & @justjyh & @JongHwa
Çeviri: CNBuSrang & Nihan @TurkishBoice
Düzenleme: cage208 @TurkishBoice

1 yorum:

Çok sıkı çalışıyorlar,onlar için üzülüyorum. :(

Yorum Gönder