İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 14: Rumeysa Yılmaz


1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

R.Y : Merhaba. :) Ben Rumeysa. Koceli’de oturuyorum, 16 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır bir Boiceum.

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

R.Y : CNBLUE’yu ilk You’re Beautiful’un ShinWoo’su sayesinde tanıdım. You’re Beautiful izlediğim ilk Kore dizisi idi ve CNBLUE da tanıdığım ilk gruplardan biri oldu. Sanırım bu konuda çok şanslıyım. :)


3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

R.Y : Bu sorunun cevabını öncelerde uzuuuun bir şekilde vermiştim zaten. :) Onları sevmemin o kadar çok sebebi var ki kısaca açıklamak çok zor… Ama onların beni en çok etkileyen özelliği çalışmaları. Hiç durmadan, azimle çalışmaları ve asla pes etmemeleri… Japonya’da birçok zorluk çektiler ama pes etmediler, Kore’de diğerlerinden ‘farklı’ olduklarından dolayı birçok tepki aldılar ama yine pes etmediler, çalıntı beste olayından dolayı bir darbe daha aldılar, üzüldüler ama yine pes etmediler. O kadar üzülmelerine rağmen yine de çalışmaya devam ettiler ve şu an buradalar. Kore’de rock grubu denince akla gelen ilk ismi oldular.

[Rumeysa'nın uzuuuun cevabını buradan okuyabilirsiniz. ^^]

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

R.Y : Olmazsa olmazım… Bir üye dahi olmasa CNBLUE olmaz kesinlikle ama bu soruyu ‘Kimin biasısın?’ diye değiştirirsek bunun cevabı Jungshin olacak. :) Sebebini sormayın onun da cevabı çok uzun ^_^


5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

R.Y : Yonghwa ve Jungshin’in birbirlerine olan o garip sevgileri gerçekten çok hoş. Ama yine de en favorim grubun Tom ve Jerry’si Jungshin-Jonghyun çifti. :)


6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

R.Y : O kadar muhteşem şarkının arasından seçmek çok zor ama  CNBLUE’nun  dinlediğim ilk şarkısı ve Jungshin bias olmamda da biraz etkisi olması sebebiyle Love Girl’un ayrı bir yeri vardır bende. :) Onun dışında da Voice, Where You Are, Mr. KIA, Coward, Illusion… Hepsini dinlerken kendimi bambaşka bir dünyada hissediyorum.

7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

R.Y : Kesinlikle Jungshin’in gafları. ^^

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

R.Y : Azim.

9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

R.Y : İllaki seçmem gerekirse No More ve bu albümde de tekrar bulunması sebebiyle yine Where You Are diyeceğim. Ama albümün bütün şarkıları muhteşem.

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

R.Y : Elbette ki kurdum. Tüm Boicelarla birlikte hava alanında onları beklediğimiz ve sonunda sırayla önümüzden geçtikleri an. Nedense hep o anı hayal ediyorum. :)


11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

R.Y : Yaklaşık 1 yıl önce CNBLUE’yu tanımamdan 2-3 hafta sonra keşfettim. Belli başlı birkaç şeyi başka sitelerden öğrenmemin ardından Turkish Boice’u keşfettikten sonra hiç başka bir siteye bakma ihtiyacı hissetmedim. Her şeye en güzel şekliyle anında ulaşabiliyordum ve sayfanın gerçekten çok sıcak, çok hoş bir havası vardı. Bir kez keşfettikten sonra sayfadan kopamadım. :)

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

R.Y : Turkish Boice’daki bir paylaşım CNBLUE ile ilgili bir paylaşım demektir ve CNBLUE ile ilgili her paylaşım dikkatimi çekeceğinden dolayı sayfada paylaşılan her şey dikkatimi çekiyor elbette ^^

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

R.Y : Bu kadar muhteşem bir ekibe sahip ve her şeyi yapıyorken daha ne yapmalıyız diye mi soruyorsunuz yani… Şunu söyleyeceğim ben Turkish Boice’u ilk keşfettiğimde sayfanın üye sayısı yaklaşık 1.700 civarındaydı. 1 yıldan kısa bir sürede ne reklam, ne de başka bir şey yapmadan üye sayısının 2 katına çıkması muhteşem bir başarı bence. Ve bunda sadece CNBLUE’nun değil, Turkish Boice’un çalışkanlığının çok etkili olduğunu düşünüyorum. Evet CNBLUE çalışma konusunda Boice’unu da etkiliyor. :)

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

R.Y : Boice’lar hepiniz ne kadar şanslı olduğunuzun farkındasınızdır zaten herhalde size bir şey demeyeceğim. Sadece hani eski Boice’lar var ya CNBLUE’yu ilk çıkışıyla birlikte tanıyanlar, onlar daha da bir şanslılar işte. :) Evet sizi çok kıskanıyorum… Boice olmayanlar ise (bu yazımı büyük ihtimalle görmeyecekler ama eğer görürlerse) gerçekten çok şey kaybediyorsunuz…


0 yorum:

Yorum Gönder