İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Ceci Ocak 2013 Sayısı Min Hyuk Röportajı


-Lütfen röportaja başlamamız için kendini tanıt.

Güçlü bir erkek olmayı isteyen biri~ KANG Min Hyuk. Umarım bu yıl daha fazla insan Kang Min Hyuk ismini fark eder. (Ç/N: Kang Korece güçlü demek; yani kelime oyunu yapıyor)

-Oynadığın Akustik filmini izledim. Öyle bir masumluktan etkilenmek çok güzel hissettirdi.

Gerçekten mi? O filmi izleyen çok az insandan birisiniz. O benim ilk oyunculuğumdu. Bir müzik grubunda ve benim yaşlarımdaki birini anlattığı için çok fazla baskı hissetmedim. Yönetmen sakin bir şekilde hikayeyi anlamam için bana yardım ettiğinden daha çok rahatladım.

-‘It’s Okay, Daddy’s Girl’ ve ‘Heartstrings’ dizilerinden ‘My Husband Got a Family’ye ajumma hayranlarındaki hızlı artışı hissettin mi?

Aslında, ben hep arkada bateri çalarım. Birçok kişinin, CNBLUE’yu tanımasına rağmen, benim nasıl göründüğümü bilmediklerini fark ettim. Son zamanlarda, hangi restorana gidersem gideyim, restoran sahibi bana fazladan yemek veriyor, hatta beni sesimden tanıyan insanlar da var. Yakışıklı olduğumu bile söylediler.

-Yazar Guillaume Musso’yu sevdiğini söylediğin bir röportajını okudum?

Bernard Werber’ın ‘The Butterfly Of the Stars’ ve  Guillaume Musso’nun ‘Because I Love You’ gibi kitapları çok severim. Bir kitabı yazarına göre seçtiğimi söylemek yerine, kitabın içeriği iyiyse kitaba kendini kaptırırım. Hayal gücünü harekete geçiren kitapları severim; ama diğer yandan kendimi bu hayal dünyasına kaptırmak, hikayeyi gerçek hayat hikayesiyle bağlamayı kolaylaştırıyor. Bu günlerde çok meşgul olduğum için okuyamadığım çok kitap var; ama hiç okumamaktansa eğer bir kitap çok ilginçse onu birkaç kere okurum. Merak ettiğimde buna gerçekten engel olamam. Genelde uyumadan önce kitap okurum.

-İdeal tipin nedir?

İnsanlar konuşurken, birbiriniz gözlerine bakar. Gözlerimiz kesiştiğinde bana derin hisler veren insanlardan çok hoşlanırım. Gözleri güzel olan insanlardan hoşlanırım.

-Boşlukları doldur. Boşlukları doldurduktan sonra, bu kişiliklerin sana göre sıralamasını yap.

(Grup arkadaşlarına sadık) bir müzisyen. (Kendine güvenen) bir oyuncu. (Yakışıklı) bir erkek. (En iyi) eş. (Dürüst ve namuslu) bir baba. Ah.. çok zor. Öncelikle, eş, müzisyen ve oyuncu bunların hepsi birinci sırada. Geriye kalanlar ikinci sırada. Onları nasıl sıralayacağımı hiç bilmiyorum.


-Hepimiz sıradan insanlarız; peki grup üyelerinden çalmak istediğin bir şey var mı?

Hepsini birleştirirsem, Jung Shin’in endamını, Yong Hwa’nın müzik yeteneğini, Jong Hyun’a gelince sanırım onun demir maskesini? Jong Hyun hyung diğer insanların onun hakkındaki düşüncelerini önemsemeyen biri. Bu kadar kendine güveni yüksek.

-Sen ve Jung Shin grubun maknaesisiniz, bunun zorlukları çok mu?

Aslında, aynı yaşta olmamıza rağmen Jung Shin maknae, sıralamamız böyle. İki hyungun da dediğine göre ben maknae gibi durmuyormuşum. 

-Diğer üyeler birbirinin sırları hakkında konuştu; yani ayrımcılık olmadan sen de bir şeyler söylemelisin.

Aslında söylememe gerek yok, herkes Jung Shin’in bir korkak olduğunu biliyor. Ama geçenlerde onun hayaletlerden de korktuğunu öğrendim. (Ceci: Neden birden bire hayalet konusunu açtın?) Geçenlerde yeni bir yurda taşındık. Jung Shin ne zaman garip bir ses duysa Kakao konuşma grubumuzda bunu tartıştı. Uçaktayken de böyle, küçük bir türbülans (hava boşluğuna) yüzünden “Aa~!” diye bağırır ve sarsıntı geçince derin bir nefes alır ve abartılı bir şekilde nefes verir.

-Herkes bugünün temasının CNBLUE’nun yeni yıl partisi olduğunu biliyor. Bu partinin sahibi olarak ne yapmak istersin?

Gerçek hayatta mı? Yoksa kendi hayal dünyamda mı?

-Sana kalmış. Sana hayalindeki mükemmel parti için sınırsız para verebiliriz.

Eğer gerçek hayattaysa, kendi paramı kullanacağım ve bir sürü bira alacağım. Sonra içerken farklı yerlerde sohbet edeceğiz. Eğer kendi hayal dünyamdaysa, doyasıya çalmak (müzik yapmak) istiyorum. 20 yıl sonra, CNBLUE’nun konserinden sonra, hep birlikte kutlama ve yeni yıl partisi düzenleyeceğiz. Hep beraber mutlu bir şekilde müzik çalıp dinleyeceğiz. Hiçbir kısıtlama yok. O zaman hepimizin eşi ya da sevgilisi olursa, bu daha iyi olur.

-Yani konser sonrası genellikle kutlama partileriniz çok canlı olmalı.

Bira içsek veya barbekü partisi yapsak bile; herkes çok yorgun olduğu için aslında o günler çok da canlı olmayız.

-20 yıl sonrasına enerjinizi saklamalısınız sanırım. O günü kutlamak için hangi şarkıyı dinleyeceksin?

Oasis ‘Don’t Look Back in Anger’, Chemical Brothers ‘Swoon’. Şarkı çalarken büyük ihtimalle eşlik ederiz. Şarkının zirveye çıkmasıyla, farkında bile olmadan ellerimizi kaldırıp sallarız. Coldplay’in ‘Viva LaVida’ sı da çok popüler bir şarkı. Elektronik kulüp şarkıları, ruh halimi ayarlamam gerektiğinde özellikle dinlediğim şarkılardır ve iyi veya kötü ruh halindeyken dinlediğim şarkılardır. 

-Ceci Partisinden sonra, dileğini yazman için sana bir kart vereceğiz. Dileklerini yaz ve gerçekleşmesi için bütün şansını kullan.

1.Kilo almak istiyorum, daha iyi bir yapıya sahip olmak istiyorum ve umarım egzersiz yaparak 4-5 kilo alabilirim. Bu yeterli olacaktır.
2.Umarım baterideki yeteneklerim gelişir.
3.Umarım CNBLUE’nun hayalleri sorunsuz bir şekilde gerçek olur.

-Kartta hala çok fazla boş yer var, neden daha çok yazmadın?

Umarım 2 cm daha uzarım, daha yakışıklı olurum. Çok fazla isteğim var; ama gerçek olması imkansız olduğu için söylemedim. Gerçekten CNBLUE’nun albümünün çok satmasını istiyorum. Umarım her birimiz oyuncu olarak gelişiriz. Şahsen ben egzersiz yaparak sıkı bir vücudumun olmasını istiyorum.

-Böyle konuşunca, sende hiç küçük bir çocuk havası görmüyorum, şimdi erkeksi havanın daha güçlü olduğunu hissediyorum.

Şimdilik olgun bir erkek olduğumu hissetmiyorum. (Yanlarından geçen Yong Hwa, “Ne yaparsa yapsın, Kang Min Hyuk her zaman olgun bir adam olacak” dedi).


-Gerçekten erkeksi olan Kang Min Hyuk, lütfen lider Yong Hwa’ya yeni yıl için iyi bir şeyler söyle.

Hyungun yaptığı her şey için gerçekten çok minnettarım. Umarım hyung çok fazla zorluk çekmezsin.

-Sence (YongHwa'nın) çok fazla yükü var mı?

Yong Hwa hyung baskı altında olduğunu gösteren bir tip değil. O hep bizi düşünür ve çoğu şeyin sorumluluğunu tahmin etmek zorunda. Bizim için yol açan bir lider olarak, çok fazla yükün altında diye endişeleniyorum. Dahası, o söz yazıp müzik besteleyen ana vokal ve sürekli ilgi odağı, taşıdığı yük çok ağır olmalı. Eğer ben lider olsaydım, sanırım böyle düşünürdüm.

-Lütfen “Kang Min Hyuk Kullanma Kılavuzu” yaz, böylece herkes sana nasıl yaklaşması gerektiğini bilsin.

İnsanların beni yanlış anladığı bazı noktalar var. Bunlardan ilki, dizi ve filmlerde aegyo yapmaktan hoşlanan maknae imajı. Gerçek hayatta benimle sohbet ederken, benim o tarz bir insan olduğumu düşünen çok kişi yok. Bundan dolayı mı bilmiyorum ama herkes yakınlaşması zor biri olduğumu söylüyor. Ama ben o tarz bir insan değilim; ben sadece çok konuşmam. Yaptığım şeye kendimi çok veririm; yani benim için endişelenmenize gerek yok. Sadece benim bu özelliğimi anlamakla herkes benimle yakınlaşabilir. Ayrıca, bir kere yakın olduğumuz zaman, sonsuza kadar böyle kalacağız ve bütün hayatım boyunca arkadaş kalacağız.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.
Kaynak/Source: @cnblackyong
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice
Düzenleme: @Rock Sprit @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder