İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Lee Jung Shin- Kwave Dergisi Kasım 2012

CNBLUE üyesi Lee Jung Shin, her alanda başarılı olmak için meydan okuyor.

O, CNBLUE üyelerinden oyunculuk yapan son kişi.
CNBLUE’yla çıkış yapmadan önce Japonya sokaklarında performans sergiledi.
Şimdi, Kore dizisi “My Daughter Seo Young” ile oyunculuk kariyerine başladı.
Sürekli yeni şeyler deneyerek kendisine meydan okuyor. Kwave, onunla dizi setinde konuştu.


Hadi Dışarı Çıkalım! Dünyaya! Ve Belki de Uzaya!

‘Kwave’; Lee Jung Shin ile KBS2 dizisi “My Daughter Seo Young”un bekleme odasında buluştuğunda, o bir sonraki sahnesini beklerken muzlu süt içiyordu. O, Japonya’dan daha yeni (sabahın erken saatlerinde) döndü. CNBLUE ile performansından bir gece önce.

Jung Shin, dünyanın grup için küçülmeye başladığını söyledi (*Artık konser için dünyanın dört bir yanına gidiyorlar). Eylülde grup, “CNBLUE LIVE IN LONDON” adı altında“rockın ana vatanı” İngiltere’de ilk konserini verdi. 

“Bu beklentilerimin çok ötesindeydi. Dünyanın diğer ucundaki (uçakla 11 saat uzaklıktaki) insanların müziğimizi dinlediğini bilmek beni gururlandırdı ve mutlu etti. Birçok Korelinin geleceğini düşünmüştüm; ama aslında çoğu Avrupalıydı. Çok tutkuluydular; bu yüzden orada konser vermekten çok keyif aldım. Bu, olağanüstü bir deneyimdi.”

CNBLUE çıkış yaptığından beri, olağanüstü performans yetenekleriyle birçok kişinin dikkatini çekiyor; hatta bu yetenek dünya sahnesinde bile en iyilerden. “I’m Loner” şarkısıyla çıkış yaptıktan sonra, Kore’deki bütün müzik listelerinde bir numara olmaları sadece iki hafta sürdü. Şarkının sade ve bağımlılık yapıcı melodisi, birçok kişinin “I’m Loner” diye mırıldanmasına sebep oldu.

“O zamanlar, çok sıkıntılı bir dönemdi. İlk çıkışımızı yaptıktan sonra, grubun üstünde boğucu çok fazla dikkat vardı. Bunun sayesinde, hislerimizi kontrol etmeyi öğrendik ve söylediğimiz şeylere dikkat etmeye çalıştık. Ve ayrıca çevremize bakınmayı ve diğerlerini dinlemeyi denedik.”


Yakışıklı Bir Gruptan, Ulusun Küçük Erkek Kardeş Grubuna

“Kariyerime başlamadan önce de gerçekten oyunculuğa meraklıydım. Çok yoğun bir konser programım var; ama oyunculuğa karşı çok büyük bir ilgi besliyorum. Tabi ki oyunculuk düşündüğünüz kadar kolay değil. Yani, bu sıralar zor zamanlar geçiriyorum (gülüyor).” 

“My Daughter Seo Young” dizisi için birkaç kere seçmelere katıldığını itiraf etti. Aksilikler yaşamış olsa da geçmiş başarısızlıklarının, daha iyi hazırlanması için ona güç verdiğini söyledi.

Lider Yong Hwa, “You’re Beautiful” ile oyunculuk kariyerine başladı. O, üyeler arasında ilk oyunculuk yapandı. Onu Jong Hyun “A Gentlemans Dignity” ve Min Hyuk “My Husband Got a Family” dizilerindeki başarılı oyunculuklarıyla takip etti.

“Üyeler arasında oyunculuğa en son ben başladığımdan, oyunculuk kariyerimde başarılı olmak için daha hevesliyim. Diğer üyeler yetenekli olduğu için, biraz omzuma yük binmiş gibi hissediyorum.”

Oyunculuk ve şarkıcılığın ortak bir noktası var: İkisi de kameraların önünde gerçekleşiyor. Ama aynı anda iki tavşan kovalamak kolay değil. (*bir taşla iki kuş vurmak zor)

“Oyunculuğu da şarkıcılığı da seviyorum; çünkü ikisi de yaratıcı. Konu müzikse, hazırlandığım her şeyi sahnede görebiliyorum; ama konu oyunculuk iken bunu bekleyemem. Bu ikisi farklı alanlar. Ama en önemlisi, benim tutumum. Bu sebeple oyunculuktan önce sık sık azmimi yeniliyorum.”

Kendisine Odaklanmak

“İyi giyinmeyi sevdiğim için, fotoğrafçılığa çok meraklıyım. Kendime benzersiz bir görünüş yaratmak için sık sık saç modelimi değiştiririm ve farklı kıyafetler denerim. Fotoğrafım güzel çıktığında bu beni gülümsetir. Gelecekte karşıma daha çok mankenlik fırsatı çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.”

Lee Jung Shin’in, tutkusu olduğu kadar birçok yüz ifadesi de var. 10 yıl sonra ne olacağı sorulduğunda, CNBLUE üyesi Lee Jung Shin olacağını söyledi. Ama CNBLUE’nun daha iyi müzik yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını ve bütün üyelerin oyunculuk kariyerlerinde mutlu olduklarını da ekledi.

“Öncelikle, umarım müzisyen olarak daha çok tanınırım, bu benim asıl isteğim. Yavaş yavaş oyunculuk yeteneğimi geliştireceğim. Tek seferde birçok şeyle mücadele edersem, sıkılabilirim. Ama her zaman mankenlik fotoğraf çekimlerine hazırım (gülüyor).”

Lee Jung Shin’in enerjik doğası, yüksek hedefleri ve yeteneklerini geliştirme azmi kesinlikle onu ilerleyen zamanlarda harika şeylere ulaştıracak. Neden olmasın? O şu anda 22 yaşında.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @susiayh.blog.me
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder