İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 16: Burcu Çibuk


1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

B.Ç : Ben Burcu, 21 yaşındayım. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim.Yaklaşık olarak 6 yıldır bir Kore severim.

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

B.Ç : Aslında CNBLUE'yu oldukça kısa bir süre önce keşfettim, daha geçtiğimiz haziran ayında keşfetmiştim. CNBLUE ile alakasız bir Kore sayfasında istek resimler paylaşılıyordu. Ben de bu resimlere bakarken tesadüfen Jonghyun'un resmini gördüm. Gerçekten etkileyici bir resimdi. 6 yıldır Kore fanı olmama rağmen ne bir gruba ne de herhangi bir oppaya bir bağlılığım vardı. Genel olarak hepsini aynı şekilde seviyordum, dinliyordum ve hiçbir Koreli beni Jonghyun kadar etkilememişti. Daha sonra onun hakkında küçük bir araştırma yaptım ve bir müzik grubunun üyesi olduğunu öğrendim. Dinlediğim ilk şarkılarıysa "Lie" idi. Aslında bu şarkıyı ilk defe canlı performansta dinledim. Orada Jonghyun gerçekten çok güzel söylüyordu. Gün geçtikçe, daha çok araştırma yaptıkça haklarında daha çok şey öğrendikçe ve daha çok müziklerini dinledikçe onlara olan bağlılığım artıkça arttı. Kısa bir süre içerisinde bir Boice kıvamına geldim sanırım.

[Gördüğü ilk fotoğraf. ^^]

3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

B.ÇCNBLUE üyelerinin arasındaki ilişkiyi seviyorum. Birbirlerine olan yakınlıkları çok güzel. Ayrıca hepsi çok efendi çocuklar. Tek amaçları işlerinin en iyisini yapmak. Sürekli en iyisini yapmak için çalışıyorlar, kendilerini işleriyle göstermeye çalışıyorlar ki bence de bunu başarıyorlar. Diğer birçok insanın yaptığı gibi bir takım aşırılıkları kullanmadan sadece müzikleriyle tanınmak istiyorlar. Daha çok genç olmalarına rağmen çok başarılılar. Dahası ben onların müziklerini dinlerken gerçekten mutlu oluyorum. Eğer üzgünsem takıyorum kulaklığımı kulağıma ve CNBLUE açıyorum. Jonghyun'un sesini duyunca içimi büyük bir mutluluk kaplıyor diyebilirim. Birçok şarkısının bana gerçekten iyi geldiğini söyleyebilirim. Dahası onların güler yüzünü görmekte mutlu ediyor beni, çok içten gülümsüyorlar doğrusu.

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

B.Ç : Herhalde bu soruya gelene kadar herkes anlamıştır cevabı kesinlikle Jonghyun.

5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

B.Ç : Hepsini çok seviyorum ama Minhyuk ve Jungshin diyebilirim. İkisinin sessiz, dingin duruşları çok güzel. Özellikle de Minhyuk'un çocuksu duruşunun altındaki ağır insan havaları çok iyi.


 6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

B.Ç : Aslında tüm şarkılarını çok seviyorum ama I will forget you... ve Imagine diyebilirim.Aslında hepsi de diyebilirim. Bu ikisini söylememin sebebi ise I will forget you... 'nun sözleri gerçekten çok anlamlı gelmişti. Imagine' in ise beni eğlendiren, mutlu eden, huzur veren bir yapısı var. Onu dinlerken de söylerken de çok zevk alıyorum.7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

B.Ç : Jonghyun'un "aniyo" deyişi. O videosunu her izlediğimde onunla beraber bende gülüyorum. Bunu söylemesini çoook seviyorum.

[Bu videoda 1:31'de. ^^]

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

B.Ç : Neşe.9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

B.Ç : Her zamanki gibi süper şarkılar, gerçekten güzel. En sevdiğim şarkıları bu albümde; Have a Good Night, Get Away, Come On, Wake Up, No More, Where You Are diyebilirim

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

B.Ç : Aslında evet. Biri çocuksu, diğeri daha gerçekçi olmak üzere 2 hayalim var. Çocuksu hayalimi yazıp yazmamak konusunda biraz tereddüt ediyorum ama eminim hepimizin içinde böyle çocuksu hayaller vardır. Ben ve Jonghyun çok güzel bir dizide başrol oyuncularıyız ve rol gereği birbirimizi seviyoruz. :DDD Tabi ben hala bir Jonghyun hayranıyım bunu Jonghyun öğreniyor. Tabi sonunda Türkiye' ye bir Koreli damat geliyor ve dizi gerçek oluyor. :DDDD Çocuksu demiştim ve biraz daha gerçeğe yakın hayalim ise CNBLUE Türkiye'ye geliyor ve ben onları gerçekten çok yakından görme fırsatı yakalıyorum. Başta Jonghyun olmak üzere hepsine bir kere sevgi dolu olarak sarılıyorum. :DD

11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

B.ÇCNBLUE' yu öğrendikten sonra facebookta onunla ilgili olan sayfaları beğenmiştim içlerinde Turkish Boice da vardı. Paylaştıkları şeyler gerçekten güzeldi ve dikkatimi çekti. Daha sonrasında ise bir blogunuz olduğunu öğrendim ve blog yazılarınızı okudum. Gerçekten CNBLUE hakkında bilgilenmemi sağlayan yerlerin başında bu blog ve bu sayfa geliyor desem yeridir ki aslında sayfa paylaşımlarının dikkatimi çekmesinin sebebi; paylaşımların altına yazdığım yorumların adminler tarafından cevapsız bırakılmamasıydı. Adminlerin sayfa takipçileriyle araları oldukça iyiydi ki bu benim için gerçekten önemli çünkü birçok sayfa yorumları hiç cevaplandırmıyor bile. Bu da ister istemez o sayfadan soğutuyor. Daha sonrasında Ankara buluşmasıyla bu sayfa ile olan bağım artmış oldu.

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

B.Ç : Bütün paylaşımlarınız çok güzel ama en çok fotoğraf çekim paylaşımlarını ve birde onlarla yapılan röportajlarla ilgili olan paylaşımlarınızı çok seviyorum. Bunlar oldukça dikkatimi çekiyor.

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

B.Ç : Dediğim gibi her şey çok güzel, bu sayfanın belli bir çizgisi var bu hemen anlaşılıyor.  Belki biraz müzik paylaşımları artırılabilir ama o da çok sorun değil zaten. Her şey çok iyi.

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

B.ÇBoice'lar , CNBLUE'yu sevmekten vazgeçmeyelim. İlerde yaşlı birer insan olduğumuzda CNBLUE müzikleri ile gençleşelim. Bizi birbirimizden başka anlayan yok burada aslında. CNBLUE sayesinde birbirini tanımayan binlerce kişi aynı duyguları paylaşıyorlar. Birbirlerini görmeden, facebooktan, uzaklardan bile olsa birbirleri ile güzel arkadaşlıklar kuruyorlar. Bu hiç bozulmasın fightinggg!!!! Boice olmayanlar ise umarım bir gün onlar da bu duyguyu tadarlar, Boice ailesine katılırlar.

*video cr: desyaoi88, photo cr as tagged

*Yardımlarından dolayı proje ekibimizden Kang Min Ess'e teşekkürler. ^^
Hazırlayan: nby_jh @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder