İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 17: Nihan Nıhan


1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

N.N: Merhaba. Ben Nihan. Üniversite öğrencisiyim.. Kore'ye ilgim TRT'deki Sarayın İncisi (Dong Yi) dizisiyle  başladı. Baş role (Han Hyo Joo) hayran olmamla devam etti...

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

N.N: Nisan ayının başlarında. Forumlarda veya paylaşım sitelerinde K-pop hayranlarına çok rastlardım ama pop -Türkçe bile- dinlemediğim için hiç ilgimi çekmezdi. Heartstrings'in bir bölümünde Park Shinhye sözlerine hayran kaldığım 'I will Forget You' şarkısını söylüyordu. Hemen araştırmaya başladım ve her yerde karşıma çıkan tek isim Lee Jonghyun'du. Kim bu adam merakıyla araştırmaya devam ettiğimde bizim Lee Shin (Yonghwa) ile aynı gruptan olduğunu fark edip çok şaşırmıştım...3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

N.N: Onları ilk tanıdığımda başarılarının yaşlarından çok büyük olduğunu fark ettim.Tek şarkılarını dinlemekle  kalmayıp, onlara bir şans vermem gerektiğini düşündüm ve şarkılarını dinlemeye başladım.O zamana kadar Korece şarkı dinleyenler için 'Anlamadıkları şarkıları neden dinliyorlar?' diyen ben, bir anda aslında sözlerin/dilin hiçte önemli olmadığının farkına vardım. CNBLUE'yu seviyorum, çünkü şarkılarını hissedebiliyorum...

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

N.N: İlk zamanlar grupta tanıdığım tek isim Yonghwa olduğu için onu daha çok ön planda tutuyordum. Ama şimdiyi sorarsanız, ayrım yapamam.5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

N.N: Çok zor bir soru ama Yonghwa-Jungshin diyebilirim..Yonghwa'nın, Jungshin'e yaptığı tuhaf şakaları seviyorum. :)6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

N.N: I will Forget You onları tanımama neden olan ve sözleriyle beni etkileyen bir şarkı. Sevdiğimi sorarsanız ayrım yapamam ama..

7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

N.N: Jungshin yayında şarkının sözlerini unutuyor ve 'KBS Fighting' diye bağırıyor. Buraya kadar her şey bana göre normal, sözleri unutmak gayet doğal. Beni asıl güldüren Yonghwa ve Jonghyun'un yüzlerini saklamaya çalışarak kıkır kıkır gülmesi ve katıldıkları bir programda Jungshin'in taklidini yapmaları. Hatırladıkça gülüyorum. :)

                     

[5:55 - 6:45 arası. ^^]

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

N.N: "Aşk".. Tabi bir insanın karşı cinse duyduğu sevgiden bahsetmiyorum..Onlara müzik sevgisinin getirdiği bitmek bilmeyen enerji, hayranlara saat farkını/mesafeleri unutturan sevgi, karşı tarafa duyulan minnet, dinleyenlerin sözlerden anlamasa da hissettikleri duygu... Bence bunların hepsine kısaca 'aşk' diyebiliriz...

9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

N.N: Şu ana kadar dinleyip de beğenmediğim şarkıları hiç olmadı. Seçim yapmam gerekirse Blue Sky..

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

N.N: Türkiye'ye gelmeleri ve gündüz saatlerinde yapılan açık hava konseri en büyük hayalim.Onun dışında konser öncesi ve sonrası gittikleri yerlerde bulunmak isterdim..

11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

N.N: CNBLUE'yu keşfedince Google da daha fazla sonuca ulaşmaya çalışıyordum. Bu blog karşıma çıkan ilk sayfalar arasındaydı. O zamanlar Boice ne demek bilmiyordum ama blogun tamamı onlar hakkındaydı.İlk işim gece boyunca blogu okumak ve bitirmek olmuştu.

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

N.N: Fotoğraf, video, röportaj, haber... CNBLUE ile ilgili olan her şey...

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

N.N: Ne diyebilirim ki? En sevdiğim grubun hayran sayfasının böyle adminleri olduğu için çok şanslıyım bence.. Beğeni ve yorum sayısına bakmadan sürekli paylaşımda bulunduğunuz için teşekkürler!

14) Son olarak; buradan bütün Boicelara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

N.N: Boice olmayanlar henüz CNBLUE şarkısı dinlemeyenlerdir bence. Lütfen onlara bir şans verin.
Boicelar; CNBLUE ve üyeleriyle ilgili söylenen kaynaksız, asılsız haberlere inanmayın lütfen. Her zaman facebook/TurkishBoice sayfasını, yani resmi olarak tanınan sayfayı takip edin.Yeterince kafa şişirdim değil mi? :)Rumish_pb : Ne kafa şişirmesi… Bu güzel röportajın için çok teşekkür ederiz Nihan. :)


*Yardımlarından dolayı proje ekibimizden Rumish_pb 'e teşekkürler! ^^
Hazırlayan: nby_jhTurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder