İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 18: Fadime Şahin


1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

F.Ş: Merhaba. ^^ 1 Şubat 1994 doğumlu Fadime Şahinim. :) 4 yıldır Konya’da yaşıyorum. Liseden mezun oldum, üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Geleceğin İngilizce öğretmenlerinden biri olmak için :) Bütünüyle Kore değil, geneliyle CNBLUE hayranıyım. :)

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

F.Ş: Yaklaşık iki yıl önce.
Biraz uzun olacak ama, en özet şeklini yazacağım. :)
Kore’yi, dizileri ve müziklerini bir arkadaşım sayesinde tanıdım. O zamanlar bende net olmadığı için hep bir flash trafiği içindeydik (aynı sınıftaydık). Bana dizi ve birkaç Kore grubunun müzik videolarını atmıştı tanıtmak için. İlk gördüğüm grup Super Junior’du. Yaklaşık bir yıl bir SuJu hayranı yani bir Elf’dim. Daha sonra artık flash yetmedi, bize hard diskiyle geldi ve ne var ne yok bana attı. :) Tabi onların arasında bu sefer CNBLUE da vardı… İlk izlediğim müzik videoları  I’m A Loner klibiydi ve Yonghwa orada dikkatimi çekmişti. Daha sonra dizileri izlerken sıra You’re Beautiful’a gelmişti ve orada Yonghwa’yı tanıdım ve diziyi izleme sebebim oldu diyebilirim. :) Bunu arkadaşıma anlattığımda ise bana Heartstrings adında bir dizisi daha olduğunu söyledi ve ben onu da izleyince artık tamamen bağlanmıştım. Ama dediğim gibi o sıralar netim olmadığı için araştırma fırsatım yoktu. Bu yüzden ben başta CNBLUE değil Yonghwa hayranıydım. :) Derken Yonghwa’nın We Got Married programını izledim ve yok böyle biri dedim. Gerçekten hayran kaldım orada kendisine. Sonra grubu tanıdım ve bırakamadım.
Buraya kadar beni bir Yonghwa bias sanabilirsiniz ama bir gece gördüğüm rüya sonrasında Jonghyun bias oluverdim… :D


3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

F.Ş: Buraya bir sürü neden sayabilirim. Ama özetleyeceğim.
CNBLUE gerçekten bir aile gibi. Hiçbir yapmacıklık sezmiyorum ben onlarda. Abilerim gibi severim, öyle samimi geliyorlar. :D Dahası diğer “rock” grupları gibi değiller. Onları tanıdıkça sevgimin boşa olmadığını, onlara değdiğini düşünüyorum hep.


4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

F.Ş: Jonghyun desem Yonghwa’ya haksızlık olacak. Minhyuk diyeceğim Jungshin var orda. CNBLUE benim için bir bütün. Onları beraberken seviyorum. :)

5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

F.Ş: Yongshin. :)6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

F.Ş: Bu zor oldu işte. :D Seçim yapmak çok zor… Beni genelde şarkının sözleri etkiler ve bu şarkılar: I Will Forget You, Lie, Kimio, Voice, Still in Love… Ve aklıma gelmeyenler.

7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

F.Ş:  Jungshin’in KBS kanalında ve Yonghwa’nın Music Bank’de yaptığı gaflar. :D

[Bu videodan izleyip siz de bol bol gülebilirsiniz. ^^]

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

F.Ş: Azim.

9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

F.Ş: Her yeni albüm yeni heyecan benim için. :D Son albümde en çok dinlediğim şarkı No More ve Wake Up. Favorilerim bunlar diyebilirim.

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

F.Ş: Kurmaz mıyım!… Her gece o hayallerle uyuyorum. :D Birçok hayalim var, saçma sapan. Ama en çok istediğim bu konserde olduğu gibi bu şarkının nakaratına, Boice’ların arasından, ben de hoplayıp, ellerimi sallayıp şarkıya eşlik etmek istiyorum. :)


11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

F.Ş: CNBLUE’ yu ilk tanıdığım zaman. Yani neredeyse iki yıl önce yanlış hatırlamıyorsam.

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

F.Ş: Her tür. : ) Ama en çok blog yazılarınız ve çevirileriniz.

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

F.Ş: Yok. Çünkü siz zaten gerekeni en iyi şekilde yapıyorsunuz. Şöyle söyleyeyim, öyle eminim ki, blog yazısı olsun çeviri ve ya video olsun açmadan, okumadan beğendiğim tek sayfa. :D

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

F.Ş:  Boice olanlar zaten hayatlarının en iyi seçimini yapmışlar. Olmayanlar ise CNBLUE’yu henüz tanımayanlardır. :) Turkish Boice sayfasını biraz gezip dolaşsınlar bizden farkları olmaz. :)


Hazırlayan: nby_jh @ TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder