İMZA KAMPANYASI

CECI Ocak 2013 Sayısı Jung Shin Röportajı-Sadece 25 hece ile kendinizi tanıtın.

JS: CNBLUE'da olmazsa olmaz varlık, bas gitarist Lee Jungshin.

-Dizi için, uzun saçını kestirdin. Uzun zaman beraber olduğun çocuklarını göndermek gibi miydi? Nasıldı?

JS: Çıkışımızın öncesinden beri, yaklaşık 5 yıldır uzattığım saçlarımdı. Bu sürede, internette "O ne zaman saçını kesecek?" diye yorumlar gördükçe, "Kesin kestireceğim." diye düşündüm. Ama saç kestirme işlemi bitince üzgün ve pişman hissetmekle beraber bir yanım da rahatlamıştı. 

-Bu derece sonuna kadar (saçlarını) korumanın bir nedeni var mıydı?

JS: Ben uzatmak istediğim kadar dilediğimce uzatmak istedim. Şanslıyım ki, şirketim de bunu destekledi.

-Değişen saç stiline grup üyelerinin tepkisi, her birinin karakteri gibi farklı olmuştur.

JS: YongHwa Hyung görür görmez havamın tamamen değiştiğini, güzel olduğunu söyleyerek övdü. Ama çekiciliğimin çoğunun kaybolmasına benimle beraber üzüldü. Yakınlarda JongHyun Hyung da saçını kestirdi. Birbirimizi görür görmez  "Yakışmamış." demekle meşgulüz. MinHyuk, "Olmuş. Daha önce kestirseydin." dedi. Şimdi düşününce, övgü mü değil mi bilemedim.


-CNBLUE, en son oyuncu olan üyesine çok yardım etti mi?

JS: Birbirimizle deneyimlerimizi az az paylaştık. Temel şeyleri hatırlattılar. Son oyuncu olarak hissettiğim baskıyı çok iyi anladılar. Hepsi, eğlenmemi ve eğlenmenin önemli olduğunu söyleyerek beni rahatlattı. 

-Aynı kamera olmasına rağmen, sahne ve dizinin farkını hissetmişsinizdir.

JS: Beni gösterme şekilleri farklı. Biz, 4 kişinin gücünü birleştirerek sese çevirerek aktaran bir grubuz. Oyunculuk, farklı oyuncu ve ekip ile beraber uyum içinde bir sahne haline getiriyor. Herkes birbiriyle iyi uyum sağlamalı; ama bu benim işim olduğundan daha farklı bir sorumluluk hissediyorum. Aslında ben kendine güveni çok olamayan biriydim. Grup olarak çalışırken "beraber" kelimesine aşina oldum ve farkına varmadan, çeşitli durum ve koşullar nedeniyle böyle oldum sanırım. Artık oyunculuğa başlamakla, hemen özgüven oluşmaz ama yavaş yavaş kendime olan güvenim arttı. Vücudum yorulmasına rağmen daha çok konuşmaya başladım ve daha neşeli konuşmaya başladım.

-Kendin hissettiğin "Yapabilirim" ve izleyenlerin gördüğü "İyi yapıyor" ile alakalı özgüven olmalı. Birlikte çalışırken, şimdi ayrı çalıştığın için üyelerini özlemedin mi?

JS: CNBLUE ile beraber aktiviteler yaparken, her zaman gürültülü ve eğlenceli olduğumuzdan şimdiye kadar hissetmediğim kısımlar çok. Son zamanlarda alarmı duyup tek başıma kalkıyorum. Üyeler uyanmasın diye sessizce çıkıp yorgun bir şekilde geri dönüyorum. Bu yalnızlık hissine hala alışamıyorum. Bu yüzden son zamanlarda bizim KakaoTalk mesaj odamızda bilerek gürültücü oluyorum.

-"My Daughter Seoyoung" dizisindeki SungJae ile JungShin arasındaki benzerlikler ve farklılıklar neler?

JS: Karakterlerimiz benziyor. Ortamın atmosferine göre davranan biri olduğumdan yanımda kim olduğuna göre davranışlarım değişir. Üyelerle birlikteyken hiperaktif olurum; ama küçüklükten beri beraber olduğumuz mahalle arkadaşlarımla beraberken liderlik yönüm ortaya çıkar. Patron oğlu olmanın özellikleri kesinlikle farklı.

- Sevecen, iyi bir oğul olma özelliğiniz?

JS: Annemin arkadaşlarına, kendi arkadaşlarıma ve üyelere bakınca ben gerçekten ailemi seven bir oğulum. Vakit bulur bulmaz, eve gidip ailemle konuşmak şimdilik benim yapabileceğim en iyi evlatlık görevi.


-(Bu arada) Aralıkta yapılan “BLUE NIGHT in SEOUL” konserinin 8 bin bileti 8 dakika içinde satılıp bitti. Bu başarınızı kutlarım.

JS: Kendi adımı ve CNBLUE adını aratıp haber ve yazıları okuyan biriyim. O gün de, ilk ben öğrendim. Ama zaten bizim biletlerimiz hep tükendiğinden...Tabi ki, bu bir şaka (Güler). Her bir dakikada bin biletin satılmış olmasının inanılmazlığı mutlu etti. Uzun zaman sonra Koreli hayranlarımızın önünde sahne almak da çok eğlenceliydi. Bilet bulamayanların çok olduğunu duydum. Bu ilginin karşılığını verebilmek için en yakın zamanda yeni bir etkinlik yapmak istiyorum.

-Tepkileri olaylarla aynı anda mı araştırıyorsun? Bu, iyi olmasına rağmen, kötü de olabilir. 

JS: İyi tepkiyi de kötü tepkiyi de bilerek arayıp buluyorum. Bazen beni yaralasa bile içime atıyorum. Ama düzeltilecek bir şey varsa düzeltmeliyim.

-İçine atıp biriktirmezsen senin sağlığına zarar vermez. Son zamanlarda kalbin ne zaman hızla çarptı?

JS: Hımm..(Kalbimin hızlı çarpmasına neden olacak) Özel bir şey olmadı.

-Bu, üzücü bir şey. Heyecanlanmana neden olacak 100 kadar şey olmalı.

JS: Etrafımdakiler gençken romantik bir ilişki yaşamamı söylüyor; ama önceden benim böyle bir şeye karşı isteğim yoktu. Şimdilerde ise, işimin sonuçları benim için daha ödüllendirici. Daha sonraları mutlaka pişman olacağım. Haha! Aslında (romantik bir ilişki içinde) olmak istemiyor değil de olamıyor olabilirim.

-Şimdi beklemede olan senin ideal tipin?

JS: Ne düşündüğünü bilmek istediğim ilginç bir çekiciliği olan kız. Az konuşan, beyaz tenli kızları seviyorum.

-Bu sene heyecanlandığı bir şey olmadan, iyi bir şekilde yaşadığından, gökyüzünden hobilerine harcaman için bir milyon won düştü. Bu parayla ne yaparsın?

JS: Son zamanlarda edindiğim değişik bir hobim yok. Bu, ilişkide olmamamdan daha büyük bir sorun. Eskiden kıyafet alırdım, şimdilerde ilgim azaldığından kazandığımın hepsini biriktiriyorum. Bu parayı da biriktiririm. Sonradan araba alacağım.

-Markete gittiğinde alışkanlık gereği kendini önünde bulduğun bir bölüm var mı?

JS: Şekerim düştüğünden midir bilmiyorum; ama normalde sevmediğim çikolata ve dili soğutan solucan şekerleri beni çekiyor.


-Üyeler, son zamanlarda senin çok yorulup gece uykunda kendi kendine acıma konuşmaları yaptığını açıkladı. Sen de altta kalamazsın, değil mi?

JS: Minhyuk, işlerini mükemmel bir şekilde yapmaya çalışan biridir; ama 2012'ye girdiğimizden beri tuhaflıkları arttı. Kapıya alnını çarpma, mobilyaya ayağını çarpma olayları arttı. Çarpınca bir köşede gözyaşı döktüğü çok oldu. JongHyun hyung uyurken dişlerini gıcırdatıyor. Ve bunu, dişini kıracak kadar çok sert bir şekilde yapıyor! YongHwa hyung yüzüstü yatan biri ve öyle yatınca nefes alabiliyor mu merak ediyorum.

-2012 yılına geri dönüp bakınca üzüldüğün bir şey yok mu?

JS: Her şeyi öncesinden yapıp hazırlasam iyi olurdu diye düşünüyorum. Oyunculuğu da, konser hazırlıklarını da, grubun Kore etkinliklerini çok yapamamak da üzücü. 2013 yılında daha çok yapmalıyım. Son olarak, eve sık gidememem beni üzüyor.

-İyi evlat Lee JungShin'in 2013 yılında gerçekleşmesini istediği hayali nedir?

JS: 1-CNBLUE'nun daha büyüyen ismi olmak. 2-Oyunculuk yeteneğimin gelişmesi.

-JongHyun'a yeni yıl mesajı bırakalım.

JS: Şimdiye kadar senin yemek menü fikirlerine uydum. Artık senin, benim yemek istediğim şeylere uymanı diliyorum. Biraz büyümeni ve yüzünü de sık sık tıraş etmeni istiyorum. Bunlara rağmen seni seviyorum. Şimdi olduğu gibi hep beraber olmamızı istiyorum.

-Sıradan bir soru: Seni anlatan anahtar kelimelerle "Lee JungShin Kullanma Kılavuzu" yazalım. 

JS: Bana sevgini verirsen, mutluluk, gülüş ve 2 kat sevgi veririm. Utangaç olmama rağmen, önce sen benimle konuşur, bana yaklaşırsan, mutlulukla, kuyruğumu sallayarak karşılarım. Üzgün görünüyorsam, lütfen beni övün, hemen geçer. Şimdi YongHwa hyung gibi (Jungshin'in yanında oturup saçıyla oynayarak beyaz saç teli bulmaya çalışıyor) benimle şakalaşırsanız sevinirim.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: Scan
Photo cr: parishin
Çeviri: @Depps1004 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder