İMZA KAMPANYASI

CNBLUE K-pop Dünyasına Canlı Performanslarla İmzasını mı Atacak?


CNBLUE, Kore'nin günümüz müzik yayın dünyasını canlandırıyor.

En yeni şarkıları “I’m Sorry”nin promosyonları devam ederken CNBLUE iki haftadır müzik programlarında canlı performans sergilemeye çalışıyor.

Bir grubun canlı yayınlanan müzik programlarında, canlı çalması sık rastlanır bir durum değildir. Grup sadece performansın ön kaydını yapmak zorunda kalmaz, ayrıca gerekli ekipmanları kendileri temin etmek zorundadır. Bunlara ek olarak, ön kayıt yerine canlı çaldıkları için daha fazla zaman harcamak zorundadır.

Aynı durum prodüksiyon için de geçerlidir. CNBLUE’nun canlı performansı için, katıldıkları müzik programlarının prodüksiyon ekipleri gece ön kayıt seansları yaptı.

Bu durum sebebiyle, grupların (*müzik aleti çalan gruplar) müzik programlarında görünmeleri zor bir durum olmuştur. Bu yüzden canlı performans ekstra iş gücünün yanı sıra prodüksiyon maliyeti ve özellikle zaman hatırı sayılır ölçüde değişir.

Değişimde büyük etkisi olan CNBLUE’nun geniş hayran kitlesi de göz ardı edilemez. Ama şüphesiz CNBLUE’nun çabalarıyla müzik programlarının düzeni yavaş yavaş değişiyor.

CNBLUE, canlı performans için ön kayıt çekimleri tamamlandıktan sonra, hayranlarına teşekkür etti.

“Gece geç saatlere kadar bizimle kalan hayranlarımıza çok teşekkür ederiz. Hayranlarımız performanstan keyif aldığı için özellikle  çok heyecanlı ve  mutluyuz”

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır

Çeviri: unDineee @Turkish Boice

0 yorum:

Yorum Gönder