İMZA KAMPANYASI

(Haber) CNBLUE'nun Robot Yayınlama Etkinliğindeki Noel Hediyesi


Koreli iki vokal ve iki gitaristli dört kişilik grup CNBLUE, 19 Aralık’ta yayınlanan 4. Single’ları Robot için, 23 Aralık’ta yayınlama etkinliği yaptı. Ekim 2011’de In My Head ile büyük çıkışlarını yaptılar ve ilk büyük albümleri Code Name Blue ile Oricon Haftalık Müzik Listesinde bir numara oldular.

Konser salonu, etkinliğin başlaması için sabırsızlanan 1,500 şanslı hayranla (etkinlik aynı gün iki kere yapıldı, yani toplamda 3,000 hayran) doluydu. Seyirciler, single’ı satın alan hayranlar arasından kura çekilişiyle belirlendi.

Etkinlik, dördünün arkalarında hafif ışıklandırmayla sahneye çıkmalarıyla başladı ve salonda çığlıklar yükseldi. İlk performansları ‘Robot’ ile konser alanı, livehouse'a dönüştü.

İlk performanslarından sonra “Merhaba, Biz, CNBLUE. Sahende tanıtım yapmayalı uzun zaman oldu ve bu harika! Sizinle iyi vakit geçirmeyi umuyoruz!” diye gelenleri selamladılar ve Get Away, The Way Part1~One Time ve Where You Are ile devam ettiler.

“Kış olmasına rağmen, hava çok sıcak. Bu konser salonu gibi hissettiriyor.” Time is Over ve In My Head ile salonu daha da coşturdular. Konser, herkesin bir olup doruğa ulaşmasıyla sona erdi.


Sonra, konuşma kısmına geçtiler. Grup üyeleri beklenmedik bir şekilde Noel baba kıyafetiyle sahneye çıkınca, kalabalık sesli alkışlarla karşılık verdi.

Bir sene önceki Noel'de ne yaptıkları sorulduğunda, Jong Hyun bir beste yaptığını söyledi. "Programımız birden bire iptal oldu; ben de herkes çoktan başka plan yaptığı için kimseyle buluşamadım. Bir şarkı yazdım. Yaptığım şarkı ilk albümümüzdeki No More." Diğer üyeler hatırlayamayıp, “Ben hatırlamıyorum” deyince, Jong Hyun, “Hepsi uyudu! Programımız çok yoğun; bu yüzden ne zaman boş vaktimiz olsa, herkes hemen uyur” dedi.

İdeal Noelleri konusundaki şu cevapları verdiler. JS: Ben Jeju’ya gitmek istiyorum. JH: Noel Babayla tanışmak istiyorum. YH: Memleketimdeki arkadaşlarımla gezmek istiyorum. MH: Ben sıcak bir yere gitmek istiyorum.

Noel şarkılarından bahsedilince, üyeler ‘Last Christmas’ şarkısını enstrümansız bir şekilde seslendirerek, salonda sıcak bir atmosfer yarattı.

19 Aralık’ta yayınlanan Robot, alaycı sözleriyle Yong Hwa’nın yazdığı bir şarkı ve CNBLUE-vari rock ögeleri içeriyor. Yong Hwa şarkıyla ilgili şunları söyledi, “Bu şarkıyı yazarken, üyelerin hepsi çok meşguldü.  İnsan değil de robot gibi görünüyorlardı, bu durum şarkıyı yazarken bana ilham oldu.”

Kura çekilişiyle, CNBLUE’nun yeni yıl hediyesi gibi olan yayınlama etkinliği, büyük bir başarıyla bitti.

*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.
Kaynak/Source: @justjyh
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder