İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) CECI Ocak 2013 Sayısı - Lee Jong Hyun


-İsminin önüne eklenen nasıl bir tanım seni en çok mutlu eder?

Sabit ve durgun. Gitar çalan ve sol tarafta şarkı söyleyen adam.  CNBLUE üyesi Lee Jong Hyun. Bu beni tanımlamak için en sevdiğim kalıp.

-Birçok Asya ülkesine gittikten sonra, Eylül ayında İngiltere’de ‘CNBLUE Live In London’ konserini verdiniz. Londra hep gitmek istediğin yer, Rock’ın anavatanı ve Beatless’ın da memleketi.

O konser sahnesinde olmak hayalim olduğu için çok mutlu ve gururluydum. Her yerde hayranlar hep aynıdır; ama sadece bu seferkinde saç renkleri Asyalı hayranlardan farklıydı. Sarışın hayranların dans edip bize tezahürat ettiklerini görmek oldukça farklı bir histi. Sahnedeyken, televizyonda yabancı kanallarda müzik videosu izliyor gibi hissettim.  Sürekli otel camından dışarı bakıp durdum, çünkü o konser için Londra’ya gitmiş olmam harikaydı. Günün yarısını dışarıda dolaşarak ve bir sürü fotoğraf çekerek geçirdim.

-Konseri çok iyi bir şekilde bitirdiniz ve ayrıca sen bir diziyi başarılı bir şekilde bitirdin.

İlk deneyimimde iyi bir sonuç aldığım için mutluyum; ama buna o kadar başarılı demek, bence çok anlamsız.  Daha yeni başladım ve hala gidecek uzun bir yolum var. Elimden geldiğince sonuna kadar gitmek için çabalayacağım. Ama tabi ki, esas olan CNBLUE. CNBLUE üyesi olduğum için oyuncu olabildim.

-Bir oyuncu olarak, oynamak istediğin belirli bir rol var mı?

Fırsat verilirse, Ha Jungwoo sunbaenimin ‘Nameless Gangster’ filmindeki gibi bir rolde oynamak isterim. Kim Namgil sunbaenim de ‘Bad Man’ filminde gerçekten çok havalıydı. (Bu filmleri) izleyenler, onların erkeksiliklerine aşık olmuş olmalı. Gyeongsang aksanında, biz ‘Kkurihan’ ya da ‘Kkarihan’ diyoruz. Bence gerçek hayatta böyle ‘kkarihan’ karakter olsa gerçekten ilgi çekici olurdu. (Ç/N: ‘Kkarihan’ın anlamı erkeksi erkek. Erkeksilik dolu bir erkek. Jonghyun Radio Star’da bundan bahsetmişti. Radio Star'ı Türkçe Altyazılı olarak izlemek için TIKLAYIN.)


-Rol modelinin Jang Dong Gun olduğunu duyduk.

Sadece oyunculukta çok iyi değil, gerçek hayattaki karakteri de çok harika. Tek bir kelimeyle bile sıcaklığını hissedebiliyorum. A Gentleman’s Dignity çekimlerinde Jang Don Gun bana, “Çok iyi gidiyorsun” dedi. O zaman çok iyi olmasam da, onun sayesinde çok daha iyi yapabildim. Bu sihirli bir cümleydi. Çok mutluydum ve bu beni gülümsetti. Tıpkı Jang Dong Gun sunbaenim gibi iyi bir senior olmak istiyorum.

-‘Aşırı’ erkeksilik hakkında ne düşünüyorsun?

Dürüstlük. Kelimenin kendisi bir erkek gibi. Ben %100 dürüstüm. Yani, ben aşırı erkeksi bir erkeğim. (gülüyor)

-Bu yüzden, ‘24 yaşında erkeksi erkek’, ‘müzisyenin popülerliği’ ve hatta ‘oyunculukta yükselen bir yıldız’ gibi lakapların var. Çok çarpıcı bir yıl geride kaldı. Çok şey başardın; ama 20’li yaşlarında biri olarak eksikliğini hissettiğin bir şey var mı? 

Her zaman elimden gelenin en iyisi yaparım; ama her zaman pişmanlık da vardır. Bu çok doğal. Her neyse, ben basit bir insan olduğum için, çok kızdığımda veya pişman olduğumda çabuk unutabilirim. Neyse ki bu benim (karakterim) ve ben bununla rahatım.


-Bir sevgilin olmalı. Nasıl bir kadın, sebeplerini anlamsız kılar?

Jeon Jihyun, Son Yejin ve Park Shiyeon. Bunlar benim ideal tipim. Ortak özelliklerinden bahsedecek olursam... saf, masum ve seksi olmaları olabilir?

- Nasıl bir kadın senin için seksidir?

PSY sunbaenimin şarkısının sözlerindeki gibi doğru zamanda saçını açan kadın.

-İyi vakit geçirmeyi bilen eğlenceli bir kadının erkek arkadaşı olsaydın, onun hoşuna gidecek hangi üç özelliğini seçersin? 

Güvenilir biriyim ve iyi huyluyum. Dahası, kız arkadaşım için her gün şarkı söylemeyi planlıyorum.-Şarkı söyleyebilen bir erkeğin çekiciliğini kesinlikle biliyorsun.

Yani, bu bir erkeğin doğasında olan birşey. 

-Bir kızla dinlenecek veya ona söylemek istediğin en güzel şarkılar hangileri?

1) John Legend - ‘PDA’. Şarkının güzel modunun tersine, sözleri çok seksi.
 2) John Mayer - ‘Belief’. Bu şarkıyı onunla  kahve içerken dinlemesi güzel olabilir.
3) Robin Thicke - ‘Lost Without You’. Bu şarkının ruh halini seviyorum.


-Seninle aynı yaşta olan Shinee üyesi Jong Hyun ile yakın olduğunu duydum.

Hayır, onunla o kadar da yakın değiliz. Bunu nereden duydunuz? (Kısa bir süre ciddi gibi davrandı) Haha! Aslında, çok yakınız. Jong Hyun her zaman çok renkli ve komik bir arkadaş. Ben çaylakken (çıkışlarından önce), birçok şey beni yıpratırdı. O bana yaklaşarak rahat hissetmemi sağladı, böylece arkadaş olduk. Yaşımdan daha büyük olduğumu söylediklerini sık sık duyuyorum; ama Jonghyun’la buluşunca gerçek yaşıma dönmüşüm gibi hissediyorum, yani iyi hissediyorum.

-Neden insanlar senin gerçek yaşından daha büyük olduğunu söylüyor?

Bunu yakın arkadaşlarımdan hiç duymadım; birileriyle ilk kez tanıştığımda, “şimdiden 30’larındaymışsın gibi görünüyorsun” diyorlar. Sanırım bunun sebebi genel olarak sakin biri olmam. Ama bu yabancılara karşı utangaç ya da kendini beğenmiş davranıyorum demek değil. Bilmiyorum, siz de öyle mi düşünüyorsunuz? Çalışırken değişiyor muyum?

-Seninle ilk defa tanıştık ve şimdi bu röportajı yapıyoruz. Bana göre 20’li yaşların başındasın; ama olgun bir adam gibi rahat olduğunu hissedebiliyorum. Bu garip.

Öyle mi? (gülüyor)

-SHINee üyesi Jong Hyun seni kandırdı, Diablo oyun cd’si yerine, sana atıştırmalık bir şey verdi. Cevabın, onun twitter’da söylediğine göre komikti. Şimdi, intikamının zamanı geldi. Onun sırlarından birini ortaya çıkarmaya ne dersin? 

Ne kadar kötü biri..! Ama değersiz şeyler yapmayacağım. İyi biri olduğu için onu koruyacağım.

-SHINee üyesi Jong Hyun, TEENTOP üyesi Jong Hyun, oyuncu ve manken Jong Hyun, NU’EST üyesi Jong Hyun. Eğlence sektörünce çok fazla Jong Hyun var. Neden onlar arasında en iyisisin?

1) Şarkı söyleyip ve gitar çalabiliyorum.
2) En açık tenli benim.
3) Ben CNBLUE'dayım.


-Bu 2013’e başlangıç yapmak için ilk kapak röportajı ve bugünün konusu ‘CNBLUE’nun Yeni Yıl Partisi’. Eğer partiyi sen düzenliyor olsaydın, partiyi nerede ve nasıl yapardın?

Tıka basa doyana kadar et yerim. Biri bana ısmarlarsa, sığır etinin filetosunu kaparım. (Ç/N: Fileto, etin en pahalı ve en güzel yeridir.)

-Üyelerle yeni yılınız nasıl olacak merak ediyorum.

Her yıl, yeni yılda tatil yaparız. Geçen yıl, snowboard yapmaya gittik, çok heyecanlıydı. Her yıl gitmek için söz verdik, yani sanırım bu yıl da kayak merkezinde oluruz. Yong Hwa hyung en iyi kayanımız. Jung Shin zor öğrenenlerden. Onun ilerleme hızı… çok kötü. Min Hyuk top oyunlarında en iyisi ve ben güç kullanmaya gelince en iyisiyim. Bunun yerine Jung Shin vücut diliyle komik hikaye anlatmakta çok iyidir.

-Bu yıl çok hızlı bir şekilde kesinlikle başarmak istediğin şeyler nedir? Amacını tekrar tekrar söylemek ona daha kolay ulaşmanı sağlar.

1) Şu an çok mutluyum, yani umarım bu devam eder!
2) Aksilik olmadan sınırlarımı zorlamak!
3) Hadi daha fazla iyi müzik yapalım!

-Lütfen yanında bulunan Min Hyuk’a yeni yıl dileklerini söyle.

Sana her zaman güveniyorum, bu yüzden başarılı olacağından hiç şüphe duymadım. Benim harika kardeşim, lütfen şimdi olduğu gibi, iyi bir şekilde büyümeye devam et. Not: Hayatını neşeli bir şekilde yaşa.

-Son olarak seni daha iyi tanımak için ‘Jong Hyun Kullanma Kitabı’ yapacağız. Lütfen boşlukları doldur.

Yemek yemek için yaşıyorum. Yemek vaktini kaçırırsam, çok sinirlenirim ve sesim yükselir, yani bana doğru zamanda yemek verirseniz, hiçbir sorun kalmaz. Huzursuz görünüyorsam, beni uyutun. Şarj olduktan sonra sonra, çok hızlı bile koşabilirim. Son olarak, başa çıkması kolay biriyim.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Kaynak/Source: @cnbluestorm
Photo cr: @parishin
Çeviri: @CNBuSrang @TurkishBoice

2 yorum:

Bu insanın sesi gerçekten çok iyi. Şu anda sesim kısık ve ben don't say goodbay'ı söyleyemiyorum diye kendi kendimi parçalıyorum. Ayrıca bütün ekibe çok teşekkür ederim emeğinize sağlık :D

emeğinize sağlık çok teşekkür ederim :)

Yorum Gönder