İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 22: Hira Miraç


1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

H.M. : Merhabalar, ben Hira 22 yaşında Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisiyim.
Resim ve müzik…Küçüklüğümden beri hayallerimi bu iki kavram  üzerine kurmuş biri olarak hedefim bu alanlarda özellikle resim alanında istediğim yere gelebilmek.İnanın kalpten istenildiği zaman gerçekleşmeyecek hiçbir şey yok şu hayatta. Hayallerinize en kısa zamanda ulaşmanız dileğiyle… ;)

                                                                     
2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin? 

H.M. : Yollar sayesinde…Lise bitmiş başka bir şehirde üniversite kazanmıştım.Yeni okul için yapılacak hazırlıklar arasında yol boyunca dinlemem için müzik çalarımı yenilemek de vardı.Tıka basa doldurduğum müzikler arasına CNBLUE da karışmıştı.Dürüst olmak gerekirse o zamanlar CNBLUE' yu şu anki bağlılıkla dinlemiyordum ta ki 20 dakika yürüdüğüm o okul  yolundaki git gellerde Jonghyun’un o kendine has etkileyici sıcak sesini fark edene kadar…Onun sayesinde bir zamanlar farkına varmadan dinlediğim CNBLUE parçaları artık vazgeçilmezim olmuştu. Halen de öyle…

3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

H.M. : Bu sorunun cevabını aslında önceki soruda vermiş oldum,  ama grup olarak sevmemin nedeni ilk önce birbirlerine olan saygıları.Onlarla ilgili yeni bir şey izlediğimde bir önceki işlerine kıyasla bir kademe daha üstte işler çıkartıyorlar.Gerçekten CNBLUE' yu diğerlerinden ayıran sahip oldukları bir duruş ve kalite var, zaten grup olarak beni etkilemelerinin sebebi sahip oldukları bu duruşları…


4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

H.M. : Her ne kadar Jonghyun’un yeri bende başka olsa da CNBLUE' yu CNBLUE yapan bu dört üyeden birini bile birbirinden ayrı tutamam.

5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

H.M. : JongMin Bakery Attack’daki o atışma hallerine bayılıyorum. :D

                   

6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı nedir?

H.M. : Lie, Voice, In My Head  ama resim yaparken dinlemekten vazgeçemediğim I Will Forget You’nun yeri bende başka…


7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

H.M. : Bu video. :D


8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

H.M. : Kalite

9) CNBLUE'nun yeni çıkan albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve bu albümdeki favori şarkın nedir?

H.M. : Ne diyebilirim ki,  geçen haftaki Billboard World Album Chart sonuçları bu soruya en güzel yanıtı verenlerden aslında.Yine harika bir iş çıkarmışlar ortaya.. Favorim I’m Sorry ;)

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

H.M. : Kurmadım desem büyük yalan olur.Tabi en büyük hayalim onları ülkemizde konser verirken görmek, aslında şu Music Bank in Turkey duyurularından sonra bu hayal kurmalar iyice sıklaşmaya başladı.Böyle bir organizasyonda onları canlı izleyip tanışma imkanı bulmak…Bunun hayalini hangi Boice kurmaz ki… ;)

11) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

H.M. : Gerçekten hatırlayamıyorum, ama iyi ki böyle bir sayfaya katılmışım sayenizde dünyanın bir ucundaki Blue boylarımızla ilgili her yeni gelişmeden anında haberdar olabiliyorum.

12) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

H.M. : Türkçe altyazılı MV, program, yarışma çevirileri.Gerçekten bu iş için adminler çok emek harcıyorlar özellikle saatler süren videolar için.Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

13) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

H.M. : Açıkçası önerilecek bir konu bulamıyorum, çünkü adminler eksiksiz çok güzel işler çıkarıyor, baya emek harcıyorlar.Aslında birazda onlardan çok bizim bu projelerde daha istekli ve başarılı projeler sunmamız gerekiyor..

14) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı? 

H.M. : Öncelikle röportajınız için sizlere çok teşekkür ederim.
Şunu söylemek istiyorum;
Boice’ler zaten Boice olmakla hayatlarına Mavini bu tonunu da katarak yaşamlarını dahada renklendirmişler.
Asıl sorum Boice olmayanlar için; daha neyi bekliyorlar? ;)

CNBLUE sevgisi ve bize güvenip bizi destekleyen takipçilerimiz ile şevkle çalışan bir ekibiz. Bu güzel sözleri ile hepimizi mutlu eden Hira'ya çok teşekkür ederiz. ^^ Sizin desteklerinizle daha güzel projelere hep beraber imza atacağız. ^^

**Yardımlarından dolayı proje ekibimizden Sumyh'e çok teşekkürler. ^^

Jonghyun video cr: aMAYjjiing

Hazırlayan: nby_jh @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder