İMZA KAMPANYASI

(Video Çeviri) MBC 'Kpop Star Captivating the World' Yayınlanmamış Bölümler - Mart 2012


Mart 2012'de yapılan röportajdan 

Soru: Şu anda en büyük endişeniz nedir?


Yong Hwa: Benim şu anki endişem... 2,5 yıldır ara vermeden çalıştığım için dinlenmek için fırsatım olmadı. 2,5 yıldır çok çalıştığımı düşünüyorum.

Çalışma zamanımız boyunca, kendime çok fazla yüklendim. Çok stresliydim. Böyle yaşadığımı düşünüyorum; bu yüzden sanırım biraz dinlenmeye ihtiyacım var. Önceden böyle hissetmiyordum; ama son günlerde bana bir iş verildiğinde korkuyorum. Daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Belki de günden güne yaşlandığım içindir. 

İşimden dolayı üstüme yük binmiş gibi hissediyorum, bir şeylerden korkuyorum. Bu yüzden dinlenmeye ihtiyacım var.


Jong Hyun: Bu benim son zamanlardaki endişem. Bununla ilgili daha önce düşündüm, eğer müzik yapmaya devam edersem, gitar yeteneğim gelişir, müzik yeteneğim gelişir ve beste yapma yeteneğim bunlarla birlikte gelişir. Ama böyle olmadı. Bunların hepsi farklı yetenekler. 

Son zamanlarda çok beste yapıyorum; bu yüzden aranje etme (düzenleme) yeteneğim çok gelişti. Her gün, günde 3-4 saat pratik yapsam da, buna rağmen gitar yeteneğim çok gelişmedi. Belli bir seviyeye ulaşınca ilerlemenin zor olduğunu düşünüyorum. 

Öğrenecek çok şeyim olduğunu hissediyorum. Benim endişem bu.


Min Hyuk: İyi çalamadığım bir bölümle karşılaşmak benim en büyük endişem. Eğer yeni bir şarkı varsa, endişelenirim: 

"Ah, bu şarkıyı nasıl çalmalıyım? Önceki şarkılardan farklı bir şekilde çalmalıyım." 

Çalışmak için yeterli vaktim yok; yeni bir şey yapamam. Bu yüzden stres yaşıyorum. Yeni bir şeylerle birlikte sürekli gelişen kendimi göstermek zorundayım. 
Son dönemde zor zamanlar yaşıyorum. Bu en zor endişe.


Jung Shin: Abilerim çok fazla şarkı besteliyor. Ama benim adım geçmiyor; benim adımın bir önemi olmasa da. Henüz kendi adımı taşıyan bir şarkı yapmadım. 

Şimdi çalışıyorum. Görünen o ki, bestelemeyi çok üstünkörü düşünmüşüm.

Bir grup üyesinin şarkı bestelemesi çok normal. Ama düşündüğüm gibi iyi gitmiyor. Çok stresliyim. Bu stresi aşmak için tekrar uğraşıyorum; ama  yeterli zamanım yok, sonra yine böyle sebepler buluyorum. Bunun için üzülüyorum.

*Siteden yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

video: cr: Tina D
Eng. Trans: @saturnkr 
Raw video: @lovearoha96 
Subbed: @MY7THLIFEsubs 

0 yorum:

Yorum Gönder