İMZA KAMPANYASI

(Yeni Yıl Röportajı) “Yılan Yılı Yıldızı” Jung Yong Hwa “New York Otoyolunda”“Görünüşe göre şu ana kadar otoyolda hız yapıyordum.”

“Yılan-yılı yıldızı” Jung Yong Hwa kendisini ve grubu CNBLUE’nun büyüme sürecini “bir otoyolda ilerlemeye” benzetti. 

2009’daki “You Are Beautiful” dizisiyle çıkışından sonra Jung Yong Hwa, kısa zamanda hem oyunculuk hem de müzikte konumunu sağlamlaştırdı.

2011’de “Heartstrings” dizisinde başrolde oynadı. Hem lideri hem de vokali olduğu CNBLUE grubu, baskın olarak dans-merkezli idol grupların olduğu Kpop sektörünün ortasında, aynı şirkette olan FTISLAND’la birlikte dikkatleri üzerine çekti. Büyük çıkış albümleri “In My Head” ile Japonya’da Japonya Müzik Endüstrisi Birliği tarafından 100.000’den fazla kopya satan albümlere verilen Altın Plak Ödülünü kazandı. Geçen sene Hallyu’nun önemli bir parçası haline gelen “Where You Are” Oricon günlük ve haftalık listelerde 1 numaraya yerleşti. İngiltere, Los Angeles ve Güney Amerika’da verdikleri konserlerle daha ileri giderek aktivite kapsamlarını genişlettiler. 

“Benim için bu, çıkışımdan beri geçirdiğim ilk yılan yılı. Çünkü sanki benim yılımmış gibi hissettiriyor, uğurlu gibi geliyor ve bana daha çok şevk veriyor. Geriye bakınca, yoğun çalışmak benim için iyi sonuçlar getirdi. Yeni yılda değişken olmayacağım ama sakin bir zihinle en iyisini yapmaya çalışacağım.”

Çok uzun koşulduğunda ara vermeye ihtiyaç duyulabilir. Jung Yong Hwa, kendisi ve CNBLUE’nun henüz o noktada olmadığını söyleyerek kendine güvenini ortaya koyuyor. Jung, “Tüm bu zaman boyunca her şeyin çok iyi gitmesi aynı zamanda bir sorumluluktu. Sık sık bir molaya ihtiyacım olduğunu düşünürdüm.” dedi.Jung Yong Hwa’nın yeni yıl için tutkusu pek de küçük değil. Çalışma programı yılın en başından itibaren dolu. Yeni albüm 14 Ocak’ta çıkışa hazır. Ayrıca ilk dünya turlarının hazırlıkları başladı.

Jung, “New York’ta konser vermek istiyorum. Ayrıca Çin gibi daha önce fazla tanıtım yapmadığımız bölgelere daha çok yerleşmek ve sunbae’miz PSY gibi Batı piyasasına girmek için temel oluşturmak istiyorum.” açıklamasını yaptı. Jung Yong Hwa, 2013’ü CNBLUE’nun uluslararası piyasaya sıçrayış yaptığı ilk yıl haline getirmek için can atıyor.

2012’de CNBLUE’nun diğer tüm üyeleri dizilerde oynadı ve kendilerine isim yaptı. Jung Yong Hwa bu dönemde şarkı sözü yazmaya ve beste yapmaya konsantre oldu. Bu dönem, ajansından rahat bir ortamda daha iyi şarkılar yazmasına yardımcı olacağını düşünerek tatil istediği zamandı. Bunun sayesinde Jung Yong Hwa, FNC Entertainment’tan Juniel ve AOA’nın ilk çıkış albümlerine beste vererek, şarkıcı-besteci kimliğiyle ilgi topladı.

“Birçok idol grup olmasının yanı sıra, belli bir hayran kitlesini çeken bağımsız müzik endüstrisi de var. Bu iki pazarın, birlikte gelişebilecekleri bir ortam şekillendirebilmek için birbirleriyle etkileşime geçebilmesini dilerdim. Bence popüler müziğin ilerlemesinin yolu bu. Yeni yılda ayrıca, şarkıcılık, oyunculuk ve müzik yaratmakla meşgul olmak istiyorum.” 


“2012 yılında diğer aktivitelerden çok beste yapmaya konsantre oldum. Daha önce beste yapmaya vaktim yoktu. Bu yüzden şirkete yeni albümümüze beste yapmak için bana boş zaman vermelerini istedim. Benim için bu çok gerekli olan değerli bir zamandı”

“Bestelediğim şarkı albümün isim şarkısı oldu. Etrafımdaki çoğu insanın çok fazla beklentisi var. Benim bestelediğim bir şarkı ilk defa Kore’de (albümün) isim şarkısı oluyor. Bu yüzden büyük sorumluluk hissettim. Alacağı puanı umursamıyorum. Ama umarım dijital listelerde iyi konumda olur, çünkü bu şarkının iyi olduğunu gösterir.”

2013 yılı için ne diliyor? “CNBLUE için, CNBLUE’nun  Olympic Gymnastics Hall’de konser vermesini istiyorum. Avrupa’ya kişisel bir gezi yapmak istiyorum. Yağmurlu günleri ve eski binaları seviyorum. Paris ve Londra’ya gitmek istiyorum.”*Blogdan yazı çıkarmak ve alıntı yapmak yasaktır.

Orjinal yazı/Original post: starin.edaily.co.kr & fnn.co.kr
Kaynak/ English Trans.by: @Just_JYH & @saturnkr
Çeviri: cage208 @TurkishBoice

1 yorum:

ne ısınız var cınde new york ta yaa turkıyeye gelın daha ıyııı :(

Yorum Gönder